Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2022., 10:53   #5401
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Nisan ima pojma da ovo postoji:

Alone Together: A DS9 Companion

Set 25 years after the events of Star Trek: Deep Space Nine, Alone Together follows Dr. Julian Bashir as he goes to visit his old friend Elim Garak on Cardassia, and uncovers a dark secret in the process.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 11:56   #5402
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Hmmm...

Trivia
Filmed during the 2020 Corona virus pandemic, and consists of the four actors reading the material via Zoom video.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 12:08   #5403
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Problem ti je kod tih serija što se likovi ponašaju kao tinejdžeri u nekoj teen dramskoj seriji, a ne kao odrasle osobe u službi na zapovjednom brodu jedne od najjačih zajednica u galaksiji.

Među milijunima kandidata se biraju najbolji i onda izaberu takve retarde.

Nego, zanimljivo je kako je serija inkluzivna samo kad je u pitanju ljudska rasa, imaju token aliena i to je to.

U TNG-u su imali Klingonca, Androida, Betazedku, El-Aurian (Guinan polu stalan lik), slijepog inženjera (u SNW imamo isto slijepog inženjera, kako originalno!), U Voyageru isto tako Seven, Torres, Kes, Neelix, Hologram (Doktor) i ima si kako žene tako i aliene u različitim ulogama i nije to nikad bija problem.

Problem je danas kad su su sve žene Mary Sue (likovi bez mane koje sve poslove obavljaju bolje od njihovih muških kolega) i nemaju nikakvu dubinu ili razvoj lika - primjer je Rey iz novih SW-a.

Osim toga, ponašanje likova na znanstvenom brodu je totalno van ikakve veze s disciplinom i znanošću, svi problemi se rješavaju osjećajima i intuicijom, nikako logikom i radom na problemu čime se šalje poruka da je jednostavno željeti i da će se sve riješiti na taj način, ne treba rad i trud već jednostavno želja.

Kombiniraj to sa iritantnim dijalozima, likovima koji nemaju mane, vađenju rješenja za probleme iz guzice prema čemu TNG-ov techno babble djeluje kao doktorska disertacija dobijemo ovo što se danas naziva Star Trekom.


Kako dobro sročeno, kudos!
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 12:46   #5404
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova

Nego, zanimljivo je kako je serija inkluzivna samo kad je u pitanju ljudska rasa, imaju token aliena i to je to.

U TNG-u su imali Klingonca, Androida, Betazedku, El-Aurian (Guinan polu stalan lik), slijepog inženjera (u SNW imamo isto slijepog inženjera, kako originalno!), U Voyageru isto tako Seven, Torres, Kes, Neelix, Hologram (Doktor) i ima si kako žene tako i aliene u različitim ulogama i nije to nikad bija problem.
Totalno se slažem s ovime. Zato sam i rekao da bi vrijeme radnje trebalo biti nakon Voyagera. Ovako imaju samo ljude jer je tako bilo u TOS. Baš nedostaje ta raznolikost. Nekako se nadam da će ubaciti još koju rasu.


A ostalo mi ne smeta. Vremena se mijenjaju i ono što je funkcioniralo nekad sada ne bi prošlo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 13:04   #5405
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Vremena se mijenjaju i ono što je funkcioniralo nekad sada ne bi prošlo.
Jesi siguran da se vremena mijenjaju, a ne da oni mijenjaju vremena ?
https://twitter.com/JoshDaws/status/1509560754206392321
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 13:47   #5406
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Evo klip od 2 min iz TNG-a koji je bolji od svega što su Kurtzman i njegovo pleme idiota uspjeli proizvest u zadnjih par godina.
Iiii nakon 30 sekundi izgubio si paznju valjda 50% danasnje (puuuno mladje) publike. Too much words, man! Nakon prve minute se vecina ekipe ne sjeca ni zasto je Data pozvao Worfa u sobu, a prsti im refleksno svajpaju po Tiktoku

