Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2013., 12:25   #1
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Satelitska TV

Može li mi itko reći što sve trebam kupiti od opreme [od tanjura do recivera] da si mogu složiti satelitsku. Trebaju biti njemački programi i austrijski OBAVEZNO a može i neki ostali, al' njemački su najbitniji

Što sve treba da kupim? i može link od potrebne opreme?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 13:35   #2
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
jel razmisljas o card sharingu ili ne? ako da onda ti treba neki dreambox clone i tanjur i 2 LNB.a i to je to.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2013., 13:52   #3
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Ja sam sad pred dilemom...IskonTV ili satelitska?
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 14:42   #4
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Za njemacke programe tipa: ZDF , Kika, das erste ti treba satelitski tanjur, LNB okrenut prema astri 19,2° E i FTA receiver ili FTA HD receiver za te programe HD rezoluciji.
Za pakete koji se placaju tipa Sky De, austrijske(moras bit prijavljen u austriji i placat pretplatu ili imat nekog ko tamo zivi pa da uzme na sebe, jer je ORF paket kodiran- u istom smislu ko kad nasi ljudi uzimaju HRT karticu, moraju placat pretplatu u Hr ili jednokratno dat koliko je godisnja pretplata+zrada sat kartice).
Satelitska ima samo jednu prednost- sport(npr. popularna je aljazeera sport s nekih 10 programa koji prenose CL, UEFa ligu, pojedine nacionalne lige, carling kup utakmice itd, ovisno za sto imaju prava).
Filmski programi tipa sky movies canal+(ne PPV) vrte filmove koji su dostupni svugdje samo sto su vecinom tematski podijeljeni(akcija, komedija, drama itd).
PPV programi ne idu u CS jer se svaki film placa i narucuje(prima fila, sky direct, taquiile spanjolske) tu idu noviji filmovi.
Paketi s prostora bivse yu ne idu ni u CS, jer su kartica i receiveri upareni, tako da nista od arena sporta ili dokumentaraca s nasim titlovima.

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 29.08.2013. u 14:48.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 09:43   #5
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
nisi precizno rekao dali te zanimaju free kanali ili ne kod njemaca ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 12:18   #6
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
malo zbunjujuće. ovo nije za mene pa ću ja još pitat ljude koji hoćeju taj satelit koje kanale točno žele i sve to pa vam tu javim da mi možete reć šta sve treba
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:13   #7
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Kad smo kod toga, može i meni mala pomoć. Kupili kuću koja već ima tanjur na krovu, na tavanu neki veliki razvod i hrpu žnora, koje su izvedene do svake antenske utičnice po sobama. Lovimo standardne HR programe i par susjednih, kao sa malo boljom vanjskom antenom, pa pretpostavljam da nešto fali da bi lovili i satelitske programe. Ima nešto što se može montirati također na tavan, pa da u svim sobama radi i satelitski prijem? Isplati li se to kraj današnje ponude MaxTv, Bnet itd?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 17:56   #8
Zagorski Tarzan
Premium
Moj komp
 
Zagorski Tarzan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Laz
Postovi: 50
Bolja opcija po meni je Britanska astra na 28E, ima hrpa kvalitetnih free to air programa i to filmskih, muzičkih a tu je i BBC i ITV, 95% kanala se hvata bez problema sa antenom od 110 cm i kvalitetnim lnb-om u Zagrebu. http://phillipcooper.co.uk/2012/01/l...annels-at-28e/ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...annels_at_28°E

Zadnje izmijenjeno od: Zagorski Tarzan. 10.09.2013. u 18:02.
Zagorski Tarzan je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 22:27   #9
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Kad smo kod toga, može i meni mala pomoć. Kupili kuću koja već ima tanjur na krovu, na tavanu neki veliki razvod i hrpu žnora, koje su izvedene do svake antenske utičnice po sobama. Lovimo standardne HR programe i par susjednih, kao sa malo boljom vanjskom antenom, pa pretpostavljam da nešto fali da bi lovili i satelitske programe. Ima nešto što se može montirati također na tavan, pa da u svim sobama radi i satelitski prijem? Isplati li se to kraj današnje ponude MaxTv, Bnet itd?

