Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2007., 14:43   #421
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
Nisam ni mislio da se linija veže na objekat kako mi ti imputiraš. Rekao sam da me pitao broj telefona, ja sam mu rekao broj s kojeg sam zvao. Po toj logici ne možeš uopće uvesti optiminu uslugu ako već nemaš broj od tcoma. ovdje se radi o novom stanu, plus ja nit znam nit me zanimaju njihove tehničke radnje koje moraju napraviti da bi meni isporučili uslugu. Mene kao prosječnog korsnika zanima mogu li dobiti tel + adsl. Po tebi moram prvo od tcoma (ili mogu i od optime) dobiti telefon pa tek onda prebaciti od tcoma na optimu (ako ne mogu optimu odmah tražiti tel) pa onda još dodati adsl nakadno.

Na koji način utvrđuju u novim zgradama gdje mogu uvesti liniju gdje ne?

I da, wolv, početi post u sa u najmanju ruku smiješan mi je uvrijedljivo, kao odmah daješ do znanja da je nemam pojma ali sada će mi čika vuk objasniti itd. Mislim da nema potrebe tako započeti postove.

i još sam probao objasniti kako će mi trebati nova linija, da je to novi stan da zovem od stana ispod, ali frajer jednostavno nije čuo ili nije htio čuti šta mu ja to govorim. Nije rekao da, dobro, moraš uzeti liniju. pa kada dobiješ broj onda ćemo ti moći reći šta i kako sa adslom

lp
Susjed ne pili , evo ja ocekujem ovih dana prijelaz na Optimu. Vidim da nisi jos upoznat sa sirenjem mreze Optime, a njihov FAQ kaze:

"8.Gdje je sve dostupna OptiTelefon usluga?

Usluga je trenutno dostupna na područjima slijedećih središta: Zagreb, Varaždin, Zadar, Osijek, a uskoro i u Rijeci i Splitu. Za detaljnije informacije o dostupnosti molimo nazovite Službu za korisnike."

Znaci rade na sirenju mreze, koja kroz par godina mora biti dostupna svakome u Hr. Za sada se dostupnost provjerava, ja sam dostupan, kuca do mene nije, jbga bice jednog dana. Trenutno mozes dobiti samo ako imas vec liniju, znaci nisu ti (za sada) u mogucnosti uvodit novu liniju...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 14:52   #422
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova

Na koji način utvrđuju u novim zgradama gdje mogu uvesti liniju gdje ne?
preko broja telefon tj ovisno o centrali kojoj pripada linija (govorim za tvoj slučaj)

Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
I da, wolv, početi post u sa u najmanju ruku smiješan mi je uvrijedljivo, kao odmah daješ do znanja da je nemam pojma ali sada će mi čika vuk objasniti itd. Mislim da nema potrebe tako započeti postove.
ono u sa u najmanju ruku smiješan ćeš mi morat prevest jer vjerojatno ili nekaj fali ili ima viška u

nisam te htio uvrijediti nego samo vraćam tonom kojim si se i sam postavio osobi u SZK...evo sad bar znaš kako se on osjećao tj što je značio onaj muk

Citiraj:
Autor b.b. Pregled postova
i još sam probao objasniti kako će mi trebati nova linija, da je to novi stan da zovem od stana ispod, ali frajer jednostavno nije čuo ili nije htio čuti šta mu ja to govorim. Nije rekao da, dobro, moraš uzeti liniju. pa kada dobiješ broj onda ćemo ti moći reći šta i kako sa adslom
taj frajer je vrlo vjerojatno neki student koji tam radi honorarno i zna ono kaj mu piše na papiru/što mu računalo izbaci

dakle moraš prvo uzet liniju i onda pitat dal može optima gore
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 14:54   #423
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Nazovi optimu i kaži da oćeš novu liniju, ak kažu da nemre, nazovi iskon oni znam da daju i nove...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 12:30   #424
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Ja jucer poslao papire i nadam se do 01.10. da ce me obradovat bas na moj rodjendan
Evo mene opet...U ponedeljak u 08,00 ujutro ostao sam bez dsl linije, lampica za liniju na routeru ne svijetli. Nazovem ja t-com szk i lik mi kaze da moramo prijavit kvar na liniji

Da skratim, nisam znao da su me prebacili na Optimu od 01.10., tek danas mi dodje postom obavjest, a dva dana vadim mast deckima na SZK t-com. Telefon je prebacen odmah, bezbolno, a za net mi dolaze sutra ujutro postavit.