Star trek je po pitanju filmova, za mene osobno (!!!), zavrsio tamo 2009. kad je izasao Star trek movie (mladi Kirk, Spock i ostatak "blue balls" ekipe). Taj film... Taj film je sve ono sto me smeta i dan-danas u ST filmovima/serijama. Oke, prestali su nam paliti retine lens flareovima, ali svejedno. Kako je netko vec spomenuo, kao da si u svemir poslao hrpu kretena odabranih od milijun kandidata. Jbga, u nedostatku icega pogledam nesto od tih serija, ma nije mi to vise to. Mislim da sam sve te stare ST serije gledao barem 2 puta, kompletno cijele, maratoni itd. Valjda jer sam/smo odrasli na njima :/ A ja sam samo obicni gledatelj koji uopce ne ide u dubinu ST svemira niti mi se to da raditi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 13:51   #5407
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Veliki problem u današnjem svijetu je pedofilija a ne seksualna orijentacija. Ako si gay, bit ćeš to od rođenja do smrti. Meni uopće ne smeta nikakva populacija, nikakva seksualna orijentacija niti vjerska ili politička dokle god pomoći toga ne činiš zlo i pokušavaš svijet okrenuti prema svojoj ideji, pogotovo moju djecu. 90% HR je katoličko a najviše pedera i nažalost pedofila se nalazi baš u toj religiji a svi se busamo o prsa kako smo pravi katolici i vjernici.
Meni u STu više smetaju plačljivi dijalozi, nekakva ohrabrivanja kao da su djeca. Jebomajku, međuzvjezdani brod, a ono nekakv poručnik koji je završio hebenu obuku i nekakav drugi činovnik zajedno plaču radi, karikiram, kako je netko hrabro nešto napravio. Pa jeboteled, ostani doma ako plačeš kao Agim iz turske sapunice, kojiquratz letiš svemirom.
Baš nam treba jedan Worf i Data, a možda i B'Elanna da malo to šamara i smanje te suze i patetiku. Jbt hoću star trek mangupe a ne star strek grubniće.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:02   #5408
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova

https://youtu.be/vMKtKNZw4Bo

Evo klip od 2 min iz TNG-a koji je bolji od svega što su Kurtzman i njegovo pleme idiota uspjeli proizvest u zadnjih par godina.
Na kraju klipa su se trebali zagrlit, poljubit, te suzu pustit u ime ne ugrozavanja prijateljstva. Stari ST-ovi su bili totalno neosjecajni
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:10   #5409
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Na kraju klipa su se trebali zagrlit, poljubit, te suzu pustit u ime ne ugrozavanja prijateljstva. Stari ST-ovi su bili totalno neosjecajni
Vidim sada sve gledaš kroz prizmu holodecka
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:10   #5410
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Orville ide uskoro. Krenuo kao lagana komedija, a u novom traileru izgleda kao da će brisat podove sa svim zadnjim st-ovima.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:12   #5411
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975



...oni dolaze na bridge i nešto smrdi, a Bortus ležerno sjedi na svom mjestu i puši cigare...


-->
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Orville ide uskoro. Krenuo kao lagana komedija, a u novom traileru izgleda kao da će brisat podove sa svim zadnjim st-ovima.
Orville bi bio smeće da to nije Seth MacFarlane koji me sa svojim humorom uvijek oduševi.
Scena kada...



...oni dolaze na bridge i nešto smrdi, a Bortus ležerno sjedi na svom mjestu i puši cigare...


Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:21   #5412
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928



...oni dolaze na bridge i nešto smrdi, a Bortus ležerno sjedi na svom mjestu i puši cigare...


Nije li i Seth



završio s onim plavim frajerom? Ah ,da, krivi su bili hormoni

-->
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Orville bi bio smeće da to nije Seth MacFarlane koji me sa svojim humorom uvijek oduševi.
Scena kada...



...oni dolaze na bridge i nešto smrdi, a Bortus ležerno sjedi na svom mjestu i puši cigare...