Da bi u svakoj sobi gledao satelitsku trebao bi imati reciver za svaki televizor.
Prki je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2013., 23:07   #10
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa, količinski glavna prednost satelitske je upravo u tome da ti treba samo receiver u svakoj prostoriji. To kod Bneta preko kabela, MaxTv-a i sličnih p2p nije jednostavno, a i oni naplaćuju to dobru cifru. (za svaki dodatni TV)

Recimo, da imam apartman na moru ili tak neš strpao bi satelit sigurno. No, sve ovisi o tome što osoba/korisnik želi gledati
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2013., 08:06   #11
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Meni se kod iptv-a ne sviđa kvaliteta slike. Djeluje previše ispeglano i pomalo mutnjikavo te lišena velikog broja detalja . Puno bolje izgleda čak i standardni dvb-t signal kakav lovimo preko antene.
Dobra sat konfiguracija je zakon
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 11:05   #12
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Slažem se...da ne spominjem micro zastajkivanja i povremeni tearing.

Ovako, meni je jako bitno da mogu gledati F1 po mogućnosti u HD-u...znam da će njemački RTL 100% prenositi sve u SD dok sa ostalima u HD postoji šansa da prekinu prijenos zbog Bernia, sira,mjesečevih mijena...

Isto tako htio bih i neke dokumentarne programe pa molim savjet oko izbora opreme i satelita!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 11:35   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Meni se kod iptv-a ne sviđa kvaliteta slike. Djeluje previše ispeglano i pomalo mutnjikavo te lišena velikog broja detalja . Puno bolje izgleda čak i standardni dvb-t signal kakav lovimo preko antene.
Dobra sat konfiguracija je zakon
Nemreš generalizirati. za dekodiranje na samom mjestu ti je tak svejedno dal je signal došao iz zraka ili preko iptva. Naravno, stvar je do operatera ako oni izigravaju neke kerefeke, ali recimo meni HBO u HD-u izgleda super. Ne kao kada zripam neki svoj bluray, ali uspoređivati to sa SD-om... nikako. Dok mi npr SD signal tak svejedno dal ide preko zraka ili preko iptva.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 14:17   #14
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Slažem se...da ne spominjem micro zastajkivanja i povremeni tearing.

Ovako, meni je jako bitno da mogu gledati F1 po mogućnosti u HD-u...znam da će njemački RTL 100% prenositi sve u SD dok sa ostalima u HD postoji šansa da prekinu prijenos zbog Bernia, sira,mjesečevih mijena...

Isto tako htio bih i neke dokumentarne programe pa molim savjet oko izbora opreme i satelita!
ovaj vikend da ću glesat formule nema na ritv,kanal ri,onda čitam kreator grupa nije platila,što njemački RTL prenosi formule nekodirano???

ja imam satelistku antenu već godinama,astru i hot bird nekad sam ključeve ubacivao,za takile,tps foot star,gledo španjolsku i englesku ligu,sad je samo card sharing osto mislim.

http://www.novisf.com/wbb/satelitski-forum-sf.html
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 13:36   #15
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
da, nekada se je to moglo. sad recimo tekile ne rade niti putem CS

ali svejedno imaš hrpa paketa još za cs.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 12:00   #16
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Koliko placate CS i koje programe imate za tu lovu?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 13:07   #17
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Najbolja i najjeftinija solucija ti je ukoliko želiš gledati njemačke i austrijske kanale uzeti komplet antenu + 2 lnba ( http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1682 ) i nekakav jeftiniji HD reciever sa enigma2 sustavom ( dm500hd klon, vu solo ... ), zajedno bi te izašlo oko ccca 1500kn, a ukoliko ti ne treba HD, onda već imaš dreambox 500s od nekakvih 250kn pa nadalje po oglasnicima .

Zadnje izmijenjeno od: tor. 16.09.2013. u 09:10.
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 12:27   #18
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Koliko placate CS i koje programe imate za tu lovu?
sad već možeš naći za 50 eura na godinu dana ( njuškalo ) i imaš sve kaj ti antena hvata.

Citiraj:
Autor xXxSsS Pregled postova
Najbolja i najjeftinija solucija ti je ukoliko želiš gledati njemačke i austrijske kanale uzeti komplet antenu + 2 lnba ( http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1682 ) i nekakav jeftiniji HD reciever sa enigma2 sustavom ( dm500hd klon, vu solo ... ), zajedno bi te izašlo oko ccca 1500kn, a ukoliko ti ne treba HD, onda već imaš dreambox 500s od nekakvih 250kn pa nadalje po oglasnicima .
imati ( plačati ) cs a ne gledati HD programe je ravno katastrofi

Zadnje izmijenjeno od: tor. 17.09.2013. u 13:18.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 23:35   #19
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Ne znam kako je sad, ali do prije par godina se digiTV uredno mogao "otključavati"
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 09:30   #20
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ne znam kako je sad, ali do prije par godina se digiTV uredno mogao "otključavati"
To su bila vremena , ubaciš ključeve i peri.Sa samo cs ostao.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 14:03   #21
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor freddie Pregled postova
imati ( plačati ) cs a ne gledati HD programe je ravno katastrofi
Nije baš da imaju svi HD televizore i koju tisućicu viška u džepu za HD reciever , ionako su svi navikli na sliku sa HRT-a pa im je i ovaj 16:9 stranih paketa u usporedbi na domaću televziju HD.
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 14:46   #22
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor xXxSsS Pregled postova
Nije baš da imaju svi HD televizore i koju tisućicu viška u džepu za HD reciever , ionako su svi navikli na sliku sa HRT-a pa im je i ovaj 16:9 stranih paketa u usporedbi na domaću televziju HD.
je , slažem se, a i hrt je sad na 16:9 ak se ne varam.Ma kad se već uzima cs onda svakako treba malo uložiti u opremu pa da se gleda HD. Sport , filmovi , N.Geog. u HD nešto fenomenalno.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 14:49   #23
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Dobar HD reciver ide za par stotina kuna sada a ne tisuća.Nije više bitno imati DreamBox, sada i drugi reciveri rade bez greške.Ja mog Opitcuma HD X405 platio 600kn prije skoro 2g.I evo radi ko sat.
Prki je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 17:12   #24
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Almu S2200 mislim da sam platio manje od 400kn. HD reciver je.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 18:07   #25
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Dobar HD reciver ide za par stotina kuna sada a ne tisuća.Nije više bitno imati DreamBox, sada i drugi reciveri rade bez greške.Ja mog Opitcuma HD X405 platio 600kn prije skoro 2g.I evo radi ko sat.
Naravno da nije potrebno ali je poželjno npr ja ne mogu zamisliti satelit bez enigma2 pluginova kao što su npr F1 plugin , IMDB, Subtitle player by damir ... ali to sam samo ja
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 16:22   #26
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
a ima tu još i epg , streaming plugina itd.... i nisi jedini da ne može bez tih điđa
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 16:37   #27
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
a ima tu još i epg , streaming plugina itd.... i nisi jedini da ne može bez tih điđa
Da iskoristim prisustvo kolege Zupija za jedno pitanje.
Koji jeftin HD resiver da nabavim (Zadnja trećina 10 mj.), a treba da ispunjava slijedeće:
Da ga mogu gledati osim TV i na računaru, i da može dijeliti C liniju s sadašnjim Alma S-2250HD. Još jedno pitanje, prelazim sa 4 satelita na 6. Je li bolje koristiti sklopku (relej) i dodati još jednu disec svič s 4 ulaza, ili da pređem na sklopku sa 8 ulaza.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2013., 08:39   #28
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Dobar HD reciver ide za par stotina kuna sada a ne tisuća.Nije više bitno imati DreamBox, sada i drugi reciveri rade bez greške.Ja mog Opitcuma HD X405 platio 600kn prije skoro 2g.I evo radi ko sat.

inače dreambox trenutno zaostaje za drugim proizvođačima koji ciljaju na vrh

evo primjer :

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1681

pa sad usporedi s njihovim top modelom

pa se vidi velika razlika
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2013., 12:17   #29
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
koji reciver do 1000kn bi preporucili za CS? Imam na zgradi 2 LNB.a i spajam se na colax od zgrade 1 kabel....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2013., 12:51   #30
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
A koji motor(rotator) uzeti.Na eBayu-u su svi u 10-15E razlike u cijeni a siguran sam da ima razlike u kvaliteti.Od proizvođača koje sam naišao:
SuperJack,Stab,Opticum,MegaSat,PowerTech,Metronic,SelfSat,GeoTrack.

Pa ako ima tko kakav pametan savijet.
Prki je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na