Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2021., 12:36   #871
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ne znam kakvi su kućni modeli ali polu-pro se dere ko vrag..
Istinabog fino posauga ali je buka krvnička.

Ovaj kaj pikiram je polu-profi.

Ma taj će i bit. Mokro-suhi, 1400 kn cijena. Za te pare vjerujema da nema te jačine kak vuče
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2021., 12:59   #872
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Moj je WD 5 al stariji model od 1800W
Velik, ružan i dere se ko stekli.
Ali sam zadovoljan sa usisavanjem.
To je onak..više model za radionu a ne kuću
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2021., 17:27   #873
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Za kućnu uporabu, zaboravio navest.

Zašto ne Karcher?
Imao ga prethodno kakvih 10 godina, bez greške, doduše slabiji model, kućni nazovimo ga. Pa sam sad zato prvo na njega bacio oko.
Zato jer taj karcher ni približno ne filtrira kao npr miele kojeg imam. Kad mijenjam vrećicu u prostoru gdje bude kod milea nema zrna prašine dok s karcherom nije tako. Druga stvar je što su ovdje već spominjali buka, nekome je to bitno dok drugome ne. I tu gubi karcher. Treće meni bitno je regulacija, dosta toga u kući ne usisavam punom snagom dok karcher nema regulaciju. Ako ovaj tvoj ima onda mu to nije minus A i s ajmo reći standardnim kućnim idu po meni bolje prilagođene četke i nastavci nego s nekim karcherom. Bar to mogu reći za ovaj koji sam naveo da imam.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 18:38   #874
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Evo da javim da nam je jučer stigao C1, obavio prvo čišćenje.
Jedina mana mi je da zapeo pod 1 radijatorom. Poigrat ću se sa virtualnim zidovima oko radijatora tako da se više ne zavlači. I da, imam u sobi jednu visoku lampu za čitanje sa širokim sjajnim postoljem koje je uspio ogrebat, nije strašno, ali nisam to baš očekivao.
Vidim da je ful uporan, puno puta dobro sve provjeri i pređe, barem za to prvo mapiranje, vidjet ćemo za kasnije. Uglavnom, jako dobro čisti.
Tepihe sa resicama sam mu maknuo, ali probam i njih pustit da vidi hoće li se zapetljat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 19:47   #875
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Zato jer taj karcher ni približno ne filtrira kao npr miele kojeg imam. Kad mijenjam vrećicu u prostoru gdje bude kod milea nema zrna prašine dok s karcherom nije tako. Druga stvar je što su ovdje već spominjali buka, nekome je to bitno dok drugome ne. I tu gubi karcher. Treće meni bitno je regulacija, dosta toga u kući ne usisavam punom snagom dok karcher nema regulaciju. Ako ovaj tvoj ima onda mu to nije minus A i s ajmo reći standardnim kućnim idu po meni bolje prilagođene četke i nastavci nego s nekim karcherom. Bar to mogu reći za ovaj koji sam naveo da imam.
Sve jasno da.

Odluka je najvjerojatnije pala na model WD 5 Premium.
Buka ne igra ulogu te ni regulacija, nek samo vuče što jače. Za ovaj se odlučio jer je wet&dry pa će dobro doć za terasu i vanjski dio i ima dodatak za pepeo, taman za kamin.

Kad ga uzmem i malo iskoristim javim kakav je
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 08:28   #876
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Vidim da je ful uporan, puno puta dobro sve provjeri i pređe, barem za to prvo mapiranje, vidjet ćemo za kasnije. Uglavnom, jako dobro čisti.

to je samo prvi put dok ne složi potpunu mapu, nakon toga bi trebao po pravilu čistit najprije rubove i onda sredinu prostorije po nekom s paternu
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 09:59   #877
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
to je samo prvi put dok ne složi potpunu mapu, nakon toga bi trebao po pravilu čistit najprije rubove i onda sredinu prostorije po nekom s paternu
Evo danas sam podignuo neke stolice prije odlaska na posao i pokrenuo daljinski čišćenje. Dodao je još dva m2
Vidio sam u početku da je ovaj put bio puno pametniji, umjesto vrludanja je išao prostoiju po prostoriju pa je onda još par puta to ponovio kada je sve usisao.
Trebalo mu je malo duže sada zbog većeg i novog područja. Virtualni zidovi rade odlično. Primjetio sam da je skužio pravilan oblik prostorija iako mu vrata smetaju (skužio je oblik zida iza vrata).
Nisam mu još ni zakačio tank sa vodom, može li se taj dio kontrolirati?
Htio bi da pere samo kuhinju, ostalo nema baš smisla, ne hodamo u tenama po stanu (imam jebeni OKP na čistoću).

