Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2021., 10:59   #5611
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
@Roy
Isto kao 6800GS (NV41), ali ima bridge čip za AGP.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 11:22   #5612
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 725
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
@Roy
Isto kao 6800GS (NV41), ali ima bridge čip za AGP.




Nego vidim da sam propustio lijepu kolekciju, Rocky
Roy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2021., 18:45   #5613
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Dva oldy-a na remontu:
IMG-20210912-181011 IMG-20210912-180846

Xabre400

Zadnje izmijenjeno od: stef. 12.09.2021. u 20:01.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 19:54   #5614
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Dva oldy-a na remontu:
IMG-20210912-181011 IMG-20210912-180846
Super ova Xabre ! Tražim Soltek Xabre 600 ali nikako naletit na jednu
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 20:02   #5615
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Driveri relativno siromašni opcijama. Kvazi DX8 hardver. UT2003 ima čudne prikaze u nekim dijelovima, da ne kažem artefakte. Mark 2001 je prošao skroz ok, bez anomalija. Dojam je tak-tak. Prolazno dok ne trebaju DX8 funkcionalnosti. Mislim da je Kyro bio daleko više ispeglan.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 12.09.2021. u 21:20.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 20:33   #5616
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Da budem iskren prvi put čujem za Xabre... Iako koliko čitam po netu (a i ovo kaj Stef veli) nisam baš nešto posebno propustio...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 21:22   #5617
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Zanimljiv komad hardvera, kojeg više nema. Zahvaljujem kolegi @Overclocku . Tijekom tjedna testiram starije naslove pa updejtam dojmove. Po Mark rezultatu se čini nešto bolja od GeForce 2 Ti.

Xabre 600 se tukao sa Radeonima 8500/9000 i GeForce 3.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 12.09.2021. u 21:29.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 23:52   #5618
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Super ova Xabre ! Tražim Soltek Xabre 600 ali nikako naletit na jednu
https://www.512bit.net/exchange.html

https://www.512bit.net/sis/sis_xabre_600.html

O Xabre karticama se šuškalo da su marketinški optimizirane za tada ultra popularne 3DMark benchmarkove.
Usporedbe radi Xabre 600 sa 24 milijuna tranzistora u 3DMark 2000/2001SE šiša za 10% GF3 Ti200 sa 57 milijuna tranzistora.

S druge strane u Quake III ili Serious Samu FE, GF3 Ti200 ima prednost u odnosu na Xabre 600 od 40%,
odnosno optimizacija je polučila 50% bolji rezultat, cute

Zadnje izmijenjeno od: 512bit.net. 13.09.2021. u 02:29.
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 11:52   #5619
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Što pokazuje da 3D akcelerator koji prati neke standarde ne možeš zbubat samo tak ... čekamo Intel-a početkom sljedeće godine . Matrox je isto imal sličan izlet s Parhelijom, koja je bila kvazi DX9. Na kraju su se ipak ispravili.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 14:04   #5620
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Stef
No problemo, ti se sam nameces na poziciju alibabe od čudnovatih grafi

A kad smo kod čudnovatog, čudoređa i sl., nemam blage kak ja uspjevam nabasati na ovakve ekstreme: ECS pf88 Extreme. (na žalost, nisam fizicki nabasal na to )



ECS ploca koja prima 4 razlicita CPU socketa (2xAMD,2xIntel), samo treba kupiti SIMA adaptere...ovo je klasa iznad Asrockovih kljunaša. Šaltaju se ne samo jumperi, nego i BIOS-i...

Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2021., 14:56   #5621
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Zanimljivo da je to čak netko recenzirao .
Osim s754 i s939, podržan je i s479 za Intel mobilce.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 20:44   #5622
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Jedno pitanjce.

A vezano što član foruma (Artex) u svom podrumu ima neotvorene u celofanu matične i grafičke starije od 20 godina.
Što se sa tim hardverom događa?
Osim CMOS baterije koja je vjerojatno otišla nakon 7-8 godina,
da li su kondenzatori premda nisu korišteni sačuvali svoje osobine,
da li su se termalne paste ispod coolera pretvorile u glinu a ventilatori zaribavaju,
i sl.
Vjerojatno će sve ostati zapakirano još par desetaka godina,
ali kada se jednom otvori, hoće li normalno raditi ili će biti potrebna generalka.

