Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2022., 21:47   #1441
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Guys, trebao bi pomoć. Vidim da imate veliku raspravu trenutno, i sorry što upadam, no ja bi trebao savjet oko kupnje romobila, apsolutni noob sam. Ubio me zagrebački promet, ne mogu više...
Romobilom bi se vozio samo i isključivo do posla i nazad, ruta je slavonska/vukovarska, naravno nogostupima.
Ako bi prioritizirao što mi je bitno, to bi ovako izgledalo:

1. Sigurnost - sigurnost mi je na prvom mjestu, a čini mi se da bi to značilo da trebaju biti veći kotači, barem 10''. Uopće nemam dileme da li ću nositi kacigu ili ne, dva puta sam imao prometnu na motoru i znam zašto kažu da kaciga glavu čuva. Brzina mi nije bitna, računam da ako vozim 20km/h, na poslu sam za 30ak min i to mi je super, bolje nego da se za isto vrijeme nerviram u auto i gledam bahate vozače kako mi oduzimaju prednost.
2. Autonomnost - do posla i nazad imam oko 22km. Ne bi se htio dovesti u situaciju da romobil punim na poslu niti da razmišljam da li ću uspjeti doći do kuće ili ne. Domet bi trebao biti barem 25+ km.
3. Udobnost - ne bi htio da me za 3 dana bole leđa i ruke od treskanja, bilo bi super kada bi se sve skupa malo amortiziralo

Budžet koji sam spreman odvojiti je oko 4000kn i nemam osjećaj da li je to OK ili ne, uputite me molim vas

Hvala unaprijed na svakom savjetu.

Ms e20, ide brzo, domet i duplo kolko trebaš, ima 10" kotače, regenerativno kočenje s diskovima naprijed i iza i lagane amortizere. Ne divljaj i služit će te godinama.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 11:14   #1442
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Xiaomi essential, nešto škripuće, ne mogu otkrit što.. Sin ga vozi (10) nije od težine.
Otvorim polugu za sklapanje i zatvorim, onda prestane škripit par minuta, pa zatim opet krene..
Ideja?
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2022., 11:26   #1443
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Ms e20, ide brzo, domet i duplo kolko trebaš, ima 10" kotače, regenerativno kočenje s diskovima naprijed i iza i lagane amortizere. Ne divljaj i služit će te godinama.
Zvuči OK, hvala ti.
Ima netko hands on iskustva s ovim modelom, nema nikakvih mušica?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 11:28   #1444
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ima mušica naravno, ne bi bio MS da nema.

Nego 22 km dnevno je jako puno za romobil, nema tu govora o udobnosti.
Radije si pogledaj elektirčni bicikl, ali to ipak diže budžet više puta.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 11:50   #1445
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Znaš šta, to si i gledam baš, iako sam svjestan da budžet ide sigurno x2.
Prije nego se zaletim u kupnju, danas sam prvi put otišao normalnim bajkom na posao. Naravno, stigao mokar kao miš, a tuša nigdje na vidiku. To neće funkcionirati dakle

Jel ovo nešto što je OK ili? https://www.links.hr/hr/elektricni-b...crni-770201734
Taj cjenovni rang bi mi nekako odgovarao, ako će me spasiti živaca i vremena. Ima nešto drugo za sličnu cijenu?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 11:55   #1446
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 12:26   #1447
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Znaš šta, to si i gledam baš, iako sam svjestan da budžet ide sigurno x2.
Prije nego se zaletim u kupnju, danas sam prvi put otišao normalnim bajkom na posao. Naravno, stigao mokar kao miš, a tuša nigdje na vidiku. To neće funkcionirati dakle

