Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2021., 13:53   #31
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Nas problem je sto mi ne prihvacamo strance, izuzev ljeti desetak dana u apartmanu. A neminovno je da su imigranti spas za stanovnistvo i radnu snagu. Multietnicnost je nesto sto cemo morati prihvatiti, prije ili poslije. O religijama necu.
nije problem u strancima kao takvima nego u njihovom neprihvaćanju okoline i običaja u koju su došli te nepoštivasnja zakona.


a ništa onda. sad će mediji imat mjesec dana o čemu pisati pa će ove nebuloze oko korone bar malo nestat.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 16:52   #32
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
mogu li ja popisati i svog oca koji ima drugo mjesto prebivališta (u osobnoj mu je druga adresa)? Tamo živi 10 mjeseci u godini.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2021., 19:52   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
mogu li ja popisati i svog oca koji ima drugo mjesto prebivališta (u osobnoj mu je druga adresa)? Tamo živi 10 mjeseci u godini.
Mozes, ali kako nije na istoj adresu/domacinstvu, onda moras imati njegovu vjerodajnicu/pristup, pa ga popisujes kao roditelja. Znaci ako nema nista do sada na tragu e-grajdjanina, nek ode u FINU po e-pass.

Samo iz vlastitog doma mozes popisivati ostale s jednom vjerodajnicom.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 21:56   #34
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Gledam cijeli popisnik 2021 (https://popis2021.hr/assets/PDF/Popi...%202021-hr.pdf) i ako na 26 pitanje odaberete NE (namjerno, greškom, ...), 27 NE, 28 NE i 29 Ostali oblici zanimanja. upisnik ode u kupus nema pitanja o Zanimanju, Djelatnosti, Mjestu rada, Načinu putovanja na posao, ALI !!! vas pita u 36 koji su ti izvori rada i trebao bi se vratit logički natrag na 26 pitanje Uglavnom preskočite more pitanja i dopusti vam da završite upitnik.

Uglavnom upitnik je čisto zadovoljavanje forme, nitko nije ni promislio o podacima i postavljanju pitanja, podaci koji će se prikupiti su nikakvi. Žali bože utrošenog novca u izradu popisa i njegovu provedbu digitalnim putem, popisivaču bi to bilo odmah nelogično.

Priroda posla koji radim je prikupljanje podataka od osoba koji su klijenti TDU (tijela državne uprave) u kojem radim (oko 600.000 osoba) i mogu slobodno reći da je ovo baš ništa i da nećemo dobiti ništa i da bi sukladno Talinskoj deklaraciji, RH ima i zna i sve što se pita već se zna u ovom upitniku i ne bi nikoga smjela pitati. Usput imam između ostalih i diplomu PMF koja kaže da ipak malo više znam o Demogeografiji od ostatka stanovništva.
NPR što je sa nefunkcionalnim nekretninama. Pita me imam stan, imam, kolko soba, 3 koliki je stan 65 m2, da li kuhinja ima ili nema 4 m2 ... a gdje su garaže, vozilo, apartman, vikendica, stara kuća od dede, roditelja, supruginih roditelja, ... tamo nema nikoga i tamo nitko nije prijavljen i navratimo s vremena na vrijeme ... svo zeljište koje ne obrađujem niti sam ga ikome dao u najam. Pitanje ima te li 1ha zemljišta je po gospođi postavljeno da bi se razlikovalo ruralno od urbanog stanovništva ?! Alo, pa mislim da bi jednostavnije bilo to tako i pitati.

Uglavnom jako razočaran
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 15.09.2021. u 22:08.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 22:31   #35
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Krivo to gledas.

Kao i 99% drzavnih projekata poanta nije napraviti posao nego podijeliti pare. Nesto ce pokupiti socijala, studosi i penzici, a ekipa s vrha koja je u 95% rodbinski i/ili stranacki povezana (makar preko strica, oca, majke,..) nesto malo vise.

Popunjava se bodzet onima slabijeg imovisnkog statusa, u procesu se nesto popali za sebe i svi sretni idemo dalje.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 22:40   #36
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
+5

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 03:04   #37
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Premijer kaze da ce rezultati popisa biti za mjesec dana. Pretpostavljam da misli na popis iz 2011.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 04:24   #38
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Krivo to gledas.

Kao i 99% drzavnih projekata poanta nije napraviti posao nego podijeliti pare. Nesto ce pokupiti socijala, studosi i penzici, a ekipa s vrha koja je u 95% rodbinski i/ili stranacki povezana (makar preko strica, oca, majke,..) nesto malo vise.

