Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2024., 17:13   #871
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ma nikakav W12, fake news.

Izlazi AI update za W11 na jesen, sa AI Explorerom i još nekim pizdarijama koje budu vjerojatno tipična MS mantra - jako dobra ideja, užasna implementacija. I nekaj kaj će Google/Apple kopirati i napraviti bolje.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 17:16   #872
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,066
Izlazi i W11 LTSC najesen, najvjerojatnije bez svih tih MS sranja ali sa uobičajenim HW zahtijevima.
Tak da bi trebao biti win-win za one koji ga mogu upogoniti.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2024., 20:06   #873
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,948
Ne znam što se palite oko ukidanja podrške, pa kolike godine je sedmica uredno gurala dok nisu veće aplikacije krenule ukidati podršku GTAV otkačio tek pred par mjeseci.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 07:13   #874
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,543
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Izlazi AI update za W11 na jesen, sa AI Explorerom i još nekim pizdarijama



Zar sad baš sve moraju biti AI izdrkavanja?

Btw dok sam tražio ovu sliku google mi je ponudio plavi telefon, hvala guglu ali ne treba
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 11:47   #875
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,948
Ne znam jese li vidjeli jedan od zadnjih videa kanala Upper Echalon o masivnom uplivu najčešće upotrebljavane AI terminologije u znanstvene publikacije. Porast 2x to 5x u protekloj godini a ova bude i izraženija Još malo pa se AI bude dopisivao s obje strane u svim oblicima komunikacije.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 18:52   #876
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Izlazi i W11 LTSC najesen, najvjerojatnije bez svih tih MS sranja ali sa uobičajenim HW zahtijevima.
Tak da bi trebao biti win-win za one koji ga mogu upogoniti.
Već je vani ...


Windows 11 24H2 LTSC images leak ahead of official announcement

https://www.neowin.net/news/windows-...-announcement/

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 19:04   #877
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,066
Citiraj:
There are 55 removed apps/packages but several new or additional packages. All the Apps except for Defender, Calculator, and Snipping tool are removed
While the installation process remains familiar, users can choose to sign in without a Microsoft account or create a local account.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 06.04.2024. u 19:17.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 20:58   #878
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,161
Super jedva cekam necu odma malo cemo pricekat jer sam frisko inst...win

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2024., 15:41   #879
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Pozdrav,


kupio prije tjedan dana laptop, do sada imao (imam) desktop PC i stari laptop sa windows 7 vec 10-15 godina, nisam od tada pratio novosti u informatici, samo kad bi trebao upgradeat na SSD, vise RAM-a, dodao USB3 karticu u desktop PC itd, obnavljao sam Desktop PC koliko se moze, stari laptop isto, ali laptopu je doslo vrijeme zamjene iz 100 razloga pa sad imam jedno pitanje kao netko ko je iz svijeta PC-a u smislu novosti izasao odavno:

Novi laptop dobio sa predinstaliranim win11pro na HR jeziku, a to mi je koma jer se ne snalazim ako je OS na Hr jeziku - isto ko i na mobitelu ( i promjena jezika nije prevela cijeli sistem nego samo djelomicno), pa sam to obrisao/reformatirao/particionirao, instalirao na engleskom jeziku (skinuo sa Microsoft stranica win11.iso i u Rufusu napravio butabilni stick s kojeg sam instalirao win11pro na lokalni account) odredio "world" kao regiju na pocetku instalacije da windowsi ne instaliraju bloatware. Nakon instalacije regiju prebacio na HR, podesio sve u Windowsima kako mi pase i napravio backup image diska na vanjski SSD. Nakon toga instalirao i sav software kojeg koristim i napravio jos jedan image. Skuzio i da iako sam kupio nazivno laptop sa Win11pro, ocito su u ducanu gdje sam ga kupio to instalirali na svoju ruku jer po novoj instalaciji, Microsoft me trazio aktivaciju windowsa (nije u BIOSu ili gdje vec OEM kljuc, a bome i na kartonskoj kutiji pise da laptop dolazi bez OS-a) - nema veze, nasao retail kljuc za 19 eura i rijesio problem (nadam se - za sad radi i windowsi prijavljuju da su aktivirani sa digital license )



A sad na ono sto me zapravo zanima i zasto sam postao ovdje:

Ovih dana citam kako je za EU zemlje moguce deinstalirat Microsoft Edge i sl, ali ako se ne varam (ono sto sam sitno uspio izguglat), za to je potrebna friska instalacija od nule gdje je regija oznacena kao neka drzava u EU? Ako je tako, onda nista, to nemam volje radit i ostavit cu ovako kako je, ali ako postoji neki nacin koji bi dozvolio uninstall onoga sto je u Windowsima za EU regiju moguce lako i kroz app izbornik, onda me zanima jel postoji mogucnost za to i kako da to izvedem. Prvenstveno me zanima zbog Microsoft Edgea jer ionako koristim Firefox, a onda i jos neke stvari koje ne mogu sada deinstalirat, a ne koristim i to je navodno moguce ako je EU u pitanju - kod mene je zasivljeno "unistall" i ne mogu na to kliknut.


