Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2020., 12:20   #961
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Za tvoj slucaj/namjenu nevidim uopce poantu (kamata je kako i sam kazes mizerna 0.05% na otvo renu stednju), koja je razliaka da ti novci stoje na Tekucem racunu ? Mislim ako zelis da su dostupni instant u svakom trenu onda ih ostavi na tekuece i to je to.

Ili sakrivas pare od zene/cure/wahtever pa zato "nesmiju" biti na tekucem ? U tom slucaju onda otvorena stednja je najbrza procedura .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 22.12.2020. u 12:30.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:28   #962
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Za tvoj slucaj/namjenu nevidim uopce poantu (kamat aje kako i sma kaze smizerna 0.05% na otvo renu stednju), koja je razliaka da ti novci stoje na Tekucem racunu ? Mislim ako zelis da su dostupni instant u svakom trenu onda ih ostavi na tekuece i to je to.

Ili sakrivas pare od zene/cure/wahtever pa zato "nesmiju" biti na tekucem ? U tom slucaju onda otvorena stednja je najbrza procedura .
Hahaha nije nikakvo skrivanje u pitanju, dapače sve je u skladu sa ženom. Više se radi o organizaciji/budžetiranju. Tipa pokušavam odvajati godišnje za auto, za ovo za ono, tako da u pravilu trebam samo odvojiti si novce i da lako mogu vidjeti koliko sam uštedio i za šta. Isto tako za nedaj Bože da mogu uzet kad god.

Da u pravilu, mogu sve imati na tekućem ili u cashu, ali takve sam prirode, malo i OCD valjda, moram si to na neki način "odvojiti" inače ću potrošiti. Ja sam tip osobe koji što ima u džepu potroši, jbg.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:29   #963
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Imao je Erste dodatnu karticu za neki "štedni račun". Na njega si mogao uplatiti samo unutar banke, nije imao IBAN vanjski, ali je imao svoju karticu koju si mogao peglati.
Možda ima ZABA tako nešto.

EDIT: Ali mislim da ti je HPB Smart najjednostavnije. Nije u istoj banci, ne vidiš ih, besplatno, a možeš doći do para kada god želiš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:37   #964
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Da u pravilu, mogu sve imati na tekućem ili u cashu, ali takve sam prirode, malo i OCD valjda, moram si to na neki način "odvojiti" inače ću potrošiti. Ja sam tip osobe koji što ima u džepu potroši, jbg.
Onda kao sto ti je kolega franzD prije vec preporucio, uzmi u ZABAi tu Otvorenu stednju i stavi si prvi rok na 1 ili 3 mjeseca da ne cekas dugo i nakon sto istekne taj period daljni prijevremeni raskidi su bez penala i automatski se orocava na isti period.
Ja sam davno prije 7-8 godina imao tu otvorenu orocenu u ZABAi (dok je kamta jos bila 2% na 3 mjesecna orocenja) i mjesecno sam rucno prebacivao XYZ na to (nisam htio trajni nalog a i nekad sam prebacio jednom nekad dvaput mjesecno) a kad sma to htio podici morao sam se najavit u banci jer za sume preko 30.000 kn kao trebas najavit da pripreme novac.

Ali isto bi bilo i da sam podizao 30k+ sa tekuceg nisu bas sretni ako dodjes na blagajnu i kazes ja bi 50k tj. zele pripremit novac dan prije (bar je tako bilo tada, za danasnje doba kad imaju viska para i neznaju kome da uvale kredit mozda nije vise problem doci bez najave i podic 50, 70, 100k... )
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 12:41   #965
blue239
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 1
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova

Da u pravilu, mogu sve imati na tekućem ili u cashu, ali takve sam prirode, malo i OCD valjda, moram si to na neki način "odvojiti" inače ću potrošiti. Ja sam tip osobe koji što ima u džepu potroši, jbg.
Imaš u Sberbank B-FREE štedni račun (ima IBAN) u HRK ili EUR s besplatnim netbankingom koji ti omogućava da prebaciš novce natrag na svoj referentni račun po potrebi bez naknade. Kamata je 0.10% godišnje za HRK ako se ne varam.
Ako su manji iznosi u pitanju možeš novce na njega prebacivat i preko Kekspay-a pa ti je i to besplatno ako ne želiš plaćati nalog za prebacivanje.
blue239 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:07   #966
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Hvala svima na info. Sberbank B-Free je u pravilu ista stvar ko i otvorena štednja. Sada sam i sa chatom od Zabe pričao, minimalni rok je 12 mjeseci ali nema penala za raskid. Jedina caka je što ne mogu djelomične iznose dizati. Znači kada se diže prijevremeno, raskida se ugovor i cijeli iznos koji je trenutno uplaćen se mora isplatiti.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:10   #967
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Hvala svima na info. Sberbank B-Free je u pravilu ista stvar ko i otvorena štednja. Sada sam i sa chatom od Zabe pričao, minimalni rok je 12 mjeseci ali nema penala za raskid. Jedina caka je što ne mogu djelomične iznose dizati. Znači kada se diže prijevremeno, raskida se ugovor i cijeli iznos koji je trenutno uplaćen se mora isplatiti.
A ti onda zaj.. sistem pa napravi tri (ili kolko trebas) odvojene otvorene stednje .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 22.12.2020. u 16:21.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:14   #968
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A ti onda zaj.. sistme pa naapravi tri (ili kolko trebas) odvojene otvorene stednje .
Why not?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:16   #969
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Te stednje nisu losa ideja ali su puno losija od withsavea di instantno mos skidat i stavljat po potrebi. Npr imas tamo 10k eura, dodajes svaki mjesec nesto ako zelis, nekad ne zelis. Onda trebas kupit npr. skuter pa skines 5k eura i nastavlja se dalje sa ostatkom, opet dodajes i skidas kako zelis.
U slucaju stednje bi je morao raskidat svaki put kad ti treba makar dio tih novaca. Steta sta nema neko bolje rjesenje poput vise withsave vaultova ili nesto slicno.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:22   #970
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako ću štediti, onda ću radije uzeti 3. mirovinski stup. 'em od države dobiješ 15% nagrade (doduše sa debelim zakašnjenjem), 'em možeš raskinuti ugovor kad hoćeš i podići lovu ili si je ostaviti za penziju, 'em na uloženu lovu dobijaš neku dobit ako Fond posluje pozitivno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:29   #971
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ovo zadnje je dobar "ako". RBA, recimo, zadnje dvije godine ima prinos u minusu
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:31   #972
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pa nije poanta stednja ovdje nego je u pitanju nacin odvajanja novca do kojeg lako dodes po potrebi.

BTW, kad smo se dotakli toga - otkad mozes raskinut 3. stup prije uvjeta za mirovinu, odnosno navrsenih 55 godina?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:38   #973
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Te stednje nisu losa ideja ali su puno losija od withsavea di instantno mos skidat i stavljat po potrebi. Npr imas tamo 10k eura, dodajes svaki mjesec nesto ako zelis, nekad ne zelis. Onda trebas kupit npr. skuter pa skines 5k eura i nastavlja se dalje sa ostatkom, opet dodajes i skidas kako zelis.
U slucaju stednje bi je morao raskidat svaki put kad ti treba makar dio tih novaca. Steta sta nema neko bolje rjesenje poput vise withsave vaultova ili nesto slicno.
Da to, definitivno bolje zvuči. Ali jbg, Zaba nema tako nešto, barem koliko znam. A ne da mi se sve seliti u PBZ, pogotovo u ovo korona doba ići u banku, tj. čekati u redovima.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:40   #974
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Why not?
Ja imam dva tupperwarea, na jednom je nacrtan auto, na drugom je more
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:48   #975
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja imam dva tupperwarea, na jednom je nacrtan auto, na drugom je more
Hahaha, whatever works.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:51   #976
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
To je to, samo se trazi digitalno rjesenje za isto to. Ipak smo na pcekspert forumu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:54   #977
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Koristim Telekom Bankarstvo kod Zabe. Imam tekući, devizni, standardni Mastercard, tu i plaću primam, klasika. Dal je moguće kod njih otvoriti dodatni tekući? Ili se mora imat samo jedan? Tipa na taj dodatni bi si odvajao neke novce kao oblik štednje, ali da ipak ako zatreba da mogu povući isti tren. To trenutno radim tako da prebacujem na eure na devizni, ali onda kad tu i tamo hoću povući moram opet konvert u kune po njihovim tečajevima.

Ili da otvorim Smart u HPB kao dodatni? Iako bi rađe u istoj banci da mogu šaltati instant.
Ja sam to riješio sa štednjama koje nisu oročene. Nema ih ni smisla oročavati jer su premije mizerne, nikad manje.
Trajnim nalogom sam odredio koliko da sjeda na račune, a po potrebi mogu skinuti s računa ili dodati preko app.
Na taj način funkcioniraju naše štednje, dječije štednje i investicijski fondovi. Nema potrebe za dodatnim računima
Jedino kod dječjih štednji ... ako je dijete maloljetno, za povlačenje novca treba privola oba roditelja, a povlači se maksimalno 10000kn mjesečno.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 13:57   #978
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
To je to, samo se trazi digitalno rjesenje za isto to. Ipak smo na pcekspert forumu.
Hehehe, baš čitam ovaj #withSave, baš fora izgleda. Točno ono što sam si zamislio.

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ja sam to riješio sa štednjama koje nisu oročene. Nema ih ni smisla oročavati jer su premije mizerne, nikad manje.
Trajnim nalogom sam odredio koliko da sjeda na račune, a po potrebi mogu skinuti s računa ili dodati preko app.
Na taj način funkcioniraju naše štednje, dječije štednje i investicijski fondovi. Nema potrebe za dodatnim računima
Koje štednje koristiš? Otvorena ili?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:03   #979
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Da "otvorena, a klincima smo stednje iz pbz-a prebacili na hpb "Kockicu"
Sve bez oročenja. Na trajni nalog, a po potrebi možeš dodati ili povuci sredatva kad god zeliš. Uz iznimku i uvjete gore pomenute dječje štednje zbog zaštite prava djeteta ..
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:06   #980
blue239
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja idem il taj diners ili visu kreditnu. Ubija me ovo što je debilan način rata u HPB-u.

