Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2010., 10:52   #1
Forbs
Registered User
Moj komp
 
Forbs's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Thumbs up CSS3 redovi.

http://www.youtube.com/watch?v=ODbYsdlySw0

Koristite li css3 i html5 u svojim projektima??Dali razmišljate napustiti flash??
Forbs je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 11:59   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
za trud oko tutoriala, al' je kvaliteta zvuka OCAJNA, moro sam pojacalo nalozit na 5 puta glasniji volume da normalno cujem, i onda mi je poruka na gtalku skoro usi izbila. Normalize, you has it?

E i zar nisu columns STUPCI, a ne redovi?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2010., 16:50   #3
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Forbs Pregled postova
http://www.youtube.com/watch?v=ODbYsdlySw0

Koristite li css3 i html5 u svojim projektima??Dali razmišljate napustiti flash??
CSS i HTML još bar 10 godina neće imati većinu osobina Flasha, Java je na putu ali treba još godina.
Danas Flash sa integracijom Swifta ili PV3d-a radi čuda.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:08   #4
Forbs
Registered User
Moj komp
 
Forbs's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Dečki znam sjeban mi je mikrofon ispričavam se radi neugodnosti :S

Da html5 je tek počeo nalaziti svoju primjenu...
Forbs je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 04:26   #5
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
a ono sad svi ozbiljniji portali ce ici na html 5 radi podrske za te puste ipadove i iphonove jer to je isto dio trzista koji treba pokrit, al par kompanija koje baziraju poslovanje na flashu su izjavile da to jos puno napredovat dok ne dostigne razinu flasha. sjetite se prvog flasha, mogucnost da lopta skace od zid i par naredbi. ono revolucija
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 19:13   #6
1912
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 18
Flash je dobar možda za kompanije ali tražilice stranicu u flashu prepoznaju samo kao image puno prije rangiraju stranicu ako je u html.Najbolja je kombinacija html, css,flasha i php-a
1912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 08:52   #7
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor 1912 Pregled postova
Flash je dobar možda za kompanije ali tražilice stranicu u flashu prepoznaju samo kao image puno prije rangiraju stranicu ako je u html.Najbolja je kombinacija html, css,flasha i php-a
Nije baš točno, recimo google vidi unutar Flash sadržaja ali zbog layera, efekata, itd. ne zna šta od teksta se uredno pokazuje korisniku pa zanemaruje cijeli .swf file. Ali daleko od toga da ne vidi u njega. Najbolja je kombinacija svega, još da zakonom ukunu IE i di ćeš više sreće.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 13:29   #8
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
hehehehe, nemoj tako onda ce svi postat web dizajneri :P
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2010., 21:12   #9
1912
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 18
Nisam mislio da baš ne vidi flash ali uvijek je bolje kombinirati sve, normalno to zahtijeva znanje.Ako se želiš time baviti moraš znati sve od photoshopa, html,css,php i mysql ako radiš forum ili webshop i sl.Ako ne znaš bar prva tri navedena okani se toga nema ništa na brzinu
1912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 22:10   #10
quadmachine
Registered User
Moj komp
 
quadmachine's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Flash polako ali sigurno izumire. Jedina primjena u kojoj on ima smisla su online igrice, a kombinacija html5/css3/js već sada daje impresivne rezultate i moguće je složiti uratke za koje je teško razaznati je li Flash ili kombinacija prije navedena...

I da, Flash je prilično bloatast na OS-ovima osim Windoza (dijelom greškom Adobea, dijelom greškom developera koji pišu loš kod, dijelom Applea koji nije dao (dovoljno) dobar API).

U svakom slučaju, broj ovakvih rasprava je u porastu u zadnje vrijeme, ali nemaju u biti smisla jer je prilično očito u kojem smjeru se kreće tržište.

komentari??
bok!
__________________
Hiroshima 45, Chernobil 86, Windows 98!
quadmachine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2010., 19:40   #11
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor quadmachine Pregled postova
Flash polako ali sigurno izumire. Jedina primjena u kojoj on ima smisla su online igrice, a kombinacija html5/css3/js već sada daje impresivne rezultate
Daj neke primjere pa ću ti ja dat primjere flasha pa da vidimo kaj to css i html mogu.
Citiraj:
Autor quadmachine Pregled postova
i moguće je složiti uratke za koje je teško razaznati je li Flash ili kombinacija prije navedena...
Pokaži.

