Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2003., 22:50   #1
dracula
Registered User
 
dracula's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: DM
Postovi: 16
omega vs catalyst

naime kupio sam radeonku sapphire 9000pro i sve je u redu
zanima me slijedeća stvar...
neda mi se kopati po netu pa me interesira koja je glavna i najveće razlika između omega drivera i catalysta........
ako netko zna u sto sam siguran nek mi postne......
dalje,........
preko direct3d a u 3d studiu max petici imam problema
napravim običnu kocku i probam ju kopirat a ono štekkkkka
jeli do drivera...(kat okrečem objekt sve radi.....)
tak da za sad moram raditi na opengl-u
osim toga s radeonkom sam zadovoljan........

3dmark 2001se score mi je 7400
na asus a7v8x, xp2100+, 512ddr 333, bla bla bla.........

probao sam gla i kloknit fsb na 140 i mali šljaka (182mhz tj. 2230+)
skor je tada 7780

temp proca mi je na 26°
cooler imam alpha 8045 delta....... 450kn but it rules..........
dracula je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 23:08   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Jelca je taj...

...Jelc će te dublje uputiti kada navrati ili svrati. Ali koliko sam ja skužio catalyst je svaštar, malo performance, malo kvaliteta, malo, ... dok su omega driveri laički rečeno nakupina svega najboljeg i glavni i primarni i jedini cilj njihovog postojanja je kvaliteta slike.
Oho, tabana se u maxiu i to bahato u 5.0, ja sam se do neavno patio na 3.0 pa mi je CatKiller objasnio kako, inače moja full 4.2 verzija, ipak radi pod XP Pro SP1, tako jednostavno, a ja tako glup:mad: .
Full 5.0 ili ti fali SDK, reactor, cs, ostali helpovi, texsture, turitoriali, samplovi ili je kao moj 4.2 sve.
Da si uzeo 8500 postoji način da se pretvori u FireGL što sam bio ovdje saznao, pa su me ljudi uputili pa sam dobio drivere pa kada imam svoj 8500 pretvrim u FireGL, a da si prije znao bi kupio 9000, a?

PS je si stavio DX 9.0 možda? Ja jesam i sa 8500 nemam nikakvih problema bilo DX bilo OpenGL (pogotovo kada radi kao FireGL )
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.02.2003., 23:19   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Talking Ah zaboravih

ništa pametno osim onima koji rade u Maxu, Mayi, LightWaveu, ... vidi priloženu slički.
PS imaš možda novi LightWave, bilo kakav LightWave?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	firegl8500.gif‎
Views:	183
Size:	8.8 kB
ID:	184  
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 23:21   #4
dracula
Registered User
 
dracula's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: DM
Postovi: 16
Re: Jelca je taj...

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
...Jelc će te dublje uputiti kada navrati ili svrati. Ali koliko sam ja skužio catalyst je svaštar, malo performance, malo kvaliteta, malo, ... dok su omega driveri laički rečeno nakupina svega najboljeg i glavni i primarni i jedini cilj njihovog postojanja je kvaliteta slike.
Oho, tabana se u maxiu i to bahato u 5.0, ja sam se do neavno patio na 3.0 pa mi je CatKiller objasnio kako, inače moja full 4.2 verzija, ipak radi pod XP Pro SP1, tako jednostavno, a ja tako glup:mad: .
Full 5.0 ili ti fali SDK, reactor, cs, ostali helpovi, texsture, turitoriali, samplovi ili je kao moj 4.2 sve.
Da si uzeo 8500 postoji način da se pretvori u FireGL što sam bio ovdje saznao, pa su me ljudi uputili pa sam dobio drivere pa kada imam svoj 8500 pretvrim u FireGL, a da si prije znao bi kupio 9000, a?

PS je si stavio DX 9.0 možda? Ja jesam i sa 8500 nemam nikakvih problema bilo DX bilo OpenGL (pogotovo kada radi kao FireGL )



da gore mi je dx9 winxp s1....... i što si dobio sa fire gl-om.......
ak te dobro razumijem 9000 bi se isto mogla prevrtit u pro (tj.. firegl) sa driverima...
ah ma niej bed
radim u informatičkoj firmi
hgspot bez marže sa rabatomm pa............

baš ću probat instalirat omegu........ pa ću vidjet.....
da i na catalytu mi je bio isti rez koliko god ja mjenjao quality/preformacne brije...........
mada kao što rekoh ne igram se baš pa......
mada recimo za 3d max bi bilo zanimljivo......

instalirao sam sve od maxa 5ice...ah probat ću se zajebbbb....
inače zamisli nabavio sam 5icu u makedonji. lijepo dođeš u cd šop
i kažež milim jedan 3dmax 5...
teta sa police uzme i kaže 5 eura.........
hehe na cdu piše posle instalacije startujte crack exe i........
ludi su ti makedonci..
dracula je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 23:32   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
A tek susjedi

