Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2020., 15:33   #121
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Da li ste uspjeli pokrenit lan i koje ste postavke koristili za forwarding portova?

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Izet Fazlinovic. 22.04.2020. u 16:10.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 22:01   #122
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Assetto Corsa Serbia
organizira GT3 prvenstvo.
Svi zainteresirani slobodno se pojavite.
Server za trening je otvoren.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2020., 03:00   #123
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
project cars je arkada
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2020., 18:26   #124
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Da li ste uspjeli pokrenit lan i koje ste postavke koristili za forwarding portova?

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Nebitno je koje portove koristis, bitno je da ugasis firewall ili propustis te portove na firewallu na racunalu koje hosta server.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 14:43   #125
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 10.08.2020., 14:31   #126
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Igra netko?

Ukoliko ima zainteresiranih, u petak se vozi utrka, staza je Laguna Seca, auto mala formula Tatuus Fa1. Bit ce 1h trening, 20 min kvalifikacije i onda 25 minuta utrka, pa ponovna utrka od 25 minuta sa obrnutim redosljedom iz rezultata prve utrke.

Prijava ide putem registracije na serveru koji ja hostam na linku:
http://zwer54.asuscomm.com:8772/cham...5-553ab053ba9d

Server je up i vrti trening sa postavkama kakve ce bit i na utrci. Trenutna vremena vozaca moze se pratiti na linku:
http://zwer54.asuscomm.com:50041/lapstat

Svi su dobrodosli, trka ide do max 24 vozaca, trenutno je 13 prijavljenih.

Hvala
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 12:25   #127
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 21:37   #128
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 05:20   #129
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 19:59   #130
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
To kaj si stavil kosta 40 eur.

Na gamers outletu je 8 eur.
https://www.gamers-outlet.net/buy-as...h=asse&limit=7
sada da. kada sam okačio bilo je na akciji par dana.

naravno da se nađe na raznim pouzdanim i manje pouzdanim stranicama za kupiti.

evo ima ovdje za 6.36€, ali nisam nikada kupovao sa enebe i ne znam dali su pouzdani.
https://www.eneba.com/steam-assetto-...eam-key-global
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2020., 11:38   #131
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Razmisljam si uzet ac za pc, ali neznam dal uzet ovaj ac satri ili competizione? Ima na ovom starom jos ljudi za online igranje? Se moze na ovaj novi ubacit recimo grobnik za vozanje, podrzava modove?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 11:51   #132
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
AC je puno sira igra, da ne pricamo o modovima. ACC je fokusirana na GT3/GT4 i ima ajmo reci manje sadrzaja. Manje naspram AC, ali vjerojatno vise nego dovoljno nekome koga zanimaju ove klase.

Za te pare za koliko se nadje AC ultimate, krenuo bih s tim.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 14:00   #133
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
znači treba kupit ac ultimate edition??su modovi besplatni??još je problem što sam na tipkovnici i mišu,nemam volan.

https://www.eneba.com/steam-assetto-...eam-key-global
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 15:57   #134
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
Odmah ultimate uzmeš, ali volan je poželjan pa ako se misliš dulje bavit AC-om nabavi neki.

Većina modova su besplatn, neki se plaćaju. Osobno sam samo staze kupovao, tipa LA Canyons Platinum ili Targa Florio, aute uz svu silu besplatnih nema smisla. Za početak kreni s besplatnim stvarima, meni je apsolutni gem Fonteny, uz takve brutalno dobre modove realno ne treba kupovati ništa.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 16:01   #135
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Jedino sto sam platio, i uvijek bi preporucio ako krenes kopati po modovima, je CM launcher. Mozda za vanilla igru nije ni potreban, ali tesko mi se vratiti na stock launcher pa...

https://acstuff.ru/app/

A za modove lipo racedepartments i tamo nadjes vecinu toga.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 17:18   #136
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
AC Ultimate na Gamers outletu uvijek oko 8 eura. Igra je super podrzana i ima vozaca i dalje.

ACC je puno zahtjevniji sto se kompa tice, puno manji izbor auta i staza, nema modova itd. Ali ono sto ima odradjeno je vrhunski. Fizika auta, force feedback, zvuk, grafika, sve je top. Ne postoji tolko dobar racing sim ko acc.

Naravno bez volana, nema smisla ni testirati igru.

