Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2019., 15:03   #1
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Iskra P-56 MIMO Antene - pitanje

bok,

želio bih kupiti taj set antena, pa me zanima dali doista te antene doprinose jačem signalu ? znam da jači signal ne garantira veće brzine,
ali neovisno o tome me interesira dali doista sa tim antenama imam i bolji signal ? ako da, koliko.

i dali netko od vas ima te antene

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 18:22   #2
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka-Poreč
Postovi: 432
Puno pitanja na koje nije lako dati odgovor. Prvo imaš li A1 ili tele2 pokućni ili..? Kakva ti je sada brzina i jačina signala. Mnogi imaju te antene na krovu i recimo kod mene koji sam udaljen od bazne stanice 3 km antena p56 dosta pomaže. Bez antene 3 crte a sa dvije antene ful tj. 5 crta.
Isto je i sa brzinom bez antena oko 20-30 mbps
a sa antenama dosegne i 100 što opet zavisi od opterećenosti bazne stanice. Ja sam na A1. Osim antena, udaljenosti od baznih stanica, opterećenosti baz. st. veliku ulogu kolika ti je brzina igra i kvaliteta odnosno vrsta rutera.
Rutera kao što si čuo na ovom i drugim forumima
ima raznih cijena, kvaliteta i kategorija. Uglavnom
imaš cat4-zte mf283+, b310, b315, cat6-zte mf286, b525, cat9-b715 i kod njih je razlika u signalu i brzini na istoj anteni i poziciji cat4=30, cat6-60 i cat9=90 mbps, naravno uz korištenje antene Iskra p56 Mimo i korištenje agregacija od 1, 2 ili 3 frekvencije što je moguće kod A1. Kod tele2 uglavnom je mogući rad samo na 1 frekvenciji iako ponegdje se može dobiti i 2 frekvencije u agregaciji (zbrajanje brzine). Sve ovo što ti je napisano i rečeno to važi za moju lokaciju, za tvoju treba ispitati kako je, tj.
nema garancije. Iako, za svaku situaciju sa antenom mogu potvrditi da je signal stabilniji (manje oscilacija) i
jači. Probaj.
Potraži malo po forumu o tim antenama je puno pisano pa češ i tamo pronaći o njima što te interesira.
Mislim da nije mjesto ovdje ovoj temi ali ako misli admin neka premjesti.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 25.08.2019. u 18:40.
Filc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2019., 18:49   #3
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Puno pitanja na koje nije lako dati odgovor. Prvo imaš li A1 ili tele2 pokućni ili..? Kakva ti je sada brzina i jačina signala. Mnogi imaju te antene na krovu i recimo kod mene koji sam udaljen od bazne stanice 3 km antena p56 dosta pomaže. Bez antene 3 crte a sa dvije antene ful tj. 5 crta.
Isto je i sa brzinom bez antena oko 20-30 mbps
a sa antenama dosegne i 100 što opet zavisi od opterećenosti bazne stanice. Ja sam na A1. Osim antena, udaljenosti od baznih stanica, opterećenosti baz. st. veliku ulogu kolika ti je brzina igra i kvaliteta odnosno vrsta rutera.
Rutera kao što si čuo na ovom i drugim forumima
ima raznih cijena, kvaliteta i kategorija. Uglavnom
imaš cat4-zte mf283+, b310, b315, cat6-zte mf286, b525, cat9-b715 i kod njih je razlika u signalu i brzini na istoj anteni i poziciji cat4=30, cat6-60 i cat9=90 mbps, naravno uz korištenje antene Iskra p56 Mimo i korištenje agregacija od 1, 2 ili 3 frekvencije što je moguće kod A1. Kod tele2 uglavnom je mogući rad samo na 1 frekvenciji iako ponegdje se može dobiti i 2 frekvencije u agregaciji (zbrajanje brzine). Sve ovo što ti je napisano i rečeno to važi za moju lokaciju, za tvoju treba ispitati kako je, tj.
nema garancije. Iako, za svaku situaciju sa antenom mogu potvrditi da je signal stabilniji (manje oscilacija) i
jači. Probaj.
Potraži malo po forumu o tim antenama je puno pisano pa češ i tamo pronaći o njima što te interesira.
Mislim da nije mjesto ovdje ovoj temi ali ako misli admin neka premjesti.
to mi je bilo bitno čuti, da antene djeluju odnosno da sa njima dobijem jači signal.