Sve u svemu, lijep poklon za rodjendan, kako sam i ocekivao, bye bye T-Com
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 12:51   #425
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Evo mene opet...U ponedeljak u 08,00 ujutro ostao sam bez dsl linije, lampica za liniju na routeru ne svijetli. Nazovem ja t-com szk i lik mi kaze da moramo prijavit kvar na liniji

Da skratim, nisam znao da su me prebacili na Optimu od 01.10., tek danas mi dodje postom obavjest, a dva dana vadim mast deckima na SZK t-com. Telefon je prebacen odmah, bezbolno, a za net mi dolaze sutra ujutro postavit.

Sve u svemu, lijep poklon za rodjendan, kako sam i ocekivao, bye bye T-Com
Njub !
Sta im je sve radio (T-comu) davez jedan, ja bi mu precvikao kabel da sam na njihovom mjestu
Uglavnom postedio me je gnjavaze kada i ja predjem na Optimu Zahtjev saljem sutra, necu biti njub zbog procedure hehe
Neko mora probiti led
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 15:47   #426
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
imam jedno pitanje tj. 2 vezana uz optimu.

posto cu uskoro valjda preci na optimu (ovisi o ovome) zanima me da li ja moram uzeti onaj njihov modem ako ne idem na ugovor vec cu sve platiti u kesu???
ja sam procitao mislim na njihovoj stranici jos prije par mjeseci da mogu koristiti i svoj modem ali moj brat je zvao i pitao za to i kaze zena da moram uzeti njihov modem odnosno onaj Huawei.

i jos me nesto zanima sta je sa onom 6mbps brzinom. kazu da je u testranju.

hvala na odgovorima
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 17:05   #427
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Mozes koristit modem ako je annex a, t-com ima annex b. Ja sam probao 2-3 routera i 0 bodova, nema dsl linije...cekam sutra njih da donesu onaj njihov neki hau, hua, hawai..
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 17:57   #428
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
ja imam od d-linka dsl-g684t nije od t-coma vec je kupljen zasebno u linksu. ce raditi to ili nece???

p.s.
ovo mi jos ne odgovara na moje pitanje. pitanje je je ako hocu optimin dsl da li moram koristiti njihov modem ili ne. jer ako ne onda to znaci da necu kupiti. to je jasno. i ako moj radi nece njihov kupiti ako ne moram. dakle ako moj radi je moram kupiti taj hawaji cudo?
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 18:05   #429
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
pa zavisi koja je verzija... ako je annex A radit ce, a ako je annex B, nece
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 20:10   #430
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
to sam shvatio . nego ako je annex a i radi da li ja svejedno moram ono govno havajsko uzeti ili ne jer kaze zena da moram
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 20:13   #431
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
jok

ta zemska nema 2 ciste. plavusha ziher
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 20:30   #432
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
to me zanima. napokon. posteni odgovor
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 20:47   #433
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor AuX Pregled postova
to sam shvatio . nego ako je annex a i radi da li ja svejedno moram ono govno havajsko uzeti ili ne jer kaze zena da moram
Dobro zena zbori a ti fino 0800 0088 pa pitaj konkretno. Monter sigurno nece 2 puta dolaziti, odnosno ako on ne donese modem na tvoj zahtjev, a tvoj neradi, sta ces onda? Ja cu ga pitat sutra u 10,00 stizu kod mene
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 20:48   #434
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Nece ti radit jer je AnnexB onaj D-Linkov koji ti imas... Koristi huawei, stavi u PPPoE mode, uštekaj D-Linkov ruter u jedini port na hawaji ruteru i stavi ga u bridge mode... trebalo bi normalno raditi
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 23:20   #435
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 267
pa nije loš taj havajski.... lipo izgleda bar i nije velik.... jedino se dosta grije (pogotovo s doljne strane), ali dosad još nikad nije pukla veza zbog pregrijavanja i sl...
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 12:05   #436
Vteh
Premium
Moj komp
 
