Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2020., 20:34   #1
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Ubuntu 18.04 LTS crashanje

Pozdrav svima,
imam neki glupi/specifican problem, mozda je vezan samo uz Ubuntu i njegov GNOME3, ali šta je tu je.

Daklem, konfa je:
i9 9900K, Z390 Aorus Master, RTX 2080 Ti + GTX 1660 Ti (samo za encoding ponekad je u loadu), 32Gb DDR4 3600Mhz na XMP1, 2 NVMe od 1Tb (samsung 970 i force mp600) i 2 identicna wd blacka od 4tb, 750w platinum napajanje, i blabla, mislim da dalje nije ni bitno.
CPU je overclockan na 5.0GHz na svim jezgrama, 1.305V uz LLC Turbo (zadnji BIOS je na ploci F11c) i u Win10 Pro sve radi savrseno bez ikakvih crasheva (Cinebench R20, a evo i vec 15 minuta vrtim Prim95 torture test na svim threadovima dok pisem ovaj post).
Problem nastaje kad butnem u Ubuntu 18 (njega sam poceo koristit jer mi je MBP poceo ic na zivce te si planiram uzet neki Thinkpad X1E na koji bi vrtio Ubuntu) - vecinom mi se nakon logina freeza komp, pa moram restartat i onda nekad radi normalno, a nekad zna logout napravit nakon par minuta koristenja i opet me bacit na screen za login.
Bavim se developmentom i serverima pa mi nije riješenje - koristi Win10 i za posao, kao sto ga koristis i za igranje.

E da, kad udrem defaults u BIOSu, ne crasha se, znaci nesto je povezano s overclockom, a ne znam sta uopce moze biti. Probao sam ici i na 1.325V recimo, ista stvar se dogodila u Ubuntuu, te je stavljen CPU governor na performance (maknut ondemand).

Any ideas/suggestions?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 22:02   #2
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
A nema tu šta previše, očito ti je problem u OC-u.
morat ćeš testirati na Ubuntu-u OC. Ako tamo bude dobar, bit će i u Winsima.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2020., 22:05   #3
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Zanimalo me jel netko imao slican problem i ako da, kako ga je rijesio.
Al da, logicno rijesenje, samo ne znam s cim bi tamo najbolje testirao.
Tipa stress-ng, ili nesto slicno?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 22:39   #4
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Možeš iskoristiti Phoronix Test Suite koji uz stress-ng ima hrpu dodatnih testova, pa lako provjeriš koja kombinacija ti najbolje odgovara.
Također, možeš ažurirati Ubuntu na aktualnu 18.04.4 LTS verziju, pa na taj način automatski pokupiš sve pogodnosti koje dolaze s novom verzijom kernela.

Naposljetku možeš u BIOS-u složiti dva profila, jedan Windows OC i jedna Linux default, pa samo prebaciš prije bootanja, da te ne zajebava.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 22:41   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
Potvrdjujem za Phoronix, odlična stvarčica, mi smo je koristili za server stress test.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 23:03   #6
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Naposljetku možeš u BIOS-u složiti dva profila, jedan Windows OC i jedna Linux default, pa samo prebaciš prije bootanja, da te ne zajebava.
To mi je bila jedna od opcija, al znas kako je kod nas dalmatinaca lijenih, sve je tesko

Testiram s ovim sto ste mi spomenuli, pa cemo vidjet kad puca.

A ima li sta pametnije od GNOME-a, tipa neki lijepi KDE ili slicno? Nebih se cudio ni da on zajebaje, s obzirom da mi je prilikom instalacije (dok se ne ukljuce proprietary driveri) jako jako lagav i zbugan.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 23:08   #7
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
ja koristim budgie, meni apsolutno najljepši.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 23:11   #8
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Provjeri LXDE, Xfce, Cinnamon i sl. da li ti odgovara.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 23:14   #9
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
dosta ljudi hvali Xfce, Cinnamon se dosta poboljšao otkad ide sa Mintom, tako da su definitivno vrijedni spomena.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 20:44   #10
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Na kojem si kernelu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2020., 22:23   #11
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
1. Koji Nvidia driveri?
2. Si probao samo sa jednom grafom?
3. Sta kaže log (var/log/syslog)?
4. Dali se smrzava kad sve vratiš na default?
5. dmesg output?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 14:53   #12
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Citiraj:
Autor dbL Pregled postova
Na kojem si kernelu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kernel 5.3.0-46-generic

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
1. Koji Nvidia driveri?
2. Si probao samo sa jednom grafom?
3. Sta kaže log (var/log/syslog)?
4. Dali se smrzava kad sve vratiš na default?
5. dmesg output?
1. 435.21
2. Trenutno je samo 1660Ti unutra, isto se desava
3. tailam output pa javim ako umre, evo sad nekih 15ak min radi bez pucanja
4. Kad je BIOS defaultan, ne smrzava se, overclock do 4.8GHz prolazi, a 5GHz bez obzira koje voltaze/LLC stavim, uvijek ima problema
5. https://pastebin.com/g9e6WA2u



