Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2020., 14:51   #721
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
I ja bih trebao pomoć oko kupnje usisavača.

Treba mi neki usisavač za garsonjeru od 30 kvadrata. I stvarno ne znam što da odaberem.
Laminat pod i pločice bi usisavao 99% vremena.
Naravno bilo bi dobro da je koliko toliko kompaktan i cijenovno prihvatljiv.

Gledao sam Miele C1 i čini mi se kako je odličan, ali mi je 1200 kn puno za dati..


Hvala na pomoći unaprijed.
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 15:08   #722
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
I ja bih trebao pomoć oko kupnje usisavača.

Treba mi neki usisavač za garsonjeru od 30 kvadrata. I stvarno ne znam što da odaberem.
Laminat pod i pločice bi usisavao 99% vremena.
Naravno bilo bi dobro da je koliko toliko kompaktan i cijenovno prihvatljiv.

Gledao sam Miele C1 i čini mi se kako je odličan, ali mi je 1200 kn puno za dati..


Hvala na pomoći unaprijed.

Do 900 Kn:
https://www.sancta-domenica.hr/mali-...fc9334-09.html


Koristiš turbo četku (druge ti neće ni trebati jer nemaš tepiha)
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 18:07   #723
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Uzeo sam neki Elektrolux u Elipsu, 799kn, s vrećicom. Dodatni filtrer su perivi. Ima regulaciju snage, na max i zatvorenim onim otvorom na cijevi, zalijepi se za ravni pod i jedva se pomakne. Vuče ko blesaF. Vrečice su po 10-12kn komad, original. 5 g garancije s registracijom proizvoda preko neta.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 10:54   #724
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Ziga Pregled postova
Do 900 Kn:
https://www.sancta-domenica.hr/mali-...fc9334-09.html


Koristiš turbo četku (druge ti neće ni trebati jer nemaš tepiha)
po onome što piše na philips stranici turbo četka je za tepihe i dlake više...


našao sam identičan model bez dodatnih četki za 659kn
https://www.centar-tehnike.hr/usisav...m_medium=click

kao i ovaj (koji bi trebao biti isti) ali ima uz osnovnu i četku za tvrde podove..

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000267905


pretpostavljam da je to isti usisavač ali su oznake drugačije malo zbog dodatnih četki...

Zadnje izmijenjeno od: thezero. 13.08.2020. u 11:08.
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 11:43   #725
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
po onome što piše na philips stranici turbo četka je za tepihe i dlake više...

pretpostavljam da je to isti usisavač ali su oznake drugačije malo zbog dodatnih četki...




Imam sve nastavke na usisavaču i turbo četka mi najbolje usiše sve s parketa i pločica + triactive je također super.
Klasične četke guraju "smeće" po podu.


Sve je to više manje isto (motor i elektronika su isti) samo mijenjaju brojeve i bojeve na usisavačima i dodaju dodatke četke...



__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 11:54   #726
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Klasične četke znaju gurati na sve strane mrvice, pa sam isto koristio turbo četku za parket. Na kraju mi se najboljim pokazao Miele-ov Twister nastavak. Najjednostavniji mogući, ali prokleto efikasan. Stara kad ga je probala na usisavaču je ostala iznenađena, kaže da izgleda idiotikus simplikus, ali radi bolje od bilo koje četke koju je probala.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 18:55   #727
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Na kraju nisam uzeo Miele jer narudžba nije prošla, nisu ga imali. Neki dan sam baš gledao u okolici ni jedan medamarkt nema miele usisavace bez vrecice, dobit ce ih u 9.mj. Mislim da bi mogo izić novi model ili bar bolja serija istog. Pa se probaj strpit, ja definitivno budem.
Moram sam sebe quotat. DObio email od mediamarkta, stigo usisavač, upravo ga pokupio, isprobam ga kad dođem u RH.
Uzeo sam cat&dog zbog četke koja pokupi sve dlake i mucice jer doma imam jedan specifičan tepih koji baš zacvika mucice od čarapa i odjeće i teško se odvajaju tj usisavaju, pa me baš zanima kako će odradit posao. Naravno i dobar je za posisat kosu.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2020., 15:21   #728
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000267905

kupio, za prvo usisavanje zadovoljan. vidjet ćemo dalje.

Četka za tvrde podove zadovoljava moje potrebe većinom tako da ostaje cijelo vrijeme gore.

hvala na pomoći
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 19:34   #729
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Moze pomoc za mokro suhi usisavac. Uglavnom treba mi za po kuci ocistiti kutnu, stolice koji put automobil. I recimo laminat i pločice. E sada neznam koji odabrati. Planiram karcher 4001 se+cetka za tkaninu koji bi me dosao oko 2000kn sa tom cetkom. Mada jedni ga hvale jedni pljuju. I on ima 1500w sta je puno manje nego bosch
Ili bosch BWD421PRO koji ima 2100w i dode oko 2000kni jako puno pribora. I za njega bas ne mogu nigdje nac misljenja.
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 12:59   #730
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Narucio i treci C3, ovaj put allergy (kojeg i mi imamo). Frendovi dodju i vide, probaju, pa se zavrsi "a kako bi mi mogli kupiti istog"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 13:27   #731
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
također, uzeo ovog
https://www.miele.co.uk/e/cylinder-v...df4-10660810-p

miele c3 powerline u elipsu za 1600kn.. lijepi za pod
prije njega je bio u pogonu Iskra usisavač na vrećice star pa bar 15godine i više, taj je isto saugao dobrano
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 13:49   #732
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Zna netko da li Miele ima neke standardne priključke za nastavke?
Imam model kupljen prije cca 12-13g i doašo je s hrpom prilkjučaka, a sad vidim da bi mi bio zgodan i twister nastavak. Još uvijek sauga kao i prvi dan

Turbo nastavak - da li bi to bilo dobro za auto tepihe?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 18:39   #733
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Ima li ovaj iz elipsa za 1600 kn hepa filter? Ne kužim koje su razlike osim u opremi. Po čemu je npr allergy specifičan?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 19:09   #734
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Allergy dođe s drukčijom drškom i hepa SF-HA50 hepa filterom u paketu. Samo filter je oko 200kn bez dostave na Amazonu (ne gledam lokalne shopove). Allergy usisavač na Amazonu dođe oko 1800kn s dostavom preko Mailboxa.

Uspoređujući moj Allergy i od staraca Exellence, ne vidim razliku osim u drški i razlici u vrsti filtera. Ako dobro vidim, SF-HA50 bi trebao odgovarati za sve Complete C3 modele, a to su Allergy, Exellence i ovaj gore Powerline. Govorim gledajući support listu na ambalaži od filtera, nisam probao hepu na Exellenceu.

Exellence dolazi s nekim basic osnovnim filterom u paketu (ne sjećam se modela), a vjerujem i Powerline isto. Starcima sam uzeo SF-AA50 filter s aktivnim ugljenom.

EDIT:
Uz Exellence ide AirClean Plus 50 filter, najosnovniji, moze gore SF-HA50.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 24.08.2020. u 20:18.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 08:25   #735
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Allergy dođe s drukčijom drškom i hepa SF-HA50 hepa filterom u paketu. Samo filter je oko 200kn bez dostave na Amazonu (ne gledam lokalne shopove). Allergy usisavač na Amazonu dođe oko 1800kn s dostavom preko Mailboxa.

Uspoređujući moj Allergy i od staraca Exellence, ne vidim razliku osim u drški i razlici u vrsti filtera. Ako dobro vidim, SF-HA50 bi trebao odgovarati za sve Complete C3 modele, a to su Allergy, Exellence i ovaj gore Powerline. Govorim gledajući support listu na ambalaži od filtera, nisam probao hepu na Exellenceu.

Exellence dolazi s nekim basic osnovnim filterom u paketu (ne sjećam se modela), a vjerujem i Powerline isto. Starcima sam uzeo SF-AA50 filter s aktivnim ugljenom.

EDIT:
Uz Exellence ide AirClean Plus 50 filter, najosnovniji, moze gore SF-HA50.
Hvala na info, nije li onda smislenije uzeti u Elipsu za 1600 i dodatno hepa filter za 200+/- kuna. Imaš garanciju ovdje i ne moraš čekati dostavu, riskirati lom i povrat.

Na rubu sam da upravo tako napravim.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 09:23   #736
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
To je ovaj?
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...Red-PowerLine/

Ne vidim zasto ne bi mogao napraviti to sto kazes, sve stima. Mene je bila potrefila akcija za Allergy (1600kn) na Amazonu pa me usisavac, 12 vrecica i dodatni hepa filter sa mailboxom ispalo ravno 2250kn. Dvije godine sam miran s potrosnim materijalom. 2 god. garancije preko Amazona. U to vrijeme je kod nas samo usisavac bio (iirc) 2300kn u Ronisu. Mislim da ga ni Elipso nije imao na stanju. Ful smo htjeli isti taj jer smo ga vidjeli kod frendova pa nam se nije dalo istrazivati

Sad vidim da Powerline ima razliku u glavi/cetki naspram nasa dva: SBD 290-3 naspram SBD 660-3. Citajuci specke Powerline glave ne vidim neku upecatljivu razliku tako da...

Allergy jos ima svjetlecu reset tipku, samo vizualni podsjetnik da promjenis filter nakon 50h rada. Ako imas neki bolji filter (aktivni karbon ili hepa) s timestrip trakom taj reset ti realno nije ni potreban. U godinu dana ces nekoliko puta promjeniti vrecicu i pogledati dokle je dosao timestrip. Ili na papiric zapises kad si promjenio filter/vrecicu i zalijepis memo na dno usisavaca - like I did

Realno, Powerline je dobra kupovina, a razlike nisu toliko bitne tako da...
Za cijene filtera i vrecica se raspitaj u Elipsu, pogledaj na Miele sajtu i na kraju pronjuskaj na Amazonu ili ako ima jos gdje... Na vecoj zalihi vrecica ces proci dosta jeftinije ako uzmes izvana nego kod nas.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 21:46   #737
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
U plodinama. je sad neki hoover sprint evo kao sa 700 na 350, bez vrećice usisavac, 700 W, vrijedili to što? il bolje nadodat jos 400 pa uzet nesto bolje. Inace interesira me mali usisavac. Imam stapni baterijski electrolux i iako. je skroz dobar triba nekad jos "Suction powera", ali bi volio da je sto tisi.
http://www.hoover.hr/hr_HR/klasicni-...2/se71_se41011
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 11:45   #738
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
U plodinama. je sad neki hoover sprint evo kao sa 700 na 350, bez vrećice usisavac, 700 W, vrijedili to što? il bolje nadodat jos 400 pa uzet nesto bolje. Inace interesira me mali usisavac. Imam stapni baterijski electrolux i iako. je skroz dobar triba nekad jos "Suction powera", ali bi volio da je sto tisi.
http://www.hoover.hr/hr_HR/klasicni-...2/se71_se41011

Pa ako je za povremeno usisavanje i imaš većinom parket/laminat/pločice, odradit će posao isto kao i duplo skuplji



Ako imaš viška novca kojeg ti nije žao potrošiti onda uzmeš skuplji u startu
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 12:42   #739
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
Pa taj dio odrade posla i je caka. Imam taj Electrolux baterijski/stapni koji sredi plocice i laminat bez problema, ali nema dovoljno snage da pokupi prašinu iz kutova i da posrklja dobro tepih jer radi na principu rotiranja četke i uvlačenja a četka ne može sam kut.

Gledao sam i ovaj mieleov C3 al mi je prevelik, i prika mi ima Phillips tipa FC 9331(mozda nije taj tako izgleda) koji čupa parket kad nije na četki, ali kaže da mu fali snage kad upali četku, kojeg je platio oko 600-700 kn

Nemam viska, a nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino ali zna se ponekad desit da je jeftino dobro, jer koliko mi zvoni Hoover je nekada davno bio dobar brand usisavača, ali isto tako su prije grundig, tošiba i filips bile njemačke, japanske i nizozemske firme sad sad su turske i kineske
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 09:57   #740
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Ima netko kakvu preporuku za mini ručni aku usisavač? Najviše mi treba zbog paučine, pun mi je k više šetanja po kući s metlom a veliki usisavač je baš nepraktičan za čišćenje kuteva pod stropom.

