Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2012., 15:44   #1
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Preporuka za printer A3 za printanje tehnickih nacrta

Trebao bi preporuku za A3 printer za printanje tehnickih nacrta na hamer/paus papir.
Tintni ili laser crno-bijeli. Sto se vise isplati ovisno o cijeni samog printera i o cijeni zamjenskih tinti(originalne i neoriginalne), odnosno tonera?

Nisam upoznat s redom velicine cijena takvih printera.
Hvala.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2012., 16:11   #2
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
HP Business inkjet 2800 ili HP Officejet 7000 Wide Format Printer preporučam s perspektive servisera. Printeri su neuništivi ako ih se održava. Ako te zanima 20kn zamjenske tinte, onda ti ne trebaju printeri za tehničke nacrte, onda plati 20kn printanje u lokalnoj kopirnici i miran si. Jer sa zamjenskim tintama ćeš sjebati printer, a da ne govorim da nećeš ni razmišljati o redovnom mijenjanju printerskih glava.

LP
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2012., 18:16   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Govoriš napamet ili iz iskustva ?
Od tih HP ova jedino HP Business inkjet 2800 koji je na tragu starih dobrih 1120c, 1220c i donekle 1280c.
Međutim vidim da su cijenu tog 2800 fino napumpali kod nas, pa pokušaj nabaviti vani.
Ovaj HP Officejet 7000 je realne cijene ali je odron samo takav, ima tvorničku / konstrukcijsku grešku baratanjem papirom (A3 pogotovo).
Opcija ti je i Canon Pixma iX7000.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 08:54   #4
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ovaj HP Officejet 7000 je realne cijene ali je odron samo takav, ima tvorničku / konstrukcijsku grešku baratanjem papirom (A3 pogotovo).
Opcija ti je i Canon Pixma iX7000.
Ovo ti iz prve ruke jeli

Bjež od HP-a 7000 jer kako kaže Nikky to je smeće na kvadrat - zadnja 3 kom koja smo dobili bili su tvornički nesipravni (problemi sa a3), vraćali smo ih nazad, slali su nam nove ali opet ista stvar.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 09:08   #5
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
mozes i naci stari 1220 ili 1280 ako ne mora biti nov, z anjih ima povoljnih catrigea, ja imam i 1220 i 1280 isprintali moooore nacrta, 1280 radi sa zamjenskim catrigeima, osim redovitog ciscenja i podmazivanja vodilica neznam za njih....
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 10:29   #6
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Govoriš napamet ili iz iskustva ?
Od tih HP ova jedino HP Business inkjet 2800 koji je na tragu starih dobrih 1120c, 1220c i donekle 1280c.
Međutim vidim da su cijenu tog 2800 fino napumpali kod nas, pa pokušaj nabaviti vani.
Ovaj HP Officejet 7000 je realne cijene ali je odron samo takav, ima tvorničku / konstrukcijsku grešku baratanjem papirom (A3 pogotovo).
Opcija ti je i Canon Pixma iX7000.
govorim iz iskustva. Canon pixma ix7000 sam koristio, ali iskreno nemam iskustva s njima u pogledu servisa te ne mogu onda i preporuciti.

HP BI 2800 je totalno na tragu starih 1120c 1220c, samo napredniji. Održavanje tog printera je med i mlijeko, s tim da ljudi često zaboravljaju da se ne mijenjaju samo tinte nego i glave. HP officejet 7000, zadnje 4 godine isporučeno nekih 50ak komada Gradu Rijeci, svaki dan su u maksimalnoj iskoristivosti. Možda su dva bila reklamirana u jamstvu..osim toga, rade bez problema. a vidim da vi imate s njima probleme, mozda imam srece.

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
mozes i naci stari 1220 ili 1280 ako ne mora biti nov, z anjih ima povoljnih catrigea, ja imam i 1220 i 1280 isprintali moooore nacrta, 1280 radi sa zamjenskim catrigeima, osim redovitog ciscenja i podmazivanja vodilica neznam za njih....
nemoj zaboraviti jednog dana dati na servis da ti se očisti servisna stanica.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 21.12.2012. u 10:30. Razlog: dodatak
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2013., 20:45   #7
lnsomnia
flatbed printer
Moj komp
 
