Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2009., 20:14   #91
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pa jebiga. prvo - ako ne ide u rupu, nebi ni naguravao na silu.

btw, bi, vidio bi. kad bi ih poredao dva cetiri jedan do drugog, moras vidjeti jer nisu to serafi od 25 cm, nego od 5-6mm. tako da ono, da. a nisam komandant data ni lore.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 20:15   #92
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor dr_epox Pregled postova
a svi ste vi KOMANDANT DATA i svi bi vidjeli da je saraf kraci 1mm?
Pa za to ne moraš biti LT. Data...samo nesmiješ forsirat neke stvari ako vidiš da nejde.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2009., 21:11   #93
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
Ne djecaci, problem je sto nije bilo rjec o 25 i 5mm sarafu (to bi svi vidjeli), vec o puno manjoj razlici, pogledajte sliku dakle razlika 1mm tak nesto, i to ne u promjeru, vec u duzini.
Naravno da nebi nagurao nesto sto je deblje, ali ovo sumljam da bi itko od nas vidio.
Inace data je Lt. Cmd.
dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 21:28   #94
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
2. Pogledaj 1
1. Zakonski ta gumica je fizičko oštećenje i prema zakonu si ti sam kriv i links ili netko drugi ti ne treba uvažiti garanciju. To što ti Corsair to bude uvažio je njihova dobra volja, ne dužnost.
Znaci po tebi proizvodjac moze namjerno fusati dijelove koji ce crknuti u normalnoj upotrebi i ne odgovarati za to?
Znaci, proizvet cemo stikove, ekonomicar ce reci da skresu lijepilo na pol (ako to, a ne design drzi stick) i to je to - sam si si kriv sto si si kupio ili koliko si ga koristio? pa di bi tome bio kraj?

Ostvarivao sam svoja prava na takozvanim "fizickim" ostecenjima - bilo gamepad ili mis kojemu je mikroprekidac stekao...

Fizicko ostecenje spada pod garanciju ako je isto nastalo normalnom upotrebom. Na ducanu/servisu je da dokaze (a ne na kupcu da se brani) da je ta stvar abjuzana i daj je to ostecenje nastalo nestrucnom upotrebom ili upotrebom za ono za sta uredjaj nije namjenjen.


Bas neznam tko bi isao uhvatiti usb konektor papagajkama da bi izvukao sticjk iz gume van i onda to reklamirao cisto iz zabave, a ako takav i postoji treba ga nagraditi za "trud"...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 22:10   #95
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
evo da i ja podijelim iskustva sa linksom
ovu subotu bila akcija za 1T hitachi (16mb) hdd,i ja oko pola deset u trgovinu a ono karakuš,kažu dećki bilo 9 komada i da su ljudi ćekali ispred vrata i svi prodani u pola sata,tada su mi predložili da naruće mi za utorak disk,i to po akcijskoj cijeni od 525 kun a ne redovnoj 599kn,i tako dođe utorak i mada nisam mislio da će biti tako disk me ćekao u trgovini,ali sada ide bolji dio,pošto nisu imali tog diska ponude mi po istoj toj cijeni (525kn) samsunga f1 sa 32mb koji je 679kn!
tako da od mene!
usput ćekam već tri tijedna na grafu(hd4890) koja je na reklamaciji u hg spotu i ne nazire se kraj
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 23:46   #96
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ovo za corsair stick - ta gumena kapica se unutar 5 godina ili kolko je vec garancija olabavi na 90% stickova. Sto bi oni trebali sve zamijeniti? Takav sistem, kod kupnje sticka moras racunati s time da se to moze dogoditi, ako ti se ne svidja kupi neki drugi stick.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 01:22   #97
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ovo za corsair stick - ta gumena kapica se unutar 5 godina ili kolko je vec garancija olabavi na 90% stickova. Sto bi oni trebali sve zamijeniti? Takav sistem, kod kupnje sticka moras racunati s time da se to moze dogoditi, ako ti se ne svidja kupi neki drugi stick.
10 godina. Cek, ti to po nekakvoj vemuljskoj logici? Jeli to potrosni materjal? Nije. Jeli garancija na sve pa i materijal u tom? je. O cemu mi pricamo?