Nije li i Seth



završio s onim plavim frajerom? Ah ,da, krivi su bili hormoni

spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:29   #5413
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975



završio s onim plavim frajerom? Ah ,da, krivi su bili hormoni

Ne sjećam se toga, mora da sam potisnuo to sjećanje
-->
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nije li i Seth



završio s onim plavim frajerom? Ah ,da, krivi su bili hormoni

Ne sjećam se toga, mora da sam potisnuo to sjećanje
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 19:44   #5414
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Vidim sada sve gledaš kroz prizmu holodecka
Ti vec i budan sanjas holodeck a pogotovo Bortusa

Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Orville ide uskoro. Krenuo kao lagana komedija, a u novom traileru izgleda kao da će brisat podove sa svim zadnjim st-ovima.
Dojam je da se Orville mijenjao iz komedije u nesto ozbiljnije kako se STD prikazivao.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 20:13   #5415
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Buducnost i razvoj tehnologije dovode do veceg komfora i Star Trek posada postaje ranjivija, s obzirom da su u svemiru gdje ima raznih civilizacija, trebalo bi vise prakticirati svemirski stoicizam
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 20:55   #5416
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
koji mrtvi circle jerk ,zadnje staje polu valjalo a da nosi naziv Star Trek je enterprajz sa archerom

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 21:49   #5417
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne sjećam se toga, mora da sam potisnuo to sjećanje
Nisi potisnuo nego si se prilagodio. You will adapt je govorila 7of9. Imala je pravo
Next-> mijenjaš orijentaciju i tvoja noćna Bortus mora se ostvaruje
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 22:18   #5418
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Buducnost i razvoj tehnologije dovode do veceg komfora i Star Trek posada postaje ranjivija, s obzirom da su u svemiru gdje ima raznih civilizacija, trebalo bi vise prakticirati svemirski stoicizam
To bi imalo smisla da se radnja novijih ne odvija prije ili za vrijeme prvih ST-a. Sto je dodatna budalastina. Jer osim sto stalno recikliraju, imaju tehnologiju koja je naprednija od kasnijih ST-a

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nisi potisnuo nego si se prilagodio. You will adapt je govorila 7of9. Imala je pravo
Next-> mijenjaš orijentaciju i tvoja noćna Bortus mora se ostvaruje
Prica se po 'olivudu da Bortus navija za 'ajduka
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 22:24   #5419
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
trebate pogledat orvile s2e2 ponovno
di bortus ima orgije u holideku


A tako čemo i mi, u budučnosti nazodovati, a ne biti napredniji
Tehnologija nas poglupljuje, tko zna GSM broj od svojih par dobrih frendova ?
ja jedino znam svoj i ženin .. ostalo 0 bodova
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2022., 23:02   #5420
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Malo ste pomiješali stavove. Bortus nije homo. Njegova je rasa i kultura takva. Oni nesu jaja jebateled. Ja sam se smijao naglas kad sam gledao tu epizodu. Ako ne možeš prihvatit razne svemirske rasne "različitosti" nemojte gledat takve serije. Klingonci se udvaraju ugrizom. Jebate da sam ugrizao svoju ženu na prvom dejtu dobio bi crveni karton o'ma.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 02:40   #5421
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
trebate pogledat orvile s2e2 ponovno
di bortus ima orgije u holideku


A tako čemo i mi, u budučnosti nazodovati, a ne biti napredniji
Tehnologija nas poglupljuje, tko zna GSM broj od svojih par dobrih frendova ?
ja jedino znam svoj i ženin .. ostalo 0 bodova
Gay i Bi ljudi su oduvijek postojali, isto kao i 1500+ zivotinjskih vrsta gdje se pojavljuje "gay ponasanje"
Ta osobina kroz evoluciju covjecanstva i zivotinja je vjerovatno imala svrhu pomaganja prezivljavanju familijskog stabla.
Npr. ako je kameno doba i 3 brata imaju svoje potomke i svako lovi za sebe da ih prehrani, 4. brat ili sestra koji/a je gay moze pomoci kod prehranjivanja svojih necaka i tako osigurati prezivljavanje clanova familije.
U danasnje vrijeme gay funkcija najvise doprinosi u umjetnosti te da mocni alfa muznjaci i svjetski politicari medusobno budu razumniji, tako da se bolje odrzi "mir" u svijetu.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 12:18   #5422
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
A koliko kukanja.
Prestanite gledati i to je to.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 13:10   #5423
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
prestani citati
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 13:25   #5424
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
prestani citati
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 13:26   #5425
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Unlike, unshare and unsubscribe
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 13:43   #5426
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ok, koliko citiranja The Critical Drinkera i njegovih stavova i primjera... S kojima se potpuno slažem Iritirao me STD od početka, ali tek je Drinker to dobro artikulirao. Ima tih woke sranja posvuda, ali novi Star Trek je najgori primjer jer ništa drugo vrijedno gledanja u tome niti nema.

