Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2021., 09:57   #91
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobih jučer poziv sa broja +44 20 8089 2262 u vezi ulaganja, navodno u kriptovalute. Lik govori naški. Navodno je već dosta ljudi dobilo poziv od njega.

Nazvat će me danas, ali dolazim u iskušenje na blokiran taj broj.
mene već 2 dana zove +44, piše Biden, England

ne javljam se
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 10:02   #92
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Blokirajte to, koji vam je
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 10:06   #93
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
al nije isti broj svaki dan, pa mi blokada ne pomaže baš
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 10:08   #94
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Common sense nalaže da se ne baviš nečim što ne razumiješ. Investirati bez da razumiješ zašto i kako je najlakši način da se riješiš svog novca.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 16:48   #95
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
@prile

Hvala na info
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 20:57   #96
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Da malo oživim temu.
Dakle dobrovoljni mirovinski, pušioničar, ulažem tamo jer mi se čini najmanje nesigurno (namjerno pišem najmanje nesigurno, a ne najsigurnije jer svako ulaganje je rizik). Trenutno sam tamo u + 7,3555 %.
Imam neke dionice KRAŠa (nasljedio) pa sam bio uzeo koliko sam mogao i dodatne kada je išla dodatna tranša (bio je % od onog što si već imao) prije one pomame, zadnje sam plaćao po 425 ako se ne varam i nisam prodao u onoj pomami kada je išlo preko 1000 jer realno nemam u šta uložiti to što dobijem. KRAŠ inače ne isplaćuje dividende godinama, sve mi se po papirima koje dobijem čini da je isto sranje kao i sa KOKOM i Vindijom (KOKA je bila bankomat za Vindiju). Kraš služi kao bankomat za Pivec i ostale, stalno se dobit zadržava i nekome se posuđuje lova koju ovaj ne vraća, a dividenda se ne isplaćuje.

ZLATO. to je priča kao ide gore to je super to je luda dobit, je moj krasni kiki, nikome u svim tim reklama se ne kaže da ako si nešto uzeo ... na ljeto 2011 bio si u DEBELEOM minusu do 2020, dakle 9 godina (1815 US $ tada a dno je bilo 2005 sa svega 1050 US $). Imao sam sreće pa me u krizi 2008 uhvatila panika i to je bilo dobro (750 US$ je bila cijena) pa sam sada "otporan" i na neke fulnce, her imam dobru zalihu radi toga. Ali relano zlato NIJE investicija, to je konzerviranje postoječeg stanja, deep freez ako imaš sreće.

Valute, imao sreće sa CHFom (svi moji uvjek štede u njima pa mi je kada su svi plakali radi švicaraca bilo neugodno jer je meni procvalo tada). Na US $ si + pa - ali sve je to 0 ...

Da li netko misli uložiti u SPAN ? od danas do 10.09. se primaju uplate, pa što dobiješ dobiješ, ostatak vrate. Mislim ne znam kako su oni, jer i KING je nešto najavio (MSAN) ali kako radim za državu i znam kako se MSsan financira i koliko je ovisan o "o javnim nabavama" tamo ne želim uloži ni lipu, digitalni Agrokor po mom mišljenju ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 06.09.2021. u 21:13.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:12   #97
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
U SPAN bi se moglo uć sad. Uzet nešto pa držat na dulji rok.

Prema tvom opisu tražiš neko ulaganje sa stabilnim prinosom?
Ili bi se igrao tipa ko ekipa na WallStreetBetsu na Redditu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2021., 21:44   #98
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Nisam lakom i pohlepan , ne patim od pažnje ala Mala Čuknut i Mikro Grbikitić, Seljanka Dodvornik i slični, ne sanjam da sam Jobs i da je moj "najveći" u ulici, marini ili na pisti.

Nekoliko obitelji završava sa suprugom i sa mnom, svi su situirani, nas dvoje imamo sve velike stvari riješene odavno, solidne prihode ...

Ono što se meni vrti po glavi je nešto što "konzervira" stanje i donosi 3 - 3,5% dobiti. Ako je svjetska inflacija od 1,94% - 2,42% zadnjih godina, dakle nešto što je oko 5 - 6% godišnji prinos.

Dakle da ova naša sadašnja lutanja svijetom s jednog kraja planeta na drugi i u budućnosti, nakon odlaska u mirovinu, ne moram posezat za "tekućim" i nasljedstvima već da se rješava povratom uloženog i polako raste ili ostaje na nuli.

5-6% godišnje, ja zadovoljan i naravno da ne moram imati previše interakcije Jer od tamo negdje 2018 moram stalno nešto "raditi" da ostanem barem iznad 3%, prebacivati, proučavati, kalkulirati, ...

ZABORAVIH:
Životna osiguranja, to imam na supruzi (ne, ne mislim ranije unovčiti ) i ne, nemam na sebi (ne, nije osiguranje da ona ne pomisli ranije unovčit) već imam "falingu" sa pumpom, pa mi uplata sa istim uvjetima kao i za suprugu kada smo to riešavali prije jedno 10ak ili više godina, iznosila ako me sjećanje ne vara jedno 2,5X više, tako da smo odustali od toga. Pre velik sam im rizik ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 06.09.2021. u 22:04.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 20:33   #99
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Kada jednom shvatis
tebi ce vrlo tesko biti
ali ti i danas
svoju srdzbu nemoj kriti
Disciplina Kicme
Covek sa visokom temperaturom
kopija je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na