Ac mozes voziti sa kontrolerom makar i to nije neka sreca. Nit imas preciznost nit si kompetentan jer prvobitno to je simulacija, ne igra. Bez volana igras forzu horizon, need for speed itd...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:16   #137
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Probao sam na ps4 vozit ac bez volana i to je muka isusova. Volan imam samo neznam od koje igre krenut. Hvala na savjetima!
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 21:49   #138
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
tipkovnica, gamepad zaboravi tko god pomišlja simulaciju. nije problem, ima logi g25, g27, g29 itd polovno da se nađe na njuškalu, a uskoro dolazi g923. tako da za početak i više nego odličan hard za sim racing.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 01:10   #139
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Hostam novi kup, auto je Praga R1, 9 staza, utrke su svaku drugu srijedu sa pocetkom kvalifikacija u 20:15h, a praksa ce biti online izmedju svake nadolazece utrke sa stazom koja slijedi.
Potrebna je registracija da bi se moglo uci na server i voziti.
Registracija i cijeli pregled kupa, bodovanja, linkovi za download na linku:
http://zwer54.asuscomm.com:8772/cham...9-347d31d4848f

Cijeli kup bit ce popracen kvalitetnim live streamom na youtube kanalu Dan SimRacing:
https://www.youtube.com/channel/UCC8...F3tGg/featured

Slobodno se pretplatite, decko ima odlicne streamove i poucan sadrzaj te vodic kroz razne sim racing igre.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:29   #140
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
bolje i atraktivnije bi bilo da se odabralo Ferrari 488 Challenge Evo.
trenutno je to dosta popularno.
zapravo jedini novi mod koji je sletio na AC nakon dugo vremena.

  Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 16:03   #141
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
bolje i atraktivnije bi bilo da se odabralo Ferrari 488 Challenge Evo.
trenutno je to dosta popularno.
zapravo jedini novi mod koji je sletio na AC nakon dugo vremena.
Auto je prekrasno dizajniran, ima odlicno odradjen zvuk i force feedback, svakako je prekrasan, no za voziti i nije neka sreca, na vecim brzinama bas i ne skrece nesto i opcenito vecina bas i nije ljubitelj te klase.
A iskreno, pokraj ACC nema smisla voziti GT3 klasu u AC. Nisam ni siguran jel to GT3 ili GTE klasa ali svakako klasa se nije pokazala kao popularna medju domacim vozacima.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 16:42   #142
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Trenutno sam na GTS-u na PS4, al sam piknuo neki dan AC ultimate za PC
pa me zanima da li ima kakav dobar config za G29 na AC ili koristite default od AC-a?

Ovih dana bi probao malo ako uhvatim vremena, pa ako ima netko, slobodno podijeli config.
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 18:10   #143
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ulgavnom sve radi bez nekih extra postavki.
https://www.racedepartment.com/
na ovom sajtu imas sve zivo i nezivo za skinut za ac. Moja osobna preporuka je skinut content manager i kroz njega ulazit u game... Puno preglednije za podesit sve.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:11   #144
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Auto je prekrasno dizajniran, ima odlicno odradjen zvuk i force feedback, svakako je prekrasan, no za voziti i nije neka sreca, na vecim brzinama bas i ne skrece nesto i opcenito vecina bas i nije ljubitelj te klase.
A iskreno, pokraj ACC nema smisla voziti GT3 klasu u AC. Nisam ni siguran jel to GT3 ili GTE klasa ali svakako klasa se nije pokazala kao popularna medju domacim vozacima.
znači ovo je naj noviji mod, tako da nije niti bilo moguće da se ikoji vozači okušaju u njemu a kamoli "naši".
auto je klasa za sebe, odnosno da je više gt4. rađen na platformi gt3, ali su neke postavke drugačije kao i gume tako da je više na gt4.
sam default setup i nije neka sreća tako da u zavojima jako vuće preko nosa van kao i kočenje. ALI! uz odličan setup podesi se da radi kao urica.
kažeš pored acc nema smisla vozit gt3 etc. pa onda ne znam zakaj su baš iz ferrarija odlučili izabrati ac engine za traženje novog vozača koji će voziti za njih.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 22:01   #145
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Trenutno sam na GTS-u na PS4, al sam piknuo neki dan AC ultimate za PC
pa me zanima da li ima kakav dobar config za G29 na AC ili koristite default od AC-a?

Ovih dana bi probao malo ako uhvatim vremena, pa ako ima netko, slobodno podijeli config.
Dosta je to individualno što se tiče postavki, meni na default ne odgovara ništa, osobito izraženiji clipping. Za početak prouči kako funkcioniraju ffb postavke i sve ostalo, kerb, road, slip itd. te svakako isključi enhanced understeer odmah u startu.