A šta susjedi su im normnalniji? U njihovom "komšiluku" dobiješ maxa u paketu sa fotokopiranim manualom i opancima za put i još ti objasne da se to tako radi u celoj evropi i da je to OK
Šta dobiješ sa FireGL, prvo te programi pitaju na startu da li da postavimo optimizirani dio za tu grafulju, onda se sve odvija nekako tečnije i ljepše, a i mislim da se manje zbivaju rupe i pucanja tekstura i sličnih iritantne sitnice. Uglavnom program zna točno sa čime radi, ne haba generiku već zna imenom i prezimenom s kime ima posla. Sve ima svojih prednosti. Nego oću LightWave pa makar i u Macedoniu.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 23:39   #6
dracula
Registered User
 
dracula's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: DM
Postovi: 16
i znači ja nemogu fire gl na mojoj 9000pro.......
hm nekužim te baš najbolje..........
ako postoji kakav način kao i s tvojom drago bi mi bilo da podjeliš s menom............
a za litew..... teško
iz donjeg miholjca sam tak da i da ga mogu nabavit .........!!!!"""###
dracula je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 00:58   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Evo...sve ti je BD lijepo rekao-Omega je optimizirana isključivo za igranje+veća stabilnost.
Ne za ganjat 3DMark.
Meni osobno je slika sa Omega driverima ljepša,igre jesu brže i glađe se izvode.

A za fore s optimizacijom ATI-ja i Max-a,lijepo na www.rage3d.com pa na forum.
Mislim da sam već vidio tamo par stvari na tu temu,probaj prvo s tražilicom-ak ti ne nađe otvori temu,ima tamo par dosta stručnih ljudi koji delaju u Max-u.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 09:21   #8
dracula
Registered User
 
dracula's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: DM
Postovi: 16
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Evo...sve ti je BD lijepo rekao-Omega je optimizirana isključivo za igranje+veća stabilnost.
Ne za ganjat 3DMark.
Meni osobno je slika sa Omega driverima ljepša,igre jesu brže i glađe se izvode.

A za fore s optimizacijom ATI-ja i Max-a,lijepo na www.rage3d.com pa na forum.
Mislim da sam već vidio tamo par stvari na tu temu,probaj prvo s tražilicom-ak ti ne nađe otvori temu,ima tamo par dosta stručnih ljudi koji delaju u Max-u.


mada nisam dobio odgovor na pitanje dali mogu
upgradeirati svoj radeon 9000pro.....
postoji li kakav driver kao i za 8500 ili.... za firegl mislim........
inače u planu mi je stavljati veći cooler pa cu postirati slike
dracula je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 23:32   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Citiraj:
Originally posted by dracula
mada nisam dobio odgovor na pitanje dali mogu
upgradeirati svoj radeon 9000pro.....
postoji li kakav driver kao i za 8500 ili.... za firegl mislim........
inače u planu mi je stavljati veći cooler pa cu postirati slike
Ak si htio napravit FireGL trebao si kupiti R8500
Veći vent ti baš nema neke koristi stavljat jer kod ATI-ja ne dobivaš takav linearni skok pri oc-u kao kod NVidie...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 23:22   #10
mara
Premium
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 64
Da si uzeo 8500 postoji način da se pretvori u FireGL što sam bio ovdje saznao.

Daj molim te ako ti nije teško objasni meni što si napravio i što si dobio s time.

thx!
__________________
1700@(10*210)2100 MHz
Epox 8RDA3
2x512 kingmax 4000
ATI Sapphire 9800PRO 430/760MHz
mara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2003., 23:37   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Question Valjda moram ja

Citiraj:
Originally posted by mara
Da si uzeo 8500 postoji način da se pretvori u FireGL što sam bio ovdje saznao.

Daj molim te ako ti nije teško objasni meni što si napravio i što si dobio s time.

thx!
Ovo valjda ide meni? Šta dobiješ sa FireGL, dobije optimizirane i ciljano pisane drivere za večinu 3D aplikacija, ne igre već stvari s kojima između ostaloga i rade igre, dakle Maya, 3D sudioMAX, LightWave, ... kužiš? Ciljano pisani driver i generika su nebo i zemlja
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2003., 23:44   #12
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
FireGL su driveri?

zašto to onda neko ne napravi za ostale Radeon kartice?
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2003., 01:26   #13
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Dobro si ti to zamislio

Sve to lijepo zvuči ali ... prokleti ali. Recimo, ovo sada ne pišem sa 100% sigurnošću jer nisam konzultirao literaturu, a i ne sjećam se najbolje pojedinosti. Fire GL 8800 i FireGL 8700 imaju skoro istu shemu kao 8500 za smrtnike. Dakle (skoro) isti GPU (R200 - R200W), memorija ima nešto manju latenciju, još par analognih sklopova, tako da nije baš sve u samome driveru ali ga se da prevariti. E sada koja je FireGL kartica građena oko recimo GPU koji je isti kao na 9000 / 9000 Pro, 9700 / 9700 Pro? Ako znaš pa možda netko negdje zna kako prevariti driver da se instalira kao FireGL "neki" sada je li to FireGL Z1, X1 E1, ne znam, da li još to hoda ne znam, "rasurfaj" se oko pa vidi To ti je ista fora kao što je kod nShita bila (je?) sa Quadro karticama.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na