Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2017., 11:22   #9091
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
To izgleda kao nešto ful nestandardno.

Ak ti nije problem riskirat 20tak kuna, probaj odrezat koaksijalni konektor sa obične dipolne antene (to je ona koja izgleda kao flat kabel, ima je u Sparu, Kauflandu za kupit u pravilu).

Oguli izolaciju i probaj upiknut obje žice - neke dipolne antene imaju umjesto koaksijalnog konektora vilice na svakoj žici (uguglaj pa ćeš vidjet na što mislim), pa pretpostavljam da moglo radit i ovako kako sam ti predložio.

S tim da ta antena sama po sebi i nije neki impruvment u odnosu na običnu žicu, ak si negdje gdje je inače FM signal slab.
Al ak radi ovo, mogao bi na taj način postavit i neku skuplju, vanjsku, koja koristi isti flat kabel.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 12:01   #9092
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Update mog slučaja.

Source prekidači su popravljeni, falila je jedna pločica koja se miče i oslobađa / zadržava switcheve u položaju.

Lijevi kanal kasetofona ne radi...otkriveno da je pretpojačalo otišlo. Čekam ispravni IC da se to popravi, a dotad imam drugi problem.

Gramofon ima dvije igle i cartridgea (zvučnice / glave). Za svaku stranu jednu (svira obje strane bez okretanja ploče). Strana A radi okej, dok kod prebacivanja na B stranu zvuk bude jako tih.

Zamijenjene su igle, ali situacija je ista, pa je očito cartridge u pitanju.
E sad, tu dolazim do problema...

Igla je STY-121 (Sharpov kod), tj. Audio Technica ATN-3721 za cartridge AT-3721.

Gdje pronaći cartridge? Guglam bezuspješno već danima.

Nisam siguran može li ići neki drugi. Kome se kod nas obratiti za ovo?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 12:14   #9093
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Probaj ovdje:

https://www.thakker.eu/?ActionCall=W...ram%5D=STY-121

Edit: sorry, cartridge je u pitanju? Pošalji upit Thakkeru, možda?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 12:28   #9094
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
U planu mi je nadograditi trenutni sustav sa 2.0 na 5.0/5.1.

Trenutno imam Marantz PM6005 i B&W CM1. U planu mi je uzeti Marantz NR1607 kao AVR i B&W 684 S2 za prednji stereo. Za koji mjesec bih uzeo i B&W HTM62 S2 za centralni zvucnik, a CM1 bih stavio za L/R surround poziciju. Obzirom da AVR nema phono input za gramofon, PM6005 bih si ostavio za tu svrhu.

Ima li netko iskustva sa NR1607 i 684 S2? Dojmovi?
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:24   #9095
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja bi na tvom mjestu ostavio cm1 ko fronte, uzeo neke jeftinije male za surround (može i najmanji iz 6xx serije) i woofer.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 27.12.2017. u 13:30.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 16:36   #9096
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Pozdrav,

zelio bi si sloziti 2.1 u dnevnoj, te kasnije nadogradio na 5.1... Soba je 4.5m duzine, 3.8m sirine i 2.2m visine.

Najvise bi gledao neku rabljenu opremu, jer mislim da cu tamo naci najbolje ulozeno/dobiveno..samo problem je sto ne znam koju tocno rabljenu opremu da trazim

Ne znam koliko uopce da snage zvucnike i sub da trazim? Mislio sam naci neko pojacalo da barem ima 100W po kanalu, zvucnike isto u rangu toga, a sub neki oko 200W.

Ako netko ima kakav prijedlog da bi mi bilo bolje drugacije izvesti, neka mi napomene jer nemam puno iskustva sa HiFi a koliko sam gledao po neku nisam nista konkretno/laicki objasnjeno....

Vidio sam da na forumu prodaje jedan kolega Yamaha RX-V2065, pa me zanima jel bi bio to dobar receiver za moje potrebe ili je overkill?

Mislio sam za receiver, 2 bookshelf (nemam gdje sa stupovima) i sub izdvojiti oko 5000kn, al posto trazim nesto rabljeno rado bi snajpirao neko vrijeme da nesto bolje ubodem
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 17:39   #9097
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja bi na tvom mjestu ostavio cm1 ko fronte, uzeo neke jeftinije male za surround (može i najmanji iz 6xx serije) i woofer.
684 S2 sam svakako planirao uzimati za stereo zvuk (gramofon/rpi3b+digi+ pro dac), njih bi spojio na pojacalo i AVR. CM1 sam planirao prodati ali sam skuzio da mi za 5.1 u tom slucaju jos treba centralni i woofer, sto i nije neka investicija za ono sto cu dobiti kao rezultat toga.

