Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2023., 10:31   #2131
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,966
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Svi pobjegli na temu Automobili
Ja sam kratko bio tamo i otišao

Radio sam kao IT-ovac u toj branši pa kad vidim što se tamo piše i kako se piše onda vidim da nemam šta tamo puno tražiti. To je pitanje religije kao i vi(m) / nano
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 10:52   #2132
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 754
Bome. Ne otvaram tu temu.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 11:12   #2133
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,282
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To je pitanje religije kao i vi(m) / nano
Mislim da nema tu neke velike religije. Nekad je bilo ideološko pitanje "Vi ili Emacs", ali nije baš da sam do sad upoznao nekog tko forsira Emacs.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 11:42   #2134
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,195
Sta se vama ne svidja kod snapa?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 12:38   #2135
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,955
Nista. Isto kao i tomek bjezim od tog 😁

Znao mi je zaklat disk (zatrpa ga nekim temp fileovima), sta god sam radio u pokusaju otklanjanja problema nije dugorocno pomoglo pa sam onda odlucio ne koristiti to.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 13:19   #2136
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Citiraj:
Autor No123 Pregled postova
Pripazi kod takvih stvari....kao i kod sideloadinga aplikacija na Android (recimo) uvijek moras paziti da nije neki malware. Na Linuxu zasad to nije problem, barem ne kod vecih distri (jer izmedu ostalog imas gotove pakete u sluzbenim repozitorijima) ali nebih ruku u vatru stavljao da nebi mogo postat problem.

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Mislim da nema tu neke velike religije. Nekad je bilo ideološko pitanje "Vi ili Emacs", ali nije baš da sam do sad upoznao nekog tko forsira Emacs.
Uuuuuuu...dobar Na vise razina
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Sta se vama ne svidja kod snapa?
Opcenito nisam pristasa vise paket menadera istovremeno instaliranih koji iz razlicitih repositorija skidaju aplikacije i libove je postoji veliki potencijal za dependency hell ili potpuno skrseni sustav u najgorem slucaju. Opcenito izbjegavam ih ko kugu ali na Desktopu ak nekaj zafali preferiram Flatpak kao manje zlo jer mozes sve instalirat na user level - ne system level. Snap kolko znam automatski instalira system-wide (ak neko zna da je drukcije slobodno me ispravi). Nemas izbora. Druga stvar je da dolazi od Canonicala a Canonical se u zadnje vrijeme malo cudno ponasa (ne u pozitivnom smislu)...Flatpak je s druge strane neovisni OSS Projekt. To je po meni vec drugi ogroman plus. A za ostale detalje...

https://itsfoss.com/flatpak-vs-snap/

Ugrubo

No u konacinici nerviraju me oba. Zamisljeni su kao rijesenje fragmentacije Packaging sustava na Linux distrama. Nit su rijesenje postojeceg problem nego i donose nove probleme na stol (Snap=sigurnost na primjer). Problem je da su Linuxasi uzasno tvrdoglava stvorenja koja se cesto svadaju radi gluposti umjesto da zajednicki se oko neceg sloze. Fali standard jednostavno da bi Desktop Linux imao bolju prihvacenost medu developerima prije svega - a nakon toga i medu korisnicima. Po meni se tu Linux treba na BSD ugledat. Imas Ports i PKG i amen. Sve BSD Distre koristi iste i to je to.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 15:11   #2137
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 565
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Pripazi kod takvih stvari....kao i kod sideloadinga aplikacija na Android (recimo) uvijek moras paziti da nije neki malware. Na Linuxu zasad to nije problem, barem ne kod vecih distri (jer izmedu ostalog imas gotove pakete u sluzbenim repozitorijima) ali nebih ruku u vatru stavljao da nebi mogo postat problem.
To što sam našao ne radi, neće napraviti:

Citiraj:
sudo xbps-install -R $PWD brave-bin-1.48.158
Password:
Package 'brave-bin-1.48.158' not found in repository pool.
Edit: Ipak radi, instalirao sam ga.

Zadnje izmijenjeno od: No123. 16.02.2023. u 13:36.
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 15:37   #2138
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Pripazi kod takvih stvari....kao i kod sideloadinga aplikacija na Android (recimo) uvijek moras paziti da nije neki malware. Na Linuxu zasad to nije problem, barem ne kod vecih distri (jer izmedu ostalog imas gotove pakete u sluzbenim repozitorijima) ali nebih ruku u vatru stavljao da nebi mogo postat problem.

