Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2021., 10:46   #5071
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Nije iskljuceno, jer bas nedavno smo u firmi dobili te laptope s w10, a stare s w7 vratili. Laptopi su u oba slucaja identicni, a vjerojatno rade update sa 7 na 10 pa se dogodi sto se dogodi. Zanimljivo je bilo jedino to sto sam samo ja imao ovaj problem, dok je kod kolega sve normalno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 20:21   #5072
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Neki prijedlog (stranica) gdje danas kupiti key za win 10 pro i office 2016/2019?

Ne bi ebay, a nemogu naći u emailu od koga sam zadnji put kupio za desktop PC.

EDIT: vjerojatno ću uzeti sa spomenutog https://donsagace.net/. Moram li nešto paziti kad uzimam key za win10 koje planiram instalirati na laptop?
pitanje u vezi ovih keyeva.
za Enterprise piše može se koristiti neograničeno puta na isom PCju.

a ak promjenim kompletan PC (kao lani kad sam prešao na AMD ryzen 7 sa AMD 955BE)?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 19:43   #5073
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
molim savjet - na koju verziju win 10 da idem? laptop je vec stariji lenovo a6, 4 gb rama. koristim ga samo za surfanje i gledanje filmova
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 20:31   #5074
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Nebitno da li je home ili pro za tvoje potrebe, a sada su ionako skoro pa svi x64 na autoinstalaciji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 23:40   #5075
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Za tu primjenu windows ubuntu edition bi ti bio odličan
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 11:31   #5076
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Instaliram dvije radne stanice u uredu. Imamo domenu (najviše zbog par softvera koji je koriste kao autentikaciju), ali svi korisnici imaju limitirane domain account da ne bi nadrobili sranja.

Uglavnom, pitanje je sad, sa Win10 i domenom:
Instalirati sav software (Office, AutoCAD i sl) na lokalnom Admin accountu, a tek na kraju se ulogirati sa limitiranim domenskim accountom i podesiti lokalne sitnice i mail.

ili

Instalirati windowse, spojiti se na domenu, logirati kao krajnji korisnik (limited account), i onda tamo instalirati sve programe (pod admin privilegijama naravno).

Bitna mi je stabilnost

Imia tko kakvo iskustvo/prijedlog
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 20:22   #5077
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Aplikacije bi trebale biti instalirane na svim accountima, dok razne postavke po defaultu neće biti aplicirane na svim accountima već samo onom na kojem su izvorno primijenjeno. Vjerujem da ima neka opcija za postalvljanje default postavki za sve nove accounte napravljene na datom računalu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 23:16   #5078
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Aplikacije bi trebale biti instalirane na svim accountima, dok razne postavke po defaultu neće biti aplicirane na svim accountima već samo onom na kojem su izvorno primijenjeno. Vjerujem da ima neka opcija za postalvljanje default postavki za sve nove accounte napravljene na datom računalu.
Sama instalacija nema toliko veze koliko lokacija foldera s postavkama, neki appovi drže u user profilu, neki u public, neki negdje dalje gdje limited user nema prava.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 15:19   #5079
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Hvala.
Zaključio sam da je bolje na konačnom accountu korisnika... baš zbog ovog što domy piše - da ne bi neka opskurnija aplikacija imala problem sa permissionsima u drugom %%user profilu.
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 13:10   #5080
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 247
Instalirao sam windows 10 pro 64 bit na laptop s 6 GB RAM i intel core i3 2,5 GHz.

Instalacija je bila takva da sam prilikom instalacije formatirao disk na kojemu je bio Win7. Dakle čista instalacije, nije upgrade.

Stavio sam office 10, malwarebytes, avast, firefox, zone alarm, VLC i 7 Zip. To je sve od aplikacija koje sam stavio.

Kad pogledam podatke o disku C: piše da je zauzeto 39 GB. Folder Windows je veličine 23 GB. Kad odem na disk C: i stavim da pokaže i hidden folders i lupim CTRL + A, obuhvati sve foldere i kad pogledam veličinu tih svih foldera piše 30,5 GB.

Zanima me gdje je nestalo onih 8,5 GB diska C: koje nigdje ne vidim (piše da je zauzeto 39 GB, a ja vidim samo 30,5 GB)?
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 13:19   #5081
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
imas jos tu page file, hibernation itd ..
koje pod hideen ne vidis
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 13:43   #5082
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Jup, osim sto su skriveni, trebas iskljuciti jos jednu kvacicu:
https://i.stack.imgur.com/8E9eV.png
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 14:13   #5083
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 247
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
imas jos tu page file, hibernation itd ..
koje pod hideen ne vidis
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jup, osim sto su skriveni, trebas iskljuciti jos jednu kvacicu:
https://i.stack.imgur.com/8E9eV.png
Hvala obadvojici!