Citiraj:
Autor quadmachine Pregled postova
U svakom slučaju, broj ovakvih rasprava je u porastu u zadnje vrijeme, ali nemaju u biti smisla jer je prilično očito u kojem smjeru se kreće tržište.

komentari??
bok!
Mislim da preuzimanje Flasha od strane Adobea (od Macromedie) i porast prodaje licenci, brutalan rast 3rd party alata za flash, etc.. pričaju neku drugu priču. Samo YouTube ima hexabajte flash prometa dnevno, ali opet ko zna za 10g. kaj bu bilo
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2010., 23:39   #12
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Daj neke primjere pa ću ti ja dat primjere flasha pa da vidimo kaj to css i html mogu.

Pokaži.
kad si se vec docepao youtuba...zar nije isti presao na html 5 ko i google...(bas cudno da je YT isto ko i google na html5-ici ha?)

http://www.youtube.com/html5

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Mislim da preuzimanje Flasha od strane Adobea (od Macromedie) i porast prodaje licenci, brutalan rast 3rd party alata za flash, etc.. pričaju neku drugu priču. Samo YouTube ima hexabajte flash prometa dnevno, ali opet ko zna za 10g. kaj bu bilo
cudno sto ima flash promet kad radi na flash serveru i dopusta samo jedan format...wierd ha? bandwidth je bandhwidth...to sto youtube ima ogroman comunity...i to sto je doslovce jedinstven...nema ocito nikakve veze...(sarkazam)?devian art ima npr veliki bandwidth na slikama...al nema tolko comunity...

kao sto sam rekao yt je jedinstven...ljudi ga koriste...to sto svaki filmic ima od 5-100mb...to je stvar contenta...

ps facebook ima isto ogroman promet...a ne strima filmice

sve u svem 10.1 od kad je izasao smanjio je opterecenost proca...i to za dosta, mac nema graficki support...zato ima "los api"? kolko ja znam kad radis nekakav program il sto vec, ti razvijas api a ne os 4 u? se varam?cek kontaktirat cu ih pa da vidim dal ce mi napravit api (lol)...isto tako mac za svoje programe ima gpu support...stoga cisto problem adoba a ne appla


a sto se tice 3rd party...kolko ja znam...kad netko drugi programira kod za nesto...to obicno nije dobro = prevec koda neoptimizirano etc. pa to flashu nejde u korist
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2010., 17:07   #13
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
kad si se vec docepao youtuba...zar nije isti presao na html 5 ko i google...(bas cudno da je YT isto ko i google na html5-ici ha?)

http://www.youtube.com/html5
Da, ali i dalje koriste Flash kao format videa.


Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
cudno sto ima flash promet kad radi na flash serveru i dopusta samo jedan format...wierd ha? bandwidth je bandhwidth...to sto youtube ima ogroman comunity...i to sto je doslovce jedinstven...nema ocito nikakve veze...(sarkazam)?devian art ima npr veliki bandwidth na slikama...al nema tolko comunity...

kao sto sam rekao yt je jedinstven...ljudi ga koriste...to sto svaki filmic ima od 5-100mb...to je stvar contenta...
Opet ponavljam, želim vidjet razinu multimedije (nemora biti filmić ) a da se ne radi o flash siteu.
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
sve u svem 10.1 od kad je izasao smanjio je opterecenost proca...i to za dosta, mac nema graficki support...zato ima "los api"? kolko ja znam kad radis nekakav program il sto vec, ti razvijas api a ne os 4 u? se varam?cek kontaktirat cu ih pa da vidim dal ce mi napravit api (lol)...isto tako mac za svoje programe ima gpu support...stoga cisto problem adoba a ne appla
Nije bitno čiji je problem, bitno je da kad flash ode u prekomplicirane vode (bolje igrice npr.) CPU lag je prevelik, mada je ovaj pad od 10x značajan to još treba spustit, mada za 99% flasha nema problema s tim jer je pre jednostavan.

Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
a sto se tice 3rd party...kolko ja znam...kad netko drugi programira kod za nesto...to obicno nije dobro = prevec koda neoptimizirano etc. pa to flashu nejde u korist
3rd party software je najbolji software, jer nešto mora bit UBER da Adobe zapne za to a od 100 "govana" bar 1-2 će ispast brutalno dobra. Mislim da spomeneš bilo kojem naprednijem programeru defaultne flash tweenove da će ti se smijat, dok recimo FREE rješenje: http://www.greensock.com/tweenlite/ daje ogromnu stvar potpuno besplatno, maksimalno optimizirani i u par kb koda.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 23:55   #14
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Da, ali i dalje koriste Flash kao format videa.
tebi je jasno da pricas o CONTENTU...tak isto postoje i avi filmovi i strimaju se...i nema laga problema ima time index itd itd...

odabi od te logike da je youtube dobar jer mu je video u flashu (nije to lose, al jednostavno je to video...da je bilokoji mpeg2 ili 4 isto bi bio dobar)


Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Opet ponavljam, želim vidjet razinu multimedije (nemora biti filmić ) a da se ne radi o flash siteu.
http://anthonycalzadilla.com/css3-ATAT/index.html

oprez webkit...aka crhrom i safari firefox ima svoj css3...ie kolko znam nema

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Nije bitno čiji je problem, bitno je da kad flash ode u prekomplicirane vode (bolje igrice npr.) CPU lag je prevelik, mada je ovaj pad od 10x značajan to još treba spustit, mada za 99% flasha nema problema s tim jer je pre jednostavan.
flash je spor...tocka - veoma slicno ko JS...

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
3rd party software je najbolji software, jer nešto mora bit UBER da Adobe zapne za to a od 100 "govana" bar 1-2 će ispast brutalno dobra. Mislim da spomeneš bilo kojem naprednijem programeru defaultne flash tweenove da će ti se smijat, dok recimo FREE rješenje: http://www.greensock.com/tweenlite/ daje ogromnu stvar potpuno besplatno, maksimalno optimizirani i u par kb koda.
tebi je jasno da osim tih "par dodataka" nema nista drugo, da moze raditi OGRANICENE stvari, da obicno nabaca HRPU NEPOTREBNOG KODA...nadalje po cemu zakljucujes da je maksimalno optimiziran?
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 10:14   #15
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
tebi je jasno da pricas o CONTENTU...
Pa bilo kakva flash instanca (.swf) je content i kao takva je svojom dinamikom (interakcijom) apsolutno superiorna bilo kakvom drugom obliku "web programiranja", realno je za očekivat da se još barem 5g. to neće promjeniti. Ljudi mrze Flash jer ga ne razumiju uglavnom i propovjedaju mitove s sredine 90-ih.

Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
odabi od te logike da je youtube dobar jer mu je video u flashu (nije to lose, al jednostavno je to video...da je bilokoji mpeg2 ili 4 isto bi bio dobar)
Slažem se, premda predonst flasha više vidim u integraciji Swifta3D ili PPVisiona3D kad je su par KB smještaju kompleksne 3d scene i vrlo glatko se izvode (čak i sa dodatkom tekstura), dok s druge strane integracija 3D Studia (maye, C4D ili sl.) sa After Effectsima i Flashom daje bolesne kombinacije filmske kvalitete.
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
http://anthonycalzadilla.com/css3-ATAT/index.html
oprez webkit...aka crhrom i safari firefox ima svoj css3...ie kolko znam nema
Sorry ali ovo je na razini amaterizma starog barem 10g., trza, ružno izgleda, traljavo, proguglaj: "flash inverse kinematics" da vidiš kako to treba radit. Nabaci look:
http://ecodazoo.com/
http://www.ecsw.pl/
http://in2media.com/#/About/
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
flash je spor...tocka - veoma slicno ko JS...
Je, spor je, isto ko i 99% krampova kaj se vozi kod nas po cestama, flash je i pre dobar za više od 95% stvati za koje ga ljudi koriste (uglavnom "lou bađet sranja")
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
tebi je jasno da osim tih "par dodataka" nema nista drugo, da moze raditi OGRANICENE stvari, da obicno nabaca HRPU NEPOTREBNOG KODA...nadalje po cemu zakljucujes da je maksimalno optimiziran?
S tehničke strane recimo na 24fpsa radi tween koji je "gladak" maksimalno , dodatak .swf-u nije veći od 2-3kB a korištenje (sintaksa i kod) su vidno jednostavniji nego u defaultnom AS2 i pogotovo AS3.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 11:34   #16
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Pa bilo kakva flash instanca (.swf) je content i kao takva je svojom dinamikom (interakcijom) apsolutno superiorna bilo kakvom drugom obliku "web programiranja", realno je za očekivat da se još barem 5g. to neće promjeniti. Ljudi mrze Flash jer ga ne razumiju uglavnom i propovjedaju mitove s sredine 90-ih.
superiorna?da vidimo seo pada u vodu kako je on koncept trazilica = stranica ne sluzi svrsi, samim time cijeli flash koncept weba pada u vodu...
kao sto smo konstatirali flash je spor...opcenito
flash je ogranicen...i to jako u svim aspektima web programiranja, optimiziranja, itd...poglavito externa spajanja i ostale "sitnice" koje su kako bih rekao u drugim server side jezicima tipa asp, php..."standardni" tj moguci