Volio bih izbjeći najgori škart a opet nisam baš ni za davanje nekih velikih novaca, jel bi neki od ovih možda bili ok:
https://www.emmezeta.hr/hoover-sj60w...m_medium=click
https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000229721
https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000256330

Unaprijed hvala.


Edit - bio do Emmezete, isprobao par modela. Bit će red dići letvicu malo, ovi linkani modeli bi čak bili ok za skinuti paučinu, ali slabi su za recimo usisati auto. A kad već kupujem...

Trenutno sam najbliži ovom https://www.svijet-medija.hr/art/ruc...mvc148fw/79471 ipak malo ozbiljnija stvarčica, baš fino zalijepi dlan za usis.

Zadnje izmijenjeno od: cro_ryder. 23.09.2020. u 13:38.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 09:43   #741
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Stigla zvjerčica https://www.gorenje.hr/proizvodi/mal...vc148fw/567596

Zadovoljan, fino vuče, bit će ok i kad malo oslabi baterija (koja je btw. zamjenjiva, što je dodatni plus).

Od slabijeg modela (kojeg sam prvo gledao) vuče i više nego duplo jače (13L/s vs 5L/s) uz manju buku (72 dB(A) vs 80 dB(A)), link na usporedbu https://www.gorenje.hr/usporedba-pro...7596&p2=623850

U svakom slučaju preporuka.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 09:53   #742
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
Ja sam uzeo neki dan Roborock S5 max, sad imam 2 usisavača, roborcka i štapni elux, a nemam usisavač
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 21:04   #743
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam uzeo neki dan Roborock S5 max
Dobrodošao u klub
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 22:39   #744
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Di si ga uzea i za koliko @OuttaControl? I ja ga se mislim uzet pa da se malo uputim di sta...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2020., 23:04   #745
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam uzeo neki dan Roborock S5 max, sad imam 2 usisavača, roborcka i štapni elux, a nemam usisavač
mozeš nabacit nekakve osobne dojmove, isto ganjam nekakvi usisavač za ljenčine a ne znam koji
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 18:25   #746
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
mozeš nabacit nekakve osobne dojmove, isto ganjam nekakvi usisavač za ljenčine a ne znam koji
Koristim ja S50 kakvih 6 mjeseci.
1. Maknuti sve sitnarije s poda, meni je pojeo usb c kabel od punjača mobitela.
Kabel u smeću.
2. Paziti da ne posrče vodu, sjebaće filter. Glavni filter unatoč preporukama nebi prao u vodi, mislim da je to prvog zagušilo.
3. Računaj da su sve četke i filteri na njemu potrošna roba.
4. Support odgovara u roku 30min. Nisam mogao vjerovat. Imao sam problem s jednim kotačem, zavukao se papir.
5. Ispao mi je s wifi mreže par puta.
6. Dva tri puta mi se aplikacija zblesila, tipa ne učita mapu stana. Ali to je ionako vječito u beta fazi.
7. Paziti na pozicije gdje može zaglaviti. Kod mene fotelja malo izaziva probleme.
8. Spremnik moraš nakon svakog usisavanja isprazniti, i otresti filter.
9. Svi dijelovi, uključujići i one koji nisu potrošni, se nevjerojatno lako skidaju i mijenjaju. Za doslovno sve imaš youtube tutorial.
Izađeš iz stana, pošalješ ga da čisti, zavlači se gdje ti nećeš sigurno. Dodatno je potrebno eventualno tepih usisat.
Uglavnom ja oduševljen.
Možeš ga poslat po pojedinim prostorijama, možeš odredit no go zone, možeš mu timer stavit.
Ja uglavnom svako jutro potrošim par minuta na izlasku iz stana da mu "pripremim teren", i pošaljem ga na čišćenje. I nema prašine i dlaka po podu. Raspored čiščenja se može potpuno automatizirati, ali tipa popet će se na sitne dječje igračke, i zaglavit. Dakle nema Superzingsa po podu...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 22:52   #747
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
Ja sam ga tek kupio i naravno da sam totalno odusevljen. Doduse posto se za 1500kn on moze uzeti C1 nisam bas siguran da featurei S5 Max vrijede toliko vise novaca, ali meni je to gušt .

