Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2010., 21:27   #31
Tiro
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osk
Postovi: 21
Hvale vrijedna akcija, ali mislim bez efekta. Sva informatička oprema je osjetljiva + dodaj na to kako s paketima postupaju pošari. Šutaju ih okolo. I onda kad ti stigne matična za koju se ispostavi da ne radi prodavač se može pravit lud i reći da je pošta to pokidala. Možda stvarno je, a možda je prodavač seronja. Nema tu 100% sigurne kupovine.
Tiro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 17:52   #32
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ako se već uzima neka roba vrijednosti od parsto kuna valjda se uzima od nekog ko ima neki kredibilitet, broj postova ili postove koje ja napravio, čak i na njuškalu možeš vidjeti dali čovjek ok po njegovim oglasima. Ako neko prodaje 1 matičnu i ima ukupno 2 oglasa, a drugi je gajba za piliće njega zaobiđem i dam 30 kn više za nekog ko prodaje 10 informatičkih stvari.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 22:09   #33
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Kupim procesor za 1000kn, dode postar s paketom, jel mogu ja to otvorit gospon postar samo da vidim jel u paketu kaj mi treba?
Uzmem proc i velim postaru da to nije to, uzmem si proc a on nek se jebe jer ja nisam dao pare niti sam potpisao da sam primio ikakav paket, a on nek dokaze da sam ja uopce otvorio paket.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 12:38   #34
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Kupim procesor za 1000kn, dode postar s paketom, jel mogu ja to otvorit gospon postar samo da vidim jel u paketu kaj mi treba?
Uzmem proc i velim postaru da to nije to, uzmem si proc a on nek se jebe jer ja nisam dao pare niti sam potpisao da sam primio ikakav paket, a on nek dokaze da sam ja uopce otvorio paket.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 16:05   #35
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Citiraj:
Autor vranjba Pregled postova
Ako se već uzima neka roba vrijednosti od parsto kuna valjda se uzima od nekog ko ima neki kredibilitet, broj postova ili postove koje ja napravio, čak i na njuškalu možeš vidjeti dali čovjek ok po njegovim oglasima. Ako neko prodaje 1 matičnu i ima ukupno 2 oglasa, a drugi je gajba za piliće njega zaobiđem i dam 30 kn više za nekog ko prodaje 10 informatičkih stvari.
Slažem se, bolje spriječiti nego liječiti ali bolji prevaranti znaju i to smuljati, pogotovo kad vide ovakav post pa nauče nešto iz toga i lažiraju 20 oglasa.
Na ebay su isto tako lažirali feedback.
Treba razmišljati unaprijed. Ja bih recimo gledao i broj mobitela, npr ako je broj 098xxxxxx znači da funkcionira oko 10 godina i da vjerojatno nije prevarant. Čak i kvalitetan razgovor zna uliti povjerenje. Kako god rizik uvijek postoji ali govorili smo o otkupnim pošiljkama koje treba prekontrolirati kako god i ako je moguće. Uplata na račun unaprijed može definitivno biti prevara ali tada ja gledam šta sam prije napisao i nazovem, saznam nešto korisno na temelju čega procijenim...
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 15:46   #36
petarp
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hr
Postovi: 30
Citiraj:
Autor boris87 Pregled postova
Naručio sam iphone 3gs s jednog oglasa dogovorio se s likom da mi posalje otkupninom...nakon 2 dana on je banovan na oglasu,kontaktiram službu za korisnike i kažu da je banovan zbog pokušaja prijevare slao prazne kutije sa smećem umjesto mobitela.E sad meni paket jos nije stigo..dali ja to moram platiti il se moze rec da vrate paket da nisam nista naručio...hvala
jednom sam kupio preko njuškala blic za fotoaparat za dobru cijenu a čovjek koji ga je prodao je zvučao neobično preko telefona, oglas je nestao s njuskala prije nego sam ja dobio robu, nisam bio siguran dal je sve u redu i pitao sam poštara što da radim.
veli poštar da po pravilniku on ne smije otvoriti poštu da pogleda što je unutra, niti to ja smijem dok ne platim otkupninu i ne preuzmem paket. veli da je jedina stvar koju mogu napraviti to da ne podignem paket doma nego ga on vrati na poštu i da mi onu žutu obavijest neka ga podignem tamo. kad dođem na poštu mogu zatražiti komisijsko otvaranje paketa zbog sumnje da ne odgovara stanju u kakvom je poslan - oni ga mogu otvoriti samo ako vaganjem utvrde da masa nije ista onoj navedenoj na paketu, ili ako se vidi izvana da je oštećen.