flash nikad nije bio zamisljen kao web site...takoder flash stranica nije stranica nego ineteraktivni video...sto je BIG DEAL i osnova

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Slažem se, premda predonst flasha više vidim u integraciji Swifta3D ili PPVisiona3D kad je su par KB smještaju kompleksne 3d scene i vrlo glatko se izvode (čak i sa dodatkom tekstura), dok s druge strane integracija 3D Studia (maye, C4D ili sl.) sa After Effectsima i Flashom daje bolesne kombinacije filmske kvalitete.
zapamti sto si tu rekao

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Sorry ali ovo je na razini amaterizma starog barem 10g., trza, ružno izgleda, traljavo, proguglaj: "flash inverse kinematics" da vidiš kako to treba radit. Nabaci look:
http://ecodazoo.com/
http://www.ecsw.pl/
http://in2media.com/#/About/
sori ali ti si rekao bilo kakvi primjer, nadalje ovaj primjer je konkurencija 90% flash animacija i igrica...tako da molim te...poigraj se malo vise i bit ce =...uz manji cpu usage:P

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Je, spor je, isto ko i 99% krampova kaj se vozi kod nas po cestama, flash je i pre dobar za više od 95% stvati za koje ga ljudi koriste (uglavnom "lou bađet sranja")
tako je...flash je mocan, nikad nisam rekao da nije...ali se ti ocito ne bavis web-om...ili nikad nisi radio consumers statistiku...ako neznas o cem pricam...spor site na kojem ne vidis odma sto trazis = back back back next site!

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
S tehničke strane recimo na 24fpsa radi tween koji je "gladak" maksimalno , dodatak .swf-u nije veći od 2-3kB a korištenje (sintaksa i kod) su vidno jednostavniji nego u defaultnom AS2 i pogotovo AS3.
pozivka na ono sto si rekao gore

sam sebi proturijecis...ili oces rec da za ljude kojima ne trebaju naprednije strane nego par layera, slikica i animacija, ne treba cs..vec nekaj free dok ljudi kaj trebaju "extra"....

ja kuzim to na sto pucas...al reci sve sto zelis reci!
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 19:32   #17
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
superiorna?da vidimo seo pada u vodu kako je on koncept trazilica = stranica ne sluzi svrsi, samim time cijeli flash koncept weba pada u vodu...
Rekoh "svojom dinamikom i interakcijom", ostalo se slažem s tobom 100%.

Pa ne tvrdim da site mora biti 100% flash, nadalje ako si igrač na npr. hrvatskom tržištu kalibra "cro a porter"-a ili sl. SEO ti ne igra ulogu ionako. Daleko od toga da SEO nije najbitniji dio web izgradnje u većini "normalnih" stranica.
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
kao sto smo konstatirali flash je spor...opcenito
flash je ogranicen...i to jako u svim aspektima web programiranja, optimiziranja, itd...poglavito externa spajanja i ostale "sitnice" koje su kako bih rekao u drugim server side jezicima tipa asp, php..."standardni" tj moguci
Ne bih se složio, flash uredno radi sa SQLom, Javom, XML-om itd. i za razliku od PHPa ne dira CPU servera nego klijenta (kao i Java) te baš zato i omogućuje kompleksne izračune u realnom vremenu (npr. 3d skaliranje i tweenanje).
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
flash nikad nije bio zamisljen kao web site...
Slažem se, tako se mislilo prije 10g., danas je to "MALO" drugačije ipak.
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
takoder flash stranica nije stranica nego ineteraktivni video...sto je BIG DEAL i osnova
Primjenom svih osobina Flasha dolazi se do samo jedne "prave" mane a to je SEO. Zato se treba koristiti Flash u kombinaciji sa gore navedenim.

Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
sori ali ti si rekao bilo kakvi primjer, nadalje ovaj primjer je konkurencija 90% flash animacija i igrica...tako da molim te...poigraj se malo vise i bit ce =...uz manji cpu usage:P
Vidjet ćemo, Flashu je trebalo 10 godina da dobije "glatkoću" i razuman "file size" a evo i u zadnje vrijeme i CPU lag, mislim da uz moderne veze (DSL i >) i Dual,Quad... CPU-ove ove mane postaju minimalne.


Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
tako je...flash je mocan, nikad nisam rekao da nije...ali se ti ocito ne bavis web-om...ili nikad nisi radio consumers statistiku...ako neznas o cem pricam...spor site na kojem ne vidis odma sto trazis = back back back next site!
Ovo je klasična PROPAGANDA, ako se napravi kako treba Flash Site može držati korisnika kao i svaki drugi site, ima smeća i HTML-a i FLasha, ali bome ima i siteova od kojih ti "pamet stane", dakako cijena izrade takvih interakcija košta par hiljada ojra pa nisu baš previše zastupljeni, dobar dio stranica (trailera) za holivud prodakšn je baš u 100% flashu jer im je SEO nepotreban (jedina prava mana) pošto su milione tako i tako utukli u reklamu. A ako ćemo biti REALNI i sagledat situaciju bez predrasuda onda do danas (14.06.10) i zadnjih 10g. (a vjerojatno još bar 3-5g.) takve stranice su NEMOGUĆE za izvest primjenom bilo koje druge "web tehnologije", to je u biti i smisao ovih par postova.


Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
pozivka na ono sto si rekao gore

sam sebi proturijecis...ili oces rec da za ljude kojima ne trebaju naprednije strane nego par layera, slikica i animacija, ne treba cs..vec nekaj free dok ljudi kaj trebaju "extra"....

ja kuzim to na sto pucas...al reci sve sto zelis reci!
Većina ljudi neće trebat ići dalje od standardnih flash komponenti i tweenova (štoviše boje se programirat pa klikaju po layerima ko njubare), 3rd party alati tu daju korak više, ja mislim da je korištenje defaultnih tweenova glupo i nepotrebno (premda daje solidne rezultate) Pogotovo ako se uzme da je od CS4 tu i Motion Editor koji je BRUTALAN modul. Nisam skužio di se proturječim ili smo se mimoišli negdje
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2010., 20:10   #18
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
who knows valjda se nismo razumijeli

JS moze sve sto moze i flash samo se treba napraviti...al samo uz neki libary ili famrework kojih nema...bar nisam vidio...al recimo napravio sam jednom zgodom interaktivnu 3d kocku samo js-om...sam se treba pametno programirat
nadalje vecina sitova koja je u flashu nije index ili sto vec...dakle seo je veoma vazan

naglasak na malo drukcija...jer nije tolko kolo mislis...dodani su neki libary dodan je actionscript...itd al u biti to je filmic ne portal

da stoji da nemas real time sa server side jezicima...al pobogu to i je bit

ps pobogu neznam zasto sam napisao xml...moje isprike, al sql je tek dosao sa javascriptom i iskreno brze mi je bilo kad sam radio php sql->xml parser da lash dobije xml nego napraivit spoj na bazu itd...(doduse as 3.0 tada jos niej bio ni ka ploci)

gle brat bratu...vecina flash sitove je shit, vecina ostlaih sitova je lose kodirana, iz programirana ak ima back end itd...ali na ostalim jezicima "sitnice" ne znace puno...dok kod flasha sitnica znaci kao sto sam reko back back back next site:P

tema je css3...samo jos jedan dokaz da flash nije alone...kao sto vecina ljudi misli...da je samo on koji moze radit svasta
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2010., 13:20   #19
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na