Znači to je normalno. Budem isključio i ovo što je xlr rekao, pa ću baš vidjeti.
I to čudo može zauzimati 8,5 GB? Dobro da sam stavio particiju od 110 GB za operativni sustav i aplikacije...
Znao sam naći na netu da je 40 GB dovoljno.

Zadnje izmijenjeno od: fico007. 22.03.2021. u 14:20.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 14:23   #5084
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Hibernacija hoce pocuclati dosta, a ovisi koliko rama imas popunjeno. Racunaj oko 8 GB neki worst case prosjek (vjerojatno i manje). Hibernacija na disk sprema sve sto imas popaljeno na kompu u trenu gasenja, a cim vise appova imas, vise punis RAM, znaci vise prostora na disku.

Pagefile mozes u postavkama prilagoditi da se krece npr. od 500 MB do 2 GB. Proguglaj, na taj nacin lijepo obuzdas page file, ili ga cak preselis na drugi SSD disk. Nemoj ga gasiti

40 GB je bilo dosta za W7, ali za W10 ispod 60 GB tesko. Jedino ako bas pazis i sve instaliras van sistemskog diska.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 15:00   #5085
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 247
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hibernacija hoce pocuclati dosta, a ovisi koliko rama imas popunjeno. Racunaj oko 8 GB neki worst case prosjek (vjerojatno i manje). Hibernacija na disk sprema sve sto imas popaljeno na kompu u trenu gasenja, a cim vise appova imas, vise punis RAM, znaci vise prostora na disku.

Pagefile mozes u postavkama prilagoditi da se krece npr. od 500 MB do 2 GB. Proguglaj, na taj nacin lijepo obuzdas page file, ili ga cak preselis na drugi SSD disk. Nemoj ga gasiti

40 GB je bilo dosta za W7, ali za W10 ispod 60 GB tesko. Jedino ako bas pazis i sve instaliras van sistemskog diska.
xlr, hvala, vidim da si ekspert za win 10. Da li, molim te, imaš još kakav savjet za bolje funkcioniranje win 10?

Edit: Da li preporučuješ gašenje hibernacije?

Zadnje izmijenjeno od: fico007. 22.03.2021. u 15:16.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 15:33   #5086
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Daleko sam od eksperta za winse, samo sam prosao kroz te neke stvari pa sam se prepoznao u tvojim postovima

Mislim da hibernacija po defaultu nakon instalacije OS-a na desktop pc nije upaljena.

Osobno koristim hibernaciju u 99% slucajeva jer preko noci gasim komp i volim da me ujutro doceka isto stanje kao sinoc (isti upaljeni appovi, tabovi i sl). Plus, imun je na padove napona i nestanak struje prije nego me pitas "a zasto ne koristis standby".
Page file sam jednom ugasio i imao problema s nekom banalnom igrom. Jos smo daleko od potpunog gasenja pf-a, radije neka stoji.

S novim winsima nista posebno ne radim osim sto kupim oem/retail key na netu za ~5 dolara i miran sam po tom pitanju. Koristim jednu skriptu i malo usutkam OS te ugasim neke procese/updejtove/random restartove kompa...

https://christitus.com/debloat-windows-10-2020/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 16:03   #5087
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
ta hibernacija je, IMO, u danasnje vrijeme dok smo jos na SSD-ovima limitiranim velicinom, zesca glupost. nikad je nisam i nikad necu koristiti. imam sleep i turn off/on. u danasnje vrijeme SSD-a brate mili bar se OS digne u trenu pa nevidim razloga za to.
kao i puno drugih stvari MS radi greske, umjesto da pita usera jel oce hibernaciju na ON i kratko objasni o cem se radi on ga roka na ON bez pitanja. to i system protection je prvo sto gasim nakon instalacije OS-a otkad znam za sebe.
a tool-ovi za 10tku (nemam pojma jesu jos aktualni/usefull): Private Winten (DavidXanatos), Sledgehammer, Windows Update Manager (WuMgr)(DavidXanatos), O&O ShutUp10, Decrapifier,... ima ih ko salate, al kolko uspiju usutkat/pomoc/razhebat system...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 16:37   #5088
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Ne vidim problem sve dok imas tih 10ak giga free prostora. Manje skrtariti na particioniranju c: i bude sve oke

Vidim samo visetruke benefite, a brzina bootanja NIJE jedna od njih.
Jedan benefit je svakako izostanak onog izgubljenog vremena da mi se izloadira sav software (mahom preko mreze/VPN-a, dijelom lokalno) plus gubljenje vremena na trazenje i otvaranje jucerasnjih to-do listi i svih dokumenata na kojima sam radio (broj dokumenata varira od nula do dvadesetak, ovisno kakav je bio dan). U suprotnom bi lijepo cekao samo 10ak min da se digne software prije nego dodjem do mogucnosti otvaranja fajlova koje moram svakog posebno traziti i otvarati... Ugrubo, 20ak izgubljenih min? Onako, zasto bi si to radio

Drugi benefit za one na laptopima (me included) - brze bootanje i dizanje zadnjeg stanja OS-a uz manji udarac na bateriju. Umjesto da 20min dizem aplikacije i radnu okolinu i cuclam bateriju, lijepo upalim laptop i za 3min ima sve up and running.

