Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2011., 13:49   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
ATI Radeon HD 6450

http://www.hardwareheaven.com/review...roduction.html

Zgodno za HTPC, koliko vidim da se i poigrat u 1280x768
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 14:13   #2
hari123
Brucos
Moj komp
 
hari123's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bosnia
Postovi: 174
veoma lijepa graficka za male pare jedino kada bi i u nas drzala cijenu normalnu
hari123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2011., 16:58   #3
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Pa ako ju gledamo kao nasljednika 5450, onda je odlična
Cijena će sad kod nas sigurno biti viša od 5450, ali će se s vremenom unormaliti
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 19:52   #4
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Lijepo kako AMD diže ljestvicu za low-end grafiku, Intelu se sigurno sve to ne sviđa.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 23:05   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
http://www.hardwareheaven.com/review...roduction.htmlZgodno za HTPC, koliko vidim da se i poigrat u 1280x768
Tek prije koji dan, slucajno saznah za HD6450 i 6670, posebno me zgrozila ova nakarada :



Ali to je valjda prva verzija koju nitko nece ni prodavati? Jer inace ne vidim svrhe od ovakve kamikaze. Koliko cemo cekati na pune pasivke?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 23:29   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ako je ona sa DH reviewa imala 61c pod opterećenjem-strah me i pomislit koliko bi imala pasivnjača....
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 23:40   #7
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Meni su pod opterećenjem (Furmark) išle i do 70 °C pri 50-60% brzini venta (HD 6450 i HD 6670), ali u pitanju su bili referetni hladnjaci koji se, koliko sam imao prilike vidjeti, neće uopće koristiti kod proizvođača.

Mene najviše zanima pasivna HD 6670 u kombinaciji s DP-om, poput recimo ove http://www.hardwaresecrets.com/news/...e-Cooling/5658



...ili čak ovog;

http://www.techpowerup.com/144927/Cl...hics-Card.html



i

http://forums.hardwarezone.com.sg/sh...php?p=55906885

Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 23:53   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Mene najviše zanima pasivna HD 6670 u kombinaciji s DP-om, poput recimo ove http://www.hardwaresecrets.com/news/...e-Cooling/5658
Hmmm,

ova ti je prva liga!

Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2011., 00:10   #9
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ta bi trebala doći kod nas, i to vrlo vjerojatno kod Microlinea/IQ Zagrie prvo, budući da je prošli ekvivalent (Sapphire HD 5670 Ultimate) isto tako bio dostupan u 'Rvata.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 09:32   #10
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Evo stigla mi je sapphire hd6450 512ddr3...pasivna...zadovoljan sam temperaturama i opcijama koje nudi ccc,ali...
Može li mi netko objasniti čemu uopće služi AMD video converter ?



Uploaded with ImageShack.us

U ccc postoji samo ta kvačica i to je to...nikakve dodatne opcije za podešavanja i odabir.
Koliko sam ja shvatio ta opcija bi trebala preuzeti reprodukciju video formata preko gpu-a i rasteretiti procesor...ili se varam???
Pustim 13GB mkv formata,a zauzeće gpu-a 0%...wtf???
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2011., 16:21   #11
dal3boy
Registered User
 
dal3boy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 90
AMD Video Converter ti služi kako i sam naziv kaže za konvertiranje videa ali ne klasično preko CPU procesora nego preko GPU jezgre uz pomoć Stream procesora

Evo mali video pa pogledaj, nadam se da će ti biti jasnije
http://www.youtube.com/watch?v=1dr3q59x-FU

lp
dal3boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 17:01   #12
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
U međuvremenu sam našao i ujedno pogledao upravo taj klip sa youtubea tako da mi je sve jasno što se tiče dotičnog konvertera.
Uglavnom to je cirkus kako i na koji način radi...pun kufer nepodržanih formata,a i ovdje dajem lijep primjer kako gpu obrađuje svoj dio posla...posebno obratite zauzeće procesora u gornjem desnom uglu...



Uploaded with ImageShack.us

Smiješno !

Ali uglavnom prvenstveno sam je uzeo zbog reprodukcije hd formata...nakon malo eksperimentiranja sa softverom može se vidjeti da gpu odrađuje solidan posao...



Uploaded with ImageShack.us

Uglavnom...ja zadovoljan !

