Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2023., 22:27   #69361
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
uf, promet je postao brutalan.
vozim istu rutu već 13 godina. Prije mi je preko rush houra trebalo 20-25 min, sada mi treba 60-70 min, a ruta je pišljivih 9.4 km.
Previe se ljudi doselilo u Zagreb, a infrastruktura to ne prati, a bome ni javni prijevoz.
Par puta sam tija ići javnim prijevozom, ali povezanost je loša + kad mi dođe tramvaj - ne mogu ući unutra.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2023., 23:05   #69362
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Ne bih se složio s tobom oko gužvi..Normalna stvar je da je promet smanjen dok nije rush hour, ali daj prođi ikad Zagrebačkom cestom od Ilice do Zagrebačke avenije, ikad, osim između 11 i 6 ujutro jer ljudi tad spavaju, vidjet ćeš da problema ima itekakvih.

Da je fokus određenih vlasti na krivim stvarima, znamo odavno, ali onda ih treba uputiti na prave probleme, a ne reć da problema nema
Zivim na zelenom valu, vjeruj mi, gledam guzve dva puta dnevno, izmedju toga nema nikoga...

Prodji recimo obilaznicom oko Torina ili Milana, ne moras niti silaziti sa obilaznice... E sada mozemo pricati o ozbiljnim prometnim problemima u bilokoje doba dana... Ovo sto ovi debosi iz Mozemo rjesavaju su gluposti samo da si izmisle nesto za radit... Ili evo, baci oko na promet u New Yorku upravo sada, tamo se sve crveni... Samo, koja je razlika izmedju Zagreba i Torina/Milana i New Yorka? Aha, u broju stanovnika... Dakle, gluposti...

Sto se tice trenutnih gradskih vlasti, radi se o hrpi padobranaca koji jedva da imaju dana iskustva sa icime realnim, velim ti - Soroseva bagra... Niti natjecaje ne znaju namjestati kako spada... Svi imaju nekakve ideje (uglavnom lose do idiotski lose) kako nesto rijesiti, a rjesenja su im takva da bi djeca iz vrtica dala bolja rjesenja... Pa pogledaj samo sta su sa smecem napravili, centar grada izgleda kao odlagaliste otpada... A o vracanju u sredinu 20. stoljeca sa plavim vrecicama mi se neda ni pricat, cak i u doba Juge su bile one sive metalne kante sa poklopcima da ne smrdi smece... Onda imas najnoviju pjesacku zonu u centru grada kroz koju letaju bicikli brze nego sto su nekada auti vozili tim potezom... Da ne pricam o drvecu posadjenom u saksije, ne znam jesu li pricali sa ekipom iz Zrinjevca koja bi im mirne duse mogla reci da ce im se svo to drvece osusiti za par mjeseci... Imas dvije montazne klupice u Masarykovoj, a da ne pricam da setas po fakin asfaltu... Ako vec zele napraviti pjesacku zonu, drugari, lijepo vi to POPLOCAJTE kao sto su centri gradova gdje su pjesacke zone POPLOCANI u Rijeci, Becu, Grazu, Beogradu, itd, a nemojte farbat fakin asfalt sa psihodelicnim glupavim slikicama, ko da sam u klub Mocvara usao... To je sve ekipa iz Mocvare uostalom koji su pukom srecom dosli na vlast...

Jos kad se sjecam da sam razmisljao glasat za Tomasevica, samo da se Bandica skine... Na kraju Bandic bio mila majka naspram ovog idiota...


JFTR - auto palim jednom tjedno, svugdje idem ili pjeske ili biciklom ili tramvajem... Svjestan sam guzvi jer sam se vozikao kroz te guzve godinama, ali daleko su te guzve od pravih guzvi kakve su u multimilijunskim gradovima... A ako netko zna kako odraditi javnim prijevozom odlazak do vrtica po dijete nakon posla kada pada kisa ili je snijeg ili je nesnosna vrucina, I'm all ears...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim

Zadnje izmijenjeno od: calypso. 21.09.2023. u 23:33.
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2023., 23:54   #69363
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Sto je najludje, na FERu sam bio na godini sa ovim Alfirevicem... Sjecam se da je stalno biciklom dolazio na fax (i ja sam isto, super je to kad si student), al taj lik nije nadrastao taj bicikl i gleda na svijet iz svoje perspektive notornog biciklista...
Necu potkuhavati temu, da ne idemo dalje od auto naslova. Nazalost, znam ih i ja, jos iz Gajeve s radija, dok su bacani po sinekurama.

