Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2023., 21:58   #661
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Zna li netko naredbu u konzoli na Huawei B818 za promijeniti WiFi kanal u 1? Nudi mi samo od 5 do 13 i na svima se kolje s bežičnim miševima.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2023., 22:31   #662
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Imam problema s lošim signalom u potkrovlju kuće pa bi pokušao povećati domet. U prizemlju kuće je Huawei EchoLife EG8145V5, na raspolaganju imam TPLINK WR940N koji mogu staviti u potkrovlje i spojiti ga LAN-om na Huawei. Kako podesiti ta dva uređaja da na WiFi oba imaju istu mrežu tako da kad odem u bilo koji dio kuće mobitel se sam prebaci na mrežu koja ima bolji signal?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 13:23   #663
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
U slicnoj situaciji, ja sam si to podesio ovako:
Ista WiFi mreza (5G) na oba AP-a; isto ime mreze (SSID) na oba; isti password na oba; susjedni kanali - na jednom ch 36, na drugom ch 40. (nizi kanali mi imaju veci domet)
Tako podeseno mi to uredno radi vec godinama...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 19:37   #664
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
TL-WR940N je (prilično) stari router koji nema u pameti AP mod rada,
WiFi mu je 2,4 Ghz 802.11 b/g/n
Emmulator > https://emulator.tp-link.com/TL-WR940N_v1/Index.htm

Pogledaj mu naljepnicu i web konfig pa napiši precizno koja je hw verzija i koji fw u njemu.

Nisi naveo od kojeg ISP - a imaš taj EchoLife EG8145V5, ako je A1 optika onda bi njegova IP adresa po ovim uputama > https://ssc.a1.hr/documents/10307706...astrukturi.pdf
trebala biti 192.168.100.1, a to je bitno za slijedeće korake.

Koraci:
- otvori web konfig EG8145V5 i zapiši / kopiraj SSID (ime WiFi mreže) i Pass te radni kanal za 2,4 Ghz WiFi
- privremeno spoji Lan kabelom samo PC / Lap na TL-WR940N Lan2
- ako treba odradi mu factory reset (vidi njegov manual)
- otvori njegov web konfig na 192.168.1.1
- ako nudi wizzard za konfig, preskoči ga
- pod Wireless - Wireless Settings ide
SSID=ranije si ga zabilježio
Region=Croatia
Channel=Auto ili stavi različiti nego je na EG8145V5
- ostalo može po defaultu, na dnu lupi Save
- pod Wireless Security ide
odaberi WPA-PSK/WPA2-PSK
PSK Password=Pass za WiFi, ranije si ga zabilježio
- na dnu lupi Save, time si riješio WiFi
- pod DHCP ide
Default Gateway=192.168.100.1 (IP adresa EG8145V5)
Primary DNS=192.168.100.1 (IP adresa EG8145V5)
Secondary DNS=8.8.8.8
- na dnu lupi Save
- opet otvori DHCP, odaberi Disable i na dnu lupi Save
- kod ovih koraka vjerojatno ide u reboot pa treba malo čekati
- pod Network
IP Address=192.168.100.200 (to će biti nova IP adresa TL-WR940N za kasniji managment, IP adresa mora prethodno biti slobodna)
Subnet Mask=255.255.255.0
- na dnu lupi Save (opet radi reboot)
- sada možeš spojiti Lan kabel iz EG8145V5 na TL-WR940N Lan1
- slijedi test dali klijenti spojeni na Lan ili WiFi od TL-WR940N mogu do ostatka mreže i Interneta

Može se desiti da neki klijent zeza i neće na Internet iako se uredni spoji na WiFi od TL-WR940N, tada može pomoći da uz gore navedeno još odradiš,
- otvori Static Routing - Add new
Destination IP Address= treba pogoditi šta hoće primiti, 0.0.0.0 ili 192.168.100.0
Subnet Mask=255.255.255.0
Default Gateway=192.168.100.1
Status=Enabled
- naravno na dnu lupi Save

Druga alternativa (sa istim uređajem) je da mu prvo ubaciš OpenWRT pamet:
https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr940n
za AP će vjerojatno biti dovoljna tiny 18.06.9 verzija, nakon toga konfiguriraš ga kao AP, gore navedeni parametri isto vrijede.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 18:36   #665
deephouse
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 25
Pozdrav, da li netko ima iskustva trebao bi preporuku za zidni ( znam da večina može na nosače ,ali neki in wall ) router/ap aruba, ubiguiti, tp link , asus (RT-AX59U )....
deephouse je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 21:46   #666
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor deephouse Pregled postova
Pozdrav, da li netko ima iskustva trebao bi preporuku za zidni ( znam da večina može na nosače ,ali neki in wall ) router/ap aruba, ubiguiti, tp link , asus (RT-AX59U )....
Ja imam ubiquiti, in wall. Zgodna stvarčica jer je ap i 4 port switch u jednom. Radi na poe i ima jedan poe pass-through.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 20:05   #667
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
TL-WR940N je (prilično) stari router koji nema u pameti AP mod rada,
WiFi mu je 2,4 Ghz 802.11 b/g/n
Emmulator > https://emulator.tp-link.com/TL-WR940N_v1/Index.htm

Pogledaj mu naljepnicu i web konfig pa napiši precizno koja je hw verzija i koji fw u njemu.

Nisi naveo od kojeg ISP - a imaš taj EchoLife EG8145V5, ako je A1 optika onda bi njegova IP adresa po ovim uputama > https://ssc.a1.hr/documents/10307706...astrukturi.pdf
trebala biti 192.168.100.1, a to je bitno za slijedeće korake.

Druga alternativa (sa istim uređajem) je da mu prvo ubaciš OpenWRT pamet:
https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr940n
za AP će vjerojatno biti dovoljna tiny 18.06.9 verzija, nakon toga konfiguriraš ga kao AP, gore navedeni parametri isto vrijede.
TPLINK je model TL-WR940N(EU) Firmware Version: 3.20.1 Build 211111 Rel.32795n (4555)
Hardware Version: WR940N v6 00000000

EchoLife EG8145V5 je od A1

u postavkama ovog mog TPLINK-a imam AP mode, da probam u tom mode-u ili misliš da je bolje da skinem OpenWRT?

Hvala ti na detaljnim uputama u prethodnom postu
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 20:41   #668
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako ima AP mod rada onda smo sigurni da će raditi za šta ti treba,
samo trebaš ispravno podesiti ip adrese.
Prvo ga prebaci u AP mod, ide reboot, vidi u manualu na kojoj ip adresi bude tada,
treba je promijeniti na static i da je u nizu sa ostatkom mreže.
WiFi složiš po želji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 17:20   #669
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
OK, sve sam to složio i radi sve ok. Ako s mobitelom hodam po kući on se zakači na jedan WiFi i drži se spojen iako signala skoro pa i nema, neće se prebaciti na drugi WiFi nego ja to moram raditi ručno. Pokušao sam staviti isti naziv wifi mreže na oba routera, ali to baš ne radi jer ostane spojen na jednu mrežu i drugu uopće ne vidi. Ako stavim različite nazive mreža onda drugu mrežu vidi, ali mobitel se ne zna sam prebaciti na mrežu koja ima bolji signal. Kako bi mogao složiti te dvije wifi mreže a da se mobiteli sami prebacuju s mreže na mrežu ovisno o tome gdje imaju bolji signal?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 17:38   #670
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nema ti pomoći
Ako je takav mob da se ne zna sam prebaciti na bolju mrežu (a probao si obje varijante), nema ti druge nego da ručno biraš bliži ... tada ti je lakše kad je različiti SSID ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 18:02   #671
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mozda sloziti Tasker profil, npr ovako nesto:
https://www.reddit.com/r/tasker/comm...nectswitch_to/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 18:18   #672
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor 5ar Pregled postova
OK, sve sam to složio i radi sve ok. Ako s mobitelom hodam po kući on se zakači na jedan WiFi i drži se spojen iako signala skoro pa i nema, neće se prebaciti na drugi WiFi nego ja to moram raditi ručno. Pokušao sam staviti isti naziv wifi mreže na oba routera, ali to baš ne radi jer ostane spojen na jednu mrežu i drugu uopće ne vidi. Ako stavim različite nazive mreža onda drugu mrežu vidi, ali mobitel se ne zna sam prebaciti na mrežu koja ima bolji signal. Kako bi mogao složiti te dvije wifi mreže a da se mobiteli sami prebacuju s mreže na mrežu ovisno o tome gdje imaju bolji signal?

i zato na tržištu postoje uređaji koji nude tj podržavaju FAST ROAMING protokole. naravno, ne u klasi 10 eura. to je izumljeno baš iz tog razloga.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 10:43   #673
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Ekipa,

Trebam AP koji će izgurati 200 Mbps (spojen kabelom na glavni router).
Mora biti dual band i da ima gigabitne portove.