I da li je to razlog da se događa ovakva reinkarnacija (Voodoo5 6000)
(jedan poznanik ju je nedavno kupio i testirao)

https://www.tomshardware.com/news/3d...tter-than-ever
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 21:07   #5623
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Pa evo ja cu ti reci po mom osobnom i friškom iskustvu...

Kolega je imao dobro uskladištenu ploču koja je uredno radila pred cca 10g. Sada više ne radi i znakovi ukazuju na kondenzatore. Ploča btw izgleda super, nista nije raspucano niti iscureno/ogrebano ili pokazuje bilo kakav znak ostecenja. Čak nije ni prašnjava S obzirom da planiram pokušaj reparacije kroz mjesec-dva (kad vrijeme dopusti) budeš vidio tu na temi dali je teorija bila na kraju točna ili ne Također gledao sam jedan video pred par mjeseci gdje je netko kupio graficku/zvucnu i drzao je u originalnom pakiranju ohohoho godina. Kad ju je htio upogoniti i raskopao originalno pakiranje, docekali su ga rascvateni kondenzatori tako da je prvo isao full recap prije ikakvog korištenja. Paste su gotovo sigurno žvake a sa ventovima ce vjerovatno sve biti ok, eventualno ce im trebati uspricati maziva u lagere nakon cega buju radili bez problema kao novi.

Ali da se razumijemo, isto tako ima stvari koje rade uredno i nakon 30 a ne 20 godina, imam doma jednog MMX-a 200 koji je radio bez prestanka do prosle godine na cnc mašini u Končaru. Iznutra je komp bio zmazan i prašnjav ko prase, cooler je bio zakeljen na heatsink sa hot glue gunom i kad sam ga prvi put upalio izbio mi je fidovku u stanu haha. No, jedno "novije" napajanje i malo prckanja po kompu da sve iztestiram komad po komad i komp uredno radi bez problema dan danas. Tako da dok ne probate to upogoniti ne budete znali. Ali gotovo sam siguran da neke stvari nece raditi, samo je pitanje koji postotak bude bio u igri... Osim naravno ako kolega ima neku varijantu sefa za umjetnine sa reguliranom vlagom, temperaturom i slicnim, onda bi možda actually sve i radilo ako je sve "konzervirano" pod uvjetima idealnim za cuvanje elektronike.

A za ovog lika sa "novim" Voodoo karticama, pa odgovor je full jednostavan. Kartice su rijetke i skupe i tko ih ima ne prodaje ih, a vecina ih je vjerovatno kao i vecina starog hw-a "izginula" u reciklažnim dvorištima nakon propasti 3dfx-a. Tržišta za kartice dakle itekako ima, kao i materijala (3dfx čipova) za konstrukciju novih. Plus covjek ocito ima i skilla za sloziti tak nekaj i popuniti potražnju (i ubost finu lovicu usput) koja je cini se velika s obzirom da se sve njegove grafe rasprodaju unaprijed i ako sam dobro skuzio lik samo radi po preorderima. Da ne govorimo da radi i custom modele kakvi nisu nikad postojali i koji su posebna prica za sebe...

Osobno nemam ništa protiv, to je dodatna opcija bez obzira što nije baš najpovoljnija, ali kako je krenulo za 10 godina ce možda biti i jedina opcija tako da bolje išta nego ništa

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 13.09.2021. u 21:32.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 21:18   #5624
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 512bit.net Pregled postova
Jedno pitanjce.

A vezano što član foruma (Artex) u svom podrumu ima neotvorene u celofanu matične i grafičke starije od 20 godina.
Što se sa tim hardverom događa?
Osim CMOS baterije koja je vjerojatno otišla nakon 7-8 godina,
da li su kondenzatori premda nisu korišteni sačuvali svoje osobine,
da li su se termalne paste ispod coolera pretvorile u glinu a ventilatori zaribavaju,
i sl.
Vjerojatno će sve ostati zapakirano još par desetaka godina,
ali kada se jednom otvori, hoće li normalno raditi ili će biti potrebna generalka.

