Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2008., 19:08   #1
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
Optima Telekom problem

ovak,frend je danas dobio net,ima bezicni modem ,modem se zove EDIMAX,i sad ja njemu instaliram kaspersky antivirus,napravi on update,ok,restarta se komp,nece uci u windowse,ucitava onaj xp professional i nece uc,i sad formatiram ja windowse njemu,mislim si sad dok instaliram windowse sve bude ok,jer ima bezicni modem i mislio sam da ce veza odma radit,a problem je u tome sto on nezna di su mu papiri od optime a ja sad neznam slozit bezicnu vezu ,zvali smo optimu i rekli su da ce ga neki agenti nazvat poslije al ja sad moram tu vezu hitno slozit jer cemo ja i on najebato od njegovih, ,ima net 1 dan i vec sjebemo sa jebenim kaspersky-m,evo ako ima netko rjesenje za ovo nek kaze,ja mu se jako zahvaljujem !

HVALA !!

evo ovo sam i postao na jedan drugi forum..jer ovo moram cim prije rijesit taj problem
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 20:05   #2
hipi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: nin
Postovi: 133
nema ti druge nego uzmi telefon u ruke i zovi sluzbu za korisnike jedino ti oni mogu pomoc posto nemas papire koje su ti oni dali(poslali)
hipi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2008., 20:20   #3
$ol@
Premium
Moj komp
 
$ol@'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: K.Gomilica
Postovi: 56
jesi instalirao drivere za matičnu??
$ol@ je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 20:22   #4
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Nisi ti nista kriv sto on ne zna gdje su mu papiri. Ja sam jednom davno morao zvati jednog operatera zbog iste situacije i dali su mi podatke.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 20:23   #5
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
Citiraj:
Autor $ol@ Pregled postova
jesi instalirao drivere za matičnu??
ma nisam,odma smo probali dal radi net dok smo inst nove windowse.

@jebali ih ti agenti,zvao sam ih i rekli su da ce neki agenti poslije nazvat,jos nisu a proslo je 2 sata
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 21:50   #6
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Na dosta komp. sam stavlja KAV i na niti jedan nije bilo problema pogotovo sta se tice ovoga sa windowsima ja ga vrtim i na X64 visti pa nikad poslje restarta nije bilo problema...Zasto nisi probao u safe mode dignut komp kad se to desilo pa deinstalirat KAV da vidis je li on krivac..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 22:32   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
A daj mi reci što će ti papiri za to? Ima bežični router ili što? Ne znaš složiti WLAN? Dobro, spoji komp kabelom, skini sve zaštite, ponovo ih postavi i zdravo. Ne kužim u čemu je problem?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 22:44   #8
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Upute za instalaciju i korištenje routera Edimax AR-7084A
Čini se da nema:
korisničko ime (username) i lozinku koju ste dobili od svog ISP-a
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2008., 22:59   #9
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Na dosta komp. sam stavlja KAV i na niti jedan nije bilo problema pogotovo sta se tice ovoga sa windowsima ja ga vrtim i na X64 visti pa nikad poslje restarta nije bilo problema...Zasto nisi probao u safe mode dignut komp kad se to desilo pa deinstalirat KAV da vidis je li on krivac..
problem i je u tome sto se neda uninstallirat preko safe moda.probao sam.

EDIT:

evo kod frenda odem na wireless network setup i odem ono next i ovo mi pise..



zna tko u cemu je problem ?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 24.08.2008. u 00:46.
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 00:42   #10
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Ma ne.. totalno krivim putem ideš.
Korisničko ime i lozinka od spajanja nisu potrebni ako niste resetirali modem i ako je modem bio u ruter modu, ono.., komp je stalno na netu prije bio ?

Kad otvoriš prozor gdje pretražuješ mreže dali "vidiš" taj njegov modem, ConnectionPoint ili kako li se već zove ?
Ako ga vidite onda se samo spojiš na njega i gotova priča.
Jedino može biti phizdarija ako je imao uključenu kakvu zaštitu, u tom slučaju ste izgorili kad starci dođu ako već i ne gorite
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2008., 00:59   #11
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Ma ne.. totalno krivim putem ideš.
Korisničko ime i lozinka od spajanja nisu potrebni ako niste resetirali modem i ako je modem bio u ruter modu, ono.., komp je stalno na netu prije bio ?

Kad otvoriš prozor gdje pretražuješ mreže dali "vidiš" taj njegov modem, ConnectionPoint ili kako li se već zove ?
Ako ga vidite onda se samo spojiš na njega i gotova priča.
Jedino može biti phizdarija ako je imao uključenu kakvu zaštitu, u tom slučaju ste izgorili kad starci dođu ako već i ne gorite
na koje mreze mislis ?mislis tamo u network connections ?
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 01:26   #12
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Tu na slici što si okačio, prvi prozor.., zadnji gledano od prozora sa "greškom" ti moraju biti prikazane bežične mreže okolo tebe. Ako tu "ne vidiš" taj njegov modem ni jedan čarobnjak za spajanje ti nemože pomoć ili te spojit na mrežu.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 01:31   #13
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Tu na slici što si okačio, prvi prozor.., zadnji gledano od prozora sa "greškom" ti moraju biti prikazane bežične mreže okolo tebe. Ako tu "ne vidiš" taj njegov modem ni jedan čarobnjak za spajanje ti nemože pomoć ili te spojit na mrežu.
mislim da nema..kliknuo sam refresh vise puta al nista nije bilo.sta da zovem ove iz optime mi nikako nemogu pomoc?zvao sam ih danas pa su rekli da ce nazvat agenti pa nisu nazvali,al sam cuo da vikendom ne rade ti agenti.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A daj mi reci što će ti papiri za to? Ima bežični router ili što? Ne znaš složiti WLAN? Dobro, spoji komp kabelom, skini sve zaštite, ponovo ih postavi i zdravo. Ne kužim u čemu je problem?
kakve zastite ?ne kuzim..

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 24.08.2008. u 02:58.
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 01:48   #14
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
@t0ma

Prvo, ne Quotaj ono što napišem ako pišeš ispod mene, čemu to ??
Drugo, dali ti je u servisima uključen servis "Wireless Zero Configuration" ?
Treće, koristi tipku edit a ne da postaš post za postom.

Bude mod izgubio strpljenje pa ti zaključa topic i još buš dobil po tamburi od staraca ako ovo ne popravite
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 02:00   #15
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
Drugo, dali ti je u servisima uključen servis "Wireless Zero Configuration" ?

e nemam pojma sad..ja inace to slazem frendu tako da je to na njegovom kompu.znas mozda di se to moze tocno provjerit pa da sutra ne odem frendu i onda trazit tamo i onda da ne mogu nac pa opet ic doma pitati preko neta..

@ok budem se sad pridrzavao pravila,hvala.
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 02:09   #16
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Start->Control Panel->Administrative Tools->Services i onda tamo u koloni sa servisima potražiš taj "Wireless Zero Configuration".

Mora biti omogućen tj. Startup type : Automatic te Service Status: Started
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 02:18   #17
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
evo kod sebe sam nasao sad,isto je tako kako si rekao,budem sutra i kod njega pogledao,vidim sad i na svim servisima ima "started",to je uvijek na svakom servisu il npr frendu ne mora biti tako pa da moram promijenit u "started" ?za automatic sam pronasao di se promijeni.
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 02:50   #18
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Jesi li uopće
Install a wireless network adapter?
Citiraj:
If the Network Connections window is blank, your computer doesn't yet have a wired or wireless network adapter.
Onda
Set up a wireless network


Bitno je
Citiraj:
temporarily connect your computer to one of the wired network ports on your wireless router
...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 02:59   #19
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
@thopok

Ma je, to je instalirao, pogledaj ćošak slike dolje desno.
Problem je što on ne "vidi" modem a razloga za to može biti više.

Ako je naprimjer siemens usb adapter sa svojim driverima i programom za spajanje onda wnc ne radi tj. treba staviti gole drivere od samog adaptera i ništa više.
Možda mu nije uključen WZC u servisima, budemo vidjeli sutra.

@domy_os

Nije mu skriven SSID, nemoj ga još i sa tim plašit i ovako se izgubio :-)
Pogledaj sliku što je okačio, njemu je wnc onemogućen tj. program od adaptera za spajanje što je stavio je zagasio wzc.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 03:00   #20
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor t0ma Pregled postova
mislim da nema..kliknuo sam refresh vise puta al nista nije bilo.sta da zovem ove iz optime mi nikako nemogu pomoc?zvao sam ih danas pa su rekli da ce nazvat agenti pa nisu nazvali,al sam cuo da vikendom ne rade ti agenti.

kakve zastite ?ne kuzim..
Onda je vjerojatno skriven SSID koji moraš znati da bi se spojio na router. U protivnom ti ne preostaje drugo osim spajanja kabelom i ponovne konfiguracije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2008., 12:12   #21
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
al on ima bezicno,ovo za konfiguraciju mislis da treba sve ponovo slagat,modem i to ?tj sve instalirat i ponovo namjestit ?

Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Start->Control Panel->Administrative Tools->Services i onda tamo u koloni sa servisima potražiš taj "Wireless Zero Configuration".

Mora biti omogućen tj. Startup type : Automatic te Service Status: Started
kaze frend da mu je bilo na automatic al mu nije bilo na stared,i sad sam mu reko nek stavi na started i nek resetira komp,sad cemo vidjet dal ce nac vezu il ne..

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 24.08.2008. u 15:15.
t0ma je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 00:09   #22
t0ma
Premium
 
t0ma's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 92
stavio je na automatic al isto je..hmm al zanima me nes,stavim nutra cd od modema i sad ja idem inst i kao na kraju instalacije pojavi se prozor i kao pise,ip adresa od modema je ta i ta,sifra je ta i ta,i sad dolje je polje za upisat ip od modema i sifru,sta da upisem ja to il ne?ja sam kliknuo na cancel jer bio sam strahu upisat to da nes zajebem..to je uvijek pitalo dok sam isao 2 puta instalirat modem.

sta da upisem tu ip adresu i sifru od modema ili ne ?

i da,u control panelu tamo na konekcijama ima kao mrezu tu od modema al pise dolje not connected,isto ima i local area connection ali ne povezano..
t0ma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na