Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: prijedlog za trznicu
oglasi stariji od 30 dan se brisu? 53 54.64%
postanej u topicu omoguceno samo onome ko pokrene topic? 3 3.09%
1. i 2. skupa? 10 10.31%
nista navedeno...bezvezni prijedlog 31 31.96%
Glasači: 97. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2007., 21:08   #31
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
evo kako funkcionira trznica sa skoro 50k clanova....
obratite pozornost na broj topica...
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 03:09   #32
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
I nasa bi trznica bila bolja kad bi postovi izgledali ovako:
Citiraj:
Corsair DDR2 800 ispod cijene
ROMO
Corsair DDR2 800 2x1GB 1600 kn, garancija
Citiraj:
X1950XT ispod cijene
ROMO
GeCube X1950XT (256 ili 512 mb) 1600 kn, garancija
Citiraj:
Konfa => Barton mobile 2500+/512ddr400/40gbWD/dvd/slim tower/samsung 755dfx
SarKast
Naravno, od starijeg člana odličan post.
Citiraj:
Procjena pa mozda prodaja: MBO + Grafa
Dete Kreten
Niti u naslovu a bome niti u poruci ne pise koji su tocno modeli sto Dete Kreten prodaje. Imaju linkovi ali mi se neda klikat u ovo doba.
Citiraj:
P: Asus GF 6800 GT 256 DDR3 256-bit PCI-E
Bruno_Rv
Opet odličan post od starijeg člana.

I tako dalje, kad bi svi koji imaju po 1-3 stvari za prodat (a većina je takva) imali takav naslov, nebi bilo teško za pročitat prve 3-4 stranice.

Tražilica radi kako treba, mislim da nema potrebe brisat stare postove, stavis tocan model onog sto prodajes/kupujes u naslov/post i trazilica ce ga naci. Naravno da nece naci ako stavis link na neku trecu stranicu koja opisuje taj prozivod kako je Dete Kreten napravio...
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2007., 07:26   #33
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Da, sve ovo zvuči OK no problem je - pogađate, u ekipi koja se neće i ne pridržava se pravila. Možemo mi napraviti najbolja pravila na svijetu no što ona vrijede ako se ne poštuju...
No, u pripremi su nova pravila a ovaj put budemo malo žešće. Svaki, ali baš svaki post koji neće biti u skladu s njima će biti pobrisan. Bio to novi član ili starkelja koji je tu 20 godina :P .
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 14:24   #34
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
tor,kak mozes ti uopce napisat da nemozes nista a mod si,pa hemebu misa...ban na 7 dana,iliti zuti karton,drugi zuti je crveni i amen...meni stavrno idu na zivce ljudi koji iskljucivo dolaze sa njuza tu prodavat muda pod bubrege....ne zanimaju me mobilci za 350kn,nekakve socket a ploce za 350kn i takve stvari...ako vi modovi necete tome stat na kraj,ko onda hoce?mislim u cemu ej problem,ima ekipe koja tu visi 15-16 sati na forumu,nek budu moderatori,dajte im priliku,pa ce se dovest nekakav red na forum uopce.....primejrice,izaberete nekoga i date mu odredeno vrijeme da vidite kak se ponasa i to je to,ako zadovolji nek ostane mod,ako ne,nema veze,idem odalje...metoda pokusaja i pogresaka bi mozda mogla uroditi plodom....
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 16:55   #35
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Momci, nadopuna pravila su u fazi razrade
Bit će iznenađenja pomalo, nekih novina, ali netko tko je do sada radio po pravilima neće imati nikakve nove probleme, dapače, pregledavanje tržnice će biti bolje (trebalo bi, makar ima dosta ekipe koja ne čita pravila). Kazne bi za ponašanje mogle biti poprilično drastične...
Ali opet ponavljam, tko do sada nije imao problema (jer je čitao pravila i njih se pridržavao, pogotovo oko naslova i podataka o predmetu koji se prodaje) neće imati nikakvih problema