Jel ovo nešto što je OK ili? https://www.links.hr/hr/elektricni-b...crni-770201734
Taj cjenovni rang bi mi nekako odgovarao, ako će me spasiti živaca i vremena. Ima nešto drugo za sličnu cijenu?
Ne, ne vrijedi te novce. https://www.fiido.com/collections/d-...4aAvC_EALw_wcB
Skoro 3000 kn manje, veći domet, dostupni svi rezervni dijelovi na stranici, za MS sretno s pronalaskom. Imam d4s i best buy je, naravno cijene su otišle gore i dolar nije jeftin. Koštao je soma kn manje prošle godine i 1500 prije dvije. Ali sve je poskupilo, pa tako i bicikli.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 12:36   #1448
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Zvuči OK, hvala ti.
Ima netko hands on iskustva s ovim modelom, nema nikakvih mušica?
Imam ja s ms-om iskustva, s neutron n2+ imam preko 1000km, pa sam ga prodao da uzmem jači, s e10 imam parsto km, njega sam uzeo svojima, s e20 imam 2300km dosad, idem s njim na posao (12 km ujutro prema poslu, 12 popodne nazad, kroz grad), naravno da nakon raznih rinzola i graba i naših cesta svakih 500tinjak km treba pritegnut malo stvari, dosad sam 3 gume probušio i jednom pakne od kočnica mjenjao.

Nije idealan, ali je najbolje što možeš dobiti za te novce i daleko od konurencije u tom cjenovnom rangu.

E10 je jeftiniji, malo robusnije ručke governala jer nema preklop ručki, ali nije ni brz, ni snažan niti ima domet ko e20.

S e20 sam prošlo ljeto napravio 70km po slavoniji po ravnici i ostalo mi je 29% baterije, tako da ne lažu kad kažu domet up to 70km.

Kad je skroz pun po ravnici potegne i do 44km/h s mojih 80ak kg, kako se baterija prazni, sporiji je, kad si na 30% baterije, ide cca 35km/h, ali ne preporučam da ga se prazni ispod 30%, a tako kaže i manual. Baš budem ovo ljeto ponovno isprobao nakon 2500km kolki je domet po ravnici da znam koliko je baterija degradirala dosad.

PS: neutron n2+ je bio čvršći od e10 i e20 jer je imao bolji mehanizam preklapanja governala, ali zato nije imao stražnji "amortizer" kao ova dva, i imao je uže gume.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 13:04   #1449
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Xiaomi essential, nešto škripuće, ne mogu otkrit što.. Sin ga vozi (10) nije od težine. Otvorim polugu za sklapanje i zatvorim, onda prestane škripit par minuta, pa zatim opet krene.. Ideja?
Po gradu, kod velikog broja vlasnika, pucketanje i popratni zvuci su vise praksa, nego slucajnost, jer osim sto ih nikad ne ciste. Veliki broj nije ikad vidio lubrikacije. Pa je pravo pitanje, kako tumacis ono sto nazivas skripanjem? Jer tad bi se nesto moralo pomicati, ili dodirivati. Mislis li ipak na pucketavi zvuk, tenzije, kad se dodiruje sklopni dio, ali i ostali, te moze kod spustanja, ili prepreke , recimo, zazvucati kao cviljenje.

Osim ako se poluga i sipka ne klimaju, imaju preveliku toleranciju, a ti ne znas to sam sanirati, odi do servisa, jer nema vaznijeg, ali i opasnijeg dijela na romobilu.

Ako je ipak prvo, uzmi papirnati rucnik, ili neku staru upijajucu krpu. Ima daleko boljih stvari od WD-a, ali recimo da bas njega jedinog imas doma. Cijevcicom na WD-u lubriciraj u sve otvore (od volana do poluge) gdje su god spojevi, dobro nasftaj, nek curi van koliko si stavio. A krpom pokupi ostatak, te kao zastitu da ti ne ode odbijanac prema tebi, jer mali uski su otvori, pa se lako odbije po tebi.

Tako ga nasaftaj, ostavi da odstoji, pobrisi, pa vidi prvom voznjom dal je zvuk nestao. Cesto zna pucketati prvi spoj ispod volana, tamo gdje ljudi stavljaju dodatne kukice. Jos ako nije dugo zatezan, pa ima pomicanje, ili ako je previse zategnut, a fali mu mali dodir lubrikacije, onda se fantomski zvuk javlja stalno, a nije katkad u voznji lako, dokazati tocno gdje je izvor.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 13:51   #1450
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Imam ja s ms-om iskustva, s neutron n2+ imam preko 1000km, pa sam ga prodao da uzmem jači, s e10 imam parsto km, njega sam uzeo svojima, s e20 imam 2300km dosad, idem s njim na posao (12 km ujutro prema poslu, 12 popodne nazad, kroz grad), naravno da nakon raznih rinzola i graba i naših cesta svakih 500tinjak km treba pritegnut malo stvari, dosad sam 3 gume probušio i jednom pakne od kočnica mjenjao.

