Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2010., 19:19   #1
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Ograničenje brzine adsl-a trećoj strani

Pošto imam wlan flat adsl susjed me zamolio da mu dam lozinku da se može spojiti na moju mrežu kako bi navodno gledao samo mail i surfao po portalima.
Budući da se želim osigurati da ne zloupotrijebi moju dobru volju htio bih mu ograničiti brzinu adsl-a na nekih 1mbit/s te smanjiti upload.
Koristio sam prije net limiter kako bih razdijelio brzinu između nas cimera, ali pošto nemam pristup tom računalu ovaj put on nije opcionalan.
Koristim Siemens SE555(t-com) i on u sebi ima opciju da ograniči mjesečni promet, ali ne i brzinu pa me zanima znate li način odnosno program s kojim bih mogao ostvariti navedeno?
Hvala!
-->
Pošto imam wlan flat adsl susjed me zamolio da mu dam lozinku da se može spojiti na moju mrežu kako bi navodno gledao samo mail i surfao po portalima.
Budući da se želim osigurati da ne zloupotrijebi moju dobru volju htio bih mu ograničiti brzinu adsl-a na nekih 1mbit/s te smanjiti upload.
Koristio sam prije net limiter kako bih razdijelio brzinu između nas cimera, ali pošto nemam pristup tom računalu ovaj put on nije opcionalan.
Koristim Siemens SE555(t-com) i on u sebi ima opciju da ograniči mjesečni promet, ali ne i brzinu pa me zanima znate li način odnosno program s kojim bih mogao ostvariti navedeno?
Hvala!
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 19:25   #2
pizdun
d(O.o)b
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: -
Postovi: 223
program ne, jer nije do tvojeg kompa nego do routera. Mozda postoji noviji firmware koji ima tu opciju ali sumnjam. Zapravo jedini izbor ti je kupnja novog routera
pizdun je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2010., 19:37   #3
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Znam da je do routera, i znam da kada bi i postojao program takve vrste, on bi zapravo morao nekako "raspoznavati" tko je "administrator" mreze kako bi dopustio da jedan korisnik drugome ogranicava bilo sto. Takodjer postoji problem sto bi komp na kojem je program morao non stop raditi kako bi ucinkovito vrsio tu funkciju, ali se ipak nekak nadam da nes priblizno postoji.
Kupnja drugog routera nije opcija jer ne zelim da si osim smanjenja brzine nabijam i trosak nabavke jer se kakti trecoj strani ne isplati uzimati adsl za to malo surfanja i kada ima mene, a ja dio troskova ne mogu prebaciti na tu osobu iz meni poznatih razloga.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 19:49   #4
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
A da probaš na povjerenje, ako si mu već dao pristup net-u?

Ili opcija 2: Na svoje računalo spojiš wifi karticu koja bi služila kao njegov AP, pa na njoj samoj tim programom limitiraš protok podataka.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 19:39   #5
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Ili promjeni lozinku i nesto reci susjedu da ga otepes.
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 19:43   #6
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Na kraju sam u routeru ogranicio, uz pomoc mac adrese wifi kartice doticnog racunala, mjesecni promet na 2gb sto bi moralo biti dovoljno za surfanje i provjeravanje maila...
Sve ostale opcije su bile overkill...barem za sada...
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na