S ova dva alata napravi custom LUT za svoj volan, a možeš i koristit ove LUT-ove. Možeš ih sve stavit u cfg folder pa ih iz Content Managera mijenjaš po potrebi. Čak i CM može konvertirat csv u lut, imaš uputu na ffb kartici. Svakako pazi na FFB force, u pravilu se s custom LUT-ovima vrtiš oko 50%. Također, obrati pozornost na sljedeće;

Citiraj:
After this, do not alter the FFB Strength in your wheel's profiler!! If you change the FFB Gain in your wheel's profiler, you should rerun wheelcheck+lutgenerator.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 22:45   #146
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
E ovo gore je odlicna stvar, G29 mi je prozivio nakon sto sam se poigrao i napravio LUT itd... Svakako preporuka za nove AC vozace
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 01:05   #147
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
znači ovo je naj noviji mod, tako da nije niti bilo moguće da se ikoji vozači okušaju u njemu a kamoli "naši".
auto je klasa za sebe, odnosno da je više gt4. rađen na platformi gt3, ali su neke postavke drugačije kao i gume tako da je više na gt4.
sam default setup i nije neka sreća tako da u zavojima jako vuće preko nosa van kao i kočenje. ALI! uz odličan setup podesi se da radi kao urica.
kažeš pored acc nema smisla vozit gt3 etc. pa onda ne znam zakaj su baš iz ferrarija odlučili izabrati ac engine za traženje novog vozača koji će voziti za njih.
Imam auto na serveru i probao sam ga. Probao sam i na sluzbenom serveru i na svom. Nije los, ali definitivno mi se ne svidja kao ni mnogim drugima...

Zasto su odabrali AC? Zato sto je najbolji sto se tice ubacivanja modova i vjerojatno vise ljudi ima ac te je manje zahtjevan pa je baza korisnika veca.

Dodi i okusaj se sa Pragom, a ferarija mozemo ubaciti na neki weekend race day ako ima zainteresiranih.

Evo server sa ferrarijem je up, pa dodi vozi.
http://zwer54.asuscomm.com:8772/live-timing
Na serveru imas Join link za content manager.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: zwer54. 27.08.2020. u 01:07. Razlog: edit
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 12:13   #148
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
hvala na pozivu. ali nebi.
probao davno tu pragu i shvatio da nije neka sreća. ima daleko zanimljivijih auta.
  Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 01:56   #149
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
hvala na pozivu. ali nebi.
probao davno tu pragu i shvatio da nije neka sreća. ima daleko zanimljivijih auta.
Bitno je druzenje i utrka, a sa autom se nekad i iznenadis nakon par razlicitih utrka u prvenstvu.
Ja primarno vozim ACC i iRacing, a AC samo zbog druzenja.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:07   #150
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Jučer sam po prvi puta probao AC i daaaamn, kako dobar osjećaj vožnje :O.
Teška igra, ali mi se čini da dosta dobro simulira vožnju. Pod time mislim da nije toliko teže nego što je u real lifeu. To me recimo dosta smeta kod tih nekih simulacija. Pretjeraju sa nestabilnošću auta ili skretanjem. Ovdje se ćini da je dosta dobro pogođeno, barem ovo malo što sam igrao.

Ali majko mila, igra je nezavršena. Jedva da ima izbornik i da se išta može posložiti. Dva sata sam izgubio da uopće volan upogonim i namjestim FFB.
Skinuo i instalirao neki Mod Manager, dao 1€ da otključam full verziju. Pa onda googlanjem otkrio da je po defaultu sve polomljeno u igri i da se za svaku stvar moraju configi editirati i slagati neki LUT-ovi (wtf je LUT?). Pa sam to nešto uspio, valjda. Nakon toga je bilo ok, donekle. Kako da kreiram vlastiti LUT file?

No i dalje mi je većina kontrola unbindano na volanu. Uspio sam samo skretanje, gas i kočnicu namjestiti. Zašto pobogu je sve ostalo unbindano i hrpu stvari uopće ne mogu bindati, jer ne registrira pritisak tipke?
Jel se može samo skinut od negdje cfg za bindan G29, ubacit to i da vozim, a ne da se zajebavam s time?

Pokrenuo sam i gore spomenuti Wheelcheck, no uopće ne kužim što to radi. Izvrti mi volan i gotovo. Što da radim s tim nakon toga? Nije mi nikakav cfg ili nešto kreiralo.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 02.09.2020. u 12:30.
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na