*EDIT*
Evo, puklo je nakon sta sam novi Chrome window isa upalit, ne znam jel random ili ne, al evo outputa u to vrijeme u syslogu:
https://pastebin.com/KUQjMsMV
Napomena, nije se restartao ovaj put, nego sam uspio force logout i onda se opet ulogirat normalno, a zna se nekad i desit da skroz zamrzne (mislim da je slicno u syslogu bilo i kad se zamrznija).
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar

Zadnje izmijenjeno od: Flegma. 11.04.2020. u 15:10.
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 22:52   #13
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Kernel 5.3.0-46-generic



1. 435.21
2. Trenutno je samo 1660Ti unutra, isto se desava
3. tailam output pa javim ako umre, evo sad nekih 15ak min radi bez pucanja
4. Kad je BIOS defaultan, ne smrzava se, overclock do 4.8GHz prolazi, a 5GHz bez obzira koje voltaze/LLC stavim, uvijek ima problema
5. https://pastebin.com/g9e6WA2u



*EDIT*
Evo, puklo je nakon sta sam novi Chrome window isa upalit, ne znam jel random ili ne, al evo outputa u to vrijeme u syslogu:
https://pastebin.com/KUQjMsMV
Napomena, nije se restartao ovaj put, nego sam uspio force logout i onda se opet ulogirat normalno, a zna se nekad i desit da skroz zamrzne (mislim da je slicno u syslogu bilo i kad se zamrznija).
Si probao lupit na OC-u memtest bar 2 puna prolaza i Prime 95 bar pol sata sa opcijom zesceg testiranja meme? Mislim da mu tu nekaj ne pase.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 10:39   #14
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Updejtaj i kernel nista te nekosta, mainline je 5.6, kod mene radi ko metak


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 11:42   #15
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Evo preko noci vrtio memtest, prosao za ~5h i nijednog errora. Memorija mi je ionako na XMPu (nije overclockana) pa ce vjerojatno bit da je negdi drugdje u overclocku "problem".

Sinoc sam odradio - Prime95 cca 30min na Optimized default BIOSu, isto oko pola sata na sve default jedino CPU na 5.0GHz (al onda maticna roka voltaze 1.4V i više).
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 16:37   #16
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Apr 11 15:04:47 FlegMOAR-Ubuntu-LTS org.gnome.Shell.desktop[1921]: [3128:3193:0411/150447.414744:ERROR:gcm_store_impl.cc(308)] Failed to open database /home/***/.config/google-chrome/Default/GCM Store: IO error: /home/leonardobujas/.config/google-chrome/Default/GCM Store/LOCK: No further details. (ChromeMethodBFE: 15::LockFile::1)
Apr 11 15:04:49 FlegMOAR-Ubuntu-LTS org.gnome.Shell.desktop[1921]: [3128:3147:0411/150449.435833:ERROR:gcm_store_impl.cc(418)] Destroy failed: IO error: /home/***/.config/google-chrome/Default/GCM Store/LOCK: No further details. (ChromeMethodBFE: 15::LockFile::1)
Apr 11 15:04:49 FlegMOAR-Ubuntu-LTS org.gnome.Shell.desktop[1921]: [3128:3146:0411/150449.435920:ERROR:gcm_client_impl.cc(828)] Failed to reset GCM store

Greska je tu. Zbog cega dolazi do IO greske ak je sustav OC-an - nemam blage. Neznam dali se sta mijenja po pogledu SSD/HDD IO-a kad OC-as proc, vec dugo nisam u OC vodama.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2020., 18:11   #17
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Evo bas sam izdefaulta BIOS i sve opet overclocka, nakon memtesta sam izvrtio i Intel Burn test na maximum postavkama 10 runova, sve prolazi. Jos vrtim OCCT pa javim.

Budem sad isao u Ubuntu updateat kernel i pratit jel se taj Chrome disk IO error i dalje desava (ili neki drugi).
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 13:14   #18
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Funny.
OCCT prošao isto kao i Intel Burn test bez problema kroz cijelu noc.
Instalirao Budgie (kako je kolega Ivo_Strojnica sugerirao) i sve radi. Za sad sam bez ikakvih problema vec 3-4h podesavao i koristio bez freezeva.
Da se ne ureknem, idem dalje klikat po Budgieu i nadat se da je 18.04 samo ipak shit, a ne moj PC.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 12:02   #19
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Funny.
OCCT prošao isto kao i Intel Burn test bez problema kroz cijelu noc.
Instalirao Budgie (kako je kolega Ivo_Strojnica sugerirao) i sve radi. Za sad sam bez ikakvih problema vec 3-4h podesavao i koristio bez freezeva.
Da se ne ureknem, idem dalje klikat po Budgieu i nadat se da je 18.04 samo ipak shit, a ne moj PC.
Ne. Star Teoretski novi kernel bi trebao pomoci ali...Ak imas volje i vremena se igrat s Linuxom:

1. Probaj zadnji dostupni Ubuntu koji nije LTS
2. Fedora (noviji paketi) al se pripremi da malo zasuces rukave (nije sve klik-klik) - ak se odlucis javi mi se na PM mogu ti dati par savjeta da ti olaksam 60% stvari
3. Arch - zasuci rukave i citaj dokumentaciju (odlicna) ali se pripremi i na toksican community

ili...Windows 10 (hej ak dela stabilno koristis ono kaj mozes koristiti).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 12:22   #20
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Windows 10+ WSL
+HyperV/vbox/vmware
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 13:27   #21
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Windows 10+ WSL
+HyperV/vbox/vmware
GIT + Vbox - samo zato jer srednji klik misa zbilja pejsta ko na Linuxu
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:54   #22
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ne. Star Teoretski novi kernel bi trebao pomoci ali...Ak imas volje i vremena se igrat s Linuxom:

1. Probaj zadnji dostupni Ubuntu koji nije LTS
2. Fedora (noviji paketi) al se pripremi da malo zasuces rukave (nije sve klik-klik) - ak se odlucis javi mi se na PM mogu ti dati par savjeta da ti olaksam 60% stvari
3. Arch - zasuci rukave i citaj dokumentaciju (odlicna) ali se pripremi i na toksican community

ili...Windows 10 (hej ak dela stabilno koristis ono kaj mozes koristiti).
Imam volje, definitivno cu se poigrat (jer ionako instaliravam to na drugom nvmeu od "produkcijskog").
1. Probam bas zadnji dignut, mislim da je 19.10 zadnji stable, mada ima i sljedeci LTS 20.04 u nekom pre-beta stanju
2. A nisam ionako next-next-accept all-finish korisnik (pola vremena na poslu sam u konzoli na serveru), da jesam koristio bi OSX i dalje
3. Arch sam prvo htio dignut nakon sto sam s Ubuntuom pop.

Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Windows 10+ WSL
+HyperV/vbox/vmware
Ja sam ti performance freak, kod mene ako ne leti (ili se nesto kreša) odma ove 3 dlake s glave ispadnu i najezim se. Zato mislim da se ne bih s virtualizacijom jos zeza, mada mi je to bila prva ideja, ali sam onda odustao jer mi je zelja "shareat" workload - kad sam doma radit na kompu, a za dio kad sam na putu ili kad nisam u gradu di mi je komp, onda da radim s nekog laptopa.


Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
GIT + Vbox - samo zato jer srednji klik misa zbilja pejsta ko na Linuxu
Drzat virtualke za VirtualBox na gitu? Bas sam nedavno razmisljao - da se ne jebem s Insyncom (kojeg sam koristija za sync Google Drivea/OneDrivea), da si dignem GitLab instancu negdje (posto gitlab.com ima limit od 10gb po projektu), ali nisam siguran koliko bi mi disk spacea trebalo za syncat cca 50-100Gb podataka, pa sam onda dignuo Nextcloud i napravija symlinkove za .ssh folder (radi keyeva) i slicno.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 21:19   #23
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Drzat virtualke za VirtualBox na gitu? Bas sam nedavno razmisljao - da se ne jebem s Insyncom (kojeg sam koristija za sync Google Drivea/OneDrivea), da si dignem GitLab instancu negdje (posto gitlab.com ima limit od 10gb po projektu), ali nisam siguran koliko bi mi disk spacea trebalo za syncat cca 50-100Gb podataka, pa sam onda dignuo Nextcloud i napravija symlinkove za .ssh folder (radi keyeva) i slicno.
Ne. Instaliraš Git => dobiješ BASH Shell. Tako imam pristup svim serverima koje administriram. Ko da opalim Gnome Terminal ili xterm na Linuxu. Vbox Linux virtualku uz to koristim samo za Ansible. WSL je inače odličan ali si onda prikovan za Hyper-V ali nisam bio zadovoljan performansama i činjenicom da - dok je aktivan ne mogu nijedan drugu VM opciju koristiti (Virtualbox, Vmware Workstation). Najbolje od svega mi se pokazao KVM+Qemu (Linux native) no nažalost s obzirom da mi svakodnevno trebaju MS alati + traljava Optimus podrška (jedino na Ubuntu i derivatima šljaka kak spada) - trenutno je Windows 10 + GIT + Vbox za mene najkomfornija solucija.