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 07.10.2011. u 12:22. Razlog: Nadopuna posta
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 14:32   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
SAPPHIRE Launches Entry level Eyefinity card



Citiraj:
SAPPHIRE Technology has just introduced a new mainstream model to its FleX family of graphics cards that can support three standard DVI monitors in AMD Eyefinity mode, out of the box, without the need for costly DisplayPort monitors or active adapters.

The SAPPHIRE HD 6450 FleX incorporates this SAPPHIRE exclusive feature into a mainstream graphics card and delivers the most cost-effective Eyefinity solution available for increased productivity in tasks such as editing or business applications. It can also be used in multi-screen information display systems where three low cost monitors can be directly connected to each FleX card installed.

Working on multiple monitors has been shown to increase productivity in business applications and editing tasks with the ability to view more detail in larger windows as well as to see content in multiple open windows or applications at the same time. In the SAPPHIRE HD 6000 series, support for AMD APP Acceleration means that the latest Office applications and internet browsers are accelerated by Stream processing on the graphics card.

The SAPPHIRE HD 6450 FleX is a PCI-Express graphics card that requires no additional power connector, making it ideal for upgrading existing PC systems and providing additional monitor support. It has 160 Stream processors and 1GB of DDR3 memory, which together with clock speeds of 625MHz core and 800MHz (1.6GHz effective) for the memory deliver excellent performance and great value.

The SAPPHIRE HD 6450 FleX can support three DVI monitors in Eyefinity mode and deliver a true SLS (Single Large Surface) work area. The first two monitors are connected to the DVI outputs, as usual. A third DVI monitor can be connected to the HDMI output with the passive cable adapter supplied. Thus three DVI monitors can be used in Eyefinity mode without any additional investment. It is a low profile card, and ships with an alternative dual slot low profile rear bracket that allows the card to be mounted in slim cases.

The SAPPHIRE FleX family all have on-board hardware UVD (Unified Video decoder), considerably reducing CPU load and delivering smooth decoding of Blu-ray™ and HD DVD content for both VC-1 and H.264 codecs, as well as Mpeg files. The UVD can decode two 1080p HD video streams simultaneously and display HD video in high quality with Windows Aero mode enabled. The HD 6450 has HDMI 1.4a with Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio including support for Stereoscopic 3D output.

The SAPPHIRE FleX family is supported by AMD's DirectX 11 WHQL certified graphics driver which delivers support for all of the key DirectX 11 level features required for the acceleration of next generation high performance applications.
http://www.hardwareheaven.com/news.php?newsid=3279
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 09:38   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Hm, fina karta, ali, nit je mala nit je...

Jedno je kad u vlastitom aranzmanu maznes dva mjesta pasivom, a drugo kad je takva po defaultu. Ne znam, nekako mi je nezgrapna
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 09:47   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Jedino takva i može biti...sve ostalo zahtjeva kovačiju sa posebnim dongleom za kojeg pak moraš imat konektor na PCB-u i opet bi moral zauzet još jedno mjesto
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 09:58   #16
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
zahtjeva kovačiju
kovačiju

Stima, kovacija zna biti chobanska, ali daje ti slobodu na koju ce stranu drugi dio. Sebicno gledam da ih ima vise... pa zato.

Ali dobro, daje 3 "iz kutije" i to je jako dobro.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 10:12   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa ako kupuješ FleX karticu ona kupuješ ciljano, kome ne treba baš FleX taj bu se snašao i sa integrušom+običnom

Nitko te ne tjera da budeš rob PCI-E kartica, možeš i ovo vuć sa sobom

http://www.hardwareheaven.com/news.php?newsid=3233
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 19:58   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
HD 6450 i Portal (2)

Pozdrav svima,

ja kao stari gamer koji trenutno rijetki slobodni momenat trati na Settlersima 2 dobio sam na poklon Portal 2, i kako je Portal bio jedna od rijetkih "novijih" igara koju sam s gustom poceo igrati, a shodno tome i zavrsio, dvojka mi je legla bas taman za ove vrucine.

Ali avaj:

http://tinypic.com/r/r0ywsh/6
http://tinypic.com/r/34igsvp/6

Dakle, driveri su 12.6 a graficka, kao sto pise, HD 6450. Izmijenio sam sve postavke u control panelu kao i u samoj igri.