Ljuti smo svi na to jer se uništavaju voljene franšize uz koje smo odrasli i koje su predstavljale nekakvu instituciju, neki standard, ugodnu uspomenu... Koja se sada toliko sustavno uništava nesposobnim piscima i producentima da se skoro stječe dojam da je to namjerno.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 16:30   #5427
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728



...oni dolaze na bridge i nešto smrdi, a Bortus ležerno sjedi na svom mjestu i puši cigare...



Da njegov humor je nenadjebiv.
-->
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Orville bi bio smeće da to nije Seth MacFarlane koji me sa svojim humorom uvijek oduševi.
Scena kada...



...oni dolaze na bridge i nešto smrdi, a Bortus ležerno sjedi na svom mjestu i puši cigare...



Da njegov humor je nenadjebiv.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2022., 23:51   #5428
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927



L'an govori šta raditi kapetanu, on jadan ne zna kako upravljati brodom.

Pita kako je djevojčica koju je upoznala prije 2min dok se oko nje brod urušava...

Half impulse, oštećen nacelle, full impulse

Spock exposition izlaganje dok brod puca po njima, Pike nikad nije pohađao osnove fizike na starfleet academy.

Uhura od metar i ćevap diže teret sa betežnog beskorisnog inženjera.
Lik se zove Hammer FFS. Bolje da su ga nazvali Daisy.

Naravno da je betežni inženjer ozljeđen i da Uhura spašava stvar iako nema veze s inženjeringom.

Doktor ne zna šivati, treba mu sestra za to.
Znači osnove medicine jer u visoko rizičnim deep space misijama bio kreveti su dostupni uvijek i nikad ništa ne pođe krivo.

Pike je potpuno nesposoban i jedino što radi je daje pep talk i glumi drugu Troi.

L'An je tri puta bolji vođa od njega.

Ona iritantna pilotkinja uletava Spocku u riječ svako malo, nadređenom časniku bez ikakvih penala. Vjerojatno jer ima xer/xem frizuru pa joj nitko ne smije ništa reći.

Spock stalno ponavlja iste stvari oko pritiska kao da objašnjava retardima.

Pike "vjeruje" u Enterprise da će izdržat više od Gorna unatoč tome što nema pojma o njihovim brodovima.

Retardirani kapetan ubija vlastitu posadu bez razloga spuštajući se bliže smeđem patuljku. Kako ih točno prate kad nisu mogli prije nego što su ispalili torpedo? Mogu razumjeti da su otkrili poziciju u tom trenutku ali senzori ne rade.

Most izgleda kao gaming pc iz ranih 2000tih

So much exposition

Žene se žrtvuju za ostale (Una daje zadnju plazmu, L'an za suicide mission u shuttleu).

Gornu ne pada na pamet gledati kroz prozor di se sve lipo vidi gdje je tko???

Gorn je copy paste Hirogena (lovci, mali + veliki brodovi) sa malo više horror elementa.

Gorn komunicira Morseovom abecedom?

Dobiju poruku od nepoznatog izvora i unište vlastiti brod? Taj intelekt ima high tech svemirske brodove a ne koplje i kamen?

Da li je stvarno potrebno da Uhura kaže da će izbacivanjem zraka iz cargo baya i na njih to utjecati?

Raspad smeđeg patuljka nakon par sati od njihovog ulaska? Kozmički periodi su tako ogromno dugački da je šansa za tako nešto manja od šanse da Riker ne povali prvu ženu koju upozna.

Pikeov govor prije manevra je totalno nepotreban i samo odugovlači. Što će svaku epizodu imati nekakav pep talk?

Gorn žrtvuje svoje brodove, igra mačke i miša u vrlo opasnom okruženju, ali čim vidi eksploziju kraj Enterprisea misle da je to to i skupe prnje i nestanu, niti da ostanu koju minutu da skeniraju olupinu? Također, koliko su daleko mogli otići u tih nekoliko sekundi dok Enterprise nije izaša s ruba crne rupe? Nemaju senzore???

