Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2021., 17:53   #1801
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Uspio sam negdi zagubiti onaj dongle za wireless G700s.

Ima neko zamjensko rijesenje ili piši kući propalo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2021., 18:54   #1802
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2021., 19:14   #1803
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Potražim još sutra po stanu, ako ne nađem, you got the job
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 02:11   #1804
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Danas mi na YT feed-u izađe RJN video , pogledam ga, odem na stranicu od proizvođaca, još malo pogledam 2 YT videa o tom mišu i WTF pred svojim ocima svjedocim ludnici u real tajmu samo nije sa kupovinom grafe u order QUE-u nego sa miševima.

Zar je moguce da se stvori veci hajp oko faking miša nego što je bilo sa Gloriusom OMG here we go again:



Finalmouse Starlight-12 189$

https://finalmouse.com/

https://twitter.com/finalmouse

RJN kaže da je magnezij od kojeg je Starlight-12 izrađen preskup drugima proizvođacima za izradu i da u skorije vrijeme nitko nece skinut ovaj miš sa trona po kvaliteti izrade i filingu upravljivosti te da je njemu on No 1.





Navodno se miš radi u limitiranoj seriji od 2500 primjeraka oviosno o velicini/boji što dovodi do brojke od ukupno 10 000 primjeraka.

U manje od minute kolko je sajt bio otvoren (maknuo se countdown) za kupnju u 1 ujutro svi su otišli dok si rekao keks , ali i stranicu je bilo teško ucitat zbog prevelike navale.

Cak da sam ga i stavio u košaricu (a teoretski imao sam priliku) sumnjam da bih imao vremena ispunit a da ga drugi ne preotmu.

EDIT:

Dobro sam pretpostavio








Do cega smo dogurali s miševima da postaju kolekcionarski primjerci a tek su izašli, da se rade u limitiranim serijama te da im vrijednost raste sa godinama ... tako su barem pricali na YUBITO.

Vec se preprodaju:

https://stockx.com/finalmouse-starli...se-medium-ares





Prva misao bila mi je šta po zimi ili po ljeti sa hladnocom ili znojenjem ruku ... jer sam do prije godinu dana imao staklenu podlogu za miš s kojom su mi se ruke po ljetu znojile više nego inace.

Našao sam odgovor na drugom YT videu gdje spominju razgovor sa RJN-om na diskordu: https://www.youtube.com/watch?v=RhEseXZ4vwA




__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.05.2021. u 03:14.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 03:02   #1805
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
I na redditu i pod tim videom su ga ljudi popljuvali jer nije radio review vec je u biti napravio 18 minutnu reklamu.

"Finalmeme" ne znaju konkurirati velikim igracima pa potvrduju svoje meme-ime i rade ovakve marketinske kampanje sa proizvodima koji imaju dovoljno razlika u usporedbi sa proizvodima velikih igraca da se o njima isplati pisati. Prodaju limitirane verzije jer ne zele skalirati proizvodnju da konkuriraju malim do srednjim igracima poput Vaxee, Glorious, Pwnage, G-Wolves i na ime toga nazovu prosjecan proizvod necim posebnim i napumpaju cijenu u skladu.

Napravili su mali mis pun rupa, napravili su ga od magnezija koji je lagan i cvrst ali skup za izradu i koji po nicemu nije bolji od plastike. U biti baza mu je tanka plastika da jos smanje tezinu. Logitech da smanji i napravi rupe u superlight-u bio bi te tezine. Starlight-12 je kolekcionarski mis, nista lose u tome, ali boze-dragi neka ga odmah reklamiraju kao kolekcionarski proizvod, a ne najbolji geymerski mis.

I RJN postao prodana dusa. Odlucio se umiroviti pa je pokupio platu i otisao u druge (bolje) vode.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 03:27   #1806
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Da upravo to, imao sam filing kao da je radio reklamu.

Prvo što mi je bilo cudno gledam koji K video od 18 minuta, a u prosjeku mu video recenzija traje 5 min.

E sad dal je tolko nahajcan oko miša ili zbog šuške vrag ce ga znati.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 08:26   #1807
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Evo jedan puno realniji izbor/ljestvica a ne te pizdarije

https://www.pcgamer.com/best-wireless-gaming-mouse/

Inače svoj G903 još nisam punio, nakon 45 dana baterija na 45% ali istina, većinom se igram na gamepadu
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 14:41   #1808
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
3 od 10 miševa sa te liste su "bucmasti" , miš od 135 , 142 i 206 grama da spadaju u top 10 gaming wireless miševa CMON.