Ali zaokruzimo slikom dana





...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 00:10   #69364
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ja cu kao FERovac odmaknuti od politike i vratiti na temu
Gledam izvjesca sa salona u Munchenu i ocigledno je sve okrenuto prema EV. Kinezi su pri tome prevladali europske proizvodjace. Cudna neka vremena. ICE prakticki u tragovima.
A Volvo prvi odustaje od dizela, zadnji dizel nagodinu. Suza u oku....
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 01:10   #69365
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Čitajući ovaj članak di čovjek kaže da proširenje traka i ostalih aktivnosti po pitanju prometnica neće riješiti gužve su istina.

Treba riješiti javni prijevoz do te mjere da postane jako pristupačan i pouzdan.
Proširi ceste, samo će više ljudi sjesti u auto i bit će veći kolaps tamo di nije proširenje napravljeno.
ima cijela studija o tome, moram je pronaći i tu pasteati, pa da se i to pročita.

Zagrebu je veći problem sa nesinkronizacijom semafora i načinom vožnje koji potiče stvaranje gužve i harmonike, tzv. dinamični vozači koji sebe jako cijene, kako su si slalom napravili između tih zločestih sporih auta
Na određenim djelovima gdje se može, tipa gdje ili ima tri trake ili mogućnost proširenja treba napraviti trake za bus da se te linije ubrza. Ako će busevi biti brži od auta, onda će i ljudi otići na bus, pa će na cesti gužve biti još manje

Ali ovo sa sinkronizacijom je meni katastrofa, po Aveniji Dubrovnik ako igdje naletim na crveno već znam da ću stati svaki put. Isprobao sam sve jer mi je već bilo glupo, vozio sam po ograničenju, iznad, ispod čak , ali nikad se nije dogodilo da te sve semafore uspijem onda uhvatiti da budu zeleni
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 06:17   #69366
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 08:04   #69367
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Nek ode, mogu slobodno i propasti

Meanwhile in britanija:
https://www.index.hr/mobile/auto/cla...gazin_ostalo_m
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 08:08   #69368
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 08:45   #69369
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Volvo nema ni svoje motore već duže vrijeme.
Ali ako i ode na EV, sigurno neće puno vremena proći do sljedećeg izgovora i ugovora se nekim trećim za ubacivanje motora na njihovu platformu.

Prošli put je bilo ako se ne varam da od 2020.g. ne rade više ICE, pa sad je 2024, vjv će biti ko zna kada.
Neki bi rekli licemjerje, ja kažem muljanje države, EU, fondova, zelenih i svih ostalih kod kojih se može izmusti koji cent.

A po pitanju Zagreba, NEMOŽEMO i prometa, kao netko tko se samo vozi Zagrebom, ali ne živi u njemu, mogu reći da ne vidim neki poseban problem BILO GDJE sve dok nema opsežnih radova na cesti, ili neke budale koja se skrši preko dvije trake. Svi "problemi" koji postoje na cestama, nisu ekskluzivni za ZG, već su najnormalnija stvar, a po pitanju veličine problema, jedva da su mali miš.
Ono što može olakšati život u ZG, je malo bolji javni prijevoz.

Dok sam pješke u gradu, čak ni zet ne koristim, sve mogu obaviti pješice. Ponekad (čitaj 1 godišnje) znam otić vlakom do glavnog, i više/manje sve odrađujem bez tramvaja, jebeno prošetam tih 20 minuta.

Moje osobno mišljenje je da tih par problemčića nemogu riješiti prometni stručnjaci, već psiholozi, da ljudi malo protegnu noge.

A po pitanju NEMOŽEMO ... to je produkt đabalebaroša, koji se kuže u sve, a nemaju dana radnog staža IGDJE, pa čak ni u državnoj službi, kamoli u realnom sektoru. Svo "Znanje" crpe iz društvenih mreža i youtube edukacija.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 08:48   #69370
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Nek ode, mogu slobodno i propasti

Meanwhile in britanija:
https://www.index.hr/mobile/auto/cla...gazin_ostalo_m
Da, sve glasnije se ovo spominje na politickoj razini, sto je svakako pozitivno.
Pitanje je kako ce se proizvodaci izvuci iz pustih milijardi investicija u EV, kada sve flopne, VW je vec lagano u govnima.
Tko brije na EV, vec ga je kupio, tko nije, ni nece, koliko god se to ljudima nametalo. Ostavite sirotinji male benzince i dizele sada kada su dovedeni do savrsenstva, tako da svatko ima slobodan izbor.
Kao sto znamo iz proslih sistema, represija nikada ne rezultira uspjehom na kraju.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 08:55   #69371
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Definitvno originalan način borbe sa kvarovima. Garant ima neke porodične veze sa Balkanom.