Hvala

Zadnje izmijenjeno od: 3alfa3. 14.04.2024. u 16:22.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2024., 16:58   #880
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,163
Možeš probati preko HiBit Uninstallera. Tools - Windows Store App Manager, pa vidi.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2024., 17:32   #881
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Možeš probati preko HiBit Uninstallera. Tools - Windows Store App Manager, pa vidi.

Hvala, ali htio bi neko "sluzbeno" rjesenje ako postoji u mom slucaju (postavkama u samim windowsima koje ce to omogucit). Ako nema takvog rjesenja, ostavim ovako kako je.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2024., 17:43   #882
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,948
Mislim da je to možda najpametnije odraditi prije same instalaciju modificiranjem instalacijske arhive (wim/esp file), ukoliko je to i tako više dopušteno. Zadnji puta kada sam probao skinuti edge s window10 proces je bio jako nezgodan (sve ručno) i zaključio sam da jednostavno nije vrijedno zajebancije.

Čak i da deinstaliraš, moguće da bi ti vratio prilkom prvog feature updejta. Ali zanjimljivo bi bilo probati ovo za EU, budem probao nekom prilikom.

Uostalom, mislim da MS najbolje zna što nama treba. Zašto koristiti drugi browser kada MS zna da je edge najbolji?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2024., 17:45   #883
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Mislim da je to možda najpametnije odraditi prije same instalaciju modificiranjem instalacijske arhive (wim/esp file), ukoliko je to i tako više dopušteno. Zadnji puta kada sam probao skinuti edge s window10 proces je bio jako nezgodan (sve ručno) i zaključio sam da jednostavno nije vrijedno zajebancije.

Čak i da deinstaliraš, moguće da bi ti vratio prilkom prvog feature updejta. Ali zanjimljivo bi bilo probati ovo za EU, budem probao nekom prilikom.

Da, svakako nebi htio prckat i sjebat nesto jer sve radi super, ali to je unazad par win updatea (tipa, od prije cca mjesec dana) navodno serijski omoguceno jednostavnim klikom misha u app popisu, samo vjerojatno trazi clean instalaciju sa EU regionalnim postavkama jer iako su moje postavke HR za regiju, windowse sam instalirao kao "english world" regiju, a tek onda prebacio na HR.

Zadnja tvoja recenica: cijenim sarkazam

Zadnje izmijenjeno od: 3alfa3. 14.04.2024. u 18:31.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2024., 18:05   #884
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 176
Citiraj:
Autor 3alfa3 Pregled postova
Prvenstveno me zanima zbog Microsoft Edgea jer ionako koristim Firefox, a onda i jos neke stvari koje ne mogu sada deinstalirat, a ne koristim i to je navodno moguce ako je EU u pitanju - kod mene je zasivljeno "unistall" i ne mogu na to kliknut.
Hvala

Pazi samo postoji sam Edge browser i Edge WebView. Ako makneš WebView mnogi programi ti neće više raditi ukljućujući i neke game launchere koji koriste Edge WebView za renderiranje.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2024., 18:23   #885
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Pazi samo postoji sam Edge browser i Edge WebView. Ako makneš WebView mnogi programi ti neće više raditi ukljućujući i neke game launchere koji koriste Edge WebView za renderiranje.
Ne mislim nista "na silu" micat, samo me zanima sto napravit da se to omoguci u OS-u jer bi tako trebalo bit za EU zemlje, ali ponavljam, necu nista dirat jer sve radi kako treba i preporodio sam se nakon 10-15 godina starog laptopa

Zadnje izmijenjeno od: 3alfa3. 14.04.2024. u 18:30.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2024., 12:57   #886
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Pričekaj, to je još u rolloutu, ako dobro kužim do kraja travnja bi trebalo biti svima omogućeno.

Nemoj koristiti nikakve skripte, kad dođe taj update za EEA obriši Edge (briše se normalno iz settings ko svaki drugi app), ne diraj webview2, makni news feed iz widgeta, obriši bloatware i koristi Winse kao i do sad
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na