Popunjava se bodzet onima slabijeg imovisnkog statusa, u procesu se nesto popali za sebe i svi sretni idemo dalje.
Tako nekako, ionako u 2021. godini znaju više o nama nego mi sami i stvarno ne vidim potrebu za izmišljanjem tople vode. Znaju što i koliko imamo od nekretnina i pokretnina, tko je prijavljen na kojoj adresi, gdje se stvarno nalazimo, bračni status, koliko djece, prihode, rashode, štednju, obrazovanje, zaposlenost, zdravstveno stanje, kriminalnu prošlost, koji TV program gledamo itd.

To je kao da ja sada imam snimljen film digitalno u 4k rezoluciji, ali za svaki slučaj ćemo ga mi još jednom snimiti analogno na VHS, neka se nađe, možda je na onom nešto bilo krivo. Samo je očito jeftinije motati VHS traku odnosno u ovom slučaju ići pješke nego to sve kako spada centralizirati, zna narod da bi se tu pokralo više milijuna. Pa daj me nemojte...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 04:30   #39
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Ako je suditi po obnovi ZGa ne zna drzava bas tko sto ima. A i za neke ministre je bilo cudjenje kad se otkrilo da imaju 14 nekretnina....
No, svakako znaju iz svih baza daleko vise nego sto pokriva ovaj upitnik.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 04:47   #40
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ako je suditi po obnovi ZGa ne zna drzava bas tko sto ima. A i za neke ministre je bilo cudjenje kad se otkrilo da imaju 14 nekretnina....
No, svakako znaju iz svih baza daleko vise nego sto pokriva ovaj upitnik.
Itekako znaju, samo javnosti mažu oči, dobro im to ide. Ako mi kao obični građani s par klikova bez ikakve registracije na katastru vidimo tko je vlasnik koje čestice, njegov OIB, ima li tereta i koliko je podigao kredita, oni vide puno više.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 05:53   #41
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Još kad čipiraju ove necjepiše...
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 06:35   #42
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Premijer kaze da ce rezultati popisa biti za mjesec dana. Pretpostavljam da misli na popis iz 2011.

Mislim da se varaš. Stvarno bi mogao bit brzo gotov popis jer se od 2018 odselilo cca 200 000 mladih, dosta starijih je potamanila "korona". Kad odbiješ ove koji su tu na crno bez prijave i neće se tako i onako odazvat nikakvim popisivačima realno popis će bit na dvije A 4 stranice

To smo se mogli nas par skupit, uzet gajbu pive i finiširat do vikenda!
__________________
A bu bu....
goc_mails je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 09:33   #43
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Još kad čipiraju ove necjepiše...
Sočim?
Imaš mob, i još pokoju društveni mrežu, i sliku cijele familije gore.
KakaF čip.

Sve se može naći na netu. Posebno je čudno kako detaljno možeš vidjeti na katastru sve, na finiinfo vlasnike firmi itd itd.
HZZO, HZMO, porezna, da su svi u jednoj jedinstvenoj mreži baze podataka, popis je bedastoća

Dosta starijih umrlo od korone? Ovisi koliko bi to brojčano bilo dosta.
Kako kaže jedan ministar, brojevi ne lažu.

2020. umrlo 5200 ljudi više nego 2019.
(Ima i zanimljiva godina 2015 kad je umrlo "samo" 2800 manje nego strašne smrtonosne 2020.)

Računajući ukupan broj svih dobnih skupina i svih uzroka.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 10:20   #44
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Itekako znaju, samo javnosti mažu oči, dobro im to ide. Ako mi kao obični građani s par klikova bez ikakve registracije na katastru vidimo tko je vlasnik koje čestice, njegov OIB, ima li tereta i koliko je podigao kredita, oni vide puno više.
Ovo je OSNOVNI !!! Set podataka koje "moj" TDU vodi o gore spomenutih 600.000 klijenata:
Županija
Matični broj
JMBG
Datum poč
Datum kraj
Ne komercijalno
JMBG Osobe
OsobaOIB
Prezime Osobe
Ime Osobe
Tip člana
Datum poć člana
Datum kraj člana
Šifra Naselja
Naselje Šifra grada
Grad
Šifra županije
Županija
Ulica
Poštanski broj
Email
Telefon
Datum poć sjedišta
Datum kraj sjedišta
Naziv banke
Račun banke
Račun
Datum poć računa
Datum kraja računa
Spol
Datum rođenja
Radna aktivnost
Školska sprema
....
I onda ide detalji ovo gore vodimo pod osnovne , a detaljnih parametara ima oko 500