Vteh's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor AuX Pregled postova
to sam shvatio . nego ako je annex a i radi da li ja svejedno moram ono govno havajsko uzeti ili ne jer kaze zena da moram
Od kud znaš da je Huawei govno? Mislim da je D-link puno bliže tome
Vteh je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 14:49   #437
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Eo dosla Optima, konacno, 4 dana na modemu. brrrr, a sada



zippo slini,
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 17:52   #438
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Dali Optima koristi iste parice ko T-com? Jer mi tamo kazu da se ne mogu maknut sa 1mbita, kao tehnicke poteskoce, dali bi isto bilo i na optimi?
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 18:04   #439
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Bajke. Ako mozes imat 1mb, mozes i 2 i 3, valjda se tek kod vecih brzina pojavljuje limit. Kod Optime ti je najbolje kontaktirati direktno njih.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 20:12   #440
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Bajke. Ako mozes imat 1mb, mozes i 2 i 3, valjda se tek kod vecih brzina pojavljuje limit. Kod Optime ti je najbolje kontaktirati direktno njih.
A znas sta je najbolje? Prije jedino 8-10 mjeseci sam imao 3mbit vezu na 2-3 mjeseca, i odlicno je radilo, a sad ne mogu se kao maknut sa 1mbit... ma.. sacekat cu da ovo podizanje zavrsi, mozda zbog toga kazu da ne moze.
Ako u 11 mjesecu budu govorili isto, t-com bye bye
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:12   #441
$ol@
Premium
Moj komp
 
$ol@'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: K.Gomilica
Postovi: 56
mene zanima dali optimov modem mogu spojit na dva telefona,tj. imam na svakom katu po 1 telefon,na oba je isti broj????
$ol@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:19   #442
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Pa ne spajas telefon na modem, na splitter spajas tel. liniju i dsl modem. A sad kako ces ti i koliko spojit telefona na tu jednu liniju/ulaz to je tvoja stvar.

Ovakva pitanja su mi naj.....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:41   #443
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
cuj nino ako ljudi nisu upoznati s razlikom izmedju IP i analogne telefonije onda ta pitanja i nisu tako glupa. mozda je kod nekoga jednostavno vidio recimo Iskonovu instalaciju.


@sola - Optima ima "pravi" telefon. dakle modem i telefon (svaki odvojeno) spajash u splitter.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:51   #444
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
cuj nino ako ljudi nisu upoznati s razlikom izmedju IP i analogne telefonije onda ta pitanja i nisu tako glupa. mozda je kod nekoga jednostavno vidio recimo Iskonovu instalaciju.....
cuj DaNiJ3L, nisam napomenuo da je pitanje glupo, nego smijesno, barem meni....a odgovorio sam gore kako spojiti, btw, ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 14:05   #445
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
NHF
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 18:47   #446
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
koji password i username se upisuje kad ocu pristupit modemu ? (ono odem na 192.168.1.14 )

evo nađoh na netu
admin obadvoje
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 19:57   #447
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Exclamation

Jeli se moguce spojiti na OptiADSL preko modema od T-coma?!

U Optimi mi tvrde da je to nemoguce ali mi ne mogu ponuditi WLAN koji ja sada imam!

Ako ne u cemu je razlika i dali se moze nekako to rijesiti?!

Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 20:02   #448
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
1. Vjerojatno nemas modem nego router, jel? Koji model?
2. Optima nema wireless, za sada...
3. Rjesenje: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81950
4.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 20:23   #449
$ol@
Premium
Moj komp
 
$ol@'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: K.Gomilica
Postovi: 56
i još jedno pitanje dali je besplatan novi broj na optimi
$ol@ je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 20:28   #450
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Ja ne kuzim vas, pa sve pise na Optima webu, evo procitaj zadnje stavke ...http://www.optima.hr/pots.aspx
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na