Koliko sam čitao C1 i S5 max identicno usisavaju, S5max ima malo bolji mop. Caka je sta s5 max možeš poslati da ti očisti samo neki komadic stana, dok C1 bez lidara ne možeš nego čisti sve po redu. i ne možeš namjestiti no go i no mop zone. Ali stavis ga u sobu zatvoriš vrata. i nek gonja

Uglavnom treba mu pripremit teren kako kolega kaze ima nekih mjesta di zapinje i na prvo paljenje ga treba pustiti da odradi kompletno ciscenje da izmapira cijelo podrucije, i da se otkriju problematicna mjesta. Ja imam 2 no go zone, i jednu imam al nemam nego maknem stolic koji mu je problem jer uđe preko nogica(kvadratne cijevi) a ne zna izać vanka jer udara u noge pa mu senzor kaze da se vrati nazad. Kad ima Mop prikljucen vise zapinje nego bez mopa, pa je dobro definirati no mop zone i odradit jedan full cleanup bez mopa i jedan sa.

Baza je sto ako fizički moze proci, onda ce se on provuci nekako, imam stolice taman širine kao on, i progura de nekako

Sta se tice usisavanja, držim ga na balanced, sam skuzi kad je tepih pa pojača, ali baterija je dovoljno jaka da ga komotno mogu drzati na max i ostat ce vise od 50%. Usisa isto ko stapni usisavac, da treba tu i tamo sa pravim, treba sigurno i mop i njega ali on posrka čudo prašine svaki put i to cini wow efekt i smanjuje pravo usisavanje na puno rijeđe. Ja još nemam ni kućnih ljubimaca ni male djece da imam njih bilo bi jos veće oduševljenje.

Jos ga nisam schedulao jer žena radi od kuce pa nezz koja je ura idealna, al da je stan prazan bilo bi dok sam na poslu, al kad idem negdi kliknem clean i to je to. Kad se vratim ispraznim spremnik i to je to.

Jedan od problema su mu tanki, mekani/lako savitljivi tepisi. Nakon 2-3 prolaska preko tepiha ga presavije nekoliko puta i onda zapne od njega, znaci ili maknit tepihic ili ga zaljepiti. Tvrđe/deblje tepihe bez problema ocisti.

I najsmješniji trenutak ikad je bio kad sam mu pomakao dock u drugu sobu, 10 min ga je tražio ali ga je uspio nac

Ja sam svog uzeo u Svijetu medija za 3700, jer su ga imali odmah u trgovini a cijena je svagdje ista. Eventualno 100 kn manje.
Tipkam s moba, sorry na greškama

Link na C1
https://a.aliexpress.com/_mtVwlCL

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 04.10.2020. u 22:59.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 23:38   #748
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Jel netko proučio Philips cyclone seriju? Isplati li se ići na jaču verziju: FC9744/09 ili razlika u cijeni spram FC9331/09 nije opravdana?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 12:15   #749
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Imam Dyson V11 Absolute i mogu samo preporučit. Nisam znao da su te rotirajuće četke toliko dobre dok nisam sam probao...
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 14:17   #750
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Koristim ja S50 kakvih 6 mjeseci.
1. Maknuti sve sitnarije s poda, meni je pojeo usb c kabel od punjača mobitela.
Kabel u smeću.
2. Paziti da ne posrče vodu, sjebaće filter. Glavni filter unatoč preporukama nebi prao u vodi, mislim da je to prvog zagušilo.
3. Računaj da su sve četke i filteri na njemu potrošna roba.
4. Support odgovara u roku 30min. Nisam mogao vjerovat. Imao sam problem s jednim kotačem, zavukao se papir.
5. Ispao mi je s wifi mreže par puta.
6. Dva tri puta mi se aplikacija zblesila, tipa ne učita mapu stana. Ali to je ionako vječito u beta fazi.
7. Paziti na pozicije gdje može zaglaviti. Kod mene fotelja malo izaziva probleme.
8. Spremnik moraš nakon svakog usisavanja isprazniti, i otresti filter.
9. Svi dijelovi, uključujići i one koji nisu potrošni, se nevjerojatno lako skidaju i mijenjaju. Za doslovno sve imaš youtube tutorial.
Izađeš iz stana, pošalješ ga da čisti, zavlači se gdje ti nećeš sigurno. Dodatno je potrebno eventualno tepih usisat.
Uglavnom ja oduševljen.
Možeš ga poslat po pojedinim prostorijama, možeš odredit no go zone, možeš mu timer stavit.
Ja uglavnom svako jutro potrošim par minuta na izlasku iz stana da mu "pripremim teren", i pošaljem ga na čišćenje. I nema prašine i dlaka po podu. Raspored čiščenja se može potpuno automatizirati, ali tipa popet će se na sitne dječje igračke, i zaglavit. Dakle nema Superzingsa po podu...

