Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.01.2019., 15:13   #5131
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor zdgrunf Pregled postova
Ne znam baš da će biti sve ok, novi andorid je u banani
Sta mi je onda najbolje za ucinit drugim rijecima sta sam mu tocno napravija sa tim updateom i kako najbezbolnije rijesit? Bar dovest ga kako tako u red
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 15:26   #5132
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Crash Pregled postova
Kad digne sustav ikone on netflixa, youtuba i sl su crne znaci nisu u koloru ali kad kliknes na njih rade.
Sive ikone znači da imaš update aplikacije preko storea koji treba napraviti, onda će biti u boji.

Što se tiče updatea, slobodno updateaj jer se ne radi o starom Miboxu koji je imao katastrofalan update na Android 8.0. Mibox S dolazi tvornički s 8.1, tako da šestica nije uopće opcija.
Treba čekati da ga popeglaju, iako ja nisam primijetio nikakve ozbiljnije probleme s S varijantom.
franzD je online  
Staro 30.01.2019., 15:30   #5133
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Sive ikone znači da imaš update aplikacije preko storea koji treba napraviti, onda će biti u boji.

Što se tiče updatea, slobodno updateaj jer se ne radi o starom Miboxu koji je imao katastrofalan update na Android 8.0. Mibox S dolazi tvornički s 8.1, tako da šestica nije uopće opcija.
Treba čekati da ga popeglaju, iako ja nisam primijetio nikakve ozbiljnije probleme s S varijantom.
Kazem jedini bas bas problem koji mi se desio jest to kao sto sam napisao gore je da nakon updatea se nije htio upalit tj upalio je nakon 2 iskljucivanja iz struje...

I sta mi ono upravljanje govorom malo steka neaktivira se uvjek na tipku i sl.

Btw jel kodi uredno radi na njemu?
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 15:48   #5134
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Prvi boot nakon updatea traje puno duže, možda si bio nestrpljiv? Update mi je normalno prošao, ali da je trajao, trajao je.

Kodi za android uredno radi i na starom Miboxu s osmicom, vjerujem da će jednako raditi i na ovome.
franzD je online  
Staro 30.01.2019., 16:07   #5135
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Kako instalirati aplikacije koje nisu na storeu. Tipa firefox i sl? Hvala
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 16:13   #5136
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Skineš X-plore file manager preko storea (ima i drugih, ali ovaj je najmanje loš i najmanje pun reklama) i instaliraš preko njega (snimiš APK na USB stick). Ili instaliraš Android TV verziju Aptoidea (skineš preko Chromea i instaliraš). Jesi siguran da nema ATV verzije Firefoxa na službenom storeu? Mislim da bi moralo biti.
franzD je online  
Staro 30.01.2019., 16:18   #5137
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Skineš X-plore file manager preko storea (ima i drugih, ali ovaj je najmanje loš i najmanje pun reklama) i instaliraš preko njega (snimiš APK na USB stick). Ili instaliraš Android TV verziju Aptoidea (skineš preko Chromea i instaliraš). Jesi siguran da nema ATV verzije Firefoxa na službenom storeu? Mislim da bi moralo biti.
Nema niti jedna verzija. Uopve nisam uspio naci nikakav browser tj jeaam jedan neki livi al je uzas
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 16:22   #5138
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ja imam ATV verziju Firefoxa na Fire Sticku, vjerojatno odavde, ne sjećam se više.
franzD je online  
Staro 30.01.2019., 18:08   #5139
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Jel vama puca non stop veza na wi fi?
Reci na popcorn aplikaciji ili slicno svako malo zamrzava stream i loada. Jel se da tu sta podesit i namistit? Veza je 20 mbit (t shit)
Crash je offline  
Staro 30.01.2019., 22:20   #5140
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
vrati na tvorničke i napravi update ponovo i budi strpljiv. možda se nešto sjebalo u tom procesu.
ništa te ne košta osim malo vremena. dok jedeš nek se vrti
tizhu je offline  
Staro 30.01.2019., 22:25   #5141
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Crash Pregled postova
Jel vama puca non stop veza na wi fi?
Reci na popcorn aplikaciji ili slicno svako malo zamrzava stream i loada. Jel se da tu sta podesit i namistit? Veza je 20 mbit (t shit)
Probat ću. Kao alternativu preporučam USB hub s mrežnom karticom. Izbaci WIFI ako je ikako moguće.
franzD je online  
Staro 30.01.2019., 22:35   #5142
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Uzeo bih Mi Box jer ovaj Tizen media player na Samsung TVu koji sam uzeo je banana.

