Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2020., 19:20   #2101
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Jel ikome jasno kako ova trgovina funkcionira? Naručio sam neki artikl, dostavu i odabrao da ću platiti unapred (avans) na firmu, upisao sve podatke i čekam i čekam. Jučer sam napravio narudžu na webshopu i nikakva ponuda, predračun, ... , nije još došlo :bonk:

U statusu piše "1/4 Čeka na zaprimanju" i Status: "Čeka na uplatu"

Nemam nikakve podatke za uplatu Ne bi ni pomislio na kupovinu tamo, ali jedini imaju Huawei 4G router u ponudi.

Tak je meni ponuda od linksa došla u spam folder, a ja došao kenjat po njima ovdje pa pogledaj tamo
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 20:39   #2102
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Evo ti:
Dakle, zeznuo si. Pare im ne daj unaprijed.
Ja sam naručivao par puta na firmu, nikad problema.

Odaberem u webshopu što hoću, napravim narudžbu. U komentar napišem da mi treba R1 i stavim podatke od firme. Nikad problema oko toga.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 20:26   #2103
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Ma isporučiti ce ti sigurno, vjerojatno steka nesto, probaj im se javit ja sam.im se javio dvaput, rjesili problem. Nezz da se ikad desilo da nisu poslali kupljeni robu, ali zato aftersales... to je posebna prica
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 10:33   #2104
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Narudžba od 14.05., upravo stigla.
Negativno: nisu se baš žurili
pozitivno: 30% (500kn) jeftiniji od najjeftinije konkurencije na nabavi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 10:36   #2105
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pozitivno jako jer su jeftini do bola. Kupio neke stvari za Dremel, samo stalak za dremel je 35% jeftiniji. Kako sam kupio stvari koje netrebaju garanciju, osim ako ih entko fizicki ne potrga mislim da sam siguran.

A negativno nadam se da nebude ovako ko kod kolege da je cekao mjesec dana, ali koliko sam ja upoznat, nisu li oni madjari? Pa su sad nedavno otvorili te granice ak se ne varam pa mozda zbog toga to kasnilo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 10:39   #2106
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nikad nije problema s njima bilo što se tiče komunikacije i transporta na razini Trgovina -> korisnik. Problem je obrnuto, tj. reklamacija/povratna logistika.

Ja kod njih uzimam sve što sam gotovo siguran da neću reklamirati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 20:18   #2107
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dobio sam Overseas brojeve ali nisu dobri, barem tako kaze Overseas stranica, pa sad ni sam neznam jel to grerska u systemu ili sto?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 10:33   #2108
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Jel sigurno overseas,da nije DHL ???
Nbdy32 je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2020., 10:51   #2109
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nije pise overseas i dolje na track and trace pise error wrong shipment number format I to onak instant eror.
I dobio sam u emailu kao link i kad clicknem redirecta me na pretragu broja.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 14:37   #2110
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nije pise overseas i dolje na track and trace pise error wrong shipment number format I to onak instant eror.
I dobio sam u emailu kao link i kad clicknem redirecta me na pretragu broja.
Taj broj nema veze s ničim, trackinga zapravo nema. Meni došlo danas, platio prošli utorak, a račun (potvrda uplate) došao prošle srijede.

Ujutro došao mail/Viber od Overseasa i to je to.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 16:21   #2111
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Inace ima trackinga overseas, ali ovima izgleda sustav ne radi pa valjda bezveze brojeve iznacuje.

Uglavnom meni doslo, sve je u redu, mislim kao sto je napisano vec prije, nema se sto reklamirat od ovog mojeg i ja zadovoljan, 30% jeftinije me doslo, dakle pacevi gore.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2020., 10:51   #2112
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Koja je procedura za vraćanje proizvoda? Ne vidim obrazac na njihovim stranicama. Ima li netko iskustva s vraćanjem proizvoda kod njih? Rade li probleme?
Također, proizvod koji su mi poslali, ambalaža je bila sva zgužvana.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2020., 18:00   #2113
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Zvao sam ih, ali ne može se dobiti agent. Informacije kako vratiti proizvod na stranici ne mogu pronaći.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 12:51   #2114
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Ja i dalje nisam dobio odgovor na svoje pitanje, kako vratiti artikl u roku 14 dana kada na telefon se samo javlja automat, na mailove ne odgovaraju? Čini se da ću morati zvati ured za zaštitu potrošača.
Ima li netko iskustva s vraćanjem proizvoda u Extreme digitalu?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 13:11   #2115
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Skines neki opci obrazac sa bilo koje trgovine ( bez loga ) o raskidu ugovora unutar 14 dana i ispunis, posaljes na
Code:
shop@edigital.hr
Zapakiras i posaljes postom ( vidis koja je opcija najjeftinija ) paket na adresu:
Code:
Extreme Digital Zrt. Ezred utca 1-3. C zgrada, 1044 Budimpešta / Hungary
Ne moras ti sa njima nuzno komunicirati, moras ih obavijestiti o povratu i posaljes... Kada dobijes potvrdu da su zaprimili paket a i dalje ne odgovaraju na mail
ili telefon onda sastavis prijavu prema Mingo jer u opcim uvjetima ljepo pise:

