Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.04.2021., 19:09   #61
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Moze li mene netko hakirati? Za potrebe referata iz informatike.

btw
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline  
Staro 04.04.2021., 19:16   #62
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Moze li mene netko hakirati? Za potrebe referata iz informatike.
Može ako ostaviš javno svoj broj mobitela i neke druge bitne podatke, npr. datum rođenja.
Primit ćeš sms koji ćeš otvoriti i hakiran si.
panasonic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2021., 09:49   #63
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
znam broj gosp. Zdravka Mamića a datum rođenja možeš saznat posvuda. mogu li s tim hakirat njegov račun i pobrat 10 milja kn incognito?


ps. pitam za prijatelja.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline  
Staro 05.04.2021., 13:10   #64
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pošto već posjeduješ toliku količinu informacija o dotičnom, dalje ti je samo puka formalnost.

Nazoveš SZK operatera, predstaviš se da si Z.M., kažeš da trebaš novu sim karticu jer si ovu izgubio i tražiš da ti novu pošalju na tvoje pravo ime i na tvoju adresu, a ne na adresu Z.M.
Operater će ti odmah poslati sim karticu s njegovim brojem, pa ćeš biti u posjedu njegovih poruka i dalje je na tebi kako ćeš to iskoristiti, ne može biti jednostavnije
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 15:10   #65
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nažalost, sve od navedenog se itekak događa i na našim prostorima i nitko nije imun na to. Pogotovo u današnje vrijeme kad prosječni korisnici, dakle većina, koristi isti Gmail ili Facebook profil za logiranje u apsolutno sve i svašta.

Možete se ismijavati do milje volje, ali to ne znači da ovo o čemu pričam posljednje dvije stranice graniči sa znanstvenom-fantastikom ili je (po vama) jednostavno nemoguće i nikome se nije desilo.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 21:20   #66
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
padnu babe na secret agent fore i nigerijske princeve, pa im lape desetke tisuca eura, a kamoli ne na neke sofisticiranije metode
John Creasy je offline  
Staro 05.04.2021., 21:48   #67
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nema čega nema (1 - 2 - 3), a kasnije je šok i vjeverica uz uvijek pristune "kako to, pa imam lozinku + 2FA/MFA" naslove.
Citiraj:
Bez više tisuća kuna ostao je 34-godišnji Brođanin kojem je nepoznata osoba skinula novac s bankovnog račun nakon što je lakovjerno dostavio podatke sa svoje bankovne kartice, izvijestila je u ponedjeljak slavonsko-brodska policija koja traga za počiniteljem. Pokradeni muškarac prevaru je prijavio u petak 12. ožujka, no sve je počelo njegovom objavom o prodaji stvari u internetskom oglasniku. Nakon objave oglasa, obratila mu se nepoznata osoba koja ga je navela da putem linka u sustav navodno sigurne web trgovine upiše broj kartice, podatke do kada kartica vrijedi, generalije vlasnika kartice i CVV kod.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 22:24   #68
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
padnu babe na secret agent fore i nigerijske princeve, pa im lape desetke tisuca eura
Pa padnu ljudi i na magijske iscjelitelje koji skidaju uroke:
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-kuna-20210328

Kupe ljudi i traktor na neviđeno po popuše:
https://www.glas-slavonije.hr/450452...tka-ne-postoji

Ne znam kakve to sve ima veze sa ovom temom? To više spada pod "humor" kategoriju.
Od nebitnih procurenih podataka sa fejbuka se ošlo na raspravu kako postoje debili koji su jučer otkrili internet pa ih se sada vara na svakom koraku.

Danas e-mail servisi kao gmail ili outlook uredno nude sve moguće oblike zaštite kako protiv phishinga tako i protiv nepoznatog logiranja.
Kartice za plaćanje su ultra sigurne sa više koraka provjere same kupovine i identiteta.
Browseri su sigurniji nego ikad i ladno blokiraju hrpu sumnjivih sajtova...