No, s jednim se baš i ne slažem što si rekao:
Citiraj:
ne zanimaju me mobilci za 350kn,nekakve socket a ploce za 350kn i takve stvari...ako vi modovi necete tome stat na kraj,ko onda hoce?
Ovo je poprilično teško za definirati kako se ponašati u ovakvoj situaciji. Ne možemo članu koji je sve napisao by the book izbrisati takav thread ili nešta slično tome. Ja se slažem da jedan mobilac ne može biti cijenom isti kao npr. Venice 3000+, ali opet, netko tko će kupovati tog mobilca po 350kn neće morati kupovati možda i novu MBO i memoriju i šta ti ja sve znam.
Naravno, komentiranje cijena je zabranjeno.

Razumiješ ? A i ako se dobro sjećam, mobilac ili neki barton je veoma brzo otišao za 300kn na tržnici, skupa sa matičnom. To ipak nešta govori, zar ne ?
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 17:10   #36
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
nisi me skuzio,a nit sam aj to napisao da bude razumljivo....ovak neko pukne cifru za bartona 300+kn,ja sam bure baruta,a i vecina koja bi nesto napisala ali se suzdrzava da nis ne napise....jedino mi u ovakvim situacijama dobro dolazi da nemogu nista napisat u threadu...jos kaj je fora,uglavnom po forumima ako se nesto ne proda za 2 dana spusta se cijena,tu kod nas prode 5 mjeseci,oglas se ne obrise i posaljes pm u vezi cijene,ono ista je ko i prije 5 mjeseci???wtf....
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 17:56   #37
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
tor,kak mozes ti uopce napisat da nemozes nista a mod si,pa hemebu misa
Nisi me pokopčao, naravno da ga mogu i banam ga kada se netko sjeti i prijavi post, ili kad moderator reagira itd. Nije stvar u tome, već je stvar u tome kako spriječiti gomilanje idiota koji dođu na tržnicu s namjerom da nekoga s***u, prodaju muda pod bubrege itd. Sasječ stvar u korijenu. Jer jednom kada se to izmakne kontroli teško je onda vračati stvari na početak. Ovo sad je bezveze, ne bih nazvao van kontorle ali da nije OK nije. I to su generalno krivi korisnici koji i kad vide da post nije nikako po pravilima ne reagiraju, dođe neki novi koji i ne zna kako stvari hodaju i dok moderator vidi to sve - stvar je već poodavno u OT ili što ja znam već....
No, ako nikako drugačije ne ide - lock, brisanje, ban za tvrdoglave itd. Tržnica bi trebala biti privilegija cijelog foruma i njegovih članova a ne plac za dilanje krumpira, ne može se ovdje prodavati muda pod bubrege.
I ono što je Vuco rekao, teško je procijeniti kada je neka stvar precijenjena. Ne može doći moderator i zatvoriti topic ako u njemu netko nudi stvar 40-50% iznad cijene. To jednostavno nema smisla. Kao što ne bi imalo smisla da se sjati pola foruma na njega i popljuje ga da mu je cijena ovakva ili onakva. Generalno, trebao bi svatko moći ponuditi što hoće po kojoj cijeni hoće - ima li ta roba kupca i po kojoj cijeni odlučuje - vidi vraga, kupac. Tako da ne vidim tu velikih problema.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 18:18   #38
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
sve to stoji,ali slusaj ovo...trznici nemaju pristupa korisnici s manje od odredenog broja postova,tipa 100...time se izbjegava plac i slicna krumpirana,boli me briga,nek skuplja 100 postova kak zna,ali nema direkt sa njuza na trznicu....nismo vladine mutikase s motom "s faksa na posao" iliti "s faksa na zavod za zaposljavanje"....prvo prolazis obuku koja se sastoji od 100 postova koji nisu neki spam...pa kad vec i sam spominjes da je trznica privilegija za clanove foruma....zato vidis,primjera radi,ja stavim oglas,prodajem rabljeni krupmir za 500kn,niko ne salej pm,a niko nemoze komentirat,ja pizdim,i spustam cijenu na 400...niko ne trza....ja ne spustam cijenu,brise se oglas stariji od 30 dana....shvatim da rabljeni krumpir,pa makar je posebne hibridne vrste ne vrijedi tolko nekome,kolko meni...
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 20:20   #39
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
nisi me skuzio,a nit sam aj to napisao da bude razumljivo....ovak neko pukne cifru za bartona 300+kn,ja sam bure baruta,a i vecina koja bi nesto napisala ali se suzdrzava da nis ne napise....jedino mi u ovakvim situacijama dobro dolazi da nemogu nista napisat u threadu...jos kaj je fora,uglavnom po forumima ako se nesto ne proda za 2 dana spusta se cijena,tu kod nas prode 5 mjeseci,oglas se ne obrise i posaljes pm u vezi cijene,ono ista je ko i prije 5 mjeseci???wtf....
Slušaj, ja znam da se ponekada teško kontrolirati oko takvih stvari, ali hebemu, moramo se svi skupa kontrolirati