Citiraj:
12.3. Svi sporovi koji mogu nastati temeljem ovih Općih uvjeta rješavat će se pred nadležnim sudom u Zagrebu
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 20:11   #2116
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Super, hvala.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 15:11   #2117
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Planiram kupiti Gorenje indukcijsku plocu za kuhanje, najniza cijena koju sam kod nas nasao je Pevex (2049 kn), dok Edigital ima cijenu 1460 kn (sa dostavom). Tih cca 600 kuna nije mala razlika, skoro trecinu jeftinije.

Obzirom da u ovoj temi ima poprilican broj negativnih iskustava sa reklamacijom i komunikacijom kada dodje do problema, te da se preporuca kupnja uredjaja za koje garancija nije toliko bitna, mene zanima sto je sa slucajem kada ovlasteni servis postoji u Hrvatskoj? Brzina dostave je takodjer spomenuta kao jedan od problema, ali mogu pricekati i mjesec dana, ne zuri mi se sa kupovinom.

Uzmimo konkretno za primjer navedenu plocu za kuhanje, ukoliko se nesto pokvari, ne bih li ja to trebao direktno slati na Gorenje servis umjesto kontaktiranja Edigitala i rjesavanja reklamacije preko njih?

Na njihovom webu pise:
Citiraj:
Robne marke koje zastupamo podliježu različitim uvijetima i pogodnostima ovlaštenih servisa. Molimo Vas da se u svakom slučaju informirate o konkeretnim uslugama kod ovlaštenog servisa, budući da u mnogim slučajevima usluge servisa uključuju i dostavu uređaja poslanog na servis. U slučaju kvara velikih kabastih uređaja, većina servisa za vrijeme jamstvenog roka osigurava besplatan popravak uređaja na licu mjesta ili ako to nije moguće, organizira prijevoz istih na servis.

neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 15:19   #2118
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
pitaj gorenje hrvatska
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 15:42   #2119
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Sto vise iskustava citam u ovoj temi si mislim da cu ipak mozda preskociti kupnju kod njih
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 16:03   #2120
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Sto vise iskustava citam u ovoj temi si mislim da cu ipak mozda preskociti kupnju kod njih
pametno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 17:04   #2121
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Sto vise iskustava citam u ovoj temi si mislim da cu ipak mozda preskociti kupnju kod njih
Ja sam uzeo sebi i još dvoje frendova ploču isto kod njih jer je cijena kod nas bila 2400 a kod njih na akciji 1100.

Nema se tu šta pokvariti,da dodje mrtva zamijenili bi ili vratili pare jedino što bi to potrajalo ali za tu razliku u cijeni sam svjesno riskirao

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 17:12   #2122
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Ja sam kod njih kupio miš. Pošto mi nije bio dobar, vratio sam ga nazad. Trebalo je nekih mjesec dana da mi vrate novac. Komunikacija je loša, na telefon se ne javljaju, dok na mail su se javili nakon što sam zaprijetio da ću ih prijaviti na mingo. Nakon toga više manje sve je bilo ok, samo sam čekao par tjedana da mi vrate novac.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 18:07   #2123
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Planiram kupiti Gorenje indukcijsku plocu za kuhanje, najniza cijena koju sam kod nas nasao je Pevex (2049 kn), dok Edigital ima cijenu 1460 kn (sa dostavom). Tih cca 600 kuna nije mala razlika, skoro trecinu jeftinije.

Obzirom da u ovoj temi ima poprilican broj negativnih iskustava sa reklamacijom i komunikacijom kada dodje do problema, te da se preporuca kupnja uredjaja za koje garancija nije toliko bitna, mene zanima sto je sa slucajem kada ovlasteni servis postoji u Hrvatskoj? Brzina dostave je takodjer spomenuta kao jedan od problema, ali mogu pricekati i mjesec dana, ne zuri mi se sa kupovinom.