I da li je to razlog da se događa ovakva reinkarnacija (Voodoo5 6000)
(jedan poznanik ju je nedavno kupio i testirao)

https://www.tomshardware.com/news/3d...tter-than-ever
Artex nije član ovog foruma, kolega je na TechPowerUp forumu, u njihovoj verziji ove naše teme, pod nazivom TPU's Nostalgic Hardware Club gdje sam i osobno bio aktivan više godina, i napravio/dokumentirao više toga. Daleko više da budem iskren nego ovdje, jer je ova tema tek nedavno "živnula".

Vezano uz njegovu kolekciju, našao sam svoj originalni post iz 2020. godine (zar je već TOLIKO vremena prošlo?!) gdje sam prenio dobar DIO njegove kolekcije. Pa ako te zanima, baci oko na fotke u nastavku:

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nego, evo da podijelim nešto posebno... Imamo na drugom forumu jednog člana, zove se Artex.

Uglavnom, čovjek tako eto voli stari hardver, i ima poveću kolekciju hardvera u svom podrumu... Mogu to opisivati ili prepričavati, ali mislim da je najbolje da pokažem slike jer one govore 1000 riječi



(sve slike i autorska prava na iste su njegova, ja ih samo prenosim)

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Okie dokie!


Starija serija slika... Neke su duplići, već viđene komponente iz prijašnjeg posta. Bilo kako bilo, tip je legenda...
  Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 21:22   #5625
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja se samo nadam da ce covjek svojim nasljednicima objasniti koji je okvirni value ovog podruma Krepani ili nekrepani kondenzatori unutar kutija, sealed box je sealed box...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 21:33   #5626
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Kako pratim i retro teme u automobilizmu, shema je da vrijednost u nekom momentu cagne ... kad "odu" svi kojima je to zapravo predstavljalo vrijednost, odnosno koji su sentimentalno vezani za to. Slično je sa stripovima. Poznam lika nedaleko sebe koji na aukcijama stripova okrenuo 2 milje. Tko će za 40 godina iskeširati hrpu love za full kolekciju Alana Forda, mint codition / praktički neprolistanu ? Danas kad uđeš u stripoteku, unutra je uglavnom ekipa od 50 godina. Slučajno? Naime 70-ih, 80-ih i još 90-ih se uglavnom čitalo. I to na veliko.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2021., 22:03   #5627
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja se samo nadam da ce covjek svojim nasljednicima objasniti koji je okvirni value ovog podruma Krepani ili nekrepani kondenzatori unutar kutija, sealed box je sealed box...
Znaš, ovo jako podsjeća na citat iz serije Star Trek Deep Space Nine... U jednoj sceni Shimerman (Quark) & Auberjonois (Odo) razgovaraju, i Quark pokušava otkriti kako bi mogao podmiti Odu. Pa mu nudi razne stvari, međutim Odo nije impresioniran. Mrzovoljni mjenjolik, kojem nije do stvari, i ne drži do njihove vrijednosti jer ima sve što mu je u životu potrebno.

I u jednom trenutku Odo veli sljedeće: "Nikad nisam razumio ljudsku želju za gomilanjem stvari. Kupuješ i nagomilavaš godinama, i zatim umreš. A onda tvoja obitelj sve to proda, i ciklus opet počinje iz početka" Jedna od genijalnih stvari koje su mi ostale u pamćenju iz DS9, odlična serija by the way!
  Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 12:02   #5628
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 392
Mene jedino užasava to što lik ima dio drvenih polica i drvene grede na stropu uz koje idu električni vodovi...pobogu, čemu takav previd?
Ja bih to sve fino zalio cementom i neka stoji tako do jednom...šta tu ima netko nešto gledati?
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 12:30   #5629
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,281
Za 2000 godina kad to netko iskopa bude veće čuđenje nego nad su našli Tutu kamenog .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 13:38   #5630
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Lik ima kolekciju, ali je krajnje neozbiljan, niti jedan Adison...
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 14:48   #5631
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Lik ima kolekciju, ali je krajnje neozbiljan, niti jedan Adison...
Ma to je samo ono što je želio da znamo i vidimo... Tko zna, možda se u skrivenoj prostoriji iza jedne od onih polica (ili daske u podu) skriva tajna soba, puna Adisona od "Aurore" do "Star Gatea"
  Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 15:50   #5632
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Stigle mi dvije stvari danas, sticker za case 3dfx Voodoo 5 5500 i cijelo paklo šarafa i ono što mi je trebalo i što mi nije trebalo svaka cast Blacknoise-u !