.mkv fajlove loše čita, slika puca na 2160p te subtitlesi se uopće ne mogu birati iz .mkva kao niti audio fajlovi pa nekad očito recimo talijanski audio fajl umjesto engleskog.

Po reviewima vidim da vrti sve živo pa i DTS Audio.

Da li može uopće reproducirati DTS Audio ako TV to ne podržava?
Nixis je offline  
Staro 31.01.2019., 12:44   #5143
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
Koji bi media player bio najbolji za 4k hdr reprodukciju s vanjskog hdd, ostale stvari mi nisu toliko bitne...razmišljam o amazon fire stick 4k i to bi nekih 500kn ispalo, jer ima što povoljnije , nekaj kineskog jeftinog ili...
G.ost je offline  
Staro 31.01.2019., 13:21   #5144
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Da li može uopće reproducirati DTS Audio ako TV to ne podržava?
Da, dekodira ga u obični stereo.

Citiraj:
Autor G.ost Pregled postova
Koji bi media player bio najbolji za 4k hdr reprodukciju s vanjskog hdd, ostale stvari mi nisu toliko bitne...
Fire stick/4K nikako. Nema niti jedan USB port, ima samo OTG koji se koristi i za napajanje, pa moraš nabavljati splitter i hub.
Za 4K HDR reprodukciju s vanjskog HDD-a, pod pretpostavkom da misliš koristiti Kodi, ti odgovara bilo koji Amlogic S905X/W ili S912 kinez na koji staviš CoreElec. Ima mrežu, ima dovoljno USB portova. Ako misliš Kodi koristiti pod Androidom i to radi dobro. Cijena oko četrdesetak dolara s dostavom iz EU. Neki od njih imaju onu jednu vrstu daljinca s ekstra tipkama koje možeš izdresirati da ti upravlja telkom/glasnoćom, što je zgodno imati.
franzD je online  
Staro 02.02.2019., 13:56   #5145
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Uzeo sam Mi Box.

Iznenadio sam se da nema nikakav file manager već predinstaliran.

Instalirao sam VLC, ali problem je što VLC svaki put skenira eksterni hard disk za fajlove, pošto je disk 1TB pun fajlova to traje.

Ima netko bolji player ili neku alternativu osim da kupujem nekakav USB od 64GB+ da to brže očitava?
Nixis je offline  
Staro 02.02.2019., 14:19   #5146
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Za nedostatak file managera je zaslužan Google, kojemu je cilj što više korisnike ograničiti na aplikacije iz Play Storea.

Ovo sa skeniranjem će ti raditi većina playera jer mahom koriste Androidov media library. Kodi, možda?
franzD je online  
Staro 02.02.2019., 15:32   #5147
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Hvala svima na dojmovima za Mi Box S. Naručih i sebi baš zbog apk koje ste gore naveli.

Jedini minus (meni barem) mu je nedostatak dual boota zbog zaključanog bootloadera. Libreelec je tu ipak tata mata zbog automatic frame switchinga u Kodiju, al ok tu je i rpi pa bu i on poslužio . A možda to konačno i srede pod Androidom, kako napreduju sa novim verzijama.
Ante M je offline  
Staro 02.02.2019., 21:06   #5148
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Jel još nekom osim meni na Mi Boxu čudan ovaj kabel za napajanje.