trenutno sam na tele2 pokućni, signal je dobar, Signal strength-84 dBm
i koristim ZTE MF 283 PLUS međutim zbog limitacije ili preopterećenosti bazne stanice dosta često brzina padne na niske grane

pa sam išao testirati T-mobile, ali nekim čudom u mojoj kući T-mobile ima užasan signal... Signal strength-100 dBm iako je 1km od mene bazna stanica.
pa sam otišao bliže baznoj stanici i brzine su odlične, što znači da bi trebao koristiti vanjske antene ako želim koristiti T-mobile.

hvala na odgovoru
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 19:34   #4
kakav takav
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Puno pitanja na koje nije lako dati odgovor. Prvo imaš li A1 ili tele2 pokućni ili..? Kakva ti je sada brzina i jačina signala. Mnogi imaju te antene na krovu i recimo kod mene koji sam udaljen od bazne stanice 3 km antena p56 dosta pomaže. Bez antene 3 crte a sa dvije antene ful tj. 5 crta.
Isto je i sa brzinom bez antena oko 20-30 mbps
a sa antenama dosegne i 100 što opet zavisi od opterećenosti bazne stanice. Ja sam na A1. Osim antena, udaljenosti od baznih stanica, opterećenosti baz. st. veliku ulogu kolika ti je brzina igra i kvaliteta odnosno vrsta rutera.
Rutera kao što si čuo na ovom i drugim forumima
ima raznih cijena, kvaliteta i kategorija. Uglavnom
imaš cat4-zte mf283+, b310, b315, cat6-zte mf286, b525, cat9-b715 i kod njih je razlika u signalu i brzini na istoj anteni i poziciji cat4=30, cat6-60 i cat9=90 mbps, naravno uz korištenje antene Iskra p56 Mimo i korištenje agregacija od 1, 2 ili 3 frekvencije što je moguće kod A1. Kod tele2 uglavnom je mogući rad samo na 1 frekvenciji iako ponegdje se može dobiti i 2 frekvencije u agregaciji (zbrajanje brzine). Sve ovo što ti je napisano i rečeno to važi za moju lokaciju, za tvoju treba ispitati kako je, tj.
nema garancije. Iako, za svaku situaciju sa antenom mogu potvrditi da je signal stabilniji (manje oscilacija) i
jači. Probaj.
Potraži malo po forumu o tim antenama je puno pisano pa češ i tamo pronaći o njima što te interesira.
Mislim da nije mjesto ovdje ovoj temi ali ako misli admin neka premjesti.
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

želio bih kupiti taj set antena, pa me zanima dali doista te antene doprinose jačem signalu ? znam da jači signal ne garantira veće brzine,
ali neovisno o tome me interesira dali doista sa tim antenama imam i bolji signal ? ako da, koliko.

i dali netko od vas ima te antene

hvala
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

želio bih kupiti taj set antena, pa me zanima dali doista te antene doprinose jačem signalu ? znam da jači signal ne garantira veće brzine,
ali neovisno o tome me interesira dali doista sa tim antenama imam i bolji signal ? ako da, koliko.

i dali netko od vas ima te antene

hvala
Evo moje iskustvo. Ja inaće nisam te struke ali nigdje nisam dobio zadovoljavajući odgovor pa sam sumirajući sve što sam pronašao na tu temu odlučio uzeti te Iskrine P 56 u jednoj trgovini u Zagrebu.

Kao i mnoge i mene je mučila brzina neta (imam 15 god. Flat od T-coma ali max 4mb jer više ne dozvoljava infrastruktura). Imao sam opciju A1 ili Tele2. S obzirom da u mom slučaju jedan internet koriste dvije obitelji + tvrtka trošimo u prosjeku 250 do 350 GB mjesečno uz muku sa brzinom (meni nije problem, ali klinci vječito igre, youtube, filmovi....)