Nikakav buđavi haker ne može apsolutno ništa osobi koja ima barem prosječno znanje o internetu, servisima, accountima i sl.
Onaj tko to nema, ne treba se ni petljati u kupovine/prodaje i razne usluge koje se nude preko svega i svačega na internetu.
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 22:30   #69
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
urote i zavjere! hah

čitajući gore onu dvojicu koji se sprdaju na PCEKSPERT forumu na temi o 500mil. ukradenih podataka, relativizirajući istu tu činjenicu da su podaci ukradeni/nastao propust mi je skroz jasno zašto ne možemo imat ništa lijepo u ovom svijetu

@exiled, nas brođane nasamare samo tako.. kolegi s posla nestale pare s kartice prije par godina, ne zna on kako :P

zatim oni vrli stručnjaci u upravi iz đakova ili gdje već, kad se javio John iz engleske i tražio uplatu 50k eura.. šta se ja toga nisam sjetio

urote i zavjere......


@PANASONIC, čime se ti baviš u životu da si tako siguran da je to sve ne bitno, da to nema nikakvog utjecaja na sadašnjost i budućnost?
John Creasy je offline  
Staro 05.04.2021., 22:37   #70
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
@PANASONIC, čime se ti baviš u životu da si tako siguran da je to sve ne bitno, da to nema nikakvog utjecaja na sadašnjost i budućnost?
Ako si objavio neki podatak na društvenoj mreži, onda je nebitno, da je bitno i privatno, ne bi ga objavljivao, a niti otvarao račun tamo.
panasonic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2021., 22:44   #71
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nikakav buđavi haker ne može apsolutno ništa osobi koja ima barem prosječno znanje o internetu, servisima, accountima i sl.
Onaj tko to nema, ne treba se ni petljati u kupovine/prodaje i razne usluge koje se nude preko svega i svačega na internetu.
Da, ali cijelo vrijeme pričamo o tome da je većina korisnika totalno neupućena, da ne velim tehnički i informatički totalno nepismena ili polupismena kad je zaštita osobnih podataka u bespućima Interneta u pitanju. Cijela rasprava je počela s time da je opet i po ko zna koji put procurila hrpa osobnih podataka s prekrasnog Facebooka, koje se vrlo lako može iskoristiti za lažno preCtavljanje i općenito krađu identiteta, te se na taj način može postići poprilična šteta. Ti na to sve ne prestaješ pričati kako su to nebitni podaci, a ja ti iz prve ruke pokušavam dokazati da je sve to ne samo moguće, već dio svakodnevnog života. Koliko ljudi danas ima završen neki oblik tehničkog fakulteta, pa to ne znači da, ako su super u npr. Python programiranju, da znaju da je loše koristiti istu lozinku i isti Gmail profil za prijavu u sve moguće što naiđu na netu.

Na taj način je jedan kolega s posla, popušil privatni mobilni broj, tj. netko mu pokral cijeli SIM, a kasnije se ispostavilo da je SZK osoba dobila zahtjev u kojem je strana s one strane telefona imala sve bitne podatke da potvrdi da je baš o njima riječ, mada su se cijelo vrijeme lažno predstavljali. Uglavnom, netko naoružan "nebitnim" podacima, može uz malo truda navesti lakovjerene osobe da odaju još više i ovaj put usitinu bitnih podataka, koristeći bilo koju od već spomenutih metoda, a onda je plač i možete li mi pomoći, dok svi sliježu ramenima. To je ono čemu pričamo cijelo vrijeme.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 22:54   #72
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Na taj način je jedan kolega s posla, popušil privatni mobilni broj, tj. netko mu pokral cijeli SIM, a kasnije se ispostavilo da je SZK osoba dobila zahtjev u kojem je strana s one strane telefona imala sve bitne podatke da potvrdi da je baš o njima riječ, mada su se cijelo vrijeme lažno predstavljali.
Opet malo laganja i lažnih primjera o ovlastima ovih u SZK iako nisi ni ranije odgovorio kako bi ti to telefonom naručio novi sim...
Postovi su ti ozbiljni kao skidanja magijskih uroka...
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 22:54   #73
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, ali cijelo vrijeme pričamo o tome da je većina korisnika totalno neupućena, da ne velim tehnički i informatički totalno nepismena ili polupismena kad je zaštita osobnih podataka u bespućima Interneta u pitanju. Cijela rasprava je počela s time da je opet i po ko zna koji put procurila hrpa osobnih podataka s prekrasnog Facebooka, koje se vrlo lako može iskoristiti za lažno preCtavljanje i općenito krađu identiteta, te se na taj način može postići poprilična šteta. Ti na to sve ne prestaješ pričati kako su to nebitni podaci, a ja ti iz prve ruke pokušavam dokazati da je sve to ne samo moguće, već dio svakodnevnog života. Koliko ljudi danas ima završen neki oblik tehničkog fakulteta, pa to ne znači da, ako su super u npr. Python programiranju, da znaju da je loše koristiti istu lozinku i isti Gmail profil za prijavu u sve moguće što naiđu na netu.