Sunce mu kalajsano tema je gaming miš, a ne erognomski ili maraton miš sa dugom baterijom !


U vrijeme kad se gleda na svaku komponentu hardwera (monitor , miš i tikovnicu) kao ozbiljnu kariku u lancu koja doprinosi responzitivnosti i bržem refleksu te se traži / zahtjeva i najmanja moguca prednost za WIN u E-sports gamingu.


Ponovo moram spominjati osnove FIZIKE koje sam pisao tu prije 2 godine:


Njutnovi zakon (Temeljni zakon gibanja): Ako na tijelo mase m djeluje sila F, ona mu daje ubrzanje a

Konstanta proporcionalnosti između sile i akceleracije je masa tijela. F = m * a



Što je masa veća, to je za isto ubrzanje potrebna veća sila.

Također vrijedi i isto za uporenje.

Veća masa povlaci i vecu silu za zaustavljanje.



Reci cete pa boli me kuki za težinu moj miš je težak 1xx grama , skrojen je za moju ruku ko saliven leži mi, navikao sam se na njega, muscle memory i td. ...

To je sve 5 ali ne možete izbjec cinjenicu da težina utjece na vašu preciznost.


Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
toliko toga pročitao, a više manje nisam niš shvatil osim da se uči fizika na temi miševa
Poanta koju sam napisao prije 2 godine je: Lakši miš = bolja i preciznija kontrola nad njime tj lakše nišanjenje.

Koju također i sam Rocket Jump Ninja ​navodi u tom najnovijem videu ovdje https://youtu.be/O_aTQ-erVWg?t=180


Isto kao i sa vozilom / autom.

Lakši auto, lakše / brže ga je pokrenut iz mirovanja.
Te kad je u pokretu lakše ga je zaustavit.


Ne smatram da je težina najbitniji aspekt miša vec da ju se nebi smijelo zanemarit te da je bitna skupa sa oblikom / dizajnom, materijalom, Hardwerom i softwerom miša.


Ne treba ici u ekstreme sa lakocom ili težinom miševa.


Smatram da postoji neka zlatna sredina (neki rejnđ težine) što se tice idealne upravljivosti (nišanjenja) s obzirom na težinu.


Koja je to težina ne bih znao.

Nit je do sada provedeno neko detaljno istraživanje na vecem broju gejmera u kontorliranom okruženju da bi se na osnovu toga mogli izvuci neki konkretni podaci.

Osobno sve preko 100g mi je preteško , nisam probao neke lakše miševe ali smatram da nema ni smisla ici ispod 40g te da je gaming industrija malo pretjerala po tom pitanju.

Te da se umjesto da sav fokus stave na težinu, da pažnju obrate i na dizajn / oblik samog miša.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.05.2021. u 14:52.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 14:53   #1809
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Sunce mu kalajsano tema je gaming miš, a ne erognomski ili maraton miš sa dugom baterijom !
Ovisi što smatraš gejmanjem i gejmerskim mišom. Meni je gejmanje single player igara i eventualno wot i battlefield povremeno bez opterećenja koji ću biti na ljestvici...prvi ili zadnji, ako je bila zabavna partija.
Tu mi je važnija ergonomija, da ne moram puniti bateriju svako malo, da je dugotrajan, da dobro izgleda na kraju krajeva.

Ako je gejmanje samo online turniri za pare gdje može presuditi koliko ima grama miš, onda sorry, u krivoj sam temi.

Napišite u naslov, samo pro gaminug miševi ispod 100 grama
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 15:19   #1810
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok, a meni nije jasno sto onda ovi neki gaming misevi imaju one utege ako je cilj da bude laksi.

P.S. slazem se s kolegom, lakse je bolje i utege sam redovito u misevima koji su to imali vadio.

A gamere imas casual gamere i ove gamere koji moraju biti the best!!! Casual gameru je nebitno kakvi je mis, odnosno gleda te neke sporedne stvari, tipa boja, da nema zicu i tako... Dok ovim drugima kao sto kolega kaze svaki gram je bitan, no ne vjerujem da je tezina najbitnija... Ovaj senzor koji koriste je IMO bitniji, ja presao nedavno na Logitech onaj mali sa HERO senzorom i anjednom sam s trasha postao killer.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 16:53   #1811
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Nisam rekao da sam PRO niti stremim prema tome, nego sam prosjecan gejmer.

To ne znaci da ne mogu osjetit i da ne znam razliku između pojedinog miša / monitora i slicno.

Citiraj:
Some games may require exact motions, so a heavier mouse helps. Some games require quick motions, so a lighter mouse helps.

... Adjusting the mouse's weight is one way of making it comfortable to use.

Psychologically, some people also feel that a heavier mouse is better class, and a lighter one feels cheap.
@ dada-as : ovo si lijepo rekao da razlika između casual , Pro i wannabe Pro gamera postoji.


Mladenxy ne možemo sve stavljati u isti koš i neke kategorizacije bi trebalo biti po nama nekim bitnim osobinama: preciznost, težina, ergonomija, baterija, softwer , gumbi , dizajn , specificna namjene i sl.

Miševi se vec davnih dana svrstavaju a i mi sami imamo svoj grip stajl, ... zašto onda sebe ne bi deklarirali kao light/ casual gejmer, gejmer i PRO gejmerima.



Tema je Gaming miš, a ispod nje se nalazi opcenita tema : Koji miš kupiti ? ... da si tamo postao ne bih komentirao tvoj post.


Tu sam pisao da sam se prošle godine prilikom kupovanja novog bežicnog miša prvo vodio autonomijom tj dugotrajnošcu baterije te uzeo

G603 koji mi je sa 112g bio pretežk i nekako mi je težina bila loše raspoređena pa ce cinio težim nego što je.

G603 sam vratio i zamjenio sa G703 koji ima isti oblik / kalup te koji ima 95g tj 17 grama je lakši od G603.


Tih 17grama bila mi je PreOgromna razlika u težini i osjecaju pri micanju oba miša koji ponovljam imaju isti dizajn / kalup samo je u težini razlika.

Oba sam imao u imao na stolu jedan pored drugoga.


Od svih miševa kojih sam u zadnjih 15 godina imao G603 mi se subjetivno u ruci cinio najtežim jer mu je težina bila loše raspoređena.


Logitech G703 95 g

Logitech MX 510 106 g

Logitech G603 112 g

Logitech G400s 133 g

Logitech M705 Marathon 135g

Logitech Performance MX 147 g

Logitech MX Revolution 148 g
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 19.05.2021. u 15:19.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 17:05   #1812
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Ja sam trenutno na 50 grama misu i definitivno vidim i osjecam razliku spram tezeg misa. Tesko bi se vratio na tezi mis iako nemam nikakvih aspiracija biti pro-gamer. Dva najvaznija faktora dobrog misa su definitivno oblik koji vam odgovara i tezina.
A.I. je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 17:39   #1813
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Tema je Gaming miš, a ispod nje se nalazi opcenita tema : Koji miš kupiti ? ... da si tamo postao ne bih komentirao tvoj post.
Kužim. Postao sam listu PC Gamer sajta/časopisa, vjerojatno najpoznatijeg na svijetu "Best wireless gaming mouse" ali oni to u stvari nisu jer ne zadovoljavaju osnovni kriterij, težinu. Neki od njih su pre teški da bi se zvali gamerski i ne mogu biti u temi o gameskim miševima, nego koji miš kupiti...misli se na negamerske miševe.
Sve jasno
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 19:47   #1814
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Mladene stvar je vrlo jednostavna, fizika je egzaktna znanost a necije preference i ukusi su diskutablini.

Nisam rekao da ce neko sa težim mišom biti lošiji gejmer od onoga sa lakšim.

Vec da sa lakšim mišem imaš bolje predispozicije za precizniji aim kojeg naravno nadpunjava skill.

Ako nemam skila nece mi pomoc ni lakši ni teži miš.


"Najpoznatiji sajt/časopis na svijetu PC Gamer".

U zadnje vrijeme ima daleko kvalitetnijih Video recenzija na Youtubu nego onih pisanih na webu.

Tu sam popljuvao renomirani tom's Hardware koji zastarjelom opremom testira Gaming monitore i nema tu preciznost za mjerenje brzine promjena piksela i i nema detaljanu analalizu vremena mogucih 512 G2G tranzicija (256 nijansi od crne prema bijeloj i natrag 256 nijansi od bijele prema crnoj boji)

Primjer ti je Hardware Unboxed Youtube koji osim kvalitetnih recenzija procesora , FPS-a unutar igara, VRM-ova maticnih testira i Haming monitore.