S obzirom da A1 nema tako veliki paket (maks 100 + 100 GB) odlučio sam Tele 2. Router sam uzeo stariji model D-Link DWR 921 jer su trenutno povoljni (stariji model), a mogu skidati do 150Mbit što je dovoljno. Čitajući recenzije za njega vani došao sam do zaključka da je to model malo stariji ali pouzdan. Osobno sam se uvjerio da je dobar jer sam zbog svog posla i nekakvih daljinskih nadzora prvog kupio još prije 5 godina i funkcionira besprijekorno od tada sve do danas. Kupio sam ih još jedno 5 komada od tada za istu namjenu pa eto još jedan i za sebe. Tada su bili puno skuplji cca od 1300-1500 kn a sada samo 699 kn. Osim toga, DWR 921 sam mijenja između 4G i 3G ako je 4G što koliko sam vidio ne rade neki novi routeri koji se nude ZTE, Huawei.... i na to sam bio upozoren od nekih forumaša. Priključak za antene mu je SMA što ne ooet dobro jer odgova upravo ovim antenama. Meni osobno nije bitno dali je najnovija tehnologija nego dali radi bez greške. Osim toga naviknuo sam se na njega i njegov meni za podešavanje.

U mom slučaju bazna stanica je udaljena točno 1200 metara i vidim joj sam vrh dok se drveće ne zazeleni (sad ju ne vidim). Stavio sam ove dvije antene na razmak od 84 cm kako preporučuje Iskra i za sada sam preporođen. Bez njih mi je Router pokazivao 50-64% jačinu signala (nema pokazivanje u db) a kad sam ga spojio na antene pokazuje stalno 100%. Brzina mi je prije bila do 30-40Mb a sada ide do 90Mb. Naravno, sve ovisi o opterećenosti bazne stanice. S obzirom da sam ja na periferiji i kod mene vlada A1 jer T-com je loš sa signalom za net a Tele 2 isto problematičan, meni je ovo super jer još nisam primjetio da bi brzina pala ispod 20Mb. Uglavnom je 40 i više, a za mene koji sam bio na 4Mb to je naučna fantastika.

I ono najzanimljivije, svi koje sam pitao (valjda sam baš naletio na takve) su preporučili da ih kupim u Sloveniji kod trgovca koji se ovdje često spominje, ali sam našao trgovinu u Zg gdje su me koštale točno 424,00 kn a to ne jeftinije nego u Sloveniji.

Eto, možda sam ti pomogao, ima i onih kojima nisu pomogle ali meni jesu.
kakav takav je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 19:52   #5
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
želio bih kupiti taj set antena, pa me zanima dali doista te antene doprinose jačem signalu ?
Evo jedan zorni primjer. Huawei B525, dvije Iskre usmjerene prema jačini signala. Bazna je 450 metara zračne linije, antene nemaju optičku vidljivost (smeta mi nekoliko kuća, dosta je nisko). Huawei je spojen originalnim kabelima antena, nalazi se na tavanu, što sigurno doprinosi i kvaliteti signala kad se ne koriste vanjske antene.

Ruter je zaključan na B1 band jer je na B3 teški hrkljuš (UL 45 mbita, DL 10-20), pa se spaja samo na tu bližu lokaciju (B1 imamo na silosu i na DVD-u, B1 i B3 su na silosu s kojim imam optičku vidljivost, ali očajno je preopterećen).

Prvo sam napravio speedtest s vanjskim antenama, prebacio u ruteru na unutrašnje, ponovio speedtest, vratio na vanjske, ponovio speedtest.