Standby je odlicna stvar, ali je ovisan o stalnom naponu i nije ni blizu "siguran" kao hibernacija. Turn on/off ne pamtim kad sam koristio i meni je glupost kada hibernacija radi jednako i/ili cak i bolje. IMO

Jedina mana hibernacije je ako dodje do pokolja i fajl se sjebe, onda farbaj Jovo nanovo, ide klasicni reboot htio nehtio. Dogodilo mi se jednom u zadnjih 7-8 godina pa neka ostane zabiljezeno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 16:40   #5089
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Nemoj dirati page file, ostavi automatiku da radi svoj posao.

Kaj se tiče fast startupa, osobno ga ostavim upaljenog s tim da ti on uzme 50% količine RAM-a (znači ak imaš 6GB RAM, hybfile.sys je velik ~3GB).

Zapravo, ono kaj još napravim je smanjim taj omjer koristeći reduced parametar sa powercfg naredbom. Na taj način maksimalno smanjiš hibernation file a i dalje koristiš fast startup (ili hybrid boot, nije to klasična hibernacija u pitanju):

https://docs.microsoft.com/en-us/win...d-line-options

Točnije, komanda koju trebam pokrenuti u shellu ko admin:
Code:
powercfg /hibernate /type reduced
Kaj se tiče toolova za hendlanje gluposti po Win10, osobno vjerujem samo toolovima i skriptama koje transparentno pokazuju kaj rade i na koji način, te omogućuju vraćanje na prijašnje postavke bez problema.

Skripta koju ja koristim (u modificiranom obliku) je ova:
https://github.com/Disassembler0/Win...l-Setup-Script

A moj preset koji koristim je ovaj:
https://pastebin.com/qXRwVMPS

Jedna od stvari koje isto volim podesiti je:

- gašenje memory compression-a (ali to ak imaš 16GB RAM ili više. Memory compression, kao kaj ime veli, kompresira stvari u RAM-u tako da OS može u RAM-u efektivno držati više podataka nego je veličina RAM-a. Kompresiju i dekompresiju podataka radi CPU i to je jako brz i efikasan proces, ali ne vidim razlog zakaj da to radim na sustavu koji ima RAM-a i napretek kod nekakvom prosječnog korištenja).
- info: https://docs.microsoft.com/en-us/pow...sserver2019-ps
- komanda:
Code:
Disable-MMAgent -mc

- podizanje thresholda za splittanje Service hostova - mislim da je defaultni threshold na 3,5GB, no osobno radim na svakoj instalaciji koja se vrti na do 8GB RAM-a. Dizanjem thresholda na vrijednost iznad totalne količine RAM-a u sustavu efektivno se sprečava kreiranje više service hostova koji se onda grupiraju sličnije Win8 i prvim verzijama Win10. RAM usage OS-a je nešto manji, i nisam realno skužil neku promjenu u pouzdanosti OS-a u zadnjih ~godinu dana kolko koristim taj fičr na šrotovima od laptopa i kompova koje imam
- info: https://www.tenforums.com/tutorials/...dows-10-a.html
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 22.03.2021. u 16:50.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 09:21   #5090
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 247
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jup, osim sto su skriveni, trebas iskljuciti jos jednu kvacicu:
https://i.stack.imgur.com/8E9eV.png
Postavio sam i ovo i opet mi nedostaje nekih 4 - 4,5 GB. Imate li ideju gdje je utrošena ta razlika? Nije da ne mogu živjeti bez tih 4 GB, ali bih voli znati gdje su utrošeni i kako ih mogu vidjeti.
Obzirom da sam ostavio 110 GB prostora na "sistemskom disku" hibernaciju i page file nisam dirao.
Hvala svima na savjetima!
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 09:29   #5091
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
E da, nisam komentirao prije - zašto koristiš ZoneAlarm, ili još gore, Avast?

Pusti ta smeća i koristi nativni firewall i antivirus, em su efikasniji i troše manje resursa, em su postali i neki od ponajboljih rješenja na Windozama.

Avast pogotovo, njega ne bi ni štapom više pipnuo od kad je i sam posao skoro pa malware.