Click image for larger version

Name:	3dfx sticker logo.jpg
Views:	187
Size:	399.6 kB
ID:	24381
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 16:06   #5633
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Lynnfield Pregled postova
Stigle mi dvije stvari danas, sticker za case 3dfx Voodoo 5 5500 i cijelo paklo šarafa i ono što mi je trebalo i što mi nije trebalo svaka cast Blacknoise-u !


Privitak 24381
Jesam ti rekao, pa nisu oni neki low budget kineski brand, zadovoljstvo korisnika je bitno takvim firmama a i dobra je reklama, npr sad su se tu izreklamirali na ovoj temi za 1-2 eura plus kaj budes ih ti dodatno hvalio okolo tko god pita za njih Win-Win

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 14.09.2021. u 17:18.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 22:18   #5634
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
neznam jel ovo ima kakvu vrijednost
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Expertcolor.jpg‎
Views:	140
Size:	951.9 kB
ID:	24383  
__________________
electro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 23:47   #5635
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja se samo nadam da ce covjek svojim nasljednicima objasniti koji je okvirni value ovog podruma Krepani ili nekrepani kondenzatori unutar kutija, sealed box je sealed box...
16 polica, svaka teška 60k kn, cca je to plaćeno 1M kn,
u današnjem novcu 2M kn s obzirom na inflaciju.
Netko bi kupio stan u Zg. ili apartman, ili sportski auto, a veoma rijetki ovo.
Svatko ima svoje veselje

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Kako pratim i retro teme u automobilizmu, shema je da vrijednost u nekom momentu cagne ... kad "odu" svi kojima je to zapravo predstavljalo vrijednost, odnosno koji su sentimentalno vezani za to. Slično je sa stripovima. Poznam lika nedaleko sebe koji na aukcijama stripova okrenuo 2 milje. Tko će za 40 godina iskeširati hrpu love za full kolekciju Alana Forda, mint codition / praktički neprolistanu ? Danas kad uđeš u stripoteku, unutra je uglavnom ekipa od 50 godina. Slučajno? Naime 70-ih, 80-ih i još 90-ih se uglavnom čitalo. I to na veliko.
Meni je želja bila kupiti prvih 50 brojeva Alan Forda u tvrdim koricama.
Međutim, nekako mi to nije više prio u životu.

Kolekcionari se poslije prebace na trajnije stvari; marke, značke, numizmatiku.
Poznajem dva kolekcionara koji od toga žive.
Jedan mi se prije godinu dana pohvalio da je sa značkama sa Hrelića kupio stan. Kupi po 50 lipa, proda po 10 kn, ima trgovinu na ebayu sa 40.000 artikala.

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Znaš, ovo jako podsjeća na citat iz serije Star Trek Deep Space Nine... U jednoj sceni Shimerman (Quark) & Auberjonois (Odo) razgovaraju, i Quark pokušava otkriti kako bi mogao podmiti Odu. Pa mu nudi razne stvari, međutim Odo nije impresioniran. Mrzovoljni mjenjolik, kojem nije do stvari, i ne drži do njihove vrijednosti jer ima sve što mu je u životu potrebno.

I u jednom trenutku Odo veli sljedeće: "Nikad nisam razumio ljudsku želju za gomilanjem stvari. Kupuješ i nagomilavaš godinama, i zatim umreš. A onda tvoja obitelj sve to proda, i ciklus opet počinje iz početka" Jedna od genijalnih stvari koje su mi ostale u pamćenju iz DS9, odlična serija by the way!
DS9 je bila malo "dosadnija" od ostalih ST serija gdje su okolo letjeli i tražili avanture.
Tu su jedino Quark i Ferengiji briljirali sa svojim pravilima stjecanja,
meni najdraža;
11. I kada je besplatno, uvijek možeš kupiti jeftinije.
242. Više je dobro ali sve je bolje.
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 23:58   #5636
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor electro Pregled postova
neznam jel ovo ima kakvu vrijednost
S3 Trio 64V+ (86c765) 1+1 MB
S3 Virge (86c325) 2+0 MB

Prilično česte kartice kod nas, tako da nemaju kolekcionarsku vrijednost nego čisto uporabnu.