Hardware Unboxed radi najbolje recenzije za monitore i skupa sa tftcentral.co.uk i rtings.com jedini su od ukupno 3 kvalitetnih recenzera za gaming monitore jer imaju odgovarajucu opremu koju ostali NEMAJU !



U kontekstu Gaminga da mi molim te obrani / objasni ovu preporuku Logitech MX Vertical i zašto ga (PC Gamer ) uopce stavlja (zašto se uopce našao) na popisu naboljih gaming miševa kad mu to nije namjena niti ga sam Logitech tako brandira.

MX Vertical stave na popis gaming miševa, a u recenziji mu pod negativne strane navode da nije za gaming.

Također kako to da je njima MX Vertical bolji od G Pro Wireless-a za GAMING koji je njima na zadnjem tj 10-tom mjestu.

Svi dobro znamo šta znaci i kome je namijenjena Logitech G serija a kome MX serija.


The best gaming mouse in 2021 https://www.pcgamer.com/the-best-gaming-mouse/



Po njima, po njihovoj top 10 ljestvici

7. Logitech MX Vertical je za gaming bolji od


10. Logitech G Pro Wireless -a




Evo što je actual gejmer rekao za MX Vertical: TLDR da mu nije dobar za gaming.

@ 2 min 30 sek https://youtu.be/paEGDDeCh-U?t=150



Miš je udoban.

Ruka mu klizi i spušta sa miša prema stolu , da mu je to zamorno za gaimng.

Bocni gumbi na mišu su udaljeni i trebalo bi ih približit.

Sam miš mu je udoban ali ponavlja ruka mu pada i klizi sa miša na stol i to mu je neudobno.

Također govori da sama vertikalna pozicija miša cini ga manje preciznim te da je to naravno zdravije za ruku - zapešćce.

Kaže ne vidi da ce gejmeri prelazit na takav miš.

Te da je ovaj miš dobar za produktivnost što u našem slucaju nema veze sa gamingom.




Kako to da zadnjih 2 godine vecina TOP miševa su lagani miševi.

Svi Youtuberi su podmiceni, padaju na marketing ili ipak govore ono što misle / osjecaju u ruci pri igranju.





__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.05.2021. u 22:40.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 20:03   #1815
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,943
Sve je to stvar navike.
Ja se naviknuo na g5 s hrpom utega i nakon toga je sve prelako.

Sta se feelinga tice, naruciti preko neta i imas dva tjedna privikavanja i testiranja.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 20:49   #1816
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
U kontekstu Gaminga da mi molim te obrani / objasni ovu preporuku Logitech MX Vertical i zašto ga (PC Gamer ) uopce stavlja (zašto se uopce našao) na popisu naboljih gaming miševa kad mu to nije namjena niti ga sam Logitech tako brandira.
Nisam probao taj miš ali ne vidim problem.

Definiraj mi prvo "gaming"

Da li je gaming igranje npr. Civilzacije ili Disco Elysiuma?

https://www.pcgamer.com/game-of-the-...disco-elysium/

Ako je i ako ti takav miš paše oblikom gdje je problem?
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 09:45   #1817
Has
Registered User
Moj komp
 
Has's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Austria
Postovi: 99
Kupio sam Glorious D i dobro je što je lagan. Imam i G305 i nevalja, pretežak i loše klizi, uglavnom prespor gdje treba biti brz, a igram jedino Warzone, CoD i tak te mp fpsove. Za sve ostalo ima tih dobrih težih miševa sa baterijama.

Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Sve je to stvar navike.
Ja se naviknuo na g5 s hrpom utega i nakon toga je sve prelako.

Sta se feelinga tice, naruciti preko neta i imas dva tjedna privikavanja i testiranja.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
I to isto, gledam sada još lakši miš.

Zadnje izmijenjeno od: Has. 04.05.2021. u 09:56.
Has je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 10:15   #1818
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Osobno, užasno mi se lako naviknuti na teži miš.

Na laganiji mi treba tjednima, mjesecima da kažem, to je to, sada sam precizan s njim, ruka me ne boli ili nešto treće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 11:14   #1819
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Počastil sam se s novim mišem.