No rikverc na temu - sprobaj malo druge distre pa vidi kak bu šljakalo.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 23:18   #24
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Svi koje sam do sada testirao rade, osim Ubuntua 18.04 koji sam instaliravao i na koje sam morao aktivirati one proprietary drivere jer mi je stekao login screen.
Idem probati jos jedan clean install Ubuntu 18.04 jer mi nema smisla da mi evo i 19.10 radi, i 20.04 beta, i budgie, itd. tako da jedino sto je bilo drugacije je do sada bilo to sto sam tamo imao te drajvere za graficku.

Javim rezultat.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 07:35   #25
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Svi koje sam do sada testirao rade, osim Ubuntua 18.04 koji sam instaliravao i na koje sam morao aktivirati one proprietary drivere jer mi je stekao login screen.
Idem probati jos jedan clean install Ubuntu 18.04 jer mi nema smisla da mi evo i 19.10 radi, i 20.04 beta, i budgie, itd. tako da jedino sto je bilo drugacije je do sada bilo to sto sam tamo imao te drajvere za graficku.

Javim rezultat.
Ima smisla jer je 18.04 star a ti imas malo zesci hardware. Nema smisla vrtiti 18.04 samo zato jer je LTS (ne za po doma). Za Server je ionako Debian (stable) ili CentOS primjereniji.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 15:46   #26
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Ma da, na vecini servera mi se ionako vrti CentOS, a na ovim dev/staging masinama vrtimo i pokoji Ubuntu jer je developericima nam lakse s njim klikat.

Bas sam jucer snimao taj login screen i desktop klikanje na 18.04, vrti se valjda u 2ipo FPSa dok ne aktiviram te dodatne drivere, a onda krene crashanje, tako da je u toj kombinaciji negdje problem.

Sad sam ostavio trenutno na 19.10, pa cu njega par dana testirati.

btw. ne znam jesi primjetio ili je to samo kod nekih ljudi bug (meni recimo je), kad je IPv6 enabled dodavanje novih repoa traje godinama i onda timeouta. Malo sam guglao, sysctl -w disableanje IPv6 kad se napravi onda proradi odmah, medjutim jos jedan dodatni bug - kad editiras /etc/sysctl.conf i dodas to unutra, svejedno na rebootu masine ne ucita vrijednosti nego moras manualno disableati.
Druga opcija je editirat grub, pa dodati tamo da je IPv6 disabled, i onda prezivi i reboot.

U svakom slucaju - hvala svima na pomoci, ako nista barem sam kroz par dana testiranja testirao stabilnost stroja pa znam za ubuduce da necu koristiti 18.04. Thx!
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 20:13   #27
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Ma da, na vecini servera mi se ionako vrti CentOS, a na ovim dev/staging masinama vrtimo i pokoji Ubuntu jer je developericima nam lakse s njim klikat.

Bas sam jucer snimao taj login screen i desktop klikanje na 18.04, vrti se valjda u 2ipo FPSa dok ne aktiviram te dodatne drivere, a onda krene crashanje, tako da je u toj kombinaciji negdje problem.

Sad sam ostavio trenutno na 19.10, pa cu njega par dana testirati.

btw. ne znam jesi primjetio ili je to samo kod nekih ljudi bug (meni recimo je), kad je IPv6 enabled dodavanje novih repoa traje godinama i onda timeouta. Malo sam guglao, sysctl -w disableanje IPv6 kad se napravi onda proradi odmah, medjutim jos jedan dodatni bug - kad editiras /etc/sysctl.conf i dodas to unutra, svejedno na rebootu masine ne ucita vrijednosti nego moras manualno disableati.
Druga opcija je editirat grub, pa dodati tamo da je IPv6 disabled, i onda prezivi i reboot.

U svakom slucaju - hvala svima na pomoci, ako nista barem sam kroz par dana testiranja testirao stabilnost stroja pa znam za ubuduce da necu koristiti 18.04. Thx!
nuoveau driveri Tesko sranje nazalost. Sta se IPv6 tice - brijem kombinacija drivera - na Fedori nisam primjetio probleme.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 21:03   #28
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,171
sigurno driveri. probaj live fedoru, ako radi, pogledaj koje drivere koristi i iskoristi ih.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 14:27   #29
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Fedora kad prebacim oba ekrana na 165Hz krene umirat, dok Ubuntu 19.10. radi i dalje savršeno.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 12:22   #30
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Just mine 2 cents. Laptop, geForce 750m, stavim li 418 drivere, ruši se nakon pola sata, ali inače sve radi, stavim li nouveau drivere, ruši se nakon pola sata (i daje ok 3 FPS ), ostavim li recommended 390 drivere. Radi ko urica, bez rušenja. Doduše možda je to laptopa, al ono...just 2 cents
atjeroid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na