Inače, kada je kolega Lynnfield pitao za Xabre Soltek.
Na našem tržištu se pojavilo cca 60-70% modela grafičkih,
i njih je moguće pronaći polovne (tako sam i ja naišao na 2x Xabre Soltek).

U Poljskoj su recimo bili česti modeli koji kod nas nisu prodavani ..
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:45   #5637
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 512bit.net Pregled postova
16 polica, svaka teška 60k kn, cca je to plaćeno 1M kn,
u današnjem novcu 2M kn s obzirom na inflaciju.
Netko bi kupio stan u Zg. ili apartman, ili sportski auto, a veoma rijetki ovo.
Svatko ima svoje veselje
Vezano uz golemu kolekciju kolege Artex-a, sa TPU foruma, imam jednu svoju teoriju. Ali obzirom da je baš i samo to - teorija, i to bez ikakvih dokaza nema je smisla ovdje navoditi. Long story short, mislim da je on to nabavio po daleko manjoj cijeni, i sad može samo zadovoljno čekati i trljati ruke dok vrijednost raste kroz oblake!

Citiraj:
Autor 512bit.net Pregled postova
DS9 je bila malo "dosadnija" od ostalih ST serija gdje su okolo letjeli i tražili avanture.
Tu su jedino Quark i Ferengiji briljirali sa svojim pravilima stjecanja,
meni najdraža;
11. I kada je besplatno, uvijek možeš kupiti jeftinije.
242. Više je dobro ali sve je bolje.
Nisam siguran da bi se složio kako je DS9 bio dosadniji, ali je svakako bio drugačiji, i drznuo se dirnuti u one teme u koje pokojni Roddenberry nije želio, pretvarajući se da cijeli svemir živi utopijskim stilom života, bez mržnje, potrebe za novcima i ideološkim nesuglasnicama. Također, DS9 je u neku ruku neslužbeni nastavak "Nove Generacije", kad pogdledaš koliko je glumaca iz TNG prešlo u DS9, a čak je i TNG u mislim 6 ili 7. sezoni imao crossover sa Deep Space 9, i to mislim dva puta.

A da ironija bude veća, DS9 je poslužio i za pilot epizodu Voyagera, jer prije nego što su nestali u Delta kvadrantu, 70,000 svjetlosnih godina od Zemlje, ekipa je krenula upravo sa DS9, a Quark je pokušavao prevariti Harrya (Kim), tako da je ova serija oduvijek bila centralni dio Star Trek franšize.

Jedino loše što mogu reći o DS9 je "Rick Berman", taj čovjek je radio sranja iza kamere cijelo vrijeme, ali kako je samo dvije godine nakon DS9 uslijedio Voyager, Berman je malo popustio jer nije mogao raditi dva projekta istovremeno. Inače, Berman je kriv za razne cenzure na DS9, a on je zaslužan i za činjenicu da Dax (Jadzia) umire na kraju 6. sezone. To nikad nije bilo u scenariju, i dogodilo se isključivo nakon svađe između Bermana i Farrell, koja je glumila Dax, te je nakon toga bila zamijenjena sa Nicole DeBoer, koja je glumila novog Dax simbionta, što nikako nije "sjelo" - ni publici a ni glumcima, ali to je već neka druga priča.

Uostalom, Berman je uništio i ST: Enterprise, on je odlučio da se serija ugasi, iako je rating išao gore i mogli su dobiti 5, 6, pa možda čak i 7. sezonu kao i sve druge ST serije.
  Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 13:17   #5638
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,045
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 13:29   #5639
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
"Prelistao" sam na brzaka, ali jedino što mi je zapelo za oko je "Ultimate Gamer's PC"

No super, sad si moram nabaviti GF3 da bih imao taj ultimate setup o kojem govore!
  Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 13:50   #5640
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
U ima tu svašta zgodno za pogledati
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na