Ako ga slučajno pomaknem, cijeli box kad uključujem hard disk na usb iza, box se ugasi i ne reagira dok ne ištekam i uštekam kabel od napajanja.
Nixis je offline  
Staro 02.02.2019., 22:30   #5149
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Jel još nekom osim meni na Mi Boxu čudan ovaj kabel za napajanje.

Ako ga slučajno pomaknem, cijeli box kad uključujem hard disk na usb iza, box se ugasi i ne reagira dok ne ištekam i uštekam kabel od napajanja.
Ima mali zub koji moras doslovno "nabit".
Nesmi ti ostat niti malo srebrnog od punjaceve glave vidljivo. Bar je tako u mom slucaju
Crash je offline  
Staro 03.02.2019., 20:49   #5150
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Triba mi priki nesto za apartmane, sto jeftinije da podrzava netflix u ok rezolucijama.
Moze li Fire Tv samostalno radit, kakav mu je wifi ili mi box s ili nesto treće? sto preporucate
OuttaControl je offline  
Staro 03.02.2019., 20:50   #5151
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Triba mi priki nesto za apartmane, sto jeftinije da podrzava netflix u ok rezolucijama.
Moze li Fire Tv samostalno radit, kakav mu je wifi ili mi box s ili nesto treće? sto preporucate
Mi Box S

Radi ko singerica
Crash je offline  
Staro 03.02.2019., 21:03   #5152
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Triba mi priki nesto za apartmane, sto jeftinije da podrzava netflix u ok rezolucijama.
Moze li Fire Tv samostalno radit, kakav mu je wifi ili mi box s ili nesto treće? sto preporucate
Fire TV stick može samostalno raditi, wifi mu je odličan, ima kvalitetniji daljinac od Mi Boxa i bez greške pali i gasi sve HDMI uređaje/upravlja glasnoćom.

Najjeftiniji je u svim kombinacijama (međunarodna verzija 60€, njemačka 40€, 4K 60€), posebno ako ti se ne da zezati s nabavkom njemačke verzije ili čekati nekakav Prime Day ili popust na Amazonu (zadnji put su njemačke verzije bile 25€/40€). Ako ti se ne čeka, uzmi Mi Box s nekog EU skladišta (80$). Novi ima Netflix tipku na daljincu, dakle potpuno je službeno podržan.
franzD je online  
Staro 03.02.2019., 21:46   #5153
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
još da bacio neki link za nabavu iz eu .

fala
dadoremix je offline  
Staro 03.02.2019., 22:04   #5154
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Geekbuying, recimo. PL/DE/IT skladište, gledaj gdje je najjeftiniji i gdje je trenutno najjeftiniji shipping. Ja sam svog uzeo iz Italije.
franzD je online  
Staro 03.02.2019., 23:12   #5155
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
mi box ima na geeku
al fire tv nema
đe te igračke ima za kupit? da vidimo i to ..

mada več mi je lagano mukat kupovat druge uređaje
je se i dalje držim tanix tx3 i H96 max+
dadoremix je offline  
Staro 03.02.2019., 23:22   #5156
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
mi box ima na geeku
al fire tv nema
đe te igračke ima za kupit? da vidimo i to ..
A pitao si za Fire Stick? Amazon.de: njemačka verzija, njemačka verzija 4K, basic verzija.
Njemačke verzije moraš naručiti na njemačku adresu, ide i preko mailboxde.com. Basic verziju šalju i u HR iz Njemačke. Basic Edition imaš i na amazon.it/es/fr trenutno na akciji za 40 eura, ali odande ne šalju u HR, samo u matične zemlje.
franzD je online  
Staro 04.02.2019., 09:00   #5157
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova

mada več mi je lagano mukat kupovat druge uređaje
je se i dalje držim tanix tx3 i H96 max+

