Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2021., 15:56   #1
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
The Super League vs. UEFA

Sto mislite o najvecem potresu u povijesti sporta? Kako ce zavrsiti?
Meni se osnivanje ove nove lige cini odlican potez i ja osobno bi to volio gledati.

Ali pitanje je da li ce to uopce tehnicki biti izvedivo jer je Liga prvaka povezana s prvenstvima.
Znaci li to da ce doticne ekipe morati biti izbacene i iz svojih liga?
Sve u svemu biti ce show pratiti sto ce se dogadjati.


masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 16:03   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Nadam se da ce tijekom utakmica ubacit pauze za reklame, kiss camove, hot dogove, hamburgere, pizzu, colu i al

Vec mogu zamislit finale superlige, ko superbowl... 180 minuta reklama sa pauzama za nogomet

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 19.04.2021. u 16:13.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2021., 16:10   #3
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Ovaj put sam na strani UEFE.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 16:14   #4
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Ništa od toga neće biti.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 16:18   #5
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Možda sam u krivu al super liga mi se više čini kao leverage bogatih u razgovorima sa uefom oko podjele novca i sl.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 16:38   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Liga gdje nitko ne može ispasti...
Užas za nogomet... Samo okretanje love.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 16:54   #7
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
je, a uefa je dobrotvorna ustanova, tu se lova ne okreće

isto ko igrači, vidim lovren se javio, lol, šta nije ostao u dinamu, šta je išao za lovom u lyion i tako dalje?

nisam ni ja oduševljen ovim, i nadam se da se neće ostvarit, ali ne smatram ni uefu ni fifu za neke dobrotvorce, lol qatar 2022.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 17:00   #8
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Liga gdje nitko ne može ispasti...
Užas za nogomet...
pa ne znam bas da je uzas gledati najbolje klubove i igrace na svijetu kako igraju turnir.
ja bi radije gledao real vs. m. city pet puta za redom nego real vs. anderlecht.

ovdje ce svaka tekma biti "finale prije finala"
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 17:16   #9
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
pa ne znam bas da je uzas gledati najbolje klubove i igrace na svijetu kako igraju turnir.
ja bi radije gledao real vs. m. city pet puta za redom nego real vs. anderlecht.

ovdje ce svaka tekma biti "finale prije finala"
Eto, ja bi radije gledao Lester na usponu kako rastura u lizi i penje se na broj jedan nego "El classico" svaki tjedan, gdje nema žara, borbe ni ničega, gdje je jedinan i jedini cilj, okrenuti lovu.

Stavi upad u tu ligu neka bude skup, ispadanje još skuplje, pa ćeš vidjeti borbu.

Ovako, već mi je pun k.. Ramosa i njegovog reketarenja Messia i obrnuto.

I izgubiti će se svaka čar lige prvaka, finala, el classica itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 20:00   #10
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Žele napraviti NBA od nogometa, glavni sponzor američka banka/fond. Koliko sam uspio nabrzaka pogledati, svaki klub bi trebao dobiti 350 milja prilikom ulaska.
Uglavnom, ne sviđa mi se ideja. Nogomet se najviše prati jer je sve moguće, ovako se gubi draž. Neće više biti Leicestera, Porta, Zvezde i slicnih iznenađenja. Samo komercijalizacija, hamburgeri i beskonačne reklame. Glavni razlog zašto ne pratim NBA više...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2021., 20:12   #11
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
NEKOLIKO klubova odbilo je sudjelovati u osnivanju Superlige, a među najzvučnijim imenima svakako je Bayern, aktualni njemački prvak i osvajač prošlosezonskog izdanja Lige prvaka.

Zašto je Bayern odbio priključiti se najbogatijim europskim klubovima u novom natjecanju objasnio je prvi čovjek kluba Karl-Heinz Rummenigge.
''Bayern nije bio uključen u planove osnivanja Superlige.

Mi pozdravljamo reforme u Ligi prvaka i smatramo ih pravim korakom u razvoju europskog nogometa.
Te će promjene doprinijeti povećanju uzbuđenja i emotivnosti natjecanja'', siguran je Rummenigge.

