Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2021., 11:29   #1
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Caterpillar i njemu slični mobiteli

Ekipo ,

Moram priznati da mi se po ovim vrućim ljetnim danima svidjela ideja hodati po planinarskim stazama Medvednice i uživati u svježem zraku i prirodnim ljepotama. Jučer sam zamjetio da gore na Medvednici ima mjesta gdje malo ima , pa malo nema signala , pa se mobitelima za nizinske uvjete ( nemojte sada drvlje i kamenje na mene ) , baterija prazni samo tako. Zanima me da li je tko od vas koji voli kao i ja planinariti , kupio kada i koristio mobitel tipa Caterpillar i njemu slične , za koje te nije briga ako i padne na zemlju , jer oni su ionako rađeni za teške uvjete rada. Ako ste koristili molim vaša mišljenja i iskustva o istima , jer uz nabavku kvalitetne opreme za planirenje , treba razmisliti i o robusnom mobitelu , koji će me pratiti po planinarskim stazama .

Eto toliko od mene...ljubitelji planinarenja i robusnih mobitela , slobodno se javljate sa prijedlozima , preporukama i iskustvima.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 12:02   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako je signal loš ne pomaže ti to što je mobitel 'oklopljen'. I njemu će se baterija prazniti kao i mobitelima za nizinske uvjete, kako ih ti nazivaš.
Trebaš odlučiti treba li ti robusni model ili model koji će imati signal svagdje.
Cat & co spadaju u prvu skupinu, a u drugu samo satelitski mob za koji mislim da ti ne treba.
Cat & co. obično imaju lošiji hardver od normalnih mobitela, a veću cijenu od njih. Oklopiti obični mob nije ni teško ni skupo. Nabaviš mob sa nekih solidnijim IP ratingom, staviš dobro kaljeno staklo na ekran (npr. Whitestone) i neki bolji cover (npr. Spigen, UAG i sl.) i riješio si problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2021., 12:38   #3
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Stavi na 3G ili na 2G pa ti se neće tak praznit. Uzmi powerbank.

Iako doduše nisam to primjetio na Medvednici, a gore sam svaki tjedan barem jednom. Na Velebitu recimo jesam.

Al kaj će ti takav robusni mobitel na planinarenju? Nije da kopaš s njim. Hodaš, a mobitel ti je u džepu ili ruksaku.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 15:04   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Cisto za info Doggee, a vjerojatno i ostale kineske odrone, niti u ludilu niti razmatrat. Prika uzeo sa aliex military rating 1 god garancije na vodenu štetu bla bla, upao u more dubine 1 metar na manje od 10 sekundi, mobitel crka skroz, Doggee official store nije niti odgovorio na upit nijedan, aliex sreca vratio pola iznosa.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 15:15   #5
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Ima na drugom forumu iskustvo čovjeka koji je imao tri CAT-a i stalno problemi. Procurila voda, visi na servisu....


https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0166715b17.jpg
locks je online   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 17:15   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
U toj kategoriji ima "naša kopija" > https://www.racunalo.com/noa-hummerl...-domaci-nacin/
https://www.mall.hr/robusni-telefoni...-hummerle-crni

Isto robusna IP68 varijanta, ekipa će znati jesu li čemu ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 18:13   #7
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ostavite se Noe, ni slucajno
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 21:01   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Tako su "dobre" ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 21:19   #9
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Kineski Sumwire je radio mobitele za Nou, ali i za Ulefone, Doogee i ostale krševe. Noa je čisti kinez s naljepnicom. Možda naletiš na dobrog i posluži, ali je vjerojatnije da ćeš upecat govno koje će visiti na servisu....
locks je online   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 21:32   #10
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ovo mi skakuće na instagramu, Motorola Defy. https://motorolarugged.com/hr-hr/?fb...1wf-iHJi_l0OOw
Lika091 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2021., 21:51   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 22:09   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
stara i sestrična imaju ulefone armor (neznam koje modele).
ovaj od starog ima kvarat kile, baterija traje 10 dana sa dual sim unutra i upaljenim 3g internetom konstantno, a druga sim je fiksno na 2g.

padao xy puta, pokisnuo, malo je izubijan ali samo aluminijski okvir je oštećen, ostatak telefona je ok.
mada nije ronio s njim.
nije to mob za gaming i surfanje, ali office posao sa povremenim slikanjem i viberiranjem uz kojih 2 sata poziva dnevno uredno preko tjedan dana izdrži.
i da , 2G je majka. prodire gdje god. po brdima u gorskom kotru 2g radi svugdje.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 22:17   #13
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Hvala Lika091....Motorola mi se čini dosta dobra i ne preskupa. .

Imao sam Motorolu prije ovih iOS i Android sustava. To je bio pouzdan i dobar mobitel. Model v50 mi je bio u đepu. Šteta kaj je Siemens kihnuo kaj se tiče mobitela. Njegov SL 45i je bio mrak mobitel , ali je i koštao 1000 DEM novi. Imao si na njemu i sekretaricu , a ne da ti operater uzme lovu za takvo što.




OuttaControl , možeš ponovo poslati link da vidim o čemu se govori na gsmareni
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 22:52   #14
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Zadnja moja Motorola je Moto G 1st generation 32 GB. uzet preko Amazona cim se pojavila, i danas je imam u rezervi. Nekad je letjela ali sad jedva radi bez obzira na reset.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2021., 09:54   #15
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Par ljudi koje znam imaju CAT mobitele. Svi se žale da im se kvare neke stvari na mobitelu poput gumbića, zvučnika, mikrofona, ali opet s obzirom gdje i kako se koriste pitanje je koliko bi običan mobitel dugo bio živ.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2021., 19:18   #16
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Par ljudi koje znam imaju CAT mobitele. Svi se žale da im se kvare neke stvari na mobitelu poput gumbića, zvučnika, mikrofona, ali opet s obzirom gdje i kako se koriste pitanje je koliko bi običan mobitel dugo bio živ.
Moj običan ima samo zaštitu od prskanja, više puta je stajao pokraj bazena gdje se poljevala voda, više puta je zaliven pićem i opran pod pipom, evo ga još uvijek živ.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 13:20   #17
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
ma dajte...pa koliko lajbeki morate bit da skršite neki trendy mob koji sad imate jer ste bili pol dana na hikingu/bicikliranju/planinarenju i baš tad nezgodno sjednete il mob ispadne iz ruke zbog nekog selfija...
i da, često sam u divljini (što bajk, što hiking) al nisam primjetio da se mob tamo brže prazni.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 13:39   #18
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Zašto jednostavno ne uzmete normalan mobitel s dobrim specifikacijama i baterijom i stavite ga u kućište s adekvatnom zaštitom kad je potrebno?

Ima ih masa, evo primjerice jedno.
https://www.lifeproof.co.uk/en-gb/series-fre.html
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2021., 13:58   #19
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
CAT 62 pro-dal ima zaštitno staklo na sebi tvornički.?Na par foruma sam naišao da ima na par da nema.Pa me zanima.Hvala
__________________
Što ga više lome-to ga više volim!
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na