Nije idealan, ali je najbolje što možeš dobiti za te novce i daleko od konurencije u tom cjenovnom rangu.

E10 je jeftiniji, malo robusnije ručke governala jer nema preklop ručki, ali nije ni brz, ni snažan niti ima domet ko e20.

S e20 sam prošlo ljeto napravio 70km po slavoniji po ravnici i ostalo mi je 29% baterije, tako da ne lažu kad kažu domet up to 70km.

Kad je skroz pun po ravnici potegne i do 44km/h s mojih 80ak kg, kako se baterija prazni, sporiji je, kad si na 30% baterije, ide cca 35km/h, ali ne preporučam da ga se prazni ispod 30%, a tako kaže i manual. Baš budem ovo ljeto ponovno isprobao nakon 2500km kolki je domet po ravnici da znam koliko je baterija degradirala dosad.

PS: neutron n2+ je bio čvršći od e10 i e20 jer je imao bolji mehanizam preklapanja governala, ali zato nije imao stražnji "amortizer" kao ova dva, i imao je uže gume.
Hvala puno na detaljnom osvrtu, sad sam u velikoj nedoumici...klasika
Newmie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2022., 16:43   #1451
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Xiaomi essential, nešto škripuće, ne mogu otkrit što.. Sin ga vozi (10) nije od težine.
Otvorim polugu za sklapanje i zatvorim, onda prestane škripit par minuta, pa zatim opet krene..
Ideja?

Vjerovatno ovo

https://youtu.be/_3U2A85HlcA

I kod mene na Maxu slican problem, nikako da stavim nesto da prestane skripat.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 19:00   #1452
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Da, to je zvuk o kojem sam govorio. Onda ne znas pravilno podesiti ako ga ne mozes sanirati. Postoje jeftini "padovi" umetci koji su oblikovani za pojedine pregibe, ali tko je podesio sve kako treba, njemu to ne treba. Zatko rekoh, nije smak svijeta otici do servisa, pa nesto novo nauciti, te onda sam odrzavati detalj. A jos kad imas na stotine videa za razne modele na temu "folding mechanism" i finog podesavanja (spomenuti u ranijim postovima). Dobra periodicna lubrikacija uklanja vecinu navedenih zvukova.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 12:16   #1453
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Koji biste romobil preporučili do 5k s dobrim dometom ?
odnosno jel ovo šta valja ?

LINK
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2022., 15:27   #1454
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
a mene zanima biciklo na strujo
ima šta pametno do 15k kn ? ili je dobro sve preko 25k ?
onda rađe smart dizlo kupim
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2022., 21:43   #1455
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Koji biste romobil preporučili do 5k s dobrim dometom ?
odnosno jel ovo šta valja ?

LINK
Nema gore 5-6-7 postova covijek napisao review uz preporuke istog...

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 12:28   #1456
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Je li definirano mogu li se one obične kacige za bicikle nositi i za romobil?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2022., 12:59   #1457
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Ms energy izbacio novi romobil koji se čini poprilično boljim od onih dosad viđenih poput e10/e20:

e21

A ima i poprilično visoku brojku dometa. Moj e20 je dostigo 70km s 30% baterije preostale,tako da vjerujem da se s ovim može po ravnici čiste vožnje 100tka dosegnut.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2022., 23:19   #1458
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
riknuo mi m365 nakon 2 godine i 2000km. Nije htjeo upaliti.. službeni Xiaomi servis (Osijek) kaže da je riknuo elektromotor u prednjem točku. Popravak kao 1000kn što mi je ne isplativo. Koliko mogu dobiti za njega u takvom stanju?
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2022., 01:27   #1459
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Ja sam svoj star nešto preko godinu dana sa stvarnih prijeđenih 40-50km (kupljen kao produženje ugovora sa A1), batt full kapaciteta, dodatne gume sa orginalnima na sebi, prodao za 1400kn i to nakon par skidanja cijene... imao je neke ogrebotine, ali ništa što bi void-alo garanciju.