''Mislim da Superliga neće riješiti financijske probleme europskih klubova, koji su nastali kao posljedica pandemije koronavirusa. Umjesto toga klubovi u Europi trebali bi svi zajedno raditi na tome da osiguraju da nogomet u Europi bude racionalniji. Da troškovi, posebice plaće igrača i naknade agenata, budu u skladu s prihodima'', zaključio je.
https://www.index.hr/sport/clanak/iz...u/2270000.aspx

Izgleda da je u tome problem, veliki klubovi ne stoje bas najbolje financijski i trazi se rijesenje.
Ogromne place igracima ocito ne zele dirati pa je potrebno dodatno upumpavanje para.
Tu se pojavila americka banka JP Morgan koja ce to sve financirati, a tko zna sto zele zauzvrat....
Posto bi oni bili glavni investitor, vjerovatno bi krojili natjecanje prema svom ukusu i pravilima.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 20:22   #12
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
u nogometu se uvijek išlo za lovom, pa i sada, ništa novo, govnari i u uefi i u fifi i u superligi

kad ameri stave tekmu u miamiu u 2 ujutro po našem vremenu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 20:45   #13
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
1. UEFA/FIFA vs Super League - sve su to ista g*vna, isključivo sve rade u interesu profita a ne nogometa i fanova.
2. Super League su, po meni, mrvicu veći money grabber-i u ovom slučaju
3. Niti će UEFA izbaciti te klubove iz svojih natjecanja, niti će Super League proigrati. Dogodit će se nekakav čudan kompromis u kojem će se tražiti da je "vuk (SL) sit a koza cijela (UEFA)".
4. I dalje će se u nogometu vrtiti milijarde, prati će se novci, mafija će vladati, bit će k*rvi, droge, šampanjca i provoda za odabrane (a na račun organizacije), padat će odluke sumnjivog moralnog/političkog/logičnog karaktera (namještanje utakmica, prvenstava, domaćinstava, itd.). I, naravno, stoka sitnog zuba (nogometni fanovi) će i dalje uživati u umijeću omiljenih preplaćenih virtuoza.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 20:48   #14
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Meni se ideja sasvim svidja. Pa neka njih 12 15 igraju sami a ostatak Europe zajedno i sve ok. Čemu buka?
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 20:54   #15
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Zanimljivo kak su odjednom UEFA i FIFA nekakvi sveci a ovi iz super lige su nekakvi zlikavci.. Dajte najte
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 21:05   #16
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
preporučam pogledat, ja bar jednom godišnje se prisjetim, legendarno, tužno, smješno i nažalost istinito

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 21:18   #17
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stvar percepcije.
Kao i sve u životu - kad si na vrhu moći i pun para, karaš najbolje 3.14čke, voziš najbolja kola, ne dira te tko je gladan i tko propada. Kasnije kad te netko naslijedi i kita ti se više ne diže - baviš se poštenjem, pun brige i obzira prema svemu onome što nisi ni znao da postoji.

Tako i ista sad ta UEFA glumi poštenjačine i odjednom brine za raju i one za koje se nogomet igra. Iste koje koje godinama zanemaruje.

Konkluzija: libo me racku i za super ligu i za UEFAu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 21:24   #18
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Lopovi i jedni i drugi. Svi gledaju samo pare. Korumpirane i UEFA i Fifa boje se velikih gubitaka jer će izgubiti one koji ima najviše novca donose. Nisu ni ovi pozitivci kad su odlučili da će najbogatiji postati još bogatiji, ali teško je zauzeti jednu stranu.


Te prijetnje da neće dopustiti igračima da igraju za repke su baš očajnički potezi. Igraču koji ima ugovor na nekoliko godina s nekim klubom ti prijetiš da ako bude igrao za klub da neće za repku. Pa ako ne igra za klub neće ni za repku. Kao da će igrače uopće išta pitalo.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 21:25   #19
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
dobar text:
https://www.index.hr/sport/clanak/su...i/2269889.aspx


inace, mene zanima kako ce organizirati stvar sa sudjenjem tih utakmica u super ligi?
znaci, morat ce unajmit suce mimo uefe, te nove suce ce angazirati i placati organizator, a organizatori su klubovi kojima se sudi.
jako cudna situacija.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 21:37   #20
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Treba jednostavno u cijelom europskom nogometu uvesti pravilo kao u Bundesligi, 50% +1 vlasništva mora biti u navijačkim rukama, a ostatak može privatno. To bi odmah iz igre izbacilo ove najveće investitore iza klubova koji to zagovaraju.

Ta amerikanizacija, ne samo sporta, već općenito mi je jedan od najodvratnijih procesa koji postoji. Naravno da iza takvoga projekta ne stoje navijači, već direktori, financijaši i banke koje žele izvući još profita. Nema problema, ali onda uvesti porezna pravila za privatne lige zatvorenog tipa gdje će se profit masovno oporezivati pa da vidimo koliko će se njima to isplatiti.

A sad, sve klubove izbaciti iz LP, kao i iz nacionalnih liga. Da, nacionalne lige bi uzele udarac, ali nije tih 12 klubova Bogom dano niti bi ih ljudi mogli gledati iz tjedna u tjedan ponovno, za razliku od promjenjivih nacionalnih liga.

Ovom, i ovakvim projektima želim brzu i konačnu smrt za sva vremena.

Ovo je sad jedna lijepa prilika da se jače etabliraju Bundesliga kao i Francuska liga, koja je nažalost sjebala stvar sa pravima za TV ove godine.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 22:42   #21
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Ma koga boli briga za "The Super League".

Dajte mi prijenost Lingerie football league i ja sretan ))))
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 23:26   #22
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Složio se ili ne složio s cijelom pričom, na kraju dana razumijem zašto su velikani ljuti - preraspodjela para im se baš i ne sviđa najviše - a nemojmo se lagat, oni tu privuku najviše sredstava, a na kraju dana najmanje dobiju.

Pa jedan Brighton u Engleskoj ima proračun od ~100 milja eura na račun Uniteda/Citya/Liverpoola/Čelzija i izdašnog TV ugovora koji se dobio na njihov račun.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 01:59   #23
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
uvijek je to tako na početku, evo na sky sportu pričaju kak je sky bio isto zločesti dečko kada se premier league formirala

enivej, moja prognoza je da će ovo sada krenuti ovako kako jeste, kroz par godina će tu bit 2-3x više klubova, i lagano izgurat uefu, pa ćemo vidit dal će i šta će, jedno od ovog dvoje će nestat
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 03:09   #24
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Protiv sam.

Da se razumijemo i FIFA i UEFA su govna svjecke klase, no sam koncept super lige je debilan. To će samo srozati kvalitetu nogometa. Znači nema ispadanja, koliko god da si loš, loša ekipa, forma, treneri, atmosfera, igranje preko kurca - unutra si jer eto veliki si klub.

Pa neki od tih klubova tipa Milan i Arsenal su u stanju ako im je loša sezona biti deveti u vlastitom prvenstvu. Nema leichester, wolsfburg, lille i sl. iznenađenja. U nogometu postoji samo sada, jel jesi il nisi, ako ti je pristup u kurcu natamburat će te inače tri ranga slabiji klub (npr. dinamo totač itd.)

Također zašto netko misli da je real-barca 10 puta u sezoni dobra ideja? Rivalstvo i naboj će se samo istrošiti, neće to više imati taj značaj. Ako to stvarno zaživi nogomet će otići u 3pm
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 03:16   #25
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
UEFA je do sad držala monopol na korupciju u nogometu i sad su dobili konkurenciju. Ista stvar kao i taksisti vs uberaši i cammeo.


Neka malo, UEFA i FIFA su govna i svijetu nogometa je ovako nešto već odavno trebalo.
Sve to ide po cijeni kvalitete programa za gledatelje ali kad tad će se ustabiliti i naći dobro rješenje.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 08:26   #26
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Svi samo pričaju da je ESL osnovana samo radi para.
Jeste li vidjeli novi koncept UCL? 100 utakmica više u novom formatu, u UCL će ulaziti svakakvi lajbeki kojima tamo budimo realni nije niti mjesto, igrat će se i četvrtkom.
To je pravi cash grab jer nemaju kaj drugo zmislit, a veći broj utakmica = više para od tv prava, sponzora itd.. Velikima se to ne isplati jer očito od toga kolača UEFA im daje malo.
O izbacivanju klubova iz domaćih prvenstava bolje neću ni pričat. Makni ove engleze i pogledaj kaj ostaje u premiershipu? Pametnom je jasno da je to financijsko samoubojstvo
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 09:16   #27
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Perez objasnio:
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...dex_tid=110434

Cini se da je to gotova stvar i uefu se vise nista ne pita.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 09:56   #28
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Ovo bi moglo završiti kao i novi davis cup. Kad smo kod tenisa da li se tko sjeća IPTL teniske lige, igrali su je doslovno svi jer se dijelila hrpa love. Trajala je dvije godine dok glavni sponzor Coca Cola nije izašla iz projekta, nakon toga bankrot. Iza novog Davis Cupa su stale banke, gledanost očajna, format debilan, pitanje je je i kad će i oni u bankrot ako se ovako nastavi.

Slična stvar je i s ligom nacija, na papiru to je izgledalo dobro, igra se radi love, igračima se to uopće neda igrati, format očajan, a gledanost je nikakva.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 10:19   #29
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Protiv sam.

Da se razumijemo i FIFA i UEFA su govna svjecke klase, no sam koncept super lige je debilan. To će samo srozati kvalitetu nogometa. Znači nema ispadanja, koliko god da si loš, loša ekipa, forma, treneri, atmosfera, igranje preko kurca - unutra si jer eto veliki si klub.

Pa neki od tih klubova tipa Milan i Arsenal su u stanju ako im je loša sezona biti deveti u vlastitom prvenstvu. Nema leichester, wolsfburg, lille i sl. iznenađenja. U nogometu postoji samo sada, jel jesi il nisi, ako ti je pristup u kurcu natamburat će te inače tri ranga slabiji klub (npr. dinamo totač itd.)

Također zašto netko misli da je real-barca 10 puta u sezoni dobra ideja? Rivalstvo i naboj će se samo istrošiti, neće to više imati taj značaj. Ako to stvarno zaživi nogomet će otići u 3pm

Ja sam protiv zbog razdvajanja liga jer sam mišljenja da bi bilo bolje da se našlo rješenje u kojem će ovako nešto funkcionirati kao LP.

Zašto bi zatvorena liga donijela slabu kvalitetu tim klubovima? Pa tu su top klubovi koji će igrati samo s top klubovima. nema ništa na pola gasa. A ostali će opet u LP i EL igrati bliže "svojoj razini". Ali ponavljam, radije bih da do razdvajanja nije došlo, EUFA je regairala prekasno i preslabo.

Pa zar se nije i ovdje žalilo dok je tema bila otvorena, koji q će Dinamo i slični u LP kad su ga svi gazili s 5-6 golova? Koga zanima gledati takve tekme? Pa i navijači Dnama su ga radije htjeli gledati u EL nego tamo gdje veliki pišaju po njemu. I HNL je išao na smanjivanje klubova u prvoj ligi i koncentraciju kvalitete, i imalo je smisla.

S ekonomskog stanovišta, to itekako ima smisla. A budimo realni, i taj aspekt je jako bitan, ne samo sportski. Bez love nema vrhunskog sporta. Svi pljuju po američkom modelu, ali on je puno stabilniji i transparetniji, rekli bismo čišći. Šta su svi zaboravili kakva mafija sjedi u EUFAi i FIFAi i kakvim smo sve aferama svjedočili?

I ne vidim da je to amerima srezalo kvalitetu sporta, a s druge strane klubovi imaju financijsku stabilnost i ravnopravnu raspodjelu novca. Tko imalo razumije ekonomiju zna koliko je financijska stabilnost važna, pogotovo u vrijeme pandemije, i kada ne znamo kad će se stvari koliko toliko vratiti u nromalu. Moguće da neće još godinama.

Ja bih bio najsretniji da se nađe kompromisno rješenje koje će zadovoljiti sve strane, u jednom natjecanju, LP kao i do sada, ali bojim se da ništa od toga.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 10:23   #30
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nek ih izbace iz prvenstva, lige prvaka i nek igračima koji igraju za te klubove zabrane igranje na EP/SP. Simple as fuck i nogomet će opet biti zanimljiv.

Dodatno zabraniti transfere iz regularnih liga u Superligu pa nek si superligaši sami bildaju škole.

Odavno su već zanimljivije utakmice Newcastle - Everton nego ovi top papci.

Superligu ne mislim gledati jer me ne zanimaju derbiji non stop.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na