Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2021., 20:52   #211
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kaj si sve dodatno kupil za 120eura?

SBC + napajanje + postarina iz Koreje dodje cca 62Eur (75$)
C4+psu+case+remote+emmc 16gb+šiping.
Iz uk je jel ima jamstvo i brže stigne.


Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 20:47   #212
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Može 2-3 prijedloga što bi moglo vrtiti 1080 i 4k te da ima podršku za sve vrste 5.1 zvuka. Imam sad BD player ali je star 10 godina pa mi ne pušta neku vrstu zvuka (nisam otkrio što)....uglavnom mi treba za filmove s 5.1 zvukom (mkv) - DD, DTS i sl. (ne znam što sve postoji ali da sve podržava).

Nemam pojma ovako kolko bi koštalo pa da počnem od toga da nisam ograničen buđetom. Jel opet pametno kupiti neki BD player ili neki media player?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 08:18   #213
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ne vidim zašto ne bi bilo pametno kupiti BD player, svi 4K UHD filmovi stanu na BD medije, tek će pojavom 8K sadržaja Blu Ray krenuti putem DVD-a, dakle lagano i sporo nestajanje.

Većina home theater entuzijasta koriste BD playere jer jedino na njima možeš dobiti pravi 4K UHD sadžaj bez ikakve kompresije, kakvu koriste straming servisi tipa Netflix, HBO, Google TV.

Ako želiš media player i nisi ograničen budžetom, Nvidia Shield Pro je najkompletniji Android media player. Odličan hardver, softver i podrška od strane Nvidije.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 10:42   #214
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
U potrazi sam za nekim media playerom koji bi mi primarno služio za gledanje x265 video sa NASa na lokalnoj mreži.
Da li to može Xiaomi MI TV Stick, ili neki Amazon Fire? Svaka preporuka dobrodošla. Hvala.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 11:28   #215
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ne vidim zašto ne bi bilo pametno kupiti BD player, svi 4K UHD filmovi stanu na BD medije, tek će pojavom 8K sadržaja Blu Ray krenuti putem DVD-a, dakle lagano i sporo nestajanje.

Većina home theater entuzijasta koriste BD playere jer jedino na njima možeš dobiti pravi 4K UHD sadžaj bez ikakve kompresije, kakvu koriste straming servisi tipa Netflix, HBO, Google TV.

Ako želiš media player i nisi ograničen budžetom, Nvidia Shield Pro je najkompletniji Android media player. Odličan hardver, softver i podrška od strane Nvidije.
Hvala.....budem si vjerovatno kupio BD player - za sad mi na prvom mjestu SONY UBP-X800M2B
denied je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 21:55   #216
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ako želiš media player i nisi ograničen budžetom, Nvidia Shield Pro je najkompletniji Android media player. Odličan hardver, softver i podrška od strane Nvidije.
Gdje ga kupiti?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:03   #217
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
https://www.amazon.de/dp/B07Z6RD4M9/...D5MRW313YV2DV0

Ne moras cekati akcije, na shield ih jednostavno nema
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:06   #218
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Thanks.
Odlično, to je dobro za znati.

Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 10:57   #219
Mr. NiceGuy
Premium
 
Mr. NiceGuy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Vukovar
Postovi: 136
Pozdrav!

Da li je netko ovdje imao iskustva s trgovinom Geekbuying? Naletio sam na dosta povoljnu cijenu za ovaj box:
https://www.geekbuying.com/item/MECO...on-456421.html


Vidim po netu dosta negativnih reviewova, koji se odnose na njih, pa ne bih volio da se zaj...
__________________
Ahhh, what an awful dream. Ones and zeroes everywhere... and I thought I saw a two.
It was just a dream, Bender. There's no such thing as two.
Mr. NiceGuy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 12:12   #220
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Kupovao sam par boxeva kod njih iz eu skladišta i nisam imao problema.


Inače vjerovatno kao i druge china trgovine sve je dobro dok ne moraš šta reklamirati.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 13:55   #221
Mr. NiceGuy
Premium
 
Mr. NiceGuy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Vukovar
Postovi: 136
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Kupovao sam par boxeva kod njih iz eu skladišta i nisam imao problema.


Inače vjerovatno kao i druge china trgovine sve je dobro dok ne moraš šta reklamirati.
Hm, da, tako nešto sam i mislio. Tnx
__________________
Ahhh, what an awful dream. Ones and zeroes everywhere... and I thought I saw a two.
It was just a dream, Bender. There's no such thing as two.
Mr. NiceGuy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2021., 17:50   #222
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Koji je best buy za koristenje netflixa, iptv s videotekom, youtube...1080p a da radi sve fluidno. Amazon stick, xiaomi box ili xiaomi tv stick ili...? Po mogucnosti da im za uzeti kod nas.
Poludit sam na tromost grundinga.