Soba u kojoj ce se nalaziti ima cca 30 kvadrata, mislim da je 50W po kanalu ovog Marantz AVR-a dovoljno za 5.1 zvuk (filmovi i PS4). Svakako cu otici do Sonus Arta poslusati.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:44   #9098
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Vidim da je danas i sutra akcije u chipoteci na Magnat - Onkyo HiFi. Jel se isplati uzeti neko Onkyo AV pojacalo i Magnat zvucnike? Na tu kombinaciju je 25% popusta..
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 14:16   #9099
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Pa ja bi ti eventualno preporučio Onkyo elektroniku, al u Magnat zvučnike nisam baš ziher. 20% popusta i nije tak loše, iako je manje od 25%.
Soba ti je dost velika, pa bi bilo dobro kad bi ipak negdje našao mjesta za samostojeće. Od 2.1 sistema u filmovima nećeš imati baš koristi - važnije je možda da imaš dva fronta+centar.
U muzici još manje, sub je dosta zeznut za postaviti, a realno će ti zauzet i više mjesta nego samo 2 zvučnka.

No ako gradiš baš 5.1......

Predlažem da pogledaš/uzmeš pojačalo/receiver na akciji, pa onda eventualno kreneš u potragu za zvučnicima.
Magnat koji si možeš priuštit za 5000 ukupno (sa pojačalom) i nije baš neko cvijeće, dok su ovi najjači modeli za kućno kino ipak druga priča - ali ti i koštaju.

Dosta se pričalo o važnosti sobe za Hi Fi u akustičnom smislu, a meni se čini da je u praktičnom smislu dnevna soba još veći kompromis za kućno kino - zvučnika posvuda, a jednom kad kupiš, kolko često upališ baš 5.1 ili 7.1, pa odvrneš da iskoristiš to što imaš? Navečer, kad se uglavnom gledaju filmovi, ako si u stanu pogotovo - baš i ne ide.

Druga stvar je ak imaš fini podrumčić i "media room", kak to naši američani (i kanađani ) delaju. Isto ko i soba za glazbu, zapravo, u odnosu na dnevni boravak kojim većinom raspolažemo. Samo kod HTa imaš (još) više zvučnika.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 15:06   #9100
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Gledam bas pa sam mislio ovakav neki set

Receiver ONKYO TX-NR474
Front MAGNAT Tempus 33
Sub MAGNAT Tempus SW 300

Ispalo bi 6000 kada bi se popust uracunao...
A kasnije neki centar i zadnje zvucnike.

EDIT: mislim, ima i rabljenih Logitech Z906 zvunicka za ispod 2000, ali ne znam jel bi to bilo bolje od gore navedenog seta
M4rk0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 01:44   #9101
Matija Š.
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 116
Što kažete dali se isplati uzeti Audioengine A5+ zvučnike za 2335kn + 200kn za dostavu iz UK?
Trebaju mi zvučnici za Desktop PC.
Matija Š. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 05:54   #9102
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Matija Š. Pregled postova
Što kažete dali se isplati uzeti Audioengine A5+ zvučnike za 2335kn + 200kn za dostavu iz UK?
Trebaju mi zvučnici za Desktop PC.

Isplati se u kontekstu da kod nas kostaju 3500 i isplati se u kontekstu da su to dobri zvučnici. Ne znam na cemu si slusao do sada, ali mozda bi se dalo naci i neko jeftinije rjesenje. Recimo ja sam bio poprilično zadovoljan sa M-Audio BX5 za dosta manje novaca. Plus stalci za zid (300 kn)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 10:22   #9103
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Evo jedan link čisto za vizualno uživanje u audiu


https://www.pinterest.com/pin/706080...06308/?lp=true
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 13:54   #9104
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	26105177_10212910796458363_1257718565_o.jpg‎
Views:	185
Size:	166.5 kB
ID:	18974   Click image for larger version

Name:	26510733_10212910796578366_1578493091_o.jpg‎
Views:	177
Size:	374.9 kB
ID:	18975  
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 14:03   #9105
Matija Š.
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Isplati se u kontekstu da kod nas kostaju 3500 i isplati se u kontekstu da su to dobri zvučnici. Ne znam na cemu si slusao do sada, ali mozda bi se dalo naci i neko jeftinije rjesenje. Recimo ja sam bio poprilično zadovoljan sa M-Audio BX5 za dosta manje novaca. Plus stalci za zid (300 kn)
Trenutno koristim zvučnike od monitora DD
Ali si razmišljam da rađe uzmem pasivne HI-FI zvučnike i pojačalo? ili kompaktno pojačalo sa integriranim DAC-om?
Matija Š. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 14:05   #9106
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Hm, pa logično bi bilo sa subwoofer preouta na denonu na sami sub, samo tvoj sub ima stereo input. Možda lupetam, ili kupit račvu s jednog cincha na dva?