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Dobrodošao u klub
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam ga tek kupio i naravno da sam totalno odusevljen. Doduse posto se za 1500kn on moze uzeti C1 nisam bas siguran da featurei S5 Max vrijede toliko vise novaca, ali meni je to gušt .

Koliko sam čitao C1 i S5 max identicno usisavaju, S5max ima malo bolji mop. Caka je sta s5 max možeš poslati da ti očisti samo neki komadic stana, dok C1 bez lidara ne možeš nego čisti sve po redu. i ne možeš namjestiti no go i no mop zone. Ali stavis ga u sobu zatvoriš vrata. i nek gonja

Uglavnom treba mu pripremit teren kako kolega kaze ima nekih mjesta di zapinje i na prvo paljenje ga treba pustiti da odradi kompletno ciscenje da izmapira cijelo podrucije, i da se otkriju problematicna mjesta. Ja imam 2 no go zone, i jednu imam al nemam nego maknem stolic koji mu je problem jer uđe preko nogica(kvadratne cijevi) a ne zna izać vanka jer udara u noge pa mu senzor kaze da se vrati nazad. Kad ima Mop prikljucen vise zapinje nego bez mopa, pa je dobro definirati no mop zone i odradit jedan full cleanup bez mopa i jedan sa.

Baza je sto ako fizički moze proci, onda ce se on provuci nekako, imam stolice taman širine kao on, i progura de nekako

Sta se tice usisavanja, držim ga na balanced, sam skuzi kad je tepih pa pojača, ali baterija je dovoljno jaka da ga komotno mogu drzati na max i ostat ce vise od 50%. Usisa isto ko stapni usisavac, da treba tu i tamo sa pravim, treba sigurno i mop i njega ali on posrka čudo prašine svaki put i to cini wow efekt i smanjuje pravo usisavanje na puno rijeđe. Ja još nemam ni kućnih ljubimaca ni male djece da imam njih bilo bi jos veće oduševljenje.

Jos ga nisam schedulao jer žena radi od kuce pa nezz koja je ura idealna, al da je stan prazan bilo bi dok sam na poslu, al kad idem negdi kliknem clean i to je to. Kad se vratim ispraznim spremnik i to je to.

Jedan od problema su mu tanki, mekani/lako savitljivi tepisi. Nakon 2-3 prolaska preko tepiha ga presavije nekoliko puta i onda zapne od njega, znaci ili maknit tepihic ili ga zaljepiti. Tvrđe/deblje tepihe bez problema ocisti.

I najsmješniji trenutak ikad je bio kad sam mu pomakao dock u drugu sobu, 10 min ga je tražio ali ga je uspio nac

Ja sam svog uzeo u Svijetu medija za 3700, jer su ga imali odmah u trgovini a cijena je svagdje ista. Eventualno 100 kn manje.
Tipkam s moba, sorry na greškama

Link na C1
https://a.aliexpress.com/_mtVwlCL
Evo i mene u klubu. Upravo narucen s5 max za 3300 na akciji u mall.hr. Veselim se dolasku ko nijednom gadgetu do sada, ni novi pc me ne veseli ko ovo cudo sta stize. Stari se jebiga.

Po svemu odgledanom na reviewovima (vacuum wars) nema sta bit los. Imamo border colliea doma i u sezonama linjanja je nemoguce, tako da ce gospodin s5 max imat posla.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na