Vezano na male distre i malware...
Mint je prije nekoliko godina imao slučaj da su im provalili servere i podmetnuli frizirane ISO image
https://www.trendmicro.com/vinfo/fr/...ith-a-backdoor
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 16:06   #2139
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 815
Kako instalirati maxtv to go aplikaciju na ubuntu?
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 16:10   #2140
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Vezano na male distre i malware...
Mint je prije nekoliko godina imao slučaj da su im provalili servere i podmetnuli frizirane ISO image
https://www.trendmicro.com/vinfo/fr/...ith-a-backdoor
Sjecam se toga. Mislim da je dosta veliki problem sto dosta ljudi uzima Linux kao "secure per default" malo pre...naivno. Dali su specificne distre sigurnije po defaultu od Windows 10/11/Server? Mozda. No ljudski faktor je uvijek problem i upravo je ljudski faktor koji najcesce usere motku..."Security through obscurity" se ne kaze bez veze...S jedne strane admini koji svoj posao shvacaju olako s druge strane Management koji reagira tek kad se dogodi sranje. A cim je vise ljudi ukljuceno u odlucivanje vise sranja. Dali Linux instalacija moze biti sigurna? Itekako. Dali mozemo i tad pricat o sigurnom sustavu? Ne. Uvijek treba imat na umu da sigurnost direktno ovisi o tome kakva je volja klinca koji se zeli dokazat drugima
No kad smo kod teme...volio bih malo razmjeniti razmisljanja na temu "siguran Linux server". So...ovime se ja trenutno moram zadovoljit....

1. Firewall - blokada svega sto nije potrebno a cak i onda samo sa odredenih mreza/sustava...pogotovo SSH
2. Fail2Ban
3. rkhunter skenira dnevno sustave i javlja diskrepance
4. Process Accounting (psacct)
5. Root login onemogucen - admini imaju ogranicena sudo prava, obavezna prijava iskljucivo sa SSH kljucem
6. SSH config hardening - npr. dopustena prijava samo odredenim korisnicima, promjenjen defaultni port i slicno
7. sysctl hardening
8. lynis audit
9. Stegnuta prava na standardne configove / cron fajlove
10. podignut defaultni SHA_CRYPT_MIN_ROUNDS > 10000
11. podignut defaultni umask za pofile na 027
12. Grub hardening (prava+pass)
13. Openvas audit i implementacija patcheva/azuriranje sustava
Hint - do prije godinu dana niceg od toga nije bilo...imate pravo jednom pogadat zasto su mi dali zeleno svjetlo za implemetaciju ovog svega

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 14.02.2023. u 16:25.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 16:24   #2141
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Kako instalirati maxtv to go aplikaciju na ubuntu?

Ukratko - ne.


https://www.reddit.com/r/croatia/com...ra%C4%8Dunalu/
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 16:48   #2142
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,021
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Hint - do prije godinu dana niceg od toga nije bilo...imate pravo jednom pogadat zasto su mi dali zeleno svjetlo za implemetaciju ovog svega
Hakirao ih klinjo?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 17:16   #2143
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Hakirao ih klinjo?

Bingo
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 18:41   #2144
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,966
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Sta se vama ne svidja kod snapa?

Odlična ideja, očajna izvedba.

Što se tiće securityja….

Privitak 1
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3023.jpg‎
Views:	113
Size:	174.1 kB
ID:	26045  
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 18:52   #2145
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,977
Zar ne instalira snap te svoje pakete koji su u biti izolirani od ostatka sustava? Makar sam ja to tako shvatio. Razlog zašto mi snap ide na jetru je taj šta instaliraš par random aplikacija i odjednom nestane 5GB prostora. Ne samo što su snapovi prilično veliki, nego po defaultu čuva x starih verzija. Meh.

pamac na manjaru je meni super. Ima više repozitorija, s time da od dodatnih ja jedino koristim Aur. Flatpak sam ugasio a sa snapom nisam siguran što se dešava ali bogami nije instaliran.

Nevezano, može li mi netko dati neki pointer u svezi glede povremenih ali redovitih problema koje imam prilikom dizanja sustava iz standby (RAM). Radi se o nekoliko problema na Manjaro KDE:

- randomizirani "čudni" problemi koje se događaju povremeno gdje će neke aplikacije (kao npr. vivaldi) prestati reagirati na user input trajno ili privremeno. Ponekad restart predmetne aplikacije riješi problem, druge pute mora restart sustava

- grafički problem gdje se prozori smrzavaju i zarotiraju ili zrcale. To se očituje na način da prozor, koji mi je obično na pola širine ekrana, počne lagano treperiti, sadržaj se zrcali, sistemski menu od gorne desnog ode dolje lijevo, nestane taskbar itd. Događa li se to možda zbog SDMa? Dogodi se unutar minute od buđenja iz standby. Jednom se problem bio riješio sam od sebe, ali inače uvijek mora restart

- neke aplikacije (npr. qBitTorrent) izgube pristup na net (makar prividno). Mogu restartati samu aplikaciju (uz provjeru da je proces stvarno stao što kod qB zna biti upitno pošto koristi taj neki zaguljen library) više puta ali nema šanse da krene seedati dalje. Moram napraviti restart OSa.

Nisu to ne znam kakvi problemi, ali me sprečavaju u nastojanju da bar mjesec dana ne radim restart

Zanimljivo je da u "uredu" imam instaliran također Manjaro KDE i to računalo se ne gasi gdje gdje 3-4 mjeseca. Možda jednom mjesečno update + restart. Ne ide nikada u standby i tamo nikada problema koje viđam kod sebe.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 19:30   #2146
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
No u konacinici nerviraju me oba. Zamisