Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2019., 21:59   #1
leoness
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 13
rgb fan i jrgb header??

cemu sluzi jrgb header na maticnoj???


cemu ako ne da se spoji na njega rgb vent i da se softwerksi mogu mjenjati boje i intezitet svjetla

ne znam vise kako bi postavio pitanje,ljudi koji rade po ducanima su idioti i svako prica svoje,neki kazu to ne radi s mojom maticnom,drugi nemaju pojma treci samo potvrduju sta ja govorim a ustvari ne znaju ni sami,kao ono da ako tako pise.


imam plocu msi B450 gaming plus i zelim na nju spojiti rgb vent,znam da mi treba jrainbow header na ploci ili hue da spojim 25 ventova i gluposti da svijetele isto,menjaju boje putuje boje i slicno,to nemam i dobro


zelim 1 vent spojen na 1 header da mogu mystic lightom mjenjat boje i jacinu svjetline,da li to moze ili ne moze


evo konkretno gledam coolermaster MF140R aergb
i od NZXT rgb fan
i 1 i 2 imaju 4 pinske headere i obadva su 12v znaci po svemu to ti trebalo raditi


znam razliku izmedu aergb i rgb ,prvo svjetli odjednom u vise boja a drugi samo u jednoj odjednom
leoness je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 22:43   #2
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Za tvoju ploču piše
Citiraj:
The JRGB1/2 connectors allow you to connect the 5050 RGB LED strips 12V.
RGB na ventovima je vjerojatno 5V tj. po specifikacijama na CM MF140R aergb je 5V, za NZXT ne vidim da piše, ali ako pogledaš NZXT HUE output je 5V.
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2019., 23:41   #3
leoness
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 13
da imas pravo sad sam provjerio ponovo,vent je 12 v a rgb na ventu 5v


kad sam gledao prije godinu dana coolemaster ventove u linksu bili su rgb a sad ima samo aergb


jedini info koji sam nasao je da je to header za rgb led traku


znaci ispada da bez kontrolera ja ne mogu imat rgb ventilator
leoness je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 00:23   #4
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Tako je, nažalost nemaš konektor na ploči koji bi podržavao direktno spajanje.

To bi trebao biti po nekoj logici ovaj JRAINBOW, ali opet je upitno ako ventilator ima svoj standard proizvođača.

veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 06:15   #5
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
Pa na taj jrgb (msi ima prefiks J ispred oznaka konkektora) spoji klasičan 4-pinski 12V RGB bilo traka, bilo vent. Nikako ARGB, jer je to addressable 3-pinski 5V! Imam MF140 RGB spojene na 4-pinski RGB konektor, kontroliraju se bez problema u Auri i Mystic lightu. Imaš na aliju MF140 RGB, ja sam tamo uzeo. Eventualno ovisno o potrebama uzmi i rgb splittere.

https://a.aliexpress.com/nqXrQaTI
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 22:30   #6
croata007
Premium
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: bjelovar
Postovi: 15
Citiraj:
Autor leoness Pregled postova
cemu sluzi jrgb header na maticnoj???


cemu ako ne da se spoji na njega rgb vent i da se softwerksi mogu mjenjati boje i intezitet svjetla

ne znam vise kako bi postavio pitanje,ljudi koji rade po ducanima su idioti i svako prica svoje,neki kazu to ne radi s mojom maticnom,drugi nemaju pojma treci samo potvrduju sta ja govorim a ustvari ne znaju ni sami,kao ono da ako tako pise.


imam plocu msi B450 gaming plus i zelim na nju spojiti rgb vent,znam da mi treba jrainbow header na ploci ili hue da spojim 25 ventova i gluposti da svijetele isto,menjaju boje putuje boje i slicno,to nemam i dobro


zelim 1 vent spojen na 1 header da mogu mystic lightom mjenjat boje i jacinu svjetline,da li to moze ili ne moze


evo konkretno gledam coolermaster MF140R aergb
i od NZXT rgb fan
i 1 i 2 imaju 4 pinske headere i obadva su 12v znaci po svemu to ti trebalo raditi


znam razliku izmedu aergb i rgb ,prvo svjetli odjednom u vise boja a drugi samo u jednoj odjednom

To je vjerojatno ulaz za kontroler koji dolazi sa kućištima koji imaju argb ventilatore.
croata007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na