lnsomnia's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Ako trebas A3 printer s moje perspektive uzeo bih R2000..
DX5 glava odlicna..
lnsomnia je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 00:26   #8
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
sto kazete na canon ix6550?
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 22:01   #9
hp compaq
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: /
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
sto kazete na canon ix6550?
I mene zanima. Ima netko iskustva sa ix6550?
Treba mi kao pomoćni color printer, većinom za A4, i tu i tamo neki nacrt A3 formata.
hp compaq je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 21:11   #10
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje. Trebam za jednu mladu građevinsku firmu preporuku A3 printera (u boji) koji će prvenstveno služiti za printanje tehničkih nacrta. Pretpostavljam da će laserska verzija biti preskupa pa može i tintni. Dodatni featuri poput wifi-a nisu nužni, ali ne škode. Naglasak je na pouzdanosti printera i povoljnijoj cijeni tinte. Budžet nije određen, što manje to bolje
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2020., 21:45   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
šta znači povoljnija cijena tinte?
stari u firmi ima hp 7510, koji je bio dosta jeftin uređaj, ali set xl tinti je cca 750 kn.

s druge strane imaš epson L1300 koji je jedno vrijeme bio kod mene na stolu (u firmi naravno) i taj ide na bočice ali je valjda najjeftiniji A3+ printer sa bočicama.

nijedan od navedenih nije baš aktualan model ali you get the point.

nemam zamjerki na niti jednog, osim dimenzija uređaja. jedan ima skener sa adf-om, mrežu itd. drugi nema ništa , printer i gotovo. možda po pitanju brzine dajem prednost epsonu, dok hp voli drobit dosta prije nego napokon počne printat.
ps - vjerojatno bi se i na HP dalo montirat kineski set kartuša sa resetterom pa ulijevati iz bočica... nije mi to palo na pamet.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 23:00   #12
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Ne znam što znači jeftiniji kod takvog tipa uređaja jer se ne razumijem, ali primjer je npr., moj stari HP 1020 C/B laserski koji super printa za zamjenskim tonerom od 99kn što znači da ne moram kupiti originalni za 600kn.

KOliko vidim, razlika između ova dva navedena je u samoj cijeni uređaja na strani jednog, a onda povoljnija cijena ispisa na strani drugog, ako mi to želiš reći.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 23:37   #13
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
jeste razmislili o najmu a3 printera možda vam je to bolje nego kupovina. imate fiksni paušal za određeni broj stranica ,ne brine te cijena potrošnog materijala i šta kad se printer pokvari van garantnog roka?
moje dvi lipe
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 04:19   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Treba vidjeti koliko će stranica ispisivati mjesečno. Tek tada će se moći napraviti kalkulacija je li jeftinije kupiti ili unajmiti uređaj. Ako printaju malo, najam je bolja opcija.
Postoji još jedna opcija - kupnja polovnjaka. Brdo firmi se zatvorilo i rasprodaju inventar. Dalo bi se ubosti dobar uređaj koji nije puno radio po povoljnoj cijeni. Čak ga i uvesti izvana jer su sigurno bolje održavani nego kod nas.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 15:03   #15
Bosip
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Govoriš napamet ili iz iskustva ?
Od tih HP ova jedino HP Business inkjet 2800 koji je na tragu starih dobrih 1120c, 1220c i donekle 1280c.
Međutim vidim da su cijenu tog 2800 fino napumpali kod nas, pa pokušaj nabaviti vani.
Ovaj HP Officejet 7000 je realne cijene ali je odron samo takav, ima tvorničku / konstrukcijsku grešku baratanjem papirom (A3 pogotovo).
Opcija ti je i Canon Pixma iX7000.
Ovo za OJ7000 sam doživio, katastrofa. Mislim da su nešto zabrljali u A3/Tabloid dimenziji...uglavnom, jako sam se dvoumio trebam li nastaviti raditi sa HP-om.
Bosip je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 15:06   #16
Bosip
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje. Trebam za jednu mladu građevinsku firmu preporuku A3 printera (u boji) koji će prvenstveno služiti za printanje tehničkih nacrta. Pretpostavljam da će laserska verzija biti preskupa pa može i tintni. Dodatni featuri poput wifi-a nisu nužni, ali ne škode. Naglasak je na pouzdanosti printera i povoljnijoj cijeni tinte. Budžet nije određen, što manje to bolje
Koji printer ste uzeli, kakva su iskustva? Zanima me s obzirom da ih nema mnogo a ni jedan nije izbor na prvu, stalno neki kompromis...
Bosip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na