Dali je corsair bio prisiljen dati garanciju 10 g na gumeni stick? Dali je uvoznik to morao uvesti i preuzeti? i zadnje dali je ducan to morao preuzeti i ponuditi?
Da, trebali bi zamjeniti jer se ocito radi o gresci bilo u dizajnu, ili materijalu kojeg garancija treba pokriti.

E sad, corsair daje 10g, eesys daje 10g, a links 2g. Znaci ne mora se nudit cijela garancija. Ali to utjece na izbor, ja osobno uvijek biram sa vise, pa makar i skuplji..

Sad, nisam siguran dali se radi o kapici, ili je mozda stick ispao iz gume.... ali, gle nije bit u kapici, bit je u zastiti kupca. Ne da on mora misliti o dizajnu, materijalima i trajanju istih. Bit je u garanciji koja nije neko bezveze slovo na papiru nego obezbjedjenje da ce taj uredjaj raditi cijelo to razdoblje kako spada.
I bit je da ovi nasi uvoznici ne uvoze skart serije sa nedostacima ili vecim postotkom kvarova pa sisaju ovce zvane hrvati sa forama to ne spada pod garanciju (sto god bilo)...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 01:48   #98
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
links je po mom iskustvu relativno ok po pitanju reklamacija, to da imaju svojih bisera, o da imaju, tipa testiranje pregrijavanja vrm-a nagrafickoj na onim njihovim stajngama sto glume "kuciste" drito pod klimom, pa ne bi se pregrijao ni ja u zimskoj jakni, di ce gola grafa i slicno. Ali i rjesavaju prave reklamacije relativno razumno, pa cak i ovo kad im se ukaze na gresku u njihovom "testiranju"

sto se tice kapica na corsair stickovima, zastitnih guma oko njih i slicno, malo je glupo da ne priznaju te reklamacije iako je corsair sam priznao da je greska dizajna te rekao da ce mjenjat sve koji se pojave zbog takvih stvari na reklamacijama (i rade to, dapace, kapice salju postom neovisno o reklamaciji u trgovini, najcesce je dovoljno samo mail poslat)

takoder onaj hladnjak, heh, kupac ne moze vidjeti na ocigled da je jedan saraf kraci za 1.5mm od ostalih, nema sanse, ali i dalje ostaje fizicko ostecenje, no u tom slucaju po meni je trgovac u prednosti jer je nemoguce dokazat suprotno. Slicno iskustvo sam imao i ja s nekim drugim djelom hardvera i nisam se pokusao ni pravdat, dapace, jednostavno nije bilo sanse da dokazem da je dio bio isporucen neispravan i to je bio kraj price. Zato danas kod svake kupovine DETALJNO pregledam svaki komad koji kupim i pripadajuc bundle, nema vise slucajnosti, 1400kn za nista mi se ne daje opet zbog 3min truda kod kupovine.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 09:36   #99
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
10 godina. Cek, ti to po nekakvoj vemuljskoj logici? Jeli to potrosni materjal? Nije. Jeli garancija na sve pa i materijal u tom? je. O cemu mi pricamo?

Dali je corsair bio prisiljen dati garanciju 10 g na gumeni stick? Dali je uvoznik to morao uvesti i preuzeti? i zadnje dali je ducan to morao preuzeti i ponuditi?
Da, trebali bi zamjeniti jer se ocito radi o gresci bilo u dizajnu, ili materijalu kojeg garancija treba pokriti.

E sad, corsair daje 10g, eesys daje 10g, a links 2g. Znaci ne mora se nudit cijela garancija. Ali to utjece na izbor, ja osobno uvijek biram sa vise, pa makar i skuplji..