Na taj način je jedan kolega s posla, popušil privatni mobilni broj, tj. netko mu pokral cijeli SIM, a kasnije se ispostavilo da je SZK osoba dobila zahtjev u kojem je strana s one strane telefona imala sve bitne podatke da potvrdi da je baš o njima riječ, mada su se cijelo vrijeme lažno predstavljali. Uglavnom, netko naoružan "nebitnim" podacima, može uz malo truda navesti lakovjerene osobe da odaju još više i ovaj put usitinu bitnih podataka, koristeći bilo koju od već spomenutih metoda, a onda je plač i možete li mi pomoći, dok svi sliježu ramenima. To je ono čemu pričamo cijelo vrijeme.
Ako si dovoljno pismen da preskočiš TRMS END KONDIŠNS bez čitanja i stisneš AKSEPT na APSOLUTNO SVE, sori pajdo, ali dovoljno si informatički i tehnički potkovan da mi te nije žao kad ti se tako nešto dogodi. Jedini tko ti je kriv je onaj s druge strane ogledala
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 06.04.2021. u 01:39.
1v@n je offline  
Staro 05.04.2021., 22:57   #74
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Opet malo laganja i lažnih primjera o ovlastima ovih u SZK iako nisi ni ranije odgovorio kako bi ti to telefonom naručio novi sim...
Postovi su ti ozbiljni kao skidanja magijskih uroka...
Mailom sam naručil novi SIM za sebe i prošlo je bez i najmanjeg problema. Ne moraš ništa vjerovati. Samo se drži uvjeta korištenja i garantnih listova. Žalibože teme i foruma na takve kao ti.
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako si dovoljno pismen da preskočiš TRMS END KONDIŠNS bez čitanja i stisneš AKSEPT na APSOLUTNO SVE, sori pajdo, ali dovoljno si informatički i tehnički potkovan da mi te nije žao kad ti se tako nešto dogodi.

Jedini tko ti je kriv je onaj s druge strane ogladala
Da, tu nema dvojbe, ali nažalost ljudi nasjedaju na sve i svašta, neovisno o obrazovanju.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 22:58   #75
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
zašto se tu uopće govori u tom kontekstu da ako si glup i netko te pokrade tko ti kriv, i jebi se do kraja života? jesi, kriv si sam sebi, ali zato što je lopov pametniji/potkovaniji nek te je pokrao, nek i zadrži plijen?

nekako ne shvaćate bit problema cccc
John Creasy je offline  
Staro 05.04.2021., 23:02   #76
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
nekako ne shvaćate bit problema cccc
Koja je bit problema?
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 23:09   #77
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
tebi nije bitno, pusti nas glupe da se sekiramo
John Creasy je offline  
Staro 05.04.2021., 23:14   #78
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Koliko god Panasonic nekada išao u krajnost ovdje je totalno u pravu.

Podatke koje ne želim da nitko ima ne stavljam nigdje

Dovoljno sam informatički pismen da se znam čuvati i prepoznati phishing gluposti.

Ne koristim socijalne mreže, a i kad sam ih koristio koristio sam backup mail i lažne podatke (osim imena i prezimena )

Ako si glup i naivan nažalost ovca si i klanje ti ne gine...