Rezultati (signal, brzina):


Rezultati speedtestova:
Code:
ja@server:~ $ /home/uprava/speedtest-cli --server 7742
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Tele2 SWIPnet (83.176.45.10)...
Retrieving speedtest.net server list...
Retrieving information for the selected server...
Hosted by Tele2 (Zagreb) [1.43 km]: 74.116 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 59.70 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 37.63 Mbit/s
Code:
ja@server:~ $ /home/uprava/speedtest-cli --server 7742
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Tele2 SWIPnet (83.176.45.10)...
Retrieving speedtest.net server list...
Retrieving information for the selected server...
Hosted by Tele2 (Zagreb) [1.43 km]: 27.632 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 45.55 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 31.63 Mbit/s
Code:
ja@server:~ $ /home/uprava/speedtest-cli --server 7742
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Tele2 SWIPnet (83.176.45.10)...
Retrieving speedtest.net server list...
Retrieving information for the selected server...
Hosted by Tele2 (Zagreb) [1.43 km]: 27.089 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 63.44 Mbit/s
Testing upload speed................................................................................................
Upload: 37.49 Mbit/s

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 25.08.2019. u 21:59.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 06:03   #6
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
izvrsno. puno hvala svima
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2019., 16:45   #7
allidea
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: tu
Postovi: 36
Da se nadovežem svojim pitanjem vezano za ove antene - da li je kabel na antenskoj stani (koji izlazi iz antena) fiksan ili se može odvajati ... zanima me zbog eventualnog kraćenja samog kabela, da ne diram konektore. Hvala.
allidea je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 13:13   #8
kakav takav
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor allidea Pregled postova
Da se nadovežem svojim pitanjem vezano za ove antene - da li je kabel na antenskoj stani (koji izlazi iz antena) fiksan ili se može odvajati ... zanima me zbog eventualnog kraćenja samog kabela, da ne diram konektore. Hvala.
Fiksan, spoj je negdje unutar antene, kabel izlazi van. Antena nema konektor.
kakav takav je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 10:44   #9
allidea
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: tu
Postovi: 36
Citiraj:
Autor kakav takav Pregled postova
Fiksan, spoj je negdje unutar antene, kabel izlazi van. Antena nema konektor.
Puno hvala!
allidea je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:18   #10
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Svakako se koaks spaja na LPDA u vrhu antene ( gdje je naj kraći dipol) , može se provući kroz jednu cjev kao kod TV LPDA ali nikako vući paralelno sa vanjske strane.
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2019., 21:50   #11
allidea
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: tu
Postovi: 36
P-56 dolaze sa 10 m kabela, a ja naprosto ne mogu točno izračunati duljinu kabela koji će mi biti potreban (vjerujem da će mi trebati cca 6m), a što kraće to bolje - zato me zanima mogu li kada sve točno izmjerim sam spojiti kabel na antenu ili SMA konektor. Ne bi želio da na kraju skratim, spojim, pa gubitak zbog lošeg spoja na SMA konektor bude veći nego da sam ostavio dulji kabel. Baš me zanima kako su tvornički spojeni kabel i SMA.
allidea je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 09:46   #12
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka-Poreč
Postovi: 432
.
Kupi si kao za satelitski kabel one spojnice-konektor. Sa jedne strane zavrneš na kabel od antene a sa druge strane zavidaš-spojiš na taj satelitski spojnik-konektor, neznam kako da ga nazovem koji sa druge strane spojiš na ruter, ima za kupiti.

Nešto slično kao ovo:

https://www.sat-team.hr/proizvodi?pa...category_id=20

.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 20.09.2019. u 09:56.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2019., 11:45   #13
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
sta je bolje kupit za ove iskrine antene
D-Link DWR 921ili HuaweiB525?
sa cjenom su tu negdje osim sto je b525 cat6
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 23:48   #14
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 153
e ekipa. zelin uzet p56 antenu. mislim se izmedu dvije stranice:

1. http://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

2. https://www.satshop.fi/p-56-unicom-mimo.html

Da li su to iste antene? Ako jesu, da li se dobije kabel i sva potrebna oprema uz njih ili ne? Ako ne, sto moran uzet? Tnx.