Ja čak niti ne reagiram kada netko fino i pristojno čovjeka uputi da mu je cijena previsoka, da mu link na dućan i sve super. Ali važno je to na lijep način reći, bio on član star 5 godina, ili neki star 2 mjeseca ili manje. Ali eto, danas je jedan thread dobio lock jer prodavač nije htio spustiti cijenu ispod nabavne u dućanu čak i nakon lijepog i pristojnog upozorenja korisnika foruma. Jedno je ne znati pa lupiti cijenu, ali drugo je tupiti po svojem. Da je spustio cijenu za 20kn (jer predmet je nov u ambalaži, a pitanje je dal ima garanciju), ne bih ništa rekao i nitko ne bi imao pravo mu prigovoriti.

Najteže je, ruku na srce, procjeniti stvari kojih više nema u dućanu - no smatram (a sada, sigurno se netko ne slaže sa mnom) da kod takvih slučajeva jednostavno - cijena je ona koja je odlučena od strane prodavača. Svaki komentar je nepotreban.

Ako je netko zainteresiran za taj procesor, uvijek ali baš uvijek može pitati lijepo na forumu da li se taj, Barton naprimjer, isplati kupiti (ne navoditi link na tržnicu, nego jednostavni pitati kao da si vidio oglas na newsima ili oglasniku).
Mislim da se nitko neće ljutiti na njega.

Ja smatram da je najvažnija komunikacija i način pisanja. Od tuda odmah dobiješ 50% informacija kakva je tko osoba, po njegovim postovima.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 20:56   #40
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
eh,da je vecina smirena poput tebe,druga prica,ali ima nas svakakvih...zato i trebaju stroza pravila...drasticno stroza...za pijac imate forum.hr i index.hr..tamo spamajte do mile volje....
komer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2007., 14:20   #41
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
samo da malo dodam da vec vidim da se provode mjere na trznici sto mi se posebno svida....kako sam bas nadobudan i ljut radi nekih stvari...primjerice prodaje covjek napajanje i napise "marka model "unknown" napajanje 350w xxxkn"
sad ja moram pogadat i neznam zvat onog vidovitog milana da bi odgonetnuo koje covjek napajanje uopce prodaje....ko da napises prodajem nvidia graficku sa 128mb..pa nek si ja mislim koju nvidia hebemu...froks,tu je i famozna slika,kad vec nedaju linkove sa komadom hardwera koji se prodaje a kako uglavnom imamo mobove ili fotice...neka se stvar poslika i stavi slika na trznici..da se zna i vidi eventualno stanje u kakvom je stvar koaj se prodaje...
komer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 17:12   #42
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Oprostite kaj upadam, ali mene smeta kaj neko stavi stvari u prodaju
popiše ih, i onda veli
"a Neznam koja cijena, a garancija nekaj valjda ima ali mi se neda tražiti."
Tak nekaj odmah LOCK i kratak opis zakaj ga je dobil.
I da bilo bi ok određen broj postova da se ima prije nego se dopusti stavljanje
teme u tržnicu.