Uzmimo konkretno za primjer navedenu plocu za kuhanje, ukoliko se nesto pokvari, ne bih li ja to trebao direktno slati na Gorenje servis umjesto kontaktiranja Edigitala i rjesavanja reklamacije preko njih?

Na njihovom webu pise:



Gorenje ima svoje servise po citavoj HR. Iz osobnog iskustva znam da izlaze majstori na teren. U stvari to su samo obrtnici koji imaju ugovor sa gorenjem za servis njihovih uredjaja. Nemas nista sa E digitalom. Kad majstor iz gorenje servisa dodje trazit ce te racun i garancijski list koji bi trebao dobiti sa proizvodom.Na njemu pise garancijski rok.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 20:46   #2124
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
cijena kod nas bila 2400 a kod njih na akciji 1100.
Dobro pa na koju foru oni mogu imati toliku razliku u cijeni? Mogu shvatiti fluktuaciju od 100 do 1000 kn za identicnu plocu u nekoliko domacih trgovina, ali da ovakvu razliku imaju u odnosu na najjeftiniju ponudu?

Jedino sto mi pada na pamet je roba B klase ili refurbished uredjaji. Evo citam komentar kupca - dostavili pokvarenu plocu bez kablova. Dafuq? Kako su uspjeli poslati nesto sto su u kutiji dobili od proizvodjaca neispravno i bez kablova? Nije Gorenje klasa Miele uredjaja, ali sam siguran da nekakav quality control imaju prije nego im proizvod izadje iz tvornice.

Zadnje izmijenjeno od: neumrli. 09.08.2020. u 21:04.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 21:05   #2125
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Pada mi jedino napamet da je u pitanju bio povrat kupca pa su oni to nekome uvalili. Ja sam bio kod njih kupio od PC komponenti do bijele tehnike i sve je doslo tvornicki zapakirano i na moju debelu srecu sve je radilo.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 21:17   #2126
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Vezano za to, puno ploča za kuhanje namjerno dolazi bez kabela jer je namijenjeno da to električar ugradi, česta pojava i kod Candyja i ostalih, jamstvo nitko ne ovjerava a ako naručuješ s edigitala pripremi se da nema HR uputa većinom jer su to proizvodi za mađarsko tržište.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 21:52   #2127
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Ima ko kakav kod za popust da mu je viška?
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 22:11   #2128
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Nešto ne razumijem, ljudi dan-danas FINU zovu ZAP ili SDK, govore da idu "na općinu", a ovaj ***** Pevec svi zovu Pevex, ma koji Pevex? Pevec je Pevec

Iskreno, kad bi išao riskirati s eDigitalom onda bi išao na IT643SY / IT643SYB model, daleko ispod cijene a viša klasa uređaja. Moguće da Gorenje za HU tržište ide s nižim cijenama i 3 godine jamstva umjesto 5 kod nas. Slično je s autima, npr. gledao sam Dacie i osjetno su jeftinije u HU bez nekog očitog razloga.

Vidim da isto neki biseri komentiraju da je ploča neispravna i nema kabla. Gorenje ploče dolaze bez kabela, a ti onda kupiš kabel i spojiš je na monofazni priključak (ploča radi s ograničenom snagom) ili trofazni (u biti dvije faze i nula) priključak i ploča radi punom snagom.

Upute skineš s neta, i kad kupiš ploču/pećnicu u HR znaju biti aljkavi pa unutra nađeš upute na svim mogućim jezicima.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 22:29   #2129
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Dobro pa na koju foru oni mogu imati toliku razliku u cijeni? Mogu shvatiti fluktuaciju od 100 do 1000 kn za identicnu plocu u nekoliko domacih trgovina, ali da ovakvu razliku imaju u odnosu na najjeftiniju ponudu?

Jedino sto mi pada na pamet je roba B klase ili refurbished uredjaji. Evo citam komentar kupca - dostavili pokvarenu plocu bez kablova. Dafuq? Kako su uspjeli poslati nesto sto su u kutiji dobili od proizvodjaca neispravno i bez kablova? Nije Gorenje klasa Miele uredjaja, ali sam siguran da nekakav quality control imaju prije nego im proizvod izadje iz tvornice.
Ne znam koja je fora da je tolika razlika ali evo sve 3 veselo rade od 11mj 2018 i bez problema.

Ja sretan 😂

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 22:31   #2130
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
I kod mene indukcijska ploca, napa i ugradbena mikrovalna iz ED. U pola cijene sve bilo u odnosu na nase hr cijene...kupljeno prije cca 3-4 godine.

Doslo novo zapakirano, ispravno ofkors.sve radi i sada.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na