Iman tele2 pokucni, Uzea san B715 i nalazi mi se odasiljac ovdje (ID 41042), 1 km zracne linije, opticka vidljivost, nema prepreka:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...orColours=true
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 19:40   #15
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
e ekipa. zelin uzet p56 antenu. mislim se izmedu dvije stranice:

1. http://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

2. https://www.satshop.fi/p-56-unicom-mimo.html

Da li su to iste antene? Ako jesu, da li se dobije kabel i sva potrebna oprema uz njih ili ne? Ako ne, sto moran uzet? Tnx.

Iman tele2 pokucni, Uzea san B715 i nalazi mi se odasiljac ovdje (ID 41042), 1 km zracne linije, opticka vidljivost, nema prepreka:
https://www.cellmapper.net/map?MCC=2...orColours=true
Pozz. To su potpuno identične antene. Dolaze sa 10m kabla. E sad, ja sam naručivao iz slovenije i tamo u web-shopu mozes izabrat koji konektor zelis. SMA je gratis, a za ostale nadoplata cca 6€. Mene je postarina do Sl.Broda kostala cca 10€...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 13:25   #16
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor grga11 Pregled postova
Pozz. To su potpuno identične antene. Dolaze sa 10m kabla. E sad, ja sam naručivao iz slovenije i tamo u web-shopu mozes izabrat koji konektor zelis. SMA je gratis, a za ostale nadoplata cca 6€. Mene je postarina do Sl.Broda kostala cca 10€...
Dižem temu iz mrtvih ali ajde
Gledam i ja za uzeti P-56 MIMO antene - ne uspjevam skužiti da li uz njih dolazi taj montažni stup ili ne?
Hvala
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 13:31   #17
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ne dolazi.

Dobijes 2x antene + 10m kabla uz njih.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2021., 14:04   #18
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,352
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Dižem temu iz mrtvih ali ajde
Gledam i ja za uzeti P-56 MIMO antene - ne uspjevam skužiti da li uz njih dolazi taj montažni stup ili ne?
Hvala
Pevex ima dobrih za 150kn ili opcija b napravi sam
axo je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 12:54   #19
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav,
planiram nabaviti ovu antenu jer imamo velikih problema sa signalom/brzinom interneta doma:
Antenna P-56 UNICOM MIMO

Trenutno imam A1 homebox sa ZTE MF283+ ruterom.
Da li je navedeni ruter dovoljno dobar, i neće biti usko grlo da bih mogao dobiti neke koristi od antene? Ako ne, onda molim preporuku za bolji ruter

Također please prijedlog za AP koji bi postavio na kat i prizemlje kuće
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 02:00   #20
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Da i ja u 2022. podignem temu iz mrtvih..
I ja bih mozda kupio P56 antenu iz Kermana, ali imam dileme i trileme zbog njihovog nejasnog opisa.. grrr..
Webshop im je ko oni prvi otprije 15-20 godina, i nisam siguran sto kupujem. Da li netko moze potvrditi da su to dvije antene, 2x 10m kabla, i SMA konektori?
U naslovu na vrhu pise antenA u jednini, pa bi covjek pomislio jedna za 500kn, dok su na SatShopu dvije sa kablovima 600-650, pa bi mi 1000kn bio deal-breaker..
I sto im to znaci za način otpreme "Naša dostava - po dogovoru - 0,00 Kn" ? Jel se kasnije cjenkamo tko ce platit i kolko LoL
Nije problem platit dostavu tih 40-ak kuna, al ono.. Prosao gro webshop-ova, al ovdje se na svakom koraku pitam jel misle jedno ili drugo.
Imam osjecaj ko da ce mi uzet pare i da se vise nece javljat haha Pa ako je netko nedavno kupio, pliz potvrda da je to to.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 06:19   #21
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Sve ti piše u opisu da dvije antene sa 10m kabla link
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 14:09   #22
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Pise i LogaritamskA antenA (znaci jednina), i cijena od 506Kn, pa ako covjek treba dvije, onda logicki mnozi i cijenu sa dva. Ali posto je MIMO, trebale bi biti dvije.
Al ja sam valjda glup. Opis vise pise kako antena radi i kako se postavlja, nego ono sto kupujem.
Vec sam dosta puta popusio gdje su mi prodavaci govorili "ali na slici je ovako", ili "u opisu je stajalo tako", ili (fontom 2.5) je pisalo da kupujete to i to..
Pitam da opet ne popusim zbog takvih glupih izmotavanja..
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 14:36   #23
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
"Antene P-56 UNICOM MIMO sastavljene su od dvije LTE logaritamske antene sa visokim dobitkom. Sa dvije križno postavljene, 45 stupnjeva polarizirane, dobivamo bolju pouzdanost, doseg i brzinu, u usporedbi sa jednom antenom".