Ja sam na forum došel sa njuzi jer je neki dečko prodaval napajanje i na
njuzima te me uputil i na ovaj forum jer sam bil u nabavi dijelova.
Prije sam isto dolazil na na PCEkspert ali niked ne na forum.....
Sad mi je drago kaj sam član foruma...
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 17:19   #43
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
aj da me neko kuzi o cemu pricam...stvarno ej fascinantno kolko se ljudi ne trude opisat ono kaj prodaju,mislim,ja je stvar 80% jeftinija i kad covjek napise,ima garanciju al enda mi se trazit,nema sanse da bi kupio,znaci ako mu je svejedno jel iam garanciju ili ne,neda mu se trazit,mogu mislit kak ga uopce dira ta komponenta koju prodaje,mozda je nasao na tavanu ili kod cucka u kucici i sad je prodaje jer smatra da nest vrijedi,a trebaju mu pare za vikend za ic pit....e pa hebemu misa....
komer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 18:01   #44
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Komer, bez brige, shvaća velika većina tebe . Na tržnici vlada velika neozbiljnost prodavača. Neda im se ovo, neda im se ono. A već i sam zna, da ako stavi da prodaje neki case da će prvo pitanje biti "Daj sliku".
Strpite se još koji dan (vrlo vjerojatno preko vikenda će biti sve sređeno), a onda bi moglo biti poprilično loše za one koji pišu nepotpune postove i koji su neozbiljni kod prodaje.
Naravno, naslovi poput prodajem komponente, i onda čovjek misli da prodaje 10-20 različitih komada pa ih nemre sve u naslov staviti - on prodaje 2 venta i napajanje recimo. A komotno je mogao to napisati u naslov. U buduće će se takve teme zatvarati bez da se pogleda išta više od prvog posta.
Ja shvaćam da netko može pogriješiti, pa zaboravi nešta, ali onda umjesto da napiše novi post, komotno može editirati prvi. Ali naravno, to im je đabe onda bump, jer kao netko zainteresiran ih je pitao o nećemu...Nažalost, i takve stvari će se kažnjavati.

I da, pokušat će se napraviti da 90% upita ide preko PM-a kako bi tržnica ostala čista. A sada, tko ne čita PM-ove (a da nije napisao izričito da ponude idu samo na e-mail npr. nema šta raditi na tržnici. Zato i je PM ovdje da se pitaju pitanja koja ne zanimaju ostatak ekipe!

Eto, ništa više nego samo malo strpljenja
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 18:06   #45
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
napokon neki feedback sto se tice mog tupljenja....jedva cekam,i podrzavam sve drasticne promjene,a ovo 90% preko pm-a m ise najvise svida.....nadam se da je ostalih 10% mob i email:P
komer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 18:25   #46
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma gle, sva pitanja, tipa ide po 1200kn jel ima ovo, ovo, jel ti lijepa etc. Sve što nije izričito važno za sve ostale zainteresirane. Znači neka osobna pitanja na PM.
90% pitanja se može izbjeći tako da prodavač napiše sve potrebno! Zato će i kazne / upozorenja ubuduće ići i prodavačima i onima koji spamaju ili ne koriste PM jer im je jednostavnije upotri***iti Quick reply. Na tržnici mora ići preko PM-a.

Samo da odmah kažem, uvijek će biti onih koji će se pobuniti, ali to je većina koja i sada radi probleme. Samo što će onda kazne ići fino bez upozorenja. Jedan dan vidiš neke podforume, drugi dan više ne

I odmah da lijepo kažem, ćemu ta pravila, osim naravno vraćanja starog sjaja tržnici (a valjda ga je imala ) - današnja situacija na tržnici nije išla na ruku članovima (bilo novim, bilo starim) koji su se potrudili i maksimalno angažirali oko pisanja posta na tržnici kada su nešta prodavali. I pazi sada, oni napišu sve podatke, baš sve - nema pitanja koje bi ih netko mogao pitati, a da ga nisu spomenuli (garancija, OC, slike etc.) i naravno, njemu nitko ništa ne piše u topic jer nema kaj pitat (cijena je određena, način javljanja prodavaču isto etc.), a prodavač mora samo bumpat eventualno ( i još se fino pridržava pravila o bumpovima i neće u 3 dana roknut njih tri ili više). E sada, ovi ostali koji su napisali bez pola informacija, uz konstantna pitanja od zainteresiranih, imaju svoj topic konstantno na prvoj stranici, non-stop se njihov topic pojavljuje svima kada pregledavaju forum preko gumba "Novi postovi" i oni su sretni (naravno, kada ponestane pitanja, onda se još i bumpa 2-3 puta uz brisanje bumpova). A ovaj član koji je sve uredno napisao, nakon 1 dana, topic mu već na 5 strani. Tu je taj apsurd.

Zbog takvih stvari će se lupiti po prstima - tko neće, neka trguje po newsima i oglasnicima!

Eto, nadam se da je jasnije sada i opet molim za strpljenje, treba se 10-15 stranica ideja i mišljenja o nadpuni pravila za tržnice smanjiti na prihvatljivu veličinu

Lijepi pozdrav.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 18:45   #47
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
hehehehehe...totalno jedva cekam...istina...mozda nisam bas napisao prodaju laptopa kak se spada,ali danas mi se covjek javio,i ja sma gleda odo 5 stranice i oglasa vidio nisam...dalje mi se nije trazilo....ali totalno je istina to sto kazes....
komer je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 19:36   #48
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
vidim da se "netko" jako potrudio oko tržnice... svaka čast!
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 22:13   #49
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Odličan prijedlog ! Zaista nema smisla držati oglase starije od 30 dana.
Za cijene se ionako više/manje zna kako se kreću...

Jedino možda kupujem i mjenjam ostaviti duže jer naravno uvjek je teže nešto određeno naći/zamjeniti nego prodati.

Ajd... možda treba produžit na 40 dana ali zaista ne vidim smisao postova od prije 2-3 mjeseca !?
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 22:40   #50
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Odličan prijedlog ! Zaista nema smisla držati oglase starije od 30 dana.
Za cijene se ionako više/manje zna kako se kreću...

Jedino možda kupujem i mjenjam ostaviti duže jer naravno uvjek je teže nešto određeno naći/zamjeniti nego prodati.

Ajd... možda treba produžit na 40 dana ali zaista ne vidim smisao postova od prije 2-3 mjeseca !?

gle .. ja sam kupil tv karticu tak da sam nasel post star skoro 2 i pol meseca .,, tak da je po meni glupo obrisati oglase u kojima nic nije prodano .. nikad neznas kad se bu neko pojavil kome bas to treba ...
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 22:51   #51
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Tržnica ponovno nalikuje na Njemačku 1938. g. ...trupe na ulicama, zatvaraju se trgovine onih koji se ne uklapaju u vizije Reicha...

Neka nova pravila me malo podsjećaju na Monty Pythona:

Citiraj:
Headmaster: All right, settle down, settle down. [He puts his
papers down.] Now before I begin the lesson will those of you
who are playing in the match this afternoon move your clothes
down on to the lower peg immediately after lunch before you
write your letter home, if you're not getting your hair cut,
unless you've got a younger brother who is going out this
weekend as the guest of another boy, in which case collect his
note before lunch, put it in your letter after you've had your
hair cut, and make sure he moves your clothes down onto the
lower peg for you. Now...

Wymer: Sir?

Headmaster: Yes, Wymer?

Wymer: My younger brother's going out with Dibble this weekend,
sir, but I'm not having my hair cut today sir, so do I move my
clothes down or...

Headmaster: I do wish you'd listen, Wymer, it's perfectly simple.
If you're not getting your hair cut, you don't have to move
your brother's clothes down to the lower peg, you simply
collect his note before lunch after you've done your scripture
prep when you've written your letter home before rest, move
your own clothes on to the lower peg, greet the visitors, and
report to Mr Viney that you've had your chit signed.
Ali sve u svemu, lijepo izgleda, čisto, pregledno...bez spama (opet Monty Python )... Keep up the good work!
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 22:02   #52
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a je, moderatori rade. kako je meni samo sasjekao naslov neki dan za onog bartona....
al eto to je bio primjer kako se i nama koji znamo pravila desi da zaskrenemo. krenio sam prodavat pun k toga, napisao samo ovo sto mi je bilo hitno i krenio popisivat sta cu sve stavit i onda me uhvatila ona "a mozda ce mi jos trebat", "ovo mi je steta" itd al je naslov ostao u stilu "P: vise toga" ili tako nekako.
nemogucnost editiranja naslove....to je IMO problem. ja bi to i sam sredio a ne da mi moderator tu mora popravljati ko da sam ovdje dosao jucer. ali ne daju...
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 04:01   #53
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
E ovako... potpuno dobronamjerno... nikako ne valja što više nama javnog cijenkanja tj. davanja javnih ponuda iznad ili ispod cijene.

Shvaćam problem tržnice no ovo nije niti nikada može biti kaufland ili getro pa da idem na kasu i platim račun koji je na artiklu.

Mogu navest bar 3-4 moguće muljaže ili manipulacije koje su i do sada bile moguće ali ih se uredno srezalo davanjem javne ponude tj. da svi vide !

Šta se događalo sa reputacijom kad se par ljudi grupisalo ? Malo mućnit treba...
Ne mislim ništa loše no ovo je ipak tržnica i javno cijenkanje između ljudi je svojevrstan gušt te molim da se ovo ozbiljno razmotri ako je ikako moguće.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 04:19   #54
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Javno je onda aukcija, što ne ?

Ali ne kužim što misliš pod muljaže ? Misliš pod ono da netko stavi previsoku cijenu pa onda da nema cjenkanja ?

P.S. Budan sam u ovo vrijeme jer me hebe Paint.Net
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 10:48   #55
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Slažem se s ovime što je gospodin stuc rekao. Ako nije navedeno da je cijena fiksna, mislim da bi trebalo dozvoliti javno cjenkanje. Time se mogućnost manipulacije cijenom svodi na minimum.

A na kraju krajeva, pa ime podforuma je ipak tržnica! A onoj bakici koja drži štand na tržnici ponudu za 50 kg krumpira ne šaljete u zatvorenoj koverti...bar se nadam Ako nema javnog cijenkanja, promjenite ime podforuma u "mali oglasi".

Naravno, cjenkanje bi moralo biti kontrolirano od strane moderatora tako da ne preraste u markove konake, spominjanje rodbine ili neki drugi oblik prepucavanja nadobudnih teenagera uzrokovano divljanjem hormona, lošim kućnim odgojem ili izrazito niskim IQ-em (najčešće kombinacijom svog troje).
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 13:11   #56
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jel mi može netko objasniti o kakvoj mogućnosti manipulacije cijenom pričate, dovraga ?

Neznam na što mislite (možda znam, ali nisam siguran dal je to to ).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 14:09   #57
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Ma nikakvo javno cijenkanje i ostali bakarači ne dolaze u obzir. Vratit će se opet stari običaji komentiranja proizvoda.
Ako ja stavim da je cijena xy kn, nitko ti ne brani da mi pošalješ p.m. s nižom ponudom. Moje je da ju prihvatim ili da ti kažem da si tu ponudu zabiješ da ne kažem gdje.
Šta sad cijelo selo mora znati za tvoje cjenkanje?
Sve što sam kupovao po tržnici, dogovarao sam preko p.m-a ili telefona. I vidi me, živ sam i zdrav.
Pod ovo muljanje možda misliš na one fore "Ej, dobio sam preko p.m-a bolju ponudu pa ako hoćeš ti platiti više od toga, ide tebi."?
Takve jednostavno pošalješ u rodni kraj , there's plenty fish in the sea.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 14:15   #58
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Pod ovo muljanje možda misliš na one fore "Ej, dobio sam preko p.m-a bolju ponudu pa ako hoćeš ti platiti više od toga, ide tebi."?
Takve jednostavno pošalješ u rodni kraj , there's plenty fish in the sea.
Ako se pod muljanje misli stvarno na ovakve stvari - onda je to meni ok. I dalje sam da se takve stvari rokaju na PM.

Zašto ? Jer ako si ti njemu poslao nižu ponudu, znači cjenkaš se, onda i on tebe ima pravo malo scimati - pa ti reći da nije dovoljno i navuči još para. To je onda da se prodavač isto cijenka (istina, malo na loš način ako ima takav pristup), kao i što se kupac pokušao cijenkati i spustiti cijenu.

Ako nije to o ćemu stuc govori, peh
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 14:35   #59
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
1. problem: nemogu znati koliko je netko ponudio za određenu stvar

2. problem: nemogu se nadmetati sa drugim korisnicima jer neznam ovo gore

3. problem: sve ovo gore ovisi o volji prodavača

4. problem: prodavač može prikazati lažnu potražnju a samim time i nabit cijenu neke robe ako npr. ima dvojcu/trojcu ljudi koji će ga pokrit kad ih ja pm-am na osnovu informacije kojom mi se recimo prodavač "hvali", npr: @Vuco mi nudi 450kn za northwooda - koliko ti daješ ?
Ja sad znam da ne vrijedi toliko ali nema ih mamicu im... i prisiljen sam dati i više nego što je potrebno ako mi zaista treba.

Pa skoro nitko ne kupuje "na prvu", svi malo sačekaju, vide koliko će tko ponudit, kako "diše" roba i onda idu ponude. To i je smisao tržnice a ovo pravilo o cjenkanju na pm doslovce ubija takvu mogućnost.

Sve ovisi o volji prodavača i sljepom vjerovanju njegove riječi i ako ga još netko "pokriva" ... mislim sve je ovo i prije bilo moguće ali kad ja nekog lupim u glavu sa cifrom nek laže i nek ga pokriva tko hoće jer ako je lažno brzo se mudrijaši predomisle.

Tko kaže da meni ili da ja imam obavezu nekom odgovarati na pm jesam i koliko sam ponudio za nešto ?

Ako je primjerice @Vuco ponudio javno100kn za R9200 ja bi recimo ponudio 120kn na PM !! Kako sad to mogu kad nema javnih ponuda !?

Aukcija: sve 5 no na čega će to ličit kad svi počnu radit aukcije ? Više nereda nego do sada..

Primjera je bezbroj a zaista nemislim ništa loše, bit tržnice i trgovina ovdje uvjek je bila u duhu nekog cjenkanja, kalkulacija, nadmudrivanja...

Tržnica sad pomalo zaista liči na plavi oglasnik, informacija o robi pa ti sad zovi !? Ok za spam, davanje nepotpunih ili uskraćivanje opisa robe, neisticanje cijene, prekomjereno bumpanje i slično ali ljudi moji pa ovo je naša tržnica i ja zaista molim da se cijenkanje ostavi te da se ovaj problem razmotri ne samo od strane @Vuce
Molim sve forumaše da se izjasne, bili za ili protiv no vjerujem da većini smeta što nema javnog cjenkanja.

EDIT: napostali ste dosta toga dok sam pisao...

Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ma nikakvo javno cijenkanje i ostali bakarači ne dolaze u obzir. Vratit će se opet stari običaji komentiranja proizvoda.
Nije nužno ! Treba zabranit komentiranje osim u procjenama ali zašto nered ako ja recimo ponudim xy.kn za nešto a komentari zabranjeni ?

Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Šta sad cijelo selo mora znati za tvoje cjenkanje?
Ali ja želim znati kako selo "diše" .
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 14:46   #60
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Ček malo, kad već povlačiš usporedbe s pijacom na kojoj se prodaju kelj i koleđice...
Kad kupuješ nešto od toga, jel' ti pregovaraš sa trgovcem sam ili sazoveš skup svih ljudi na tržnici?
Pa normalno je da vas dvojica pregovarate. Na tebi je da spustaš, na njemu da diže cijenu pa tko jači, kvači.
Stavi IMHO ispred svega, nisam cijepljen od krivih mišljenja.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na