Po do sada viđenom, meni je ovo čudo vrh, žena još sretnija.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 08:07   #878
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
ako imas tepihe neznam kako ce se ponasat sa spremnikom za vodu kad naleti na njega, moj deebot neće na tepih sa spremnikom za vodu, neznam dal imas tu opciju za namjestit negdje u app? Inače trebao bi moć namjestit koji dio ćeš mopat koji ne, ili napravit no mop zone itd. Ja to mopanje ni ne koristim iskreno, nije mi se pokazalo previše efektivno na mom robotu...Osvježi prostoriju malo ali da nešto opere pretjerano dobro nebi rekao...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 08:27   #879
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Meni 1c često ostane bez spremnika kad prolazi preko lajsni koje su iznad centimetar i pol. A nekad i kad prelazi preko onih polegnutih nogu od stolica

To me jedino živcira.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 20:54   #880
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Uzeo Karcher WD 5 P Premium, platio ga 1249 kn u Metrou an akciji 50% s kuponima nekim.
Usisavač je čudo, vuče i prašinu ispod parketa valjda. Cura isto oduševljena, rekla više nikad nikakav drugi usisavač osim Karchera
Usisavač također ima i puhanje pa dobro dođe ak se treba kaj ispuhat na terasi, balkonu i slično.
Mokro usisvanje još nisam isprabao jer je vrečica unutra pa mi se neda vadit da samo isprobam.
Glasnoća, ne znam, normalno mi glasan ko i svaki klasik usisavač (ne pričam o ovim novim bluetooth usisavačima kaj nemre niš povuć).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 21:19   #881
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Svi su glasni dok ne cujes tise

Neki dan, prvi put kod frenda vidio kako fercera roomba. Znaci nikad nisam vidio u praksi te usisavace i sad znam da to kod mene ne bi proslo (barem ne za te pare). Upalio ga na laminatu, mrvice ispod stola, makina prelazi preko mrvi i moram priznati da me iznenadilo vidjeti kako mrve ostaju iza njega
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2021., 22:16   #882
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Imam Xiaomia S5Max ili tako neki. To djubre na zalost treba stalno cistiti. Dakle nije samo spremnik, nego se dlake (kosa, nemam ljubimce) zavlace u cetku, a i filter treba bas oprati pod vodom. Idealno nakon svakog ciscenja.

Pretpostavljam da ti je frendu jednostavno dopizdilo cistit ga svako malo.

Kod nas se redovito koristi i jako rijetko posezemo za velikim usisavacem (imamo jos i mali rucni Bosch za nedostupne stvari) ali nisam bas tolko entuzijastican da bi ga isao hvalit i preporucivat na sve strane. Pogotovo s obzirom na cijenu - nas je ovaj kostao oko 2400 (AliExpress akcija) i mali Bosch je bio mislim preko 600. Za to vjerujem da dobijes jako jako dobar usisavac.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2021., 13:07   #883
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Zato kupis na aliexu 4xfiltera 2xČetke 4xMopa za 20 dolara, i samo mjenjaš i onda u šutu očistiš jednom.
Meni sve kupi odlično dok god je on čist ali da moraš ga očistit svako 2-3 usisavanja
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2021., 17:41   #884
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Pa ne bi mi nikad palo na pamet..
Thanks!
hash je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 11:29   #885
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ljudi pozdrav
Pa di kupiti kod nas Miele c3?
Nemrem nigdje naci.Kaj sad vise nemozes ni u centar usetat i kupit usisavac bez prednarudbe?
__________________






Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 18.07.2021. u 11:49.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 11:51   #886
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ima ih na ronis.hr

Bacio usput oko na amazon.de i dosta modela je nedostupno.