Tako da je set pitanja u ovom popisu stanovnika stvarno jadan i nepromišljen.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 10:28   #45
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ispunio sam. Svejedno će mi netko doći. Prijavio sam se sa #withKEY PBZ.
Neka pitanja su malo kretenska. Sve me ispituje za stan, a živim u kući.
Ne razumiju razliku između stambene jedinice i stana. Stambena jedinica može biti stan, ali može biti i kuća. Svejedno sam popunio.
Smiješno mi je da prvo pitaju na koji način se prostor grije, ja odaberem klima uređaj, a onda pitaju jel' u stanu postoji klima uređaj.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 10:52   #46
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
A sta reci. Kolega popunjava podatke za kcer. Godina rodjenja - 2015. Je li bila ranjena u ratu - ummm, ne.

Dosta dobar dio pitanja se mogao profiltrirati ili automatski zanemariti/automatski odgovoriti samo na osnovu osnovnih podataka o osobi koju popisujes.

Dummy upitnik. Vidio sam najobicnije papirnate anketne upitnike logicnije od ovog popisa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 11:05   #47
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
napisat da, i tražit da je ratni veteran i odštetu odmah
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 11:12   #48
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
napisat da, i tražit da je ratni veteran i odštetu odmah
ti se zajebavaš ali upisi za vojnu mirovinu još traju

Nego nisam u toku. Kaj ak se sam ne popišem ili ne budem doma dok me oni hoće upisat...Jel dođe kakva kazna iako me realno i za to zaboli kuki
__________________
A bu bu....
goc_mails je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 11:23   #49
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
zaljepi na ogradu KOD koji je sistem dao
uz poruku .. dragi popisivaču ...
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 11:27   #50
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova

Tako da je set pitanja u ovom popisu stanovnika stvarno jadan i nepromišljen.
Rekao bih da nije. Napravljeno je da se popiše u roku, za razliku od 2011. popisa koji _još_nije_završen_!
Osim toga, u međuvremenu je zaživio OIB i dogodila se kakva-takva informatizacija državne uprave pa sad većinu podataka o nama već imaju.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 12:58   #51
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Rekao bih da nije. Napravljeno je da se popiše u roku, za razliku od 2011. popisa koji _još_nije_završen_!
Osim toga, u međuvremenu je zaživio OIB i dogodila se kakva-takva informatizacija državne uprave pa sad većinu podataka o nama već imaju.
Gore sam napisao set pitanja koje "mi" kao tijelo državne uprave prikupljamo. Da, postoji svašta, desio se OIB, samo je toliki kupus u bazama i nekompatibilnost da je to nemoguće. Ako već radiš popis onda ga radiš.

Ako ne znaš, pitaš nekog tko to radi doslovno stoljećima, a ne mi "slučajna država" 3 put s time da drugi još nismo ni završili.

Pitanja koje imaju u Velikoj Britaniji, ako ne znaš PREPIŠI !
https://census.gov.uk/help/how-to-an...hold-questions
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 13:37   #52
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Sočim?
Imaš mob, i još pokoju društveni mrežu, i sliku cijele familije gore.
KakaF čip.

Sve se može naći na netu. Posebno je čudno kako detaljno možeš vidjeti na katastru sve, na finiinfo vlasnike firmi itd itd.
HZZO, HZMO, porezna, da su svi u jednoj jedinstvenoj mreži baze podataka, popis je bedastoća

Dosta starijih umrlo od korone? Ovisi koliko bi to brojčano bilo dosta.
Kako kaže jedan ministar, brojevi ne lažu.

2020. umrlo 5200 ljudi više nego 2019.
(Ima i zanimljiva godina 2015 kad je umrlo "samo" 2800 manje nego strašne smrtonosne 2020.)

Računajući ukupan broj svih dobnih skupina i svih uzroka.
Kolega je iz zajebancije v birtije prislonio ruku na POS i otkucalo skinulo s racuna

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 16.09.2021. u 13:45.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 13:39   #53
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Neka dodje do mene, upisat ću 1000000kn u pos i neka otkuca. Pa da idem konačno na godišnji.

Što se tiče popisivanja, jedva čekam 2030. da doznamo koliko stanovnika imamo u HR.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na