Nakon hrpe recenzija i postova gdje čitam da wireless nije više problem u gejmingu (staromodan sam ) odlučil sam zamijeniti svoj dosadašnji trusty G502 za nekaj lakše i bežično. Pošto miš mijenjam jednom u x godina, odlučil sam kupiti G Pro X Superlight.

Jest da je miš pricey u vražju mater, ali bome je jedan jaaaaako fin komad miša u pitanju. U odnosu na G502 fakat je super lagan, ali kvaliteta izrade je na zavidnog razini.

Kak u zadnje vrijeme igram samo Apex, onda mi je i za FPS miš prilično zgodan.

Evo, ak ima netko neko pitanje, stojim na raspologanju
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Meni je scroll bil ok, tj nemam ništa protiv njega + hyperscroll mi je jedna od stavi koje mi najviše fale.

Da je težak - je, dosta. Da sam loše gejmal zbog njega - e bome nisam. Mislim, ne pričam sad o skillu kolko o tome da i sa novim, puno lakšim mišem nisam nekaj bolji u odnosu na prije. Možda s vremenom kad se potpuno adaptiram na miš bude razlike, ali nije da sam i očekival revoluciju
Nakon skoro mjesec dana sa Superlightom:

Baterija izdrži oko 10ak dana, znači dva put sam ga punil u mjesec dana kaj je prilično dobar runtime s obzirom da ga koristim i dok radim i nakon posla dok igram. Miš je fantastičan za gaming - generalno sam smanjio sens u igrama i kuzim da sam precizniji i da mi je nekak lakše igrati, ne pratim statistiku ali KD ratio mi je bolji u Apexu.

G-Hub ne koristim nit mi je instaliran, dok stanje baterije provjeravam preko Onboard memory managera. Nisam podešaval defaultne postavke tak da je miš doslovno plug and pray

Kvaliteta izrade je izuzetno dobra, nemrem se žaliti pogotovo kad na takvu težinu i količinu materijala nisam imal očekivanja da će imati taj dobar filing u ruci.

Mana - nema hyperscroll i tu i tam mi zafali, ali dovoljno rijetko da mi nije dealbreaker.

Suma summarum: lagani miš je zakon, G502 je nakovanj koji skuplja prašinu u kutiji i čeka novog vlasnika. Opet, ne velim da je loš, ali da je težak - bome je, i da mi lakši miševi bolje pašu - bome pašu.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 11:37   #1820
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ali, vrijedi li 1200kn?

Očekivao više od baterije iskreno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 11:50   #1821
Has
Registered User
Moj komp
 
Has's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Austria
Postovi: 99
Powerplay za bateriju, ali kabel mi ne smeta toliko koliko to sve zajedno košta. Možda prvo miš, pa malo kasnije i podlogu kupit.
Has je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:29   #1822
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali, vrijedi li 1200kn?

Očekivao više od baterije iskreno.
1090kn točnije

Vjerujem da većini ljudi ne vrijedi te novce. Moja racionalizacija bila je da bum taj miš koristil sljedećih x godina i da se počastim s nečim kaj ipak koristim svakodnevno x sati vremena.
A pošto ne vidim da bum još neko vrijeme kupoval grafu, oduzeo sam malo GPU budžeta za miš koji mogu uzet sad i koji mi nudi najbolje od svega kaj danasnji gaming miš nudi - kvalitetu izrade, malu težinu, relativno ok bateriju i izvrstan senzor.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 23:29   #1823
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Gaming Mouse Latency





Donji graf prikazuje ukupni delay od kad se klikne miš do kad ga monitor prikaže kao GUN Fire ...

Nije cisti delay miša nego svih faktora u testu.

Al opet je dobar da se dobiju konkretne brojke za usporedbu.

14ms razlike između najbržeg i najsporijeg miša na testu predstavlja kašnjenje od 5 frejmova na 360 Hz monitoru, 3 frejma na monitoru od 240 Hz ili 2 frejma na 144 Hz monitoru.

Monitor (osvježava) prikazuje novi frejm svakih 2,77 ms pri 360 Hz , 4,16 ms pri 240 Hz , 6,94 ms pri 144 Hz.



Glorious Model O Wireless delay ovisno o Debounce postavci unutar softwera:









Optimum Tech zeznuo se kad je rekao da su ostali faktori / karike (CPU, renderque, GPU i monitor) u Latency lancu konstanti, a nisu.

Znamo da postoji CPU i GPU overhead, te kad ih i nema njihovo opterecenje nikada nije konstantno (nije jednako) i mijenja se.

Također i on sam je stavio Standard Deviation na svoj graf.



To je pokazao Battle(non)sense koji je također koristi nVidijin LDAT za mjerenje kao i Optimum Tech.


U videu i na slici ispod vidi se ukupni Sytem delay kad je miš konstanta (isti miš na cjelom testu) ovisno osvježenju monitora i FPS -u.

Na slici se vidi da pri određenoj frekvenciji monitora i pri određenom FPS-u System dealy varira (brzina prikaza (vrijeme potrebno) od kad kliknemo miš dok se to prikaže kao GUN Fire (bljesak oružja) na monitoru) unutar nekog rejnđa (u ms) i da nije konstantan.



Tu se na grafu sa uzorkom od 200 klikova mišem jako lijepo vidi kako su rezultati "raštrkani" i nekonzistentni , da su konstantni na donjem grfu bila bi ravna crta .







__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 09.05.2021. u 11:38.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 17:43   #1824
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
@blue spirit,
jel znas mozda koji je najzadnjiji G-hub od logitecha, a da ne trazim online BS?
i dali je doticni kompatibilan i sa Logitech G PRO X Gaming sluskama koje namjeravam uzeti, ako mi se potvrdi da moze bez online BS-a.
fala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 18:33   #1825
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Offline verzija tebala bi raditi s njima.

Logitech G PRO X su izašle u 7 mjesecu (July) 2019-te a donje 2 offline verzije G HUB-a su iz 11/19-te i 1/20-te tako da bi trebale radit s njom.

Ako trajno želiš ostati na offlajn verziji G HUB-a onda u njoj trebaš disejblat Automatic Updates.

Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Imate G Hub - stariju "offline" verziju koja navodno ne traži log in.

Nisam probao al mi prijatelj cjelo vrijeme trubi da si je stavim i da njemu ona radi najbolje te da obavezno iskljucim UPDATE na G HUB -u.


G HUB 2019.10.27506 34.8 MB https://drivers.softpedia.com/get/KE...shtml#download

G HUB 2019.11.29288 35 MB https://drivers.softpedia.com/get/KE...shtml#download
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 18:44   #1826
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
ok, mislio sam da ima i kakva novija verzija od ovih koje si vec stavil da je offline.

afkors disable automatiku odma, a i FW nece dat djubretu da se spoji pa nije bed.

ta softpedija je generaly safe?

zahvaljujem.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 18:51   #1827
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Nažalost koliko znam to su zadnje offline verzije.

Logitech G PRO X Wireless su novije i ne vjerujem da ce Offline verzija radit jer su bezicne izašle 7 / 2020 a od tada ima samo oneline verzija G HUB-a.

Znam da ti pitaš za zicne, samo kažem da nebi bilo nismo znali ...

Softpedija ... generaly safe da.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 19.05.2021. u 18:58.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2021., 15:39   #1828
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
decki jel ovaj kontakt sprej ok za g403 ocistit kotacic, ak pomogne, jer me opet zeza:

https://webshop.ciak-auto.hr/product...kt-sprej-400ml

fala
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 10:26   #1829
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Ako ti skrol - kotacic ne ocitava pomak prilikom njegova okretanja onda ti nikakav kontatk sprej nece pomoc jer je problem mehanicke prirode a ne elektricne.

Na G403 / G603 / G703 plastika od ležaja skrola se izliže / razloha pa moraš rastavljit miš i stavit komadic papira da popuni prazninu da se skrol ne vrti u prazno.

Pisao sam o tome tu baci oko http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=37

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 10:33   #1830
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
bacim oko pa se javim, fala.
nije da ne radi, nego opet onaj problem, kako skrolam on ide malo u jednom smjeru, malo u drugom. kad procackam, na tren radi dobro, al opet pocne prcat. kolko sam shvatio taj kontakt sprej bi "trebo" maknut/ocistit ako je prasina il nest. ak je mehanicki otislo mos ga hebat.

edit: pogledao, napravio ovo sa papirom. funkcionira, al vidjet cemo do kad jer sig ce papiric ispast/pomaknut se. strasno kakvo smece oni prodaju.
narucujem na baji ovaj rotor il kak se vec zove.
zahvaljujem.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 24.05.2021. u 00:29.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na