I da, stvarno se dosta toga da dogovoriti preko maila danas ali sa potvrdjenog maila a ne sa nekog lijevog sa navođenjem podataka žrtve. Npr nisam mogao dobiti ispis telefona na Tele2 dok se nisam javio sa firminog maila, slučajno sam sa svog poslao.

A naveo sam sve podatke.

SIM karticu da si dobio novu ti ne vjerujem baš exilled, i očekujem sada "ne moraš vjerovati tko ti kriv spiku" haha

Možda i jesi ako si se opet, javio sa kod njih registriranog maila i naveo podatke koje su trebali tipa serijski broj SIM kartice ili zadnje pozive
buljaka je offline  
Staro 05.04.2021., 23:24   #79
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Možda i jesi ako si se opet, javio sa kod njih registriranog maila i naveo podatke koje su trebali tipa serijski broj SIM kartice ili zadnje pozive
I provider uvijek traži OIB za bilo kakvu akciju.

Ali to je čak i nebitno da li će oni pristati poslati sim na tvoju kućnu adresu...

Mene više zanima kako je on to zamislio da prevarant prvo preuzme kontrolu na tvojim e-mailom, s njega pošalje zahtjev operateru i onda traži da se ta sim kartica ne pošalje na ime i adresu vlasnika broja koju operater ima u sustavu - nego na neku desetu adresu gdje živi krimos koji radi prevaru
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 23:29   #80
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Dovoljno sam informatički pismen da se znam čuvati i prepoznati phishing gluposti. Ne koristim socijalne mreže, a i kad sam ih koristio koristio sam backup mail i lažne podatke (osim imena i prezimena ) Ako si glup i naivan nažalost ovca si i klanje ti ne gine...
Veliš, ne koristiš društvene mreže, ali kad jesi, onda je to bilo s lažnim podacima, osim tvojeg pravog imena i prezimena. Sedi jebeno pet. Dakle, trebala mi je nano-SIM kartica, uredno na stranicama telekoma imaju kontakt mail. Nakon toga se mailom javlja ženska koja traži dodatne podatke tipa PUK1 uz moje već prije napomenute u prvom mailu i to je to. Nema odlaska na šalter i bez preslike osobne. Nakon tri dana nova SIM kartica stiže na moju kućnu adresu. I onda tu dolazimo do toga, da kad netko ima sve takve osobne podatke, ne "neke lijeve mailove", može kaj god ih volja, jer vi ćete kasnije teže dokazati da niste to vi, nego oni da se lažno preCtavljaju.
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Mene više zanima kako je on to zamislio da prevarant prvo preuzme kontrolu na tvojim e-mailom, s njega pošalje zahtjev operateru i onda traži da se ta sim kartica ne pošalje na ime i adresu vlasnika broja koju operater ima u sustavu - nego na neku desetu adresu gdje živi krimos koji radi prevaru
To si ti zamislil, jer ja nigdje to u ovoj temi nisam spomenul, već ti pričam da netko sa svim ovim osobnim podacima, bez ikakvih problema može napraviti SIM swap i sva popratna veselja, a ti to ne kužiš, jer misliš da to podrazumijeva i fizički pristup uređaju, odlazak na šalter i tome slične fore.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 23:34   #81
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nakon toga se mailom javlja ženska koja traži dodatne podatke tipa PUK1 i to je to.
Oho, sad odjednom treba i puk, više nije dovoljno da znaš ime i prezime i broj žrtve...
Jel to i PUK podatak procurio preko fejsa i ove afere? Nisam upućen


Citiraj:
To si ti zamislil, jer ja nigdje to u ovoj temi nisam spomenul, već ti pričam da netko sa svim ovim osobnim podacima, bez ikakvih problema može napraviti SIM swap i sva popratna veselja, a ti to ne kužiš, jer misliš da to podrazumijeva i fizički pristup uređaju, odlazak na šalter i tome slične fore.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Za promjenu SIM-a ti je dosta imati važeći mail i broj telefona, a dodaš k tome ime i prezime i nitko te dodatno ništa previše ne pita
aha...
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 23:40   #82
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Tebe baš muči ovaj dio s razumijevanjem da kad netko već ima većinu tvojih osobnih podataka, onda im ostatak nije problem vodeći se lakovjernošću i navinošću korisnika.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 23:46   #83
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa je, ali opet se vraćamo na skidanje uroke i plaćanje traktora na neviđeno...