Sad, nisam siguran dali se radi o kapici, ili je mozda stick ispao iz gume.... ali, gle nije bit u kapici, bit je u zastiti kupca. Ne da on mora misliti o dizajnu, materijalima i trajanju istih. Bit je u garanciji koja nije neko bezveze slovo na papiru nego obezbjedjenje da ce taj uredjaj raditi cijelo to razdoblje kako spada.
I bit je da ovi nasi uvoznici ne uvoze skart serije sa nedostacima ili vecim postotkom kvarova pa sisaju ovce zvane hrvati sa forama to ne spada pod garanciju (sto god bilo)...
Sorry, ali sam corsair ima drugi stick koji je dizajniran baš da se ne spiga
http://images.tigerdirect.com/skuima...vor16GB-C1.jpg

I ne, ne odgovaraju za tu gumu isto kako proizvođači auta ne odgovaraju za plastiku u autu. I zakonski kada se ti žališ i oni ti ne uvaže garanciju, oni su "nevini dok se ne dokaže da su krivi" (kako cheesy), ne ti. Tako da si ti taj koji nakon fizickog ostecenja mora dokazati da nisi ti kriv. Zato jedino što možeš je otići direktno proizvođaču koji ima feedback od korisnika ako su oni spigali nešto pri baš toj seriji recimo.

To da sam upravo ti leži u samoj činjenici da ako neki proizvođač nudi 10 godina garancija da nećeš naći dućan koji će toliko dugo nuditi.
  Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 10:39   #100
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sorry, ali sam corsair ima drugi stick koji je dizajniran baš da se ne spiga
http://images.tigerdirect.com/skuima...vor16GB-C1.jpg

I ne, ne odgovaraju za tu gumu isto kako proizvođači auta ne odgovaraju za plastiku u autu. I zakonski kada se ti žališ i oni ti ne uvaže garanciju, oni su "nevini dok se ne dokaže da su krivi" (kako cheesy), ne ti. Tako da si ti taj koji nakon fizickog ostecenja mora dokazati da nisi ti kriv. Zato jedino što možeš je otići direktno proizvođaču koji ima feedback od korisnika ako su oni spigali nešto pri baš toj seriji recimo.

To da sam upravo ti leži u samoj činjenici da ako neki proizvođač nudi 10 godina garancija da nećeš naći dućan koji će toliko dugo nuditi.

Nigdje nisam vidio da se corsair reklamira - ovaj stik se nece raspasti za razliku od nasih drugih stikova.
Plastika u autu itekako ide pod garancijom ukoliko se izlizala ili upotrebom unistila. Primjer ladica na starom a3 i feder na suvozacevoj rucki.. (nije bas plastilka, ali neko bi mogao reci - sam si sjebao jer si koristio). Da, ocito je da moras dokazati da ti nisi (ko i sve u ovoj drzavi) a odustat samo zato jer ti oni kazu da to nije pod garom je glupost....


Ducan ne nudi 10 g, ali uvoznik da. Nakon sto istekne garancija kod ducana ides drito uvozniku sa racunom i proizvodom. Bas pogledao kako sam kupio svoju barakudu u linksu i kako sam mislio samo 3 g garancije kad tamo na papiricu na vrecici pise 5 g od uvoznika.. najs..
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2009., 11:16   #101
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Ok moram priznati da ne kužim ovo sa stickom...garancija kaže da će uređaj raditi ispravo i prema specifikacijama 5 god il kolko već, ne da će ostati isti 5 godina...pa nije predmet reklamacija marketing...sad oni reklamiraju tamo da je on mrak stvar i pun titana i ti ga spigaš..jel radi?....radi...onda šta? Pa meni vele na coca coli da kad ju pijem radim brrrr pa ništa od toga šta da ju reklamiram?
Nemorate odmah flameat sad samo me zanima logika rasprave...
__________________
I Am The Walrus
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 11:22   #102
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
pozz

imam i ja jednu zanimljivu situaciju

Kupim ja u linksu prije skoro 2 god samsungov 21' monitor, tad nije bilo ništa bolje za kupit, bio je preko 6000kn

Čim je došao vidim ja u lijevom gornjem uglu crko pixel, ono baš prvi u redu zovnem miljenka, kaže on šalji nazad i šaljemo novi. Meni se nije dalo , reko nema veze, jebeš pixel. Nije bio zablokiran, baš je bio krepao.