Edit; pa na strani 10 od manuala suba ti piše, sub izlaz sa denona na R input od suba. Ili L input, blesavo su to na slici nacrtali.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 30.12.2017. u 14:16.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:01   #9107
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Stvari u koje se ne razumijem, bolje pitam pa mi potvrde neg da zeznem nešto.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 19:13   #9108
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Matija Š. Pregled postova
Trenutno koristim zvučnike od monitora DD
Ali si razmišljam da rađe uzmem pasivne HI-FI zvučnike i pojačalo? ili kompaktno pojačalo sa integriranim DAC-om?
Vec sam pisao o tome, uglavnom najbolji zvuk sa kompa ces dobit sa kvalitetnim studijskim monitorima, naravno ako su szvučnici smjesteni oko monitora. Praktično, i zvuk je onako, pravi studijski, precizan i direktan sa minimalnim uplitanjem sobne akustike.

U takovoj situaciji klasični hifi zvučnici pogonjeni poajačalom u pravilu zvuče vrlo suplje i tanko, jer su oni ipak namjenjeni da ih se smjesti u prostor i imaju interakciju sa akustikom prostora. Ova kombinacija dolazi u obzir ako imas prostora da ih smjestis adekvatno, ali racunaj da ti mjesto slusanje mora biti dosta udaljenije od monitora.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 00:19   #9109
Matija Š.
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vec sam pisao o tome, uglavnom najbolji zvuk sa kompa ces dobit sa kvalitetnim studijskim monitorima, naravno ako su szvučnici smjesteni oko monitora. Praktično, i zvuk je onako, pravi studijski, precizan i direktan sa minimalnim uplitanjem sobne akustike.

U takovoj situaciji klasični hifi zvučnici pogonjeni poajačalom u pravilu zvuče vrlo suplje i tanko, jer su oni ipak namjenjeni da ih se smjesti u prostor i imaju interakciju sa akustikom prostora. Ova kombinacija dolazi u obzir ako imas prostora da ih smjestis adekvatno, ali racunaj da ti mjesto slusanje mora biti dosta udaljenije od monitora.
Znači nešto tipa Audioengine A5+
Ali tako me smeta što na potenciometru ne možeš vidjeti na kojoj je jačini i nema audio izlaz za slušalice
Matija Š. je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 09:12   #9110
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
684 S2 sam svakako planirao uzimati za stereo zvuk (gramofon/rpi3b+digi+ pro dac), njih bi spojio na pojacalo i AVR. CM1 sam planirao prodati ali sam skuzio da mi za 5.1 u tom slucaju jos treba centralni i woofer, sto i nije neka investicija za ono sto cu dobiti kao rezultat toga.

Soba u kojoj ce se nalaziti ima cca 30 kvadrata, mislim da je 50W po kanalu ovog Marantz AVR-a dovoljno za 5.1 zvuk (filmovi i PS4). Svakako cu otici do Sonus Arta poslusati.
Pozz
CM1 su malecki zvucnici, ali viseg ranga od serije 6.
30 m2 je prostor srednje velicine.
50w nema veze s nicime (omaza, osjetljivost, itd su zapravo bitniji)

Imas na njuskalu dva oglasa za CM5 (s2) koji bi bili puno bolji za prednja 2 jer ce ta srednja 2 reproducirati stereo puno bolje od serije 6.
Centralni slobodno uzmi iz serije 6, ijako prenosi 90% konverzacija tu neces ne znam koliko izgubiti na kvaliteti.
Subwoofer je za AV i 5.1 jako bitan i od srca savjetujem kakav bolji model Bowersa ili RELa.
Jeftini sub stvara buku, lose se integrira u sistem, u stereu je neupotrebljiv itd
Zadrzavanje starog pojacala zbog gramofona je besmisleno.
Ili uzmes recives sa PHONOM ili uzmes zasebno gramifinsko predpojacalo (koje ce bolje raditi d tog Marantza) i spojis ga na AUX ulaz.

Reciver preporucam Rotel koji ce posebno dvokanalnu muziku puno bolje odradivati.
...ili kakav vrhunski SH (rabljeni) koji se prodaju poprilicno jeftino.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 09:17   #9111
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vec sam pisao o tome, uglavnom najbolji zvuk sa kompa ces dobit sa kvalitetnim studijskim monitorima, naravno ako su szvučnici smjesteni oko monitora. Praktično, i zvuk je onako, pravi studijski, precizan i direktan sa minimalnim uplitanjem sobne akustike.