A kaj se tiče veličine diska - pretpostavljam da tu SxS folder igra ulogu sa svojim junction i symlinkovima koji vjerojatno pojedu tu razliku.

Probaj eventalno baciti oko na file listu sa WizTree-jem (po meni daleko boljim i bržim rješenjem od hvaljenog WinDirStata):
https://wiztreefree.com/

I još napomena - ukoliko ti sistemski disk nije SSD - preporučujem da si ga nabaviš i ugradiš. Svaki laptop unazad 10, ak ne i 15 godina, poletit će.
Pretpostavljam da ga nemaš s obzirom da si napisao da si napravio upgrade sa Win7, a Win7 je desetljeće star OS
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 10:06   #5092
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Da, Avast (1 - 2 - 3) je odavno otpjeval svoje, pa što manje ovakvih "sigurnosnih" rješenja, tim bolje. Kaj se diskovnog prostora tiče, uz sve rečeno, eventualno još da povremeno provjeri situaciju Disk Cleanupom, pa obriše kaj se nakuplja nakon većih nadogradnji.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.03.2021. u 10:25.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 12:49   #5093
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 247
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
E da, nisam komentirao prije - zašto koristiš ZoneAlarm, ili još gore, Avast?

Pusti ta smeća i koristi nativni firewall i antivirus, em su efikasniji i troše manje resursa, em su postali i neki od ponajboljih rješenja na Windozama.

Avast pogotovo, njega ne bi ni štapom više pipnuo od kad je i sam posao skoro pa malware.

A kaj se tiče veličine diska - pretpostavljam da tu SxS folder igra ulogu sa svojim junction i symlinkovima koji vjerojatno pojedu tu razliku.

Probaj eventalno baciti oko na file listu sa WizTree-jem (po meni daleko boljim i bržim rješenjem od hvaljenog WinDirStata):
https://wiztreefree.com/

I još napomena - ukoliko ti sistemski disk nije SSD - preporučujem da si ga nabaviš i ugradiš. Svaki laptop unazad 10, ak ne i 15 godina, poletit će.
Pretpostavljam da ga nemaš s obzirom da si napisao da si napravio upgrade sa Win7, a Win7 je desetljeće star OS
Nekako sam naučen na ZoneAlarm još od win xp. Ali, prihvačam tvoje mišljenje, Zone alarm i Avast idu na deinstalaciju i uklanjam ih sa kompa.

U pravu si, sistemski disk nije SSD. Vidiš do sada nisam ni razmišljao da stavim SSD. Ozbiljno ću razmisliti o tome.

Pogledat ću s WizTree-jem, čisto zbog moje znatiželje.

Hvala!
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 13:36   #5094
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,034
Citiraj:
Autor fico007 Pregled postova
Postavio sam i ovo i opet mi nedostaje nekih 4 - 4,5 GB. Imate li ideju gdje je utrošena ta razlika? Nije da ne mogu živjeti bez tih 4 GB, ali bih voli znati gdje su utrošeni i kako ih mogu vidjeti.
Obzirom da sam ostavio 110 GB prostora na "sistemskom disku" hibernaciju i page file nisam dirao.
Hvala svima na savjetima!
Da, pojavio se još jedan gladuš.
Znači sad su tri glavna krivca: hibernacija, pagefile i reserved storage.
Što se tiče tweakanja raznoraznih O&OShutup je moj izbor.
I Defender je postao također dovoljno dobar zadnjih godina.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 11:05   #5095
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
ZoneAlarm i Avast su bili i meni defaultuša na XP-u, pogotovo kad se sjetim Avasta i ovog:
https://www.youtube.com/watch?v=ZgggVF1VpnI

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 22:42   #5096
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 05:22   #5097
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,034
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Lijepo, ali šta nisu najavili da će omogućiti dual pane funkcionalnost ili nedajbože multi-tabs?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 13:14   #5098
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 321
im i za skinut novi icon pack....sto se tice tabs, koristim vec godinama clover! ne znam sto bi bez toga
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 13:44   #5099
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova

Avast pogotovo, njega ne bi ni štapom više pipnuo od kad je i sam posao skoro pa malware.
Avast koristim odavno na PCu i koristim ga još dan danas i super mi je. Ne vidim problem.
Kažeš da nativni win10 antivirus radi bolje? Gdje ga naći? Očito sam nešto propustio.



Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 14:24   #5100
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,034
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Avast koristim odavno na PCu i koristim ga još dan danas i super mi je. Ne vidim problem.
Kažeš da nativni win10 antivirus radi bolje? Gdje ga naći? Očito sam nešto propustio.



Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Pa integriran je u OS, zove se "Windows Security" po novom.
Kad instaliraš neki drugi AV, automatski se deaktivira, vjerojatno ga zbog toga nisi skužio.
kopija je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na