Vjerujem da ce Archer C6 ili C80 to odraditi bez greške ?

Zadnje izmijenjeno od: Chandler. 30.10.2023. u 11:05.
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 12:46   #674
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Pozdrav,

na katu imam optiku na Huawei HG8145V5 i WiFi je OK, no u prizemlju mi je malo slab. Gledao sam mesh sisteme, ali nije mi još baš jasan njihov način funkcioniranja.

Da li se oni automatski spajaju na router i jedan na drugog ili moraju imati svoju centralnu jedinicu?

Da li je dovoljan jedan uređaj uzeti koji će pokupiti i raširiti WiFi u prizemlju?

Brzina nije previše bitna, samo stabilnost.

Ima li itko neki uređaj za preporučiti, cijena nebitna, bolje da je kvalitetniji?
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 14:16   #675
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Tako kako ti u prizemlju čuješ ruter koji je na katu tako on čuje tvoj signal sa prizemlja i to zato što materijal između etaža (beton, izolacija , parket i sl.) priguše wifi signal.
Ako na katu ima više korisnika na wifi od njih ruter gotovo da ne čuje wifi iz prizemlja pa je moguće da dolazi i do prekida (disconect).
Naj bolja solucija je provuć od rutera u prizemlje LAN kabal a na njega spojiti neki AP ili AP sa MESH softwerom.
Postoji i solucija (da ne provlačiš kabal) sa Powerline adapterima ali je poželjno prije oprobati nego kupiš par.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 20:13   #676
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ekipa, da li je netko koristio koji od Tik-ova sa wifiwave2 driverima? Kakva su iskustva?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 12:58   #677
user5295
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
Pozdrav svima,


Imao bih jedno pitanje i trebala bih mi mala pomoc,

Naime radi se o tome da bih nekako sa postojecom "opremom" htio napraviti Wireless umrezavanje sa susjedom.

Trenutne postojece stavke:
-Posjedujem u svakom slucaju PW od susjedovog Wlana koji ima neogranicen interntet
-D-Link DWR-921 4G LTE Mobiler -> ovaj router imam u kojem je trenutno stavljena SIM kartica i radi izvrsno


Pokusavam se prebaciti sa SIM kartice na susjedovu mrezu koja je neogranicena wirelessom.

Zna li netko koja je najbolja metoda za to? Udaljenost nije velika ca.20 metara i signal je poprilicno stabilan.
Posjedujem uredaje koji su spojeni kablom na moj trenutni router kao sto su kamere, i preko godine ne budem cesto u toj kuci, te bih trebao rijesenje
u slucaju nestanka struje kod mene/susjeda da se sve ponovno spoji bez velikih prepreka.
Susjed zna za to i slaze se sa time, e sad bih bilo pitanje sto izvesti kao metodu.
Ne bih volio kod susjeda nista mijenjati/ugradjivati a sa moje strane sam otvoren za sve opcije naravno Wireless..

Hvala unaprijed svima na svakoj pomoci...
user5295 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 13:14   #678
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
sa time šta imaš ne.

kupi AP kako treba i koji ima client mod i dalje si složiš mrežu kako ti paše. postojeće ostavi ali morat ćeš svakako promijeniti gateway na uređajima ako želiš da idu van preko susjeda.

guglaj nanostation m2. ili m5 ako susjed ima 5ghz wifi.
ne mora nanostation nužno ali ja sam to koristio za dobaciti preko ceste (cca 30m) upravo za ovo šta ti opisuješ.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 15:54   #679
user5295
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
Zahvaljujem se na odgovoru!

Naime htio bih nesto u kombinaciji da ima i 2.4 i 5 Ghz i da ima prikljucak za Ethernet kabel da bih mogao u moj switch dalje ubaciti i uredaje na switch spojiti.
Dakle, jedno pouzdano rijesenje.

nanostation m2. ili m5 sam guglao, ali ne vidim da imaju LAN prikljucak, ima li tko preporuke za nesto drugo isto?