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2021., 18:26   #223
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Amazom stick nema trg play , app idu preko browsera i nema zaseban volume ako koristiš BT slušalice inace meni najdrazi. Mozes koristiti daljinac od telke s fire tvom. Mi tv ima sve, malo losiji daljinac i fale rew i ffw tipke to mu je zamjerka. Mi tv box isto sto i stick osim sto ima 2gb rama i klasicni usb ako treba nesto spajat. Nemaju lan nijedan pa treba usb to lan ako zelis koristit lan.
Videoteka na amazonu radi slabije na 2.4 ghz, fluidno na 5ghz. Na mi sticku radi dobro i na 2.4ghz.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 07.08.2021. u 14:01.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2021., 13:49   #224
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Ekipa, mozda se netko susretao i ima iskustva
Dali je Intel NUC kutija s J5005 sposobna odraditi 4K filmove ?

Trenutno koristim rpi4 i steka mi, trza mi...
Mozda ga nisam nastelio kao treba ali eto...ne radi mi fluidno...pa gledam neku zamjenu
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2021., 09:18   #225
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Moze.

Intel uhd 605 grafika, podrzava 4k/60 hz-a (sa njihove sluzbene stranice):
The video engine decodes H.265/HEVC (8b and 10b) and VP9 completely in hardware. Up to three displays can be connected via DP 1.2a/eDP 1.3 or HDMI 2.0a (including HDCP 2.2).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2021., 20:32   #226
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Hvala!!!
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2021., 07:05   #227
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
NUC je preskup za ono što nudi zauzvrat. Solidni Android box (<100$) će sve vrtiti bolje od njega koji je bar 3x skuplji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 13:24   #228
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
molim savjet za gledanje filmova sa eksternog diska

da li je moguće na android tv box (xiaomi mi box s) instalirati Plex, spojiti na usb vanjski disk i sa njega gledati filmove. znači da pokrenem Plex, unutra vidim cijeli svoj library svih filmova koji su na eksternom disku spojenom sa usb direktno u android box i samo pokrenem što želim gledati sa eksternog diska (4 TB). bez komjutera i bez streamanja preko mreže. za netflix i hbo mogu ionako samo instalirati android aplikaciju na mi box s i gledati preko nje...

alternativa mi je Kodi, prije sam na starom android media playeru (Minix U9-H) imao Kodi, spojen vanjski disk, na Kodi složio skin koji mi se sviđa, kreirao library i birao što mi se gleda, super mi je bilo što vidiš sve bitne podatke filmovima, lijepo izgleda, možeš sortirati na sto načina ali bilo je i dosta trzavo kad pokrenem kodi pa on "probudi" eksterni disk pa mu treba da se učita ogromna količina fajlova sa 4TB diska pa se tu i tamo smrzne iako je generalno sve radilo ok

uglavnom htio bi isprobati i Plex pa me zanima dal se može samo instalirati na android box i gledat filmove sa externog diska kroz Plex na TV-u... pitam jer čitam da Plex služi uglavnom za stream sa kompa tj. ne kužim dali je on ujedino player za media fajlove, u ovom slučaju sa eksternog diska a ne preko mreže

Zadnje izmijenjeno od: veva. 29.08.2021. u 13:31.
veva je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 13:42   #229
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Tebe konkretno zanima plex server hostanje multimedije na boxu, a tu podrsku mi box nema. Afaik, server funkcije su dostupne samo na shield boxovima...

Kodi + library ce ti raditi kao i prije kako si opisao.

Probaj emby server, nesto brzinski citam da radi na mi boxu.

Mozes ici i jednostavnijim putem, usb storage + neki media player koji moze citati sa storagea, bez kerefeka - tipa vlc player.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 13:55   #230
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
hvala na brzom odgovoru...

ključna stvar u cijeloj priči mi je neki lijepi i pregledni library.. gledam uglavnom mkv do par GB veličine, uglavnom FullHD, 4k mi nije bitan, a na 4TB disku je mali miljon filmova i serija

s obzirom da još nisam ni kupio mediaplayer (mi box s mi je favorit zbog službene podrše za netfix i hbo aplikacije, a shield mi je malo preskup) koja bi bila najbolja kombinacija playera i software za neki dobar library filmova i serija sa eksternog diska..

pretpostavljam da se sve svodi na android ili android tv box + Kodi.. da li uopće ima još koja opcija programa koji podržava neki pregledni library u kojem možeš vidjet bitne informacije tipa imdb ili metascore ocjena, dužina filma, kratki plot filma i slično.. mislim da sam negde u nekom topciu pročitao da library podržava Nova player i Jellyfin.

znači na mi box s ide Kodi, Nova player ili Jellyfin, spojim vanjski disk, pokrećem neki od tih programa i libraryu biram i pokrećem što hoću, a opet netflix i hbo aplikacije su službeno podržane jer čitam da većina ovih android boxova nije licencirana. napr x96 max+ koji je hardverski dosta jači je trenutno 400 kn u Ronisu ali netflix vrti u SD rezoliciji max

Zadnje izmijenjeno od: veva. 29.08.2021. u 14:04.
veva je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 14:03   #231
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
rastegni do šilda i gotovo
znaš da ga želiš
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 14:23   #232
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
a to mi treba za sporedni fullHD tv u spavaćoj sobi na kojem rijetko gledam uopće, ne vidim što bi opće dobio sa shieldom u odnosu na mi box s obzirom da planiram pogledat povremeno neki film sa eksternog diska ili HBO, Netflix i ništa više
veva je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 14:39   #233
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Shield ce ti biti overkill, jos k tome samo skuplji shield pro ima plex server opciju.