No s druge strane, što mi to vrijedi kad je nemam rata, aplikacija je tak tako a ni bankomata nema previše. A ne mislim čekati red u pošti.
Problem kartice za obročnu kupnju ako ti je osnovni račun u HPB je najbolje riješiti nekom karticom izvan HPB-a jer njihove i nisu neka velika "sreća".

Netko je spomenuo Diners HAK - obzirom da su u cijenu uključeni auto asistencija i jedna izmjena guma godišnje to članarina ispada besplatno, a ipak se dobije i više nego solidna charge kartica s obročnom otplatom.

Ili besplatne varijante poput PBZ Premium Visa revolving ili ZABA go!card Mastercard. Kod prve je lakša procedura dobijanja dok ZABA traži hrpu papira i vjerojatno će ti dati limit oko jedne plaće što je mizerno.

Ako si uredan klijent po DOR/HROK registrirama onda ti je rješenje i RBA kreditna kartica koju daju vanjskim korisnicima ali uz priličan broj potvrda kad se uvjere da ti je bonitet OK. Možeš je koristiti kao revolving ili charge pa ovisno o tome plaćaš ili kamate ili članarinu 19kn. Ima i nagradni program tako da se definitivno isplati ako je koristiš svakodnevno, a na rate možeš podijeliti bilo koju kupnju iznad 300kn bilo gdje uz samo 15kn jednokratne naknade. To je bitno bolje nego HPB kartice na rate.

Sve ovisi koliko često misliš koristiti tu karticu.
blue239 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:11   #981
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Da "otvorena, a klincima smo stednje iz pbz-a prebacili na hpb "Kockicu"
Sve bez oročenja. Na trajni nalog, a po potrebi možeš dodati ili povuci sredatva kad god zeliš. Uz iznimku i uvjete gore pomenute dječje štednje zbog zaštite prava djeteta ..
Je ali na otvorenoj u Zabi ne možeš povući dio novaca već moraš sve. Kod PBZ-ove otvorene je npr zgodno možeš povući dio a ostatak ostaviti.

Ali dobro, bitno je da se može do para.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:16   #982
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Kod PBZ-ove otvorene je npr zgodno možeš povući dio a ostatak ostaviti.
To mozes samo sa ovim #withsave sranjem, na obicnoj stednji mislim da ne mozes. Cak mislim da, ako sam dobro vidio jutros, da na samo jednoj varijatni stednje imas opciju dodatnih uplata.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:16   #983
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Možda glupa ideja, ali zašto ne otvoriš kunski žiro u zabi? 5kn mjesečno i možeš premjestiti novce kako hoćeš kad hoćeš ako ti je tekući tamo.

Poslano sa mog Mi 10 Pro koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:20   #984
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Je ali na otvorenoj u Zabi ne možeš povući dio novaca već moraš sve. Kod PBZ-ove otvorene je npr zgodno možeš povući dio a ostatak ostaviti.



Ali dobro, bitno je da se može do para.
Govorim za hpb
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:29   #985
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
HPB onaj free tekući preko mobitela, ima li naknade za zatvaranje računa?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 14:44   #986
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor XXX_Man Pregled postova
Možda glupa ideja, ali zašto ne otvoriš kunski žiro u zabi? 5kn mjesečno i možeš premjestiti novce kako hoćeš kad hoćeš ako ti je tekući tamo.

Poslano sa mog Mi 10 Pro koristeći Tapatalk
Ne zvuči uopće ko glupa ideja. Al šta nije žiro isključivo za honorarne prihode, rente itd? Mislim ako si ja sam mogu odvajati na žiro koliko hoću i kad hoću, to bi mi bila solidna solucija za malo love, instant lova vamo/tamo.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 16:23   #987
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Da, mislim (nisam 100% ziher pa nek neko upuceniji ispravi ako treba) da ziro "moras" pravdat poreznoj jer to smatraju dobitkom/honorarom pa se dobro raspitaj prije.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 17:17   #988
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da, mislim (nisam 100% ziher pa nek neko upuceniji ispravi ako treba) da ziro "moras" pravdat poreznoj jer to smatraju dobitkom/honorarom pa se dobro raspitaj prije.
To je teorija. Iz tog razloga ja nikada nisam previse "kemijao" po ziru da me netko nepotrebno ne kontaktira iz porezne. Namjena Zira je primanje dohotka koji nije dohodak od nesamostalnog rada pa je time i oporeziv.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 17:22   #989
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Provjeri svakako, ali mislim da nije problem ako sam sebi prebacuješ, barem sam tako čuo...

Poslano sa mog Mi 10 Pro koristeći Tapatalk
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 08:27   #990
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Prebacujem lovu sa žira na tekući (ZABA) i obratno stalno i nitko me ništa nije pitao nikada.

Kad legne najamnina prebacim na tekući, kad trebam neki shopping na Aliju obaviti prebacim s tekućeg na žiro, nikakvih problema već 3 godine.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na