Na kraju govor kako je sedam članova posade dalo živote? Nisu dali nego ih je debilni kapetan ubio svojom nesposobnošću.



-->
Mila majko koji je šrot ovaj SNW...

Evo mojih primjedbe tijekom epizode, popis gluposti te totalno sumanutih stvari.


Tko ovo piše? Tko ih plaća? Di su pare?




L'an govori šta raditi kapetanu, on jadan ne zna kako upravljati brodom.

Pita kako je djevojčica koju je upoznala prije 2min dok se oko nje brod urušava...

Half impulse, oštećen nacelle, full impulse

Spock exposition izlaganje dok brod puca po njima, Pike nikad nije pohađao osnove fizike na starfleet academy.

Uhura od metar i ćevap diže teret sa betežnog beskorisnog inženjera.
Lik se zove Hammer FFS. Bolje da su ga nazvali Daisy.

Naravno da je betežni inženjer ozljeđen i da Uhura spašava stvar iako nema veze s inženjeringom.

Doktor ne zna šivati, treba mu sestra za to.
Znači osnove medicine jer u visoko rizičnim deep space misijama bio kreveti su dostupni uvijek i nikad ništa ne pođe krivo.

Pike je potpuno nesposoban i jedino što radi je daje pep talk i glumi drugu Troi.

L'An je tri puta bolji vođa od njega.

Ona iritantna pilotkinja uletava Spocku u riječ svako malo, nadređenom časniku bez ikakvih penala. Vjerojatno jer ima xer/xem frizuru pa joj nitko ne smije ništa reći.

Spock stalno ponavlja iste stvari oko pritiska kao da objašnjava retardima.

Pike "vjeruje" u Enterprise da će izdržat više od Gorna unatoč tome što nema pojma o njihovim brodovima.

Retardirani kapetan ubija vlastitu posadu bez razloga spuštajući se bliže smeđem patuljku. Kako ih točno prate kad nisu mogli prije nego što su ispalili torpedo? Mogu razumjeti da su otkrili poziciju u tom trenutku ali senzori ne rade.

Most izgleda kao gaming pc iz ranih 2000tih

So much exposition

Žene se žrtvuju za ostale (Una daje zadnju plazmu, L'an za suicide mission u shuttleu).

Gornu ne pada na pamet gledati kroz prozor di se sve lipo vidi gdje je tko???

Gorn je copy paste Hirogena (lovci, mali + veliki brodovi) sa malo više horror elementa.

Gorn komunicira Morseovom abecedom?

Dobiju poruku od nepoznatog izvora i unište vlastiti brod? Taj intelekt ima high tech svemirske brodove a ne koplje i kamen?

Da li je stvarno potrebno da Uhura kaže da će izbacivanjem zraka iz cargo baya i na njih to utjecati?

Raspad smeđeg patuljka nakon par sati od njihovog ulaska? Kozmički periodi su tako ogromno dugački da je šansa za tako nešto manja od šanse da Riker ne povali prvu ženu koju upozna.

Pikeov govor prije manevra je totalno nepotreban i samo odugovlači. Što će svaku epizodu imati nekakav pep talk?

Gorn žrtvuje svoje brodove, igra mačke i miša u vrlo opasnom okruženju, ali čim vidi eksploziju kraj Enterprisea misle da je to to i skupe prnje i nestanu, niti da ostanu koju minutu da skeniraju olupinu? Također, koliko su daleko mogli otići u tih nekoliko sekundi dok Enterprise nije izaša s ruba crne rupe? Nemaju senzore???

Na kraju govor kako je sedam članova posade dalo živote? Nisu dali nego ih je debilni kapetan ubio svojom nesposobnošću.



__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 06:17   #5429
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Vidim ja da smo omatorili i počeli previše razmišljati. Prije je sve bilo 'much more fun'...
��
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 07:14   #5430
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Slažem se. U TNG-u se moglo nać isto tako masa gluposti i nelogičnosti pa nam je bilo super.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na