Znaci artikl p56 unicom mimo je sastavljen od 2 lte logaritamske antene
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 14:53   #24
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Ah.. ne zelim se sad prepucavati oko gramatike, i nemam namjeru vise odgovarati. Pise i jedno i drugo, pa kako god tko shvati. Da mi nitko nije ovdje odgovorio, vjerojatno zbog toga ne bih kupio od njih (jer mi na prvu izgleda duplo skuplje od drugih), a oni nek se i dalje cude zasto ljudi drugdje kupuju.. Ako sam ja tako shvatio, sigurno ce se jos netko naci tko tako misli.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 15:07   #25
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,704
Radili su ti danas do 13h. Da si ozbiljan kupac mogao si ih pitati

Ne znam sto mozes ocekivati od foruma osim razlicitih misljenja na temelju loseg opisa proizvoda. Jedan ce misliti jedno, ti ces misliti drugo i tako u krug. Ocigledno je da imas formirano misljenje koje moze promjeniti jedino komentar webshopa. Sori sto sam realan.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 15:58   #26
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Imaš ovdje http://holex.hr (Rijeka, imaju dostavu) za 439kn.
Upravo sam ih montirao.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 16:12   #27
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Hvala na linku. To je ovo ispod?
https://holex.hr/antene-i-pomocni-ma...i-790-2700mhz/
Šturi su i sa slikama i sa opisom.. Ali barem su dali do znanja da im se neda pisati, pa ostavili broj
Znači to su dvije antene, sa kolko metara kabla, i da li ima SMA konektore?
Na koji ruter ih spajaš? Javi dojmove..
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 17:25   #28
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Da. Spojili smo ih na onaj hibridni router od ht-a. I sad su brzine 9-12 mbps dl, 6-7 ul.
Na tom odašiljaču je max 16/10. Ako ovo bude ovako stabilno je odlično. Inače su brzine bile 1-10 mbps za ul, a dl 0.5-2 mbps.
U paketu su dvije antene, spremne za upotrebu (potrebno samo staviti brage na antene i onda na nosač). Kabel 10m po anteni, sma konektori. Sve je prošlo kroz bužir od 20mm bez problema.
Prijatelj će sada pratiti stanje pa mogu javiti ovdje kakva je situacija.
Prvo sam ih stavio na 15ak cm razmaka i mjerio sa speedtestom, pa 30, 50, 70...
Ostavio sam ih na cca 55 cm razmaka. Tu sam dobio max dl 13 mbps.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 17:42   #29
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Tnx na info! Po ovome sto pises, fino si se ustabilio
Meni su malo bolje brzine, ali opet znaju pasti na mizerno niske (vecinom zbog preopterecene bazne stanice), pa sam za pocetak narucio bolji modem (cat9/3ca vs trenutni cat4/1ca). Ali daleko sam od tornja, pa bih htio jos i sa antenama nesto dobit.
Sto se tice montaze antena, da, vazan je razmak između istih, ovisno o nekoj "srednjoj" frekvenciji na koju se spajas (ima u uputama).
Ajd sretno ti dalje bilo sa UL/DL, i da budes stabilan haha
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 18:37   #30
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ne zaboraviti da pojedini 3g/4g/5g routeri imaju / traže TS9 konektor za vanjske antene,
pa ako je to kod vas slučaj onda dodatno treba nabaviti 2x SMA female to TS9 adapter,
da gubici budu što manji, najbolje izvedba bez kabela.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na