Naravno, sad ide fun part - rekoh, ajde da napravim upgrade ili donwgrade. Na gore, ide samo neka beta, koju kad sam instalirao, izgubio sam control panel. Kada hocu staviti stariju verziju, napravim uninstall, dva puta pobrisem sve sa Driver Sweeperom, instaliram 12.4 ili bilo koje nize od 12.6 ali opet mi pise 12.6 u control panelu kako god okrenes.

Jebem ti zivot, odlucim nakon 10 godina odigrati nesto "novo" i odmah mi ga zatajtare.

Eh, da, Portal sam odigrao bez ikakvih problema na 12.3 driverima. Sada kada ga pokrenem sa 12.6, jednako se raspadaju teksture.

Ideje?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 21:08   #19
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Vjerovatno nije do toga, ali ništa te ne košta isprobati.

- isključi ATI HotKey poller-a (ati2evxx.exe)
- isključi ATI CCC (ako ti ne treba)
- a ako ti treba pokušaj resetirati ATI CCC postavke na default
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 16:51   #20
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ja imam 11.12 verziju i sve perfektno radi. Stavio sam 12.4, isto mi se raspadale tksture u nekim igrama itd., ali eto na ovima sve 5. Je da su malo stariji(pola godine ), ali nema neke prevelike razlike.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:01   #21
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dakle, driveri su 12.6 a graficka, kao sto pise, HD 6450. Izmijenio sam sve postavke u control panelu kao i u samoj igri.

Naravno, sad ide fun part - rekoh, ajde da napravim upgrade ili donwgrade. Na gore, ide samo neka beta, koju kad sam instalirao, izgubio sam control panel. Kada hocu staviti stariju verziju, napravim uninstall, dva puta pobrisem sve sa Driver Sweeperom, instaliram 12.4 ili bilo koje nize od 12.6 ali opet mi pise 12.6 u control panelu kako god okrenes.

Eh, da, Portal sam odigrao bez ikakvih problema na 12.3 driverima. Sada kada ga pokrenem sa 12.6, jednako se raspadaju teksture.
Napokon sam uhvatio vremena (OK, nisam, bila je sila prilika, pa se onda vrijeme uhvatilo samo ) pa sam reinstalirao masinu, te potvrdio svu mrznju prema ATi-ju i njihovoj nesposobnosti da naprave suvisle drivere jos od doba kad smo Visage i ja u Rudnoj glavi pokraj Majdanpeka krajem 90ih bajalicama i ostalom vlaškom magijom pozeljeli sve najgore toj tvrtci, ali je baba Jelisaveta slucajno cula 3Dfx 'mjesto ATI.

Nakon nekoliko reinstalacija, zakljucak je slijedeci.

Prije svega, iz nekog razloga, nas dragi ATI odlucio je discontinuat podrsku za nove drivere za seriju HD kartica ispod 5xxx. Nema veze, no usmjerite li svoj browser na http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx te tamo potrazite drivere za 3xxx seriju (koja je meni integrirana u masinu i koristim je za treci monitor), dobit cete u ponudi zadnje drivere pod brojem 12.6, koji su kaofol "specijalizirani" za starije kartice.

Veoma zanimljivo je da na tom linku kojeg cete dobiti nema release notea.

Tu je doslo do primarnog problema, naime, release note 12.6 vrlo jasno pokazuje da ne postoji podrska za HD 3xxx seriju, sto je i bio prvi izvor mojih problema, jer je izuzetno mudro napisana ATI-jeva izdrkotina od drivera benevolentno ponudila upgrade na 12.6 pa zatim i na 12.8 verziju drivera kada je za to doslo vrijeme. Jasno, to je napravilo cisti rsum na masini i dovelo je do neupotrebljivosti - jer tko ne bi vjerovao programu koji nudi update, tako svesrdno. To je vjerojatno bio i razlog sto nisam mogao normalno napraviti downgrade, jer se sve pojebalo na kraju s vise verzija drivera.

Vezano za Valve i engine na kojemu se vrte HL2, Portal i ekipa - on i dalje radi iskljucivo na driverima 12.3, jer ni na 12.4 i 12.6 jos uvijek dobijam raspadnute teksture. Jesam li ja izolirani slucaj, ne znam, Google nije bio od pomoci, ali eto, JFTR, ako ce netko naletiti na ovako sexy kombinaciju.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 22:24   #22
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
Instaliraj ove za 6xxx pa javi:
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=369009
Starsylph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na