Brijem da ga samo za dijelove moš utopit ili neko grunfanje da ga osposobiš sa upitnim rezultatima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 03:48   #1460
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor sendjo Pregled postova
riknuo mi m365 nakon 2 godine i 2000km. Nije htjeo upaliti.. službeni Xiaomi servis (Osijek) kaže da je riknuo elektromotor u prednjem točku. Popravak kao 1000kn što mi je ne isplativo. Koliko mogu dobiti za njega u takvom stanju?
Sam motor za tvoj m365 (250W) ili m365 (350W) u ZG-u, da odes u ducan, da se uopce ne potrudis preko oglasa, ili izvana, je 600 i nesto sitno kuna. Tako da mozda trebas cuti jos necije misljenje u smislu servisa. Jer motori su puno izdrzljiviji nego sto neki misle, ali zato kontroleri nisu, a isti su najcesci na listi poznatih popravaka.

Stoga bi na tvome mjestu, otisao po jos koje misljenje.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 09:59   #1461
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Osvojio MS Energy m10 romobil. Jel je čemu taj romobil? Ili bolje da ode u prodaju

Također, kako zaključate romobile kad odete u dućan ili tak negdje? Furate sa sobom ili ima kakav lokot (izuzev onog prek aplikacije na mobu )
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 00:22   #1462
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Osvojio MS Energy m10 romobil. Jel je čemu taj romobil? Ili bolje da ode u prodaju
Cestitam,

koja je to bila nagradna? Spar koji se trenutno odvija?

Nisam vozio, pa ne znam reci o modelu, vjerojatno ima koji vlasnik na forumu, ako se ima zelju javiti, jer dosta su sramezljivi vlasnici u temi.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Također, kako zaključate romobile kad odete u dućan ili tak negdje? Furate sa sobom ili ima kakav lokot (izuzev onog prek aplikacije na mobu )
Imam previse opreme na romobilu, pa cak i da ga zakljucam, opet mi netko moze skidati opremu s volana, stvarii iz torbice (mada ima sifru, ali...)

tako da, primjera radi u LIDL/Spar/Komzum/... ulazim uredno u sam ducan, stavljam ga prije kasa, nikad mi nitko nije prigovorio. Jasno, stavim ga skroz negdje do kraja, da ne smeta ljudima. A na mjesta koja inace kupujem, ionako znas barem nekoliko ljudi, pa je jos lakse. U neka sluzbenija mjesta, preklopim i nosim ga sa sobom, ili kod portira ostavim pred portom. Lijepa rijec otvara vecinu vrata.

Jedini je problem sud, tamo se fizicki ne moze unjeti ama bas nista prevozno, ni da si sudac. Ali tamo je dosta strazara i policije, kamera pa bi se malo tko odvazio maznjavati pred ulazom. Tamo ga sakrijem iza zgrade, kroz staklo gdje policajci stoje u hodniku.

Postoje dvije vrsta brava s alarmom, starija varijanta (vidi na webu) jedna se stavljala na disk romobila. Druga najnovija prica je lokot kojim vezes romobil/bicikl, koji ima +100 decibela alarm. Mislim da niti jedna opcija nije vise od 300 kn.

Meni to nije u igri, jer volim ga imati na oku, a srecom, romobile, za razliku od biciklina, puno se bolje i lakse moze prosvercati u prostore.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 01:45   #1463
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
prodaj.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2022., 14:36   #1464
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Ekipa kineza, dvije zene, dva muska, pomladak, secu se jucer i gledaju u romobil. Azijati bas nisu ljudi koji otvoreno signaliziraju, ili zaustavljaju pitati za bilo sto, ako nije bas, osnovna informacija kretanja. Malo je reci, nesvakidasnje, da te idu zaustavljati i pitati.

Nesto pricaju iza mene, Xiaomi, Xiaomi, kao da nisu sigurni.

Engleski proradio iz njhove znatizelje, pa pitaju, koja je to edicija da ima drvenu dasku, navi, i sve ostalo, jer kako to da oni nemaju na njihovom trzistu tog modela?