Hvala Vam svima unaprijed!
user5295 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 16:17   #680
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Loše gledaš, imaju Lan priključak samo je ispod poklopca jer su predviđeni za vanjsku montažu,
https://cdn.idealo.com/folder/Produc...station-m2.jpg
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 16:38   #681
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor user5295 Pregled postova
Zahvaljujem se na odgovoru!

Naime htio bih nesto u kombinaciji da ima i 2.4 i 5 Ghz i da ima prikljucak za Ethernet kabel da bih mogao u moj switch dalje ubaciti i uredaje na switch spojiti.
Dakle, jedno pouzdano rijesenje.

nanostation m2. ili m5 sam guglao, ali ne vidim da imaju LAN prikljucak, ima li tko preporuke za nesto drugo isto?

Hvala Vam svima unaprijed!
nanostationi JESU pouzdana rješenja. doslovno ih ne treba rebootat godinama.
outdoor rješenja u 90% rješenja NISU dualband jer nemožeš napraviti dobru dualband antenu u malom pakiranju, a rješenja koja jesu dualband ILI nisu predviđena za ovo šta tebi treba ILI koštaju previše (ili kombinacija).
uglavnom - ako ti je 5ghz signal dobar, uzmeš nanostation M5 / sxtsq5. ako je 5ghz signal loš/nema ga - uzmeš nanostation m2 / sxtsq2.
vanjski uređaji MORAJU imati lan naravno. cijela poanta cijelog tog sistema je da sve ide po jednom kabelu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2024., 20:47   #682
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Nakon kaj sam uzeo asus ax3000 v2 fali mi signala pa pretpostavljam da mogu to popraviti s jednim komadom ovoga https://www.mall.hr/mrezna-oprema/as...ig05t0-bm9100-

Bio jeftin na tržnici..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 23:09   #683
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Pozdrav, potreban mi je wifi extender s input erhernetom. Da pobliže objasnim, na katu mi je ruter i proveo bi internet i u prizemlje, ali zbog debljine zidova do sad nisam uspio s nijednim. Ono sto sam zamislio je probušiti ploču između prizemlja i kata te provuci kabel i ustekati jedan kraj u modem, a u prizemlju drugi kraj ustekati u extender koji ce emitiratiti wifi.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 00:01   #684
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
tplink archer 24
to kupi i prst u uho
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 07:50   #685
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
ako oćeš igračku za u utičnicu, tplink re450
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 09:15   #686
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako busis rupu za zicu, uzmi bilo kakav wifi ruter kojeg mozes staviti u access point mod rada i s njim ces dobiti i LAN portove i wifi u prizemlju - sve povezano zicom s modemom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 09:19   #687
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@dzajko
Ako ćeš uspjeti provući Lan kabel onda ti ne treba extender nego AP ili Router u AP modu rada.
Koji > zavisi koliko nofčića.
Možda bolja opcija TP-Link AX10 / AX12.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 09:57   #688
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@dzajko
Ako ćeš uspjeti provući Lan kabel onda ti ne treba extender nego AP ili Router u AP modu rada.
Koji > zavisi koliko nofčića.
Možda bolja opcija TP-Link AX10 / AX12.
Na njega bi onda mogao i spojiti dodatni tv prijemnik preko kabela, ISKON je u pitanju ako je važno. Ovako sam mislio provuci dva kabela, jedan do extendera, jedan do ISKON TV, navedeni ax10/12 bi mi eliminirao jedan kabel?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:36   #689
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
E to bi mogao biti problem, tj. neće raditi oboje preko jednog kabela (preciznije istog Lan porta na ISP routeru).
To jedino može / radi kod nekih A1 coax routera.
Provuci 2 Lan kabela.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2024., 12:40   #690
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Kako poboljšati signal? Tu i tamo mi wifi loše radi, recimo otvorim speedtest na ipadu i uopće ga ne mogu odvrtit dok preko kompa sve šljaka uredno. Nekad samo pomaknem antenu i opet sve bude dobro.

Pokušavam skužit kaj ga smeta, pored routera je maxtv prijemnik, tv, soundbar i subwoofer..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na