No međutim govno je krepalo onak 4-5 puta u te 2 godine, links uredno proslijedi u M-san na reklamaciju, a ovi uredno poprave monitor

Ima već dosta da sam ja sebi uzeo novi monitor, a ovaj dao bratiću. Neki dan kod njega gledam nešt na kompu i skužim da nema krepanog pixela. negdje u tim silnim reklamacijama su cijeli panel zamjenili .

Ima li kakav način da saznam kakav je sad panel unutra, ne bih se nimalo čudio da su u m-sanu stpali prvi koji su imali pri ruci 21' panel, a da moj turbo panel s odzivom od .0.04352 milisekunde koji je koštao 6 somova kn uopće nije unutra ???
vex je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 11:41   #103
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Ok moram priznati da ne kužim ovo sa stickom...garancija kaže da će uređaj raditi ispravo i prema specifikacijama 5 god il kolko već, ne da će ostati isti 5 godina...pa nije predmet reklamacija marketing...sad oni reklamiraju tamo da je on mrak stvar i pun titana i ti ga spigaš..jel radi?....radi...onda šta? Pa meni vele na coca coli da kad ju pijem radim brrrr pa ništa od toga šta da ju reklamiram?
Nemorate odmah flameat sad samo me zanima logika rasprave...
Znaci ti bi bio zadovoljan da ti boja na autu pocne se flekat, a vrata visit sve dok vozi iako je u garantnom roku?
Nje ovo ogrebotine na usb konektoru ili izbrisala se slova sa gume vec greska u designu i marterijalima upotrebjenim kod funkcionalne stvari.

Btw. ako se uredjaj reklamira kao vodotporan (i to ne splash, nego na uron) onda ostecenja zbog vodo-propusnosti idu u garanciju... )


Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Ima li kakav način da saznam kakav je sad panel unutra, ne bih se nimalo čudio da su u m-sanu stpali prvi koji su imali pri ruci 21' panel, a da moj turbo panel s odzivom od .0.04352 milisekunde koji je koštao 6 somova kn uopće nije unutra ???

Mozda pise u secret menu nesto, no sumnjam. Probaj naci kako se dolazi do njega na tom modelu.
Druga mogucnost ti je da ga otvoris.. no pazi mozes izgubiti garanciju s tim....

Fora je da ako je slika kao sto si imao prije onda se ne zamaraj jer 99.99% je isti.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 11:46   #104
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Pa ne znam jeli ista, samo ne volim da rade magarca od mene
vex je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 12:04   #105
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
ako se uredjaj reklamira kao vodotporan (i to ne splash, nego na uron) onda ostecenja zbog vodo-propusnosti idu u garanciju... )
Pa to znam i naveo sam da garancija pokriva da uređaj radi prema navedenim specifikacijama....ali moje je pitanje da li ti onda pokriva i jamstvo ako se zbog tog urona odljepi guma...mislim da ne...nigdje nije navedeno da se njegov fizički opis neće promijeniti 5 godina...pa koristiš ga i naravno da će dobiti po lampi malo...to
btw. Auto nije ista stvar, on ima različite garancije...lak, hrđa, mehanika itd...svaka pokriva svoje...tamo je to malo dorađenije i nije za usporedbu s stickom kojem se guma razlohala..
Čisto kažem zbog toga jer mi je to ko da netko reklamira wd passport jer mu se izgrebo u džepu...mislim slično, ne?
__________________
I Am The Walrus
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 16:30   #106
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
1) Links ga nije proizveo
2) Links ga nije zapakiravao
3) Savjestan kupac će provjeriti prije montaže što treba imat a što ima

Najbolji su mi takvi likovi-oni su to kupili tamo i oni to nek izvole riješit...alo,kuc kuc...pa oni to samo prodaju...Ak kupiš vešmašinu u pevecu misliš da je pevec dužan to složiti? Ne-ideš u ovlašteni servis s njom...tako je i sa ovime ovdje.
lol, oni to samo prodaju... pa u tome i je stvar, ajde si ti ljepo uzmi jednu od linksovih garancija i računa pa pročitaj šta piše...

to ti je isto ko da ja od tebe kupim komponentu koja rikne i ti mi kažeš jebiga ja sam je kupio od susjeda odi se svađat s njim... da ziher...

po zakonu links mora reklamirati ono što prodaje, ti nemoraš kontaktirati niakavog dobavljača ili proizvođača jer ti si to kupio od linksa a ne od corsaira....

šta se tiče šerafiča reko sam ne znam to je granični slučaj u kojem bi mogli biti krivi i jedni i drugi ali zato postoji inspektorat koji će odlučiti... a šta se tiče usb-a mislim da bi ga trebali reklamirati osim ako se baš ne vidi na gumi da je oderana ili zarezana, pa moglo je ljepilo odpustiti čemu nije kriv kupac... šta su davali garanciju 10 g ako toliko uređaj neće izdržati

e da i nije corsair dao garanciju 10 g nego links, links je mogo dati i 2 godine...
primjer su ti bfg-ove grafe, koje često imaju life time warenty ali hrv dućani daju samo 2 g...
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 16:37   #107
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
lifetime warranty znači nešto potpuno drugo... nekad se više isplati i limited warranty od lifetime
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 16:54   #108
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
@dr_epox
Nije problem u šarafu, da ga je donio odma donio bi novi hladnjak. Problem je šta je on tokom montaže vidio da jedan šaraf ne drži (ili nije vidio, još bolje) no svejedno je išao to montirati.. i tokom rada su ova 3 popustila jer im fali 4.i cijeli hladnjak je tako uništen. Dakle, nestručno rukvanje - nije pokriveno jamstvom. Da je stao na vrijeme, da nije nestručna osoba, to se ne bi desilo.

Što se ovih točaka 1,2 i 3 tiče, Mad_Duke je to najbolje rekao - kupac kad preuzme osobno robu u dučanu sam je odgovoran za daljnja oštećenja, pa makar bila i tvornička. Kupac je dužan pregledati robu na licu mjesta, upravo zato jer se poslje ne može znati TKO je napravio eventualno oštećenje. Zato spominje i internet, jer kada se kupi na daljinu artikl, onda su druga pravila. Ova zamjena koju imaš u Linksu unutar 8 dana je USLUGA, ne zakonsko pravo. No ljudi ovo ne shvaćaju.

Isto tako je pojam ovlaštenog servisa - dućan je dućan, servis je tu kao odjel reklamacija, i on kao duća ima obavezu ZAPRIMIT I PROSLIJEDIT u ovlašteni servis ako takav postoji. A na kupcu je izbor da li želi direktno u ovlašteni servis ili ići okolnim putem preko Linksa.

Syss također ima dobru poantu, i iskustvo - ljudi kažu jedno na forumu a kad dođu u servis onda je druga priča. Bezobrazno laganje je svakodnevna pojava. A forumi su savršeni za širenje laži i dezinformacija.

Serafian, esys daje 10g, Links daje 2 kolko ja znam. Zakon nije definirao trajanje jamstva, postoji minimalni rok i to je to. Ovih 10g ti dućan nije dužan dat. No nakon isteka 2g od dućana možeš u esys.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 20:53   #109
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
pa to sam i ja pokušavao reć (sy tamo sam malo krivo napisao... my bad)...

objasnit ekipi da ne moraš nositi usb stick u crosair nego u links (u te 2 godine), da ne moraš zvat corsair nego links... da je links dužan zaprimiti uređaj ako nešto nije s njim u redu (izuzev ljudske pogreške) u jamstvenom roku koji je on dao...

ponovit ću još jednom nisam ja usb kupio od corsaira nego od linksa...

e sad sta se tiče šerafa... ja još uvijek tvrdim da bi se čovijek trebo žaliti inspektoratu jel u ovom slučaju on i nije mogao stručno rukovati sa prekratkim šerafom... a na onoj slici je dužina stvarno bizarna da bi se tako nešto uočilo u dučanu... da je falio jedan šeraf pa da je on dodao svoj koji je bio prekratak onda da, ali ovako je upitno...
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 21:27   #110
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Serafian Pregled postova
pa to sam i ja pokušavao reć (sy tamo sam malo krivo napisao... my bad)...

objasnit ekipi da ne moraš nositi usb stick u crosair nego u links (u te 2 godine), da ne moraš zvat corsair nego links... da je links dužan zaprimiti uređaj ako nešto nije s njim u redu (izuzev ljudske pogreške) u jamstvenom roku koji je on dao...
A koji ti dio ne shvaćaš da pohabana guma je fizičko oštečenje koje links ne treba zaprimiti. A to ako će ti Corsair zaprimiti je njegova dobra volja!

I da, ta guma ne otpada samo tako, imam 16 gigi voyager gt i nagazio sam ga i sa stolicom jednom pa je guma još cijela.
  Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 21:47   #111
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Serafian Pregled postova
e da i nije corsair dao garanciju 10 g nego links, links je mogo dati i 2 godine...
primjer su ti bfg-ove grafe, koje često imaju life time warenty ali hrv dućani daju samo 2 g...
Tako sam htio tu ih hg srota sa 10 g a gadovi nisu htjeli prodavati nakon prve serije.. steta jer zamislite face kad dodjete po 2000 kn nakon 9 i po godina

Btw. Corsair u linksa ima 2 g, a uvoznik i proizvodjac daje 10 g . Barem je tako sa GT serijom,.....



Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A koji ti dio ne shvaćaš da pohabana guma je fizičko oštečenje koje links ne treba zaprimiti. A to ako će ti Corsair zaprimiti je njegova dobra volja!

I da, ta guma ne otpada samo tako, imam 16 gigi voyager gt i nagazio sam ga i sa stolicom jednom pa je guma još cijela.
Zbnaci po svom iskustvu sudis ostalima i negiras tvornicke greskei greske u materijalima i designu? Sve bolje i bolje.
Rodjeni serviser....

Dobro, dosta o gumicama.. sve je dobro dok ne moramo neke druge gumice ici reklamirati
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2009., 17:04   #112
Serafian
D&D
Moj komp
 
Serafian's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb - Jastrebarsko
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Dobro, dosta o gumicama.. sve je dobro dok ne moramo neke druge gumice ici reklamirati
slažem se
Serafian je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2009., 23:11   #113
dr_epox
Premium
Moj komp
 
dr_epox's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zg/Virovitica
Postovi: 253
@denzil

pa da, sve to stoji sto si rekao, samo ja ti kazem da lik nije mogao vidjet da je saraf kraci, ja bar nebi vidio i po meni to je uzrok svih sranja....
dr_epox je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2009., 12:42   #114
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Jucer nazovem Links posto sam htio kupiti Corsair ono vodeno, a bilo je upitno dali ide na am2 ploce. Nazovem prvo Esys i oni kazu da su kontaktirali i prije Corsair te da im ovi nisu ili nisu mogli isporuciti odredene stvari koje omogucuju montazu na am2 ploce.
Pogledam Linksov cjenik i vidim da i oni imaju Corsair vodeno (doduse skuplje skoro 200 kn) te ih nazovem i oni kazu da ce provjeriti dali ide na am2 te me nazvati.
Cekam cca 2 h i posto me nitko ne zove, naravno nazovem njih i gospodin koji tamo radi mi kaze da je bio u skladistu, da je otvorio kutiju i da ima sve za am2 plocu. I tako ja sav sretan odem tamo, iskesiram tu lovu (a nije bas mala lova u pitanju) i jos mi gospodin kaze da ide 100% na am2 jer su "gledali" te da starije serije nisu dolazile sa dodatcima za montazu na am2, a ova njihova ima sve potrebno jer su otvorili kutiju i vidjeli.
Jurim kuci i imam sta vidjeti, naravno da nema mogucnost montaze na am2 ploce.
Vracam se opet u ducan i rekoh ok....ovo je ocito "stara" serija koju ste mi dali pa mi dajete tu "novu" koju ste otvorili i koja se moze montirati na am2.....naravno nisu nista otvorili i to nemaju kao sto nisu otvorili kutiju.
No, dobivam lovu nazad i kupujem Thermalright Ultra 120-eXtreme Black Edition rev. C i Nanoxiu 120 mm.
No, posto nemam bas puno izbora i dalje cu tamo kupovati, vratili su lovu i decko koji mi je prodao vent radi posao kako treba.....jedina zamjerka ide im zato sto su rekli da su nesto otorili i provjerili da ima, a upitno je dali su uopce i otisli u skladiste, a otvorili kutiju i proverili nisu sigurno.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 23:24   #115
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Jer se to meni cini il je svim proivodima na webshopu smanjena cijena?

Vec vidim : narucis po cijeni na webshopu, naplate ti drugu
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 00:22   #116
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Ooo

Vidi stvarno

Eh, super, bas sam trebao u Links otici po neke sitnice... Kaze master pojeftinio na 200KN Jos malo pa nestalo...
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 01:45   #117
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Jer se to meni cini il je svim proivodima na webshopu smanjena cijena?

Vec vidim : narucis po cijeni na webshopu, naplate ti drugu
Sto se tice cijene ne mogu biti vise fer....Ako kupis preko weba po jednoj cijeni, a tokom dana se povecala platit ces manju cijenu. U obratnom slucaju ako se tokom dana smanji a narucio si po vecoj, platit ces manju - u tome su stvarno zakon!!!! (to govorim iz iskustva - narucio po vecoj, a platio po manjoj).
denied je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 11:58   #118
Anica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 13
Takodjer, pozitivno iskustvo sa cjenovnom politikom u korist kupca...
Anica je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 15:17   #119
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Evo jedno lijepo iskustvo sa Linksom.

Nakon što mi je kihnula X58 ploča poslana je na reklamaciju i danas mi stiže na vrata ganc nova.

21.9 je ploča stigla u servis i danas mi došla nova.

+1 za Links
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 11:17   #120
Sharkyxxl
Premium
Moj komp
 
Sharkyxxl's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
@dr_epox
Nije problem u šarafu, da ga je donio odma donio bi novi hladnjak. Problem je šta je on tokom montaže vidio da jedan šaraf ne drži (ili nije vidio, još bolje) no svejedno je išao to montirati.. i tokom rada su ova 3 popustila jer im fali 4.i cijeli hladnjak je tako uništen. Dakle, nestručno rukvanje - nije pokriveno jamstvom. Da je stao na vrijeme, da nije nestručna osoba, to se ne bi desilo.
Hmm da ti je tata stao na vrijeme denzile nebi ti danas baljezgao ovakve gluposti.
Naravno da sam nestručan nakon što sam više ni sam neznam kolko kompova sastavio i ovo mi je prvi takav slučaj.
Naravno svi mi doma imamo mikroskop, šubler i kajti ja znam kaj da vidimo kolko je kraći šaraf, naravno usporedi veličinu šarafa sa kutijom od cigareta da dobiješ uopće filing koje su veličine šarafi i kako pažljivo treba rukovati s njima da se ne izgube.

Krajnja stvar je da sam svojom "nestručnošću" složio za pola sata cooler s tekućim metalom i sada drži i radi kak spada, općenito da sam znao za dizajn pričvršćivanja izbjegao bih ovaj cooler u velikom luku, scythe, zalman i još par drugih proizvođača je to puno bolje rješilo sa svojim coolerima (čitaj nemaju 0,5mm šarafe koji se šarafe u bakar).

Uglavnom poanta je da su trebali zamjeniti ali nisu, ja sam to složio a komponente sad kupujem drugdje cca. za 4-5 računala mjesečno, pa ako njima paše da svoju lovu nosim drugdje ok.

I inače kaj se tiče njihove prodaje čini mi se da za nju nisam rekao ništa loše, mada je od tamo otišlo par dobrih dečki s kojima sam prije radio.
Uglavnom oni žive od mene a ne ja od njih i da osjećam se prevaren od njihove strane i ne nisam nastupio ko kauboj nego fino došao na reklamaciju.

Ne kupovanjem kod njih gubim 8% dodatnog popusta koji sam ostvarivao kod njih, pa nek mi svi lajbeki koji se hvale kak su stručni i ovo i ono a ja nestručan objasne kako fizička osoba ima takav popust i nek se zapitaju kolko je to onda robe kupila i kolko kompova je sastavila da to ostvari a da prije nije imala takvih problema nego su neispravne komponente uredno zaprimane i rješavane u roku pola sata.

Eto toliko.
Sharkyxxl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na