Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.02.2014., 16:16   #1
Mark33
Premium
 
Mark33's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 403
(riješeno) IDE DVD-ROM i HDD na istom kabelu

pozdrav. nazalost morao sam kupiti drugu maticnu za komp i sad vidim da ima samo jedan ide konektor. dali ce to raditi ok ako spojim hdd kao master a dvdrom kao slave? hvala
__________________
Acer V5-552G
Mark33 je offline  
Staro 03.02.2014., 16:22   #2
Power by Intel
test driver
Moj komp
 
Power by Intel's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Sibinj
Postovi: 36
Ako na jedan IDE kabel spajaš samo jedan uređaj, taj uređaj spajaš na kraj kabela i postavljaš ga kao master.

Ako recimo na jedan kabel spajaš dva uređaja (HDD i pržilicu) onda na kraj kabela (crni konektor) spajaš HDD (mora bit postavljen kao master),

a na drugi konektor(sivi spajaš pržilicu). Treća varijanta su DVD-ROM i DVD-RW ili dva HDD onda onaj uređaj koji je na kraju kabela postaviš kao master a ovaj drugi kao slave.

To je to. Ako si spojil i radi, drago mi je.
__________________
QuadCore Intel Core i7-2600K,
Power by Intel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2014., 16:24   #3
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Power by Intel Pregled postova
Ako na jedan IDE kabel spajaš samo jedan uređaj, taj uređaj spajaš na kraj kabela i postavljaš ga kao master.

Ako recimo na jedan kabel spajaš dva uređaja (HDD i pržilicu) onda na kraj kabela (crni konektor) spajaš HDD (mora bit postavljen kao master),

a na drugi konektor(sivi spajaš pržilicu). Treća varijanta su DVD-ROM i DVD-RW ili dva HDD onda onaj uređaj koji je na kraju kabela postaviš kao master a ovaj drugi kao slave.

To je to. Ako si spojil i radi, drago mi je.
Mmmmm... Donekle.
Ako je uređaj sam na kabelu, mora ići na zadnji konektor. Sve ostalo je nebitno - dva uređaja mogu na kabel na sve načine (hard na sredinu i kraj, master ili slave)...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 03.02.2014., 16:34   #4
Mark33
Premium
 
Mark33's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 403
hvala decki na brzim odgovorima..jos pitanje,posto je svako kuciste dizajnirano vecinom da je przilica gore,hard dole, dali ima veze ako zamjenim strane na kablu? znaci ovaj plavi kraj spojim u uredjaj a ovaj drugi kraj na maticnu..? ako me razumijete..onda dobijem vise razmaka medju konektorima.
__________________
Acer V5-552G
Mark33 je offline  
Staro 03.02.2014., 16:40   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Mark33 Pregled postova
hvala decki na brzim odgovorima..jos pitanje,posto je svako kuciste dizajnirano vecinom da je przilica gore,hard dole, dali ima veze ako zamjenim strane na kablu? znaci ovaj plavi kraj spojim u uredjaj a ovaj drugi kraj na maticnu..? ako me razumijete..onda dobijem vise razmaka medju konektorima.
jok. upravo sam ti ovo htio napisati, posto znam da je ovo najveci problem.

dakle, HDD stavi kao SLAVE, optiku kao MASTER (jumperi). kraci dio kabela (gledano od srednjeg konektora na PATA kabelu) slobodno ubodes u maticnu, srednji u hard disk te najdaljnji konektor u - optiku.

provjereno sljaka, imao sam i ja par slucajeva gdje je jedan PATA kanal, a potreba je za dva uredaja. pa kemijanja sa HDD-om skroz na najvisu tocku u kucistu, DVD dolje......... bezveze .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 03.02.2014., 17:04   #6
Mark33
Premium
 
Mark33's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 403
odlicno... hvala!
__________________
Acer V5-552G
Mark33 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na