jel radi na njima miracast/anycast kako treba? jesi isprobao možda? Prebacivanje recimo sa laptopa ili mobitela na media player ekran?
kiki86 je offline  
Staro 04.02.2019., 09:05   #5158
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
A pitao si za Fire Stick? Amazon.de: njemačka verzija, njemačka verzija 4K, basic verzija.
Njemačke verzije moraš naručiti na njemačku adresu, ide i preko mailboxde.com. Basic verziju šalju i u HR iz Njemačke. Basic Edition imaš i na amazon.it/es/fr trenutno na akciji za 40 eura, ali odande ne šalju u HR, samo u matične zemlje.
Ima li razlike u specifikacijama ovih njemačkih i basic verzija? Malo su zapetljali sa ovim verzijama.
DSA je offline  
Staro 04.02.2019., 09:23   #5159
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Obična njemačka verzija je po specifikacijama isto što i Basic edition (stariji uređaj, 1080p maksimum, Quad-core 1,3 GHz), samo s Alexa Voice Remoteom, dok međunarodni Basic edition ima daljinac bez Alexe i nema reklame za streaming servise na homescreenu.

Kod Alexa remotea nije zapravo ključna Alexa, već je jednostavno logičnije složen, funkcionalniji i može upravljati glasnoćom TV-a/receivera.

Njemačka verzija 4K je najnoviji uređaj s Quad-core 1,7 GHz, 4K, HDR, Dolby Atmos, Dolby Vision podrškom. Definitivno najbolja stvar koju možeš kupiti za streaming za 60€ (40€ kad ga snize), a cijena je takva zbog sponzoriranog sadržaja, slično kao i kod Kindlea. Zato ga ne šalju izvan Njemačke/Austrije/SAD-a/Britanije i još par država u kojima je podržan.

Inače, te reklame nisu nešto strašno, samo je njihov custom launcher nekonfigurabilan, što se može riješiti drugim launcherima i launcher hijackom, tako da ih i ne vidiš.

Nedostatci na svima Fire stickovima su manjak USB portova, imaju samo jedan Micro USB za napajanje (a jedino 4K ima OTG port koji zapravo prima hubove i vidi USB stickove/mrežne adaptere preko njega, samo je potreban splitter koji će ga istovremeno i napajati), ali za streaming Netflixa, Amazon Primea i HBO GO-a (i bilo čega što ima Android TV verziju aplikacije) je odličan.

S Kodijem trenutno ima manjih problema sa passthroughom DTS/DD+ jer zvuk kasni, tako da ga za to ne preporučam.

Na svima je operativni sistem Android TV, samo nema Google Storea, već je Amazonovom ekosistemu.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 04.02.2019. u 12:25.
franzD je online  
Staro 04.02.2019., 10:01   #5160
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Proveo sam dosta vremena tražeći android box za babce da bi mogle gledat iptv na non-smart televizoru, na kraju uzeo Fire Stick 4K.
Prije slanja njima isprobao ga tjedan dana i dojmovi su jako dobri.

Daljinac puno bolji nego na starijim verzijama.
Brzo radi, UHD Netflix izgleda izvrsno, sve kaj sam isprobao od UHD-a hendlao je bez problema.
Od aplikacija sam isprobao Netflix, Amazon, PLEX, SmartShare sa kompa, Firefox, Smart IPTV, CyberFlix TV, stavio Aptoide kao alternativu za Google Play‎ jer mi se nije dalo zezat sa instalacijom istog..

Instalacija programa do kojih se ne može doći normalno Downloader ili Apps2Fire sa moba.

Jedino nisam uspio isprobati da li radi podrška za stickove i žičane kontrolere jer mi je usb/lan adapter stigao kasnije.
Tako da emulatore i igre ostavljam za kasnije.

Malo živcira prenatrpan home screen amazonove ponude serija i filmova al ajd, valjda se i to da sredit.

Uglavnom su dobri dojmovi, sve razmišljam uzet jedan i za sebe.
Suza mi je kanula pod oko krvavo kad sam vidio da je bio na akciji za 39.99
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na