u mom slučaju ničeg iz vana nije bilo oštećenog, paket sam platio bez komisijskog otvaranja i na sreću sve je bilo ok, no da nije bilo (da je unutra bila npr cigla svejedno bih morao uzeti paket jer sam ga već platio.
petarp je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 15:59   #37
groc
Premium
Moj komp
 
groc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: kašina,zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor petarp Pregled postova
jednom sam kupio preko njuškala blic za fotoaparat za dobru cijenu a čovjek koji ga je prodao je zvučao neobično preko telefona, oglas je nestao s njuskala prije nego sam ja dobio robu, nisam bio siguran dal je sve u redu i pitao sam poštara što da radim.
veli poštar da po pravilniku on ne smije otvoriti poštu da pogleda što je unutra, niti to ja smijem dok ne platim otkupninu i ne preuzmem paket. veli da je jedina stvar koju mogu napraviti to da ne podignem paket doma nego ga on vrati na poštu i da mi onu žutu obavijest neka ga podignem tamo. kad dođem na poštu mogu zatražiti komisijsko otvaranje paketa zbog sumnje da ne odgovara stanju u kakvom je poslan - oni ga mogu otvoriti samo ako vaganjem utvrde da masa nije ista onoj navedenoj na paketu, ili ako se vidi izvana da je oštećen.
u mom slučaju ničeg iz vana nije bilo oštećenog, paket sam platio bez komisijskog otvaranja i na sreću sve je bilo ok, no da nije bilo (da je unutra bila npr cigla svejedno bih morao uzeti paket jer sam ga već platio.
Isto pitao danas poštara i mogu ovo potvrditi
groc je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 16:43   #38
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Doctor Hardware Pregled postova
/cut
Treba razmišljati unaprijed. Ja bih recimo gledao i broj mobitela, npr ako je broj 098xxxxxx znači da funkcionira oko 10 godina i da vjerojatno nije prevarant. Čak i kvalitetan razgovor zna uliti povjerenje. Kako god rizik uvijek postoji ali govorili smo o otkupnim pošiljkama koje treba prekontrolirati kako god i ako je moguće. Uplata na račun unaprijed može definitivno biti prevara ali tada ja gledam šta sam prije napisao i nazovem, saznam nešto korisno na temelju čega procijenim...

Sve ovo sto kazes pada u vodu. Prvo jer nove microsim simpa kartice imaju predbroj 098 u vecini slucajeva,a drugo jer ne postoji nacin da 100% dobro prodjes u nekoj internet kupovini. Jedino preko nekakvog webshopa nekog renomiranog trgovca. Sve ostalo je macka u vreci. Njuskalo je riznica prijevara i sansa je 50:50 da te netko dobro zahebe. Cim kupujes rabljeno i zelis jeftinije proci,pripremi se za neugodno iznenadjenje. Ovaj forum je kako tako dobar,jer ima puno postenih trgovaca i ako nesto nije u redu ,moze se rijesiti dogovorom. Na nuskalu sam od 10 kupovina 3-4 puta bio prevaren. Ili je roba ostecena,ili ne odgovara opisu ili fali nesto itd itd. Treba se pomiriti s time i idemo dalje
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 19:29   #39
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Prvo jer nove microsim simpa kartice imaju predbroj 098 u vecini slucajeva,...
mislim da je poanta u sesteroznamenkastom broju, a ne u 098. inace, da, slazem se, nemozes nikad bit 100% siguran, pa taman da kupujes od susjeda. ali sad bas 50/50, nebih rekao. stvar je u tome kolkiko je tko oprezan. ako vjerujes svima male su sanse da te ne prevare, ako pak ne vjerujes nikome, male su sanse da te predju. pa onda stavka, da li kupujes nesto, ili prodajes. puno se lakse zastititi kad nesto prodajes, nego kad kupujes, jerbo vise manje svatko zna trazit pare unaprijed, i prebrojat ih, barem otprilike.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 02:56   #40
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
mislim da je poanta u sesteroznamenkastom broju, a ne u 098. inace, da, slazem se, nemozes nikad bit 100% siguran, pa taman da kupujes od susjeda. ali sad bas 50/50, nebih rekao. stvar je u tome kolkiko je tko oprezan. ako vjerujes svima male su sanse da te ne prevare, ako pak ne vjerujes nikome, male su sanse da te predju. pa onda stavka, da li kupujes nesto, ili prodajes. puno se lakse zastititi kad nesto prodajes, nego kad kupujes, jerbo vise manje svatko zna trazit pare unaprijed, i prebrojat ih, barem otprilike.
Broj koji sam ja dobio uz novu micro simpu 098 je sesteroznamenkasti. 098 xxx xxx . Sto se ostalog tice, djelomicno se slazem
spawn je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na