Crnom trakom preljepio signalne lampice
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 10:09   #69372
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Zazivanje Bandića inače asociram sa kockoglavima koji su izgmizali iz kamenjara u ZG da s kumovima i rođo ekipom gradi fontane i krade proračun, tak da BM365 u stečaju, Kradeze i slične spodobe slobodno mogu odjebat preko granice gdje im je i mjesto.

Nego...

https://old.reddit.com/r/croatia/com..._screwed_down/

Vlasnik benzinske kod Poreča šarafi pištolje za normalni benzin/dizel, dok premium ostaje odšarafljen

Turist koji je i poslal ovo veli da je videl lokalca koji je odšarafil pištolj pa je i on isto napravil i gle čuda, normalnog goriva ima...

Velkam tu Kroejša
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 10:59   #69373
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Kakva je situacija s tolerancijama za brzinu na autocestama u Austriji i Sloveniji. Kod nas se po brzinomjeru može voziti legalno 160km/h.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 11:14   #69374
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Kod nas 156km/h kod ograničenja 130km/h
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 11:54   #69375
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Pathetic. Umjesto da deru narod ko mi rvati i placanjem na izlazima a ubuduce po km
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 12:49   #69376
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Na određenim djelovima gdje se može, tipa gdje ili ima tri trake ili mogućnost proširenja treba napraviti trake za bus da se te linije ubrza. Ako će busevi biti brži od auta, onda će i ljudi otići na bus, pa će na cesti gužve biti još manje

Ali ovo sa sinkronizacijom je meni katastrofa, po Aveniji Dubrovnik ako igdje naletim na crveno već znam da ću stati svaki put. Isprobao sam sve jer mi je već bilo glupo, vozio sam po ograničenju, iznad, ispod čak , ali nikad se nije dogodilo da te sve semafore uspijem onda uhvatiti da budu zeleni
Imaš na Savskoj trake za tramvaj, pa ih poštuje ravno nitko
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 13:07   #69377
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Volvo je odavno prepakirani "premium" kinez. Nije nuzno lose jer kinezi na svoje trziste plasiraju katkad cuda. Al sta je tu je. Kaj se eko i ekonomske evolucije automobila tice > mislim da od EV ne treba odustat, ta se treba dalje razvijat jer smatram da dugorocno je rijesenje ekoloskog problema. Samo treba i ono sve "odpozadi" pokrpat da bude sve zbilja "cisto". I onaj problem sa range i cijenom punjenja koji ponekad nije bas tak jednostavan. Ostar rez vozila sa motorima na unutarnje izgaranje je ono sto sa ekonomskog stajalista nije dobar potez ali kao sto je vise puta dokazano i dalje ima mjesta za "cisci" ispuh. Znam da sam pred 2 godine vidio reportazu za kemijski ocisceni dizel koji bi cak bio ok za Euro 7 normunavodno ali > nitko ne zeli jer su proizvodaci (VW + politika) masne love vec u EV investirali nakon sto su dobili packe po prstima za Dieselgate. Hibridi su ok kao prijelazno rijenje ali iskreno - ne vidim ih kao rijesenje ni ekoloskog ni ekonomskog problema.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 13:22   #69378
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Imaš na Savskoj trake za tramvaj, pa ih poštuje ravno nitko

Ne poštuju ljudi ni semafore, a kamoli nešto drugo.
Tipa, zeleno je al nema šanse da se prođe raskršće, ali neee, krkani ulaze unutra i onda trebaju 2 intervala da se počisti raskršće.
Gledam to svako jutro na križanju savske i slavonske.

Upali se crveno, nema veze, još dvojica mogu proći. Za ove što bi možda išli lijevo iz suprotnog smjera, ma ko ih jeb*, valjda će stati.

