Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2012., 21:33   #1
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
problem sa brisanje filmova sa WD HDD-a

Poštovani eksperti ,

Trebam vašu stručnu pomoć. Naime imam problem i nemogu ga nikako rješiti. Kupio sam prije tjedan dana Eksterni HDD WD 2TB , USB 3.0,MY BOOK Essential Edition,64MB cac i moram reći da stvar radi što se tiče snimanja i puštanja filmova super. No moj problem je sa brisanjem fajlova tj filmova sa njega. Kada HDD spojim na laptop i obrišem film , isti nestane sa HDD , ali kada HDD spojim na Panasonicovu plazmu , Tv pokaže da taj isti film postoji ali se vise nezove originalnim imenom recimo Shaft nego poprimi naziv tipa : $R5PRZ24.
Tv od Panasonica je model TX-P42G30E.

Ista stvar se dešava i kada brišem muziku sa HDD. Ima li tko ideju kako da rješim svoj problem. Mislite li da je to problem do WD HDD ili Panasonic TV-a .

U nadi da ćete mi pomoći srdačno vas pozdravljam.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2012., 21:45   #2
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Hmm, cudan problem, neznam u cmeu je stos ali dali postoji neki index file mozda na HDDu od Panasonica ? Naime WDTV recimo snimi svoj file na medij s kojeg pusta i ako ga obrises onda ponovo reindexira slijedeci put pa nesto duze traje ucitavanje. Probaj vidit jel imas kakav index/temp/trash file na HDDu nakon sto ga spojis na Plazmu.

BTW jesi probao snimati na taj HDD preko panasonica (snimanje programa/timeshifting..)? Tj.. formatirati ga na TVu i onda mrezno iskopirati/brisat filove na disk dok je spojen na TV (naravno pod uvjetom da ti je Tv spojen LAN/wirelles).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 13.07.2012. u 17:56.
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2012., 06:35   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Možda TV ne prepoznaje kako treba NTFS sistem. Probaj hard prebaciti u FAT32.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2012., 09:32   #4
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Hmm.. mislim da je to neizvedivo jer da bi uopće prikazivao filove preko 4 GB koliko ja znam mora biti NTFS sistem ( FAT32 ima ograničenje od 4GB - isprobao sam to na usb sticku od 16 GB ). Naime ovaj disk od WD ima 2 TB i logično je da bude na NTFS koje vrlo dobro podržava Panasonicova plazma jel se jako brzo učitaju filmovi kada je spojen WD HDD na nju.
Problem nastaje kod brisanja fajlova , jer kao što sam prije naveo na laptopu sa win 7 pro 32 bita , nema fajlova ( niti kada sam uključio da pokazuje skrivene fajlove ) , ali zato blesave nazive( tipa $R5PRZ24 ) pokazuje kada ga spojim nazad na Panasonicovu plazmu. ( i uredno su u tim fajlovima čudnih naziva i dalje filmovi ili muzika , to sam zaboravio reći u prvom postu ) .
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 16:33   #5
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Zahvaljujući senoru Lewisu problem je riješen. Stoga se ovaj post može zatvoriti...za malu tajnu kako je rješeno obratite se njemu. Ja mu se još jednom zahvaljujem .
zgking je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na