Prouci opciju raspberry 4 i plex server podrsku (storage tu spajas na raspberryja). U tom slucaju uzmes bilo kakav media box i na njemu vrtis plex client i streama se preko mreze. Znam da se moze, ali (jos) nisam probao kako funkcionira u praksi. Learning curve je dosta strm pa ako ti to nije problem, rpi je jeftiniji od shielda i kasnije se dosta lako proda uz male gubitke. Ali nije bas user friendly setup.

Mana je sto streamas preko lokalne mreze s jednog uredjaja na drugi, ako mozes preci preko toga :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 14:51   #234
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
ok, hvala na pomoći, sad otprilike znam opcije pa treba samo odlučit u kojem smjeru ići
veva je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 18:30   #235
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mi box ti je odličan izbor za to sto trazis
Nova player sve to podrzava sto želiš i jako lijepo radi
Za 4gb usb mehanicki disk ce ti trebati i dodatno napajanje za njega.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 19:30   #236
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
hmm nova player
jel bi bio dostojna zamjena za kodi ?
i dal radi na fire-u ..
saznajmo uskoro...
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 19:32   #237
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
mislim da sam najbliži toj opciji, mi box + Nova player, pa se uvjek mogu vratit na Kodi ako mi se ne bude sviđalo..

Mybook WD eksterni disk ima svoje napajanje, ali kad smo već kod toga, nema gumb za paljenje i gašenje, kad ne gledam ništa sa njega ode u neki sleep mode pa kad hoću nešto pokrenut čujem ga kako se zavrti i treba neko vrijeme da se pokrene.. star je već par godina pa neću da radi 24/7 zbog povremenog gledanja da ne krepa, makar se ne vrti kad ga ne koristiš al ne znam kad je uključen i u tom sleep modu ili ko hibernaciji al se na neki način ipak "troši" jer je upaljen .. kad sam imao Minix player sam disk obično isključio iz struje nakon gledanja da ne radi bezveze, al ne da se lijenom čovjeku uvijek dizat da ga isključi, ili zaspim kad gledam nešto..

na disku su samo stare stvari, danas sve novo ionako gledam preko streaming servisa, al pogodilo bi me da disk krepa pa da sve to izgubim što sam skupljao još od kad sam bio klinac pa bi htio disk koristit tako da što dulje preživi.. iako mislim da je jedina opcija kupit još jedan disk pa sve kopirat, imam backup pa nek stari bude spojen i uključen 24/7 dok ne crkne

Zadnje izmijenjeno od: veva. 29.08.2021. u 19:43.
veva je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 19:40   #238
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
i malo me kopka još da ipak uzmem android box x96max+ u Ronisu za 400 kn (akcija do 31.8)

djeluje dosta jači hardverski (soc S905X3 + 4 GB rama, a mi box s soc S905X + 2 gb rama), i ako mogu pokrenut HBO i Netflix aplikacije u max SD rezoluciji kako čitam na webu na tom 32" FullHD TV u spavaćoj, možda je to bolja opcija, ne znam dal će me smetat razlika u rezoluciji ak aplikacije rade ok, nikad nisam patio na to.. a opet s druge strane čini sve da na ovom mi box s sve radi čisto ok i android tv djeluje prikladnije nego obični android pa ne treba komplicirat, on košta nekih 450 Kn pa je zanemariva razlika

Zadnje izmijenjeno od: veva. 29.08.2021. u 19:46.
veva je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 20:04   #239
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
drž se svetog trojstva
fire - mi box - nvidia shield


ostalo je ve LILA ... pogotovo taj x96max iz ronisa .. daljanski budes izraubao kroz 3mj ..


evo, ja pokrenuo nova launcher . slično kodiju . al vidim da ne radi opensubtitles .. ne skida titlove, tj ne pronalazi, a postoje
kodi uredno odrađuje to za isti film recimo .. (da, jesam se logirao u nova playeru za opensubtitles)
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 21:09   #240
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Mi box ti je odličan izbor za to sto trazis
Nova player sve to podrzava sto želiš i jako lijepo radi
Za 4gb usb mehanicki disk ce ti trebati i dodatno napajanje za njega.
Ja imam A95XF3 S905x 4/32GB:

https://www.geekbuying.com/item/A95X...palPaidCounpon

Imam u njega uštekan Seagate 2.5" 5 TB (bez dodatnog napajanja) i radi bez problema.
Da ne bude nesporazuma, i ja nislim da je Mi box bolji uređaj, ali ne mogu mu oprostiti što nema žičani lan i još jeda USB ulaz (treba mi za dodatni daljinski).
Imao sam jednog sličnog "kineza" prije i crkao je poslije 1-1,5 god., vidjet ću sa ovim je li to slučajno i koliko će me ovaj poslužiti
tomo19 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na