U takovoj situaciji klasični hifi zvučnici pogonjeni poajačalom u pravilu zvuče vrlo suplje i tanko, jer su oni ipak namjenjeni da ih se smjesti u prostor i imaju interakciju sa akustikom prostora. Ova kombinacija dolazi u obzir ako imas prostora da ih smjestis adekvatno, ali racunaj da ti mjesto slusanje mora biti dosta udaljenije od monitora.
Cuj evo gore su ti Bowersi CM1...spojis to s Rotelom RA12 i spojis kompjuter...nd znam o kakvoj supljem zvuku pricas... Koliko para toliko muzike.
Kvalitetniji studijski monitori koji zavrse na Genius 2.1 sistemu od 137 kn ...
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 10:12   #9112
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Pa za studijske monitore, preporučio bi i KRK.
Imam doma jedne i stvarno nemam zamjerki..
Kaj se tiče izlaza za slušalice i potenciometra, nabaviš si i DAC sa predpojačalom i pojačalom za slušalice. Neki malo bolji kineski, npr. AudioGd..
Ta kombinacija radi sjajno!

Sent from my F8331 using Tapatalk
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 10:54   #9113
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Angelbyu Pregled postova
Pozz
CM1 su malecki zvucnici, ali viseg ranga od serije 6.
30 m2 je prostor srednje velicine.
50w nema veze s nicime (omaza, osjetljivost, itd su zapravo bitniji)

Imas na njuskalu dva oglasa za CM5 (s2) koji bi bili puno bolji za prednja 2 jer ce ta srednja 2 reproducirati stereo puno bolje od serije 6.
Centralni slobodno uzmi iz serije 6, ijako prenosi 90% konverzacija tu neces ne znam koliko izgubiti na kvaliteti.
Subwoofer je za AV i 5.1 jako bitan i od srca savjetujem kakav bolji model Bowersa ili RELa.
Jeftini sub stvara buku, lose se integrira u sistem, u stereu je neupotrebljiv itd
Zadrzavanje starog pojacala zbog gramofona je besmisleno.
Ili uzmes recives sa PHONOM ili uzmes zasebno gramifinsko predpojacalo (koje ce bolje raditi d tog Marantza) i spojis ga na AUX ulaz.

Reciver preporucam Rotel koji ce posebno dvokanalnu muziku puno bolje odradivati.
...ili kakav vrhunski SH (rabljeni) koji se prodaju poprilicno jeftino.
Pozdrav,

Hvala na odgovoru, odustao sam od 684 i uzeo 683 S2. 684 su poprilicno skromniji zvucnici od CM1, uvjerio sam se osobno u to slusajuci ih neki dan.

PM6005 je preslab za ove 683 S2 zvucnike, pa mi je u planu nabavka PM8005, a CM1 i PM6005 ce ici u prodaju uskoro. Eventualno cu razmisliti o Rotelu, znam da B&W svoje zvucnike testira na njihovim pojacalima.

Shvatio sam da mi je za pocetak bitnije sloziti dobar stereo, na koji kasnije mogu nadograditi AVR i surround/centralni/subwoofer, tako da ce kucno kino malo pricekati
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:49   #9114
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Angelbyu Pregled postova
Cuj evo gore su ti Bowersi CM1...spojis to s Rotelom RA12 i spojis kompjuter...nd znam o kakvoj supljem zvuku pricas... Koliko para toliko muzike.
Kvalitetniji studijski monitori koji zavrse na Genius 2.1 sistemu od 137 kn ...

Pričam o tome kad hifi zvučnike stavis oko monitora, to onda zvuči suplje, a sa CM1 to ne treba ni pokusavat.

CM1 je vrlo dobar zvučnik kojeg treba dobro uparit sa pojačalom i njegov najveći zajeb je to sto mu treba min 80cm od straznjeg zida da bi radio kako treba. I prostorija od min 20m2.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 12:15   #9115
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Evo stavio sam u prodaju, CM1 i PM6005, Navalite narode
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 12:52   #9116
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Neumrli, jel imas neku fortku kako su ti CM1 smjesteni u slusaoni/prostoru?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 13:06   #9117
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
stari

novi

Zvucnici su na cca 3m od pozicije slusanja, tj. "sweet spot-a" na kaucu

Slazem se definitivno da CM1 treba prostora od zida, inace bi bas mogao postati zagusen. Opcija za rjesavanje tog problema ako se nema prostora za odmaknuti je onaj "cep" od spuzve koji se stavi unutar bas izlaza sa straznje strane zvucnika. Meni su bili na nekih cca 50cm od zida, mozda malo manje.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 16:12   #9118
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Iz nekog razloga ne vidim fotke
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 22:37   #9119
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Haha, htio sam ti napisat da moras kliknut na linkove, al fakat sad ni meni ne otvara
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 10:56   #9120
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Iz nekog razloga ne vidim fotke
Sorry, nesto sam ocito zeznuo sa linkovima, evo opet:





P.S. - ona ploca Mile Kitica na polici je poklon iz Sarajeva, frend donijeo iz zajebancije
neumrli je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na