Ako varaš naivca, ne trebaš imati sve te podatke, ne trebaš imati ništa osim njegovog broja da ga nazoveš i prevariš, ako pokušavaš varati osobu koja zna šta radi, onda ti ne vrijedi svi podaci na svijetu jer nećeš dobiti pristup ničemu.
Nije internet za svakoga.
panasonic je offline  
Staro 05.04.2021., 23:49   #84
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
I ja ti pričam da su i osobe koje znaju kaj rade u manjini i da većina takvih bez pardona šalje presliku osobne kad im stigne mail/SMS da je "zabilježena sumnjiva aktivnost na računu, pa u znak potvrde da ste to vi kliknite ovdje".

I ode sve u krasan kurac.
The Exiled je offline  
Staro 05.04.2021., 23:57   #85
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Ne vrijedi se raspravljati sa tobom posto ne razumiješ osnove pa evo samo ću ti nacrtati to i eod od mene


Ime i prezime nisu tajni podatak niti itko išta može sa njima. Nemam pravu email adresu, nemam broj moba, nemam adresu, nemam datum rođenja... Tj nisam imao

Puk1 nitko ne može saznati jer je fizički kod tebe a ako si dovoljno glup da ga daš nekome na mail a da nisi ti inicirao kontakt i trebao nešto, onda zaslužuješ biti prevaren .
buljaka je offline  
Staro 05.04.2021., 23:59   #86
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750



Citiraj:
Ako ti netko ukrade mobitel a tvojom SIMicom, ako izgubiš mobitel ili samo svoju SIM karticu – ne trebaš očajavati! Javi nam se na Facebook, Twitter, chat ili na bonbon@bonbon.hr s brojem za koji tražiš zamjenski SIM, njegovim PUK1 brojem, adresom za dostavu kartice i kontakt brojem (za slučaj da nešto krene krivo). Mi ćemo ti napraviti zamjenski SIM na kojem će ostati isti broj kao i sve ostalo što je na njemu bilo u trenutku zamjene (kune, paketi, FREE minute ili FREE SMS-ovi).

Na Facebooku, Twitteru ili na e-mail bonbon@bonbon.hr pošalji nam broj i PUK1 broj od tog broja za koji trebaš micro SIM karticu, svoje ime, prezime i adresu na koju ćemo ti ju poslati.

Svakako nam napiši i kontakt broj na koji te možemo nazvati u slučaju da negdje nešto zapne
Kartica za koju želiš micro SIM treba biti aktivirana.

Ako ne znaš PUK1 broj, provjeri točno stanje računa i prisjeti se kada si posljednji put i u kojem iznosu nadoplatio svoj račun.

Zatim nam se javi na Facebooku, Twitteru, chatu ili e-mail bonbon@bonbon.hr i saznat ćeš ga za trenutak!


-->
I tu se vraćamo na ono kaj pričam cijelo vrijeme - da, ljudi su dovoljno glupi - te bez pardona daju i ostavljaju hrpu osobnih podataka diljem neta, koji se kasnije koriste u kojekakve zlonamjerne aktivnosti.

Primjera radi:
Citiraj:
How to get a PUK code

The quickest way to get a PUK code is online using My EE. We’ll show you this information whenever you need it.

Follow the steps below to get your PUK code:

Log in or register for My EE.
From the menu, select Manage device.
Scroll down the page where you’ll see the option Unblock SIM (PUK code).
Select Show PUK code >

Once you have your PUK code, enter this into your phone to unblock your SIM.

Please take care when you enter your PUK code - if you enter the wrong PUK code 10 times in a row, you will block your SIM card and we'll need to send you a new one.
Phishing mail/SMS se fino iskoristi za izvlačenje login podatka i to je to. PUK je pod kontrolom onih koji već barataju hrpom "nebitnih" podataka.