Edit: izbacuje mi i meni nepoznat sajt, premium-tehnika.hr pa vidi...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 18.07.2021. u 12:02.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 12:09   #887
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima ih na ronis.hr

Bacio usput oko na amazon.de i dosta modela je nedostupno.

Edit: izbacuje mi i meni nepoznat sajt, premium-tehnika.hr pa vidi...
Preko premium tehnike sam uzeo perilicu veša. Oni su službeni miele preprodavač.
Nevezano za to, mislim da čovjek pita za fizički dućan.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 12:54   #888
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Tnx za info, nisam do sad naletio na njih.

Po pitanju fizickih ducana, pred kraj prosle godine sam ih vidjao u Elipsu, ali (ako je vjerovati websajtu) ne drze ih vise. Ne sjecam se da sam naletio na njih u drugim meni dostupnim ducanima u Puli ili ovim vecim centrima koji su mi dostupni preko weba, a ostatku hr i fizicki. Zato mi je fokus bio na web trgovinama pa sam predlozio barem hr shopove.

Cak i Ronis je imao puuuno siru ponudu pocetkom prosle godine kad sam ga sebi uzimao. Vec sredinom prosle godine kad sam kupovao jos dva komada ponuda na Ronisu je bila mizerna.

Na kraju sva tri komada sam uzeo na amazonu + mailbox i nesto malo usparao. Repromaterijal me isto izasao jeftinije ako ciljas na visegodisnju zalihu. Just sayin, da se ne ponavljam, mislim da sam tu sve vec podijelio s vama prosle godine
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 12:58   #889
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Imaju miele experience centri u splitu i zgu, vjerojatno ga tamo. možeš kupiti

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 18.07.2021. u 13:11.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2021., 18:12   #890
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Ima C3 u Osijeku na lageru koliko vidim, imaju i dostavu.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 15:40   #891
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Na nagovor poznatih, naručih (preko ED) Thomas Twin Aquawash.
Ima li netkop od članstva iskustva da podijeli i dali u HR postoji servis?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 15:15   #892
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kupujem robota, odluka je pala na Viomi S9 naravno, trebam bijeli, ali je on iz nekog razloga dosta skuplji od crnog, ali ajmo reci da se bijeli moze naci za 4k kn i moze se kupit na kartice. (na rate mi nije presudno)


Gledam na Aliju, iz EU skladista, to je sve skupljne nego kod nas+potencijalne dodatne dadžbine HP-u/Carini.


Jel ima sta bolje ili jeftinije od tog modela, u tom rangu ofc?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 18:45   #893
magdalena23
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: split
Postovi: 15
https://www.philips.hr/c-p/FC6903_01...isavac#reviews

Kupila bi ovaj usisavač, zanimaju me vaša mišljenja.
Obiteljska kuća, kombinacija parket - pločice. Nešto stepenica. Jedan tapet. 100 m2
magdalena23 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 16:18   #894
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ima li netko s foruma preporuku za "poor man's" dyson stapni bezicni usisavac?

Naime, iman roborock s5max ali mi fali jos nesto ovakvo u kombinaciji za pojednostavnit zivot, da ne moram vadit klasicni usisavac, spajat ga, usisat 2 kvadrata i vracat sve to nazad. Zamisljam ovaj dyson tip da je zgodan da mi stoji u spremi na punjacu na zidu, skinem, usisam 5-10 min sta treba i/ili sta s5max nije i vratim na punjac.

Pitam jer mi se ne daje 3-4k kn za treci usisavac ako ce nesto od 1200 kn bit dovoljno.
Najveca mana tih budget usisavaca je osim slabije baterije uglavnom slaba filtracija, odnosno hepa filteri lose kvalitete (ili nepostojanje hepa filtracije) pa ne sprecavaju povratak prasine nazad u zrak.

Potreban mi je samo za tvrde podloge i primarno pasje dlake, neman tapeta.

