Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2004., 15:20   #1
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
E-Bay

Je ko kupoval na njemu ?
Zanima me dal se uopče isplati prek njega kupovati , jer vidim da su grafulje 9800 oko 1200 kn , samo onda još poštarina ......
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2004., 17:08   #2
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
ja sam pokusao... najcesci nacin placanja je paypal (koji nema hrvatske na popisu drzava it kojih se moze placat) a onda poslje toga je check ili moneyorder - vrlo lose za nas - sumnjam da bi ti se islpatilo
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2004., 18:33   #3
elvis
...
Moj komp
 
elvis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: %
Postovi: 465
Citiraj:
Originally posted by ßellerophon
ja sam pokusao... najcesci nacin placanja je paypal (koji nema hrvatske na popisu drzava it kojih se moze placat) a onda poslje toga je check ili moneyorder - vrlo lose za nas - sumnjam da bi ti se islpatilo
može i sa Visom, ja je sad namjeravam napravit da mogu buy/sell preko eBaya, ali neću slat iz Hr, već iz Njem. tako da se poštarina gotovo i ne računa. Napravit ću preko punomoći od druge Vise, tako da ima posebni račun i neće se koristiti za ništa drugo već samo eBay i poneko plaćanje za webshopove. Da ne bi bilo nepoznatih transakcija i slično...
"samo" će te poštarina i carina lijepo oderati, ako ti dolazi u hr....
elvis je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2004., 18:49   #4
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by elvis
[B
"samo" će te poštarina i carina lijepo oderati, ako ti dolazi u hr.... [/B]
postarina i nije tolko puno, $20ak, ali pdv ga dereeeee. i jos popratni troskovi carinarnice
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2004., 13:54   #5
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Ja sam kupil dosta stvari prek ebaya, jos kad sam bio u HR.

U vecini slucajeva sam prosao bez carine, no tu i tamo naletis na nekog pacijenta s kojim se moras objasnjavat nekoliko puta. Necu sad opet razglabat ugodna iskustva sa hrvatskim carinicima, no ovu su najcesce pojave:

- U paketu racun, informaticka oprema, dolazi carinska deklaracija 10% carine i 22% PDV-a. Tu mozes jedino otic u carinsku upravu i rec da hoces da te ponovo carine ali po stopi za informaticku robu koja je 0%, a ne po jedinstvenoj carinskoj tarifi od 10%.

- Nema racuna u paketu. Tu na red dolaze mnogobrojni izleti u carinsku upravu, razgovori sa nacelnikom koji iskljucivo radi tebe na stolu ima svaki broj Bug-a izasao u zadnjih godinu i pol. (za ozbac, desilo se meni). U principu ce trazit slican proizvod u HR i cariniti prema tome. Potrebne su vrhunske pregovaracke vrline, poput agenata FBI i CIA.

Ovisno od koga kupujes, neki ljudi na ebayu su sasvim voljni napisat racun na $50 i stavit ga u paket. Ovo valja provjerit prije kupovine

A za nacine placanja, iz HR sam placao preko bidpaya - http://www.bidpay.com. Stvar funkcionira ovako - ti platis kreditnom karticom, a oni tipu posalju cek.

Ima sad i par novih site-ova, tipa auctionpayments.com ili tak nesto. Obicno ih vidis na kraju opisa proizvoda, gdje prodavac veli kak hoce da mu se plati.

Za PayPal mozes probat napisat da si iz neke druge zemlje.. Tak i tak ti samo broj kartice provjeravaju.. Mozes probat napisat da si iz Zagreba u Texasu

Sto se isplativosti tice - ovisi... Na ebayu se zna nac svega i svacega, a rabljena informaticka roba je obicno jeftina.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2004., 15:22   #6
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Mene samo brine poštarina i načini plaćanja, carinu PDV i slično ne djeluje na mene
Freek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na