Kad sam objasnio, kao da su skinuli veliku brigu, naime, najvise ih je cudilo, zasto Xiaomi taj model ne nudi kod njih




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 13:05   #1465
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ima netko Segway Ninebot KickScooter F25E?

Zanima me kakav je, prvenstveno mi treba romobil kojim mogu voziti po kiši, ovo je trenutno najbliže onome što je OK, ima 10" kotače, domet mi nije toliko bitan.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 19:01   #1466
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Ako si u pisanju milslio reci, da mozes tu i tamo kad te ulovi kisa - jer ima ljudi koji se voze po kisi cesce - onda moze proc.

Ali traziti romobil "za kisu" u smislu da se kontinuirano vozis, tepajuci se stupnjem deklarirane zastite, onda si promasio sport.

Jer romobil na jacoj kisi, nimalo nije zabavan. Ekran mokar, kotac i motor pazis od vecih lokvi, jos uz unagle promjene smjera vjetra, ili nosis stvari na rucki, nimalo zabavno, jos manje sigurno kod kocenja. Isao sam i s velikim suncobran/kisobranom, ali kliski teren i romobil gume, ni s 10-kama, nisu bas za pasivnu voznju po kisi.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2022., 21:54   #1467
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako si u pisanju milslio reci, da mozes tu i tamo kad te ulovi kisa - jer ima ljudi koji se voze po kisi cesce - onda moze proc.

Ali traziti romobil "za kisu" u smislu da se kontinuirano vozis, tepajuci se stupnjem deklarirane zastite, onda si promasio sport.

Jer romobil na jacoj kisi, nimalo nije zabavan. Ekran mokar, kotac i motor pazis od vecih lokvi, jos uz unagle promjene smjera vjetra, ili nosis stvari na rucki, nimalo zabavno, jos manje sigurno kod kocenja. Isao sam i s velikim suncobran/kisobranom, ali kliski teren i romobil gume, ni s 10-kama, nisu bas za pasivnu voznju po kisi.
...

Nisam mislio off road vožnju po kiši, već da romobil ne krepa ako me kiša ulovi na pola puta s posla do doma. O tome sam dosta čitao, Segway u specifikacijama tvrdi da je romobil rađen po IPX5 specifikaciji i po tome bi trebao preživjeti kišu (ne u smislu da se voziš po vodi).
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2022., 17:26   #1468
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Ako ti se model svidja kao model, onda ga zemi, ali ako je zastita komparativna prednost odabira, onda imas i drugih modela. Moj Xiaomi je IP54, dakle, deklarativno nijansu ispod navedenog. Puno puta se vozio po laksoj kisi, nije bilo problema. Imam u torbici silikonsku zastitu za ekran, ako bas lije, da se ne moci.

Druga stvar, razumne situacije da te ulovi normalna kisa, doci ces doma, vise manje vecinom romobila bez problema. Sve jace, tipa pljuska, ili kontinuirane jace kise, sklapas i trazis drugi prevoz. Nedavno me ulovio iz ducana pljusak, cim se smirio, dvije stranice tramvajem skratio gnjavazu i nema problema.

A i 10-ke nisu carobna formula za sve romobile. Romobili koji su zamisljeni da imaju amortizaciju, posebno koji imaju kvalitetniju amortizaciju, vise se nego dobro voze na 8-icama. Za modele bez amortizacije, oni su znatni pomak kod penjanja, te subjektivnog osjecaja na neravninama.

Samo, precjenjivanje sposbnosti zaustavljanja, kombinacije prevelika brzine + nepoznata cesta/put, niti jedan kotac te nece spasiti od nezgode. A kisa sigurno nije za nestrpljive ili od zurbe.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 10:47   #1469
jpasalic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Ako nekog zanima brz elektricni bicikl...
Prije tjedan dana kupio vetor typhoon (3 kw baterije, 70kmh i domet cca 80km)

https://vectorebike.com/bikes/vector-typhoon
jpasalic je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 13:28   #1470
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
5500 dolara za nešto što nije legalno za voziti. Ima takav na njuškalu. I to za 3k.

https://www.njuskalo.hr/elektricni-b...oglas-37645790
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na