Znam da je doktor sa vacuum wars youtubea preporucava jimmy jv51 da je ok u nekoj budget kategoriji za sve osim tepiha ali ga nigdje kod nas nema, jedino jv83 koji bi prema ovom videu (spomenut je na kraju) treba bit neki stariji brat za 1300kn kod nas.

Eto, ako netko ima koji pametan prijedlog slobodno nabacite nesto do 200 eur ako valja.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 20:04   #895
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ja sam uzeo Jimmy JV85. Dosta dobro usisava, imam 2 cetke, jedna ona kao valjak za glatke povrsine, druga kao cetka za tepihe. Bez problema usisam cijeli stan od 53m2 i ostane mi jos 20% baterije. Ispod 20% ne mozes palit turbo mod. Kolega ima Dysona V10 i mogu ti reci da je taj Dyson osjetno laksi. Ja sam sad navikao na tezinu JV85, al gospodja je kukala, mozda da se izvuce od usisavanja samo, tko zna .

Inace imao sam nesrecu pa mi je nakon mjesec dana neki spoj unutra otisao i nije radio display i donje cetke se nisu vrtile pa sam slao na servis, al evo od tada vec 9 mjeseci radi uredno bez problema.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 20:20   #896
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Eto, ako netko ima koji pametan prijedlog slobodno nabacite nesto do 200 eur ako valja.
Dreame V11 ili Dreame T20.

Ja imam V9 i zadovoljan sam.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 20:40   #897
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
roborock s5 max skoro godinu dana savršeno obavlja svoju dužnost
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 23:08   #898
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ima li netko s foruma preporuku za "poor man's" dyson stapni bezicni usisavac?

Naime, iman roborock s5max ali mi fali jos nesto ovakvo u kombinaciji za pojednostavnit zivot, da ne moram vadit klasicni usisavac, spajat ga, usisat 2 kvadrata i vracat sve to nazad. Zamisljam ovaj dyson tip da je zgodan da mi stoji u spremi na punjacu na zidu, skinem, usisam 5-10 min sta treba i/ili sta s5max nije i vratim na punjac.

Pitam jer mi se ne daje 3-4k kn za treci usisavac ako ce nesto od 1200 kn bit dovoljno.
Najveca mana tih budget usisavaca je osim slabije baterije uglavnom slaba filtracija, odnosno hepa filteri lose kvalitete (ili nepostojanje hepa filtracije) pa ne sprecavaju povratak prasine nazad u zrak.

Potreban mi je samo za tvrde podloge i primarno pasje dlake, neman tapeta.

Znam da je doktor sa vacuum wars youtubea preporucava jimmy jv51 da je ok u nekoj budget kategoriji za sve osim tepiha ali ga nigdje kod nas nema, jedino jv83 koji bi prema ovom videu (spomenut je na kraju) treba bit neki stariji brat za 1300kn kod nas.

Eto, ako netko ima koji pametan prijedlog slobodno nabacite nesto do 200 eur ako valja.
Ista situacija je bila i kod mene nakon kupnje S5Maxa i dugo sam gledao kako, što i gdje uzeti i na kraju uzeo na par rata Roborock H6.
Znaš kad žemskinja kaže da je to nešto najbolje što sam kupio do sada a kupio za 2500kn, onda znaš da je učinkovito i jednostavno za korištenje
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 23:13   #899
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Hvala svima na preporukama, bacit cu jos malo oko i uzet i vase prijedloge u obzir.

Btw. meni najveca mana s5maxa (a vjerojatno i svih tih robot usisivaca) kod heavy usera sa puno psece dlake je ta sta onaj slobodni kotacic ide prvi ispred usisivaca i bude nakon par usisvanja toliko zacepljen od dlaka da se ne vrti uopce i da ga trebam skinit i ocistit.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 09:43   #900
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja imam ROVUS vec cca 4 godine. Radi ko sat, dovoljno je jak a ujedno i najtisi usisavač ikad. Jedino sto mu je ravna cijev dosta brzo pukla sam uzeo od iskre cini mi se u pevecu i sad je tip top.
spawn je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na