Ženska neka da bi pustila ispred sebe, ma nema šanse. Čak doživim da me bmw pusti ispred ili neka Q7, ali žensko, nema šanse.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 13:32   #69379
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Kod nas 156km/h kod ograničenja 130km/h

Osim što je pola Like i Gorskog kotara ograničenje 100 ili 120, pa se lagano zezneš
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 13:46   #69380
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Imaš na Savskoj trake za tramvaj, pa ih poštuje ravno nitko

Pa to se da lako riješiti samo treba promijeniti ZPSC i PZ.
Na Savskoj skoro svako križanje ima kamere pa nije problem utvrditi koje se vozilo kretalo trakom namijenjenoj za javni prijevoz no tu nastaje zakonski problem da kaznu moraš pisati osobi koja je vozilom upravljala, a ne vlasniku vozila.
Kad bi kazna išla vlasniku vozila, a ne vozaču lako bi se uveo red u kompletni promet, a ne samo žute trake.
Kad bi vlasnik vozila bio odgovoran za ono što radi netko kome je dao auto na korištenje (sin/kći, žena/ljubavnica ili radnik ako je vozilo na tvrtku), onda bi nakon što plati kaznu za prekršaj, vlasnik za iduće davanje vozila na korištenje sam rješavao problem sa: sin/kći će ubuduće pješice, s ženom nemaš kaj, sve bu po starom/ljubavnica će si slijedeći put dati više truda, a radnika će po plaći pa službeni auti ne budu više najbrži preko ležećih policajaca).

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 22.09.2023. u 13:52.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:02   #69381
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Po tim trakama ionako najčešće voze taxisti. Čisto sumnjam da je ijedan od njih ikada dobio kaznu za to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:13   #69382
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Taxi smije.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:32   #69383
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Negdje sam pročitao da u zadnjih 20-30g., u ZG nje izgrađen ni 1m nove pruge za tramvaje, a i sami znate koliko je grad narasao za to vrijeme.
Poboljšanjem javnog prijevoza, riješilo bi se dosta gužvi u centru. Već da naprave tramvajske trase po Zagrebačkoj aveniji, riješili bi se hrpe autiju. Bez obzira na bus koji sada vozi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:50   #69384
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ovi "zeleni" baš navalili da maknu aute iz ZG-a, video je show kakve su to nakaze
http://www.paraf.hr/zelena-akcija-u-...se-u-limuzini/

Mislim da ta niškorist ekipa nije svjesna koliko vozači auta zapravo pune proračun.
Kako je netko ranije rekao, Bandić je za ove bio akademik što se tiče vođenja grada
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:10   #69385
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ovi "zeleni" baš navalili da maknu aute iz ZG-a, video je show kakve su to nakaze
http://www.paraf.hr/zelena-akcija-u-...se-u-limuzini/

Mislim da ta niškorist ekipa nije svjesna koliko vozači auta zapravo pune proračun.
Kako je netko ranije rekao, Bandić je za ove bio akademik što se tiče vođenja grada
Paraf.hr? Really?

Na stranu zatucanost i balavost ovih aktivista, ali napravit članak koji se vrti oko Pernara i to uzet za ozbiljno i linkat nekome...cmon.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:16   #69386
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
A kakve veze ima tko snima i gdje je objavljeno?
Ti aktivisti dobivaju pare od grada da bi pravili ovakve performanse protiv auta.
Uskoro možemo očekivati i da sjede na cesti, blokiraju promet, lijepe ruke za asfalt i ostale gluposti što rade po europi.
Ali bitno da se ti hvataš gdje je to objavljeno :facepalm:
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:28   #69387
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Ovako s njima i riješen problem:
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:31   #69388
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Ovako s njima i riješen problem:
A jbg ne možemo baš odmah tako micat ljude s ceste, prvo moramo vidjeti tko je taj video snimao i na kojem portalu je objavljen, to je jako bitno.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 17:47   #69389
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Negdje sam pročitao da u zadnjih 20-30g., u ZG nje izgrađen ni 1m nove pruge za tramvaje, a i sami znate koliko je grad narasao za to vrijeme.
Poboljšanjem javnog prijevoza, riješilo bi se dosta gužvi u centru. Već da naprave tramvajske trase po Zagrebačkoj aveniji, riješili bi se hrpe autiju. Bez obzira na bus koji sada vozi.
Jarun - Prečko.
Okretište na rotoru.
Čeka se odavno planirana ekspanzija na Kajzericu.
Nakon toga bi Jarunski most itekako imao smisla.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 18:42   #69390
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Kakva je situacija s tolerancijama za brzinu na autocestama u Austriji i Sloveniji. Kod nas se po brzinomjeru može voziti legalno 160km/h.

Kod nas smiješ 155 (provjereno kod presretača ) .

Slovenija ima malo manje tolerancije pa ako želiš biti siguran - vozi max. 5km/h iznad ograničenja (ja uredno idem 10 ili 15, ali to je već iskustvo i sreća )
Austrija - max. 15km/h iznad ograničenja
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na