Citiraj:
Ako ti netko ukrade mobitel a tvojom SIMicom, ako izgubiš mobitel ili samo svoju SIM karticu – ne trebaš očajavati! Javi nam se na Facebook, Twitter, chat ili na bonbon@bonbon.hr s brojem za koji tražiš zamjenski SIM, njegovim PUK1 brojem, adresom za dostavu kartice i kontakt brojem (za slučaj da nešto krene krivo). Mi ćemo ti napraviti zamjenski SIM na kojem će ostati isti broj kao i sve ostalo što je na njemu bilo u trenutku zamjene (kune, paketi, FREE minute ili FREE SMS-ovi).

Na Facebooku, Twitteru ili na e-mail bonbon@bonbon.hr pošalji nam broj i PUK1 broj od tog broja za koji trebaš micro SIM karticu, svoje ime, prezime i adresu na koju ćemo ti ju poslati.

Svakako nam napiši i kontakt broj na koji te možemo nazvati u slučaju da negdje nešto zapne
Kartica za koju želiš micro SIM treba biti aktivirana.

Ako ne znaš PUK1 broj, provjeri točno stanje računa i prisjeti se kada si posljednji put i u kojem iznosu nadoplatio svoj račun.

Zatim nam se javi na Facebooku, Twitteru, chatu ili e-mail bonbon@bonbon.hr i saznat ćeš ga za trenutak!



Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 06.04.2021. u 01:27.
The Exiled je offline  
Staro 06.04.2021., 00:06   #87
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Otkrivaš toplu vodu, ali šta se onda buniš protiv fejsa i stalno njih prozivaš da prodaju podatke?

Ljudi sami tamo otvaraju accounte i kače svoje podatke, baš kao i na hrpu drugih servisa, a ako su dovoljno sposobni da otvore e-mail, račun na fejsu i još hrpu toga onda nek se i nauče sigurnosti na internetu.
Nije na fejsu vidljivo ništa što stoji u ladicama ljudi kod njih doma, nego ono što su oni sami napisali i postavili online.

Fejs ima svoja pravila na koja si pristao, ako misliš da si oštećen za nešto - tuži ih.
panasonic je offline  
Staro 06.04.2021., 00:09   #88
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
I kaj, tebe to kao korisnika Facebook društvene mreže jako pogađa, pa svaki put kad spomenem da preprodaju podatke ko i svi ostali danas - tebi to dođe kao osobno prozivanje.

Ajde molim te, stavi me na Ignore listu i teraj dalje. Jebote te Facebook. Tragikomedija od lika. EOD i od mene, pa se nalazite uvrijeđenima koliko vas volja.
The Exiled je offline  
Staro 06.04.2021., 00:13   #89
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Nemam taj crap pa me nema šta pogađat, ali ne kužim šta tebe briga šta oni rade sa podacima? Pa normalno da neće besplatno održavat platformu sa milijardu ljudi.
Zamisli, cure podaci sa mreže kojoj je osnova da prikazuje privatne podatke ja ne vjerujem...
panasonic je offline  
Staro 06.04.2021., 01:36   #90
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
I da više riješimo tu SIM komediju. NE, NE i NE. Ne možeš dobiti tuđi SIM na adresu, koliko god podataka imao.
Nije rekla-kazala, JA vlastiti eSIM ne mogu dobiti bez da OSOBNO odem na prodajno mjesto. Pretplatnik...dugogodišnji. Zvao, slao mailove, imaju OIB, imaju sliku osobne, SVE moguće osobne podatke imaju, ne pomaže koji god da dokument pošaljem...ne mogu mi prebaciti SIM u eSIM, iako imaju opciju u aplikaciji koja to treba napraviti jednim klikom. Ne, moram doć u drugu državu, da faking eSIM aktiviram. O čemu pričamo?

A ti i dalje lupaš po svom i nikako da završimo, čak si i do PUK broja došao i EE operatera? Prvo je bilo da možeš naručiti zamjenski SIM s tuđim podacima, a sad si odjednom naručio (očito novi) SIM i došao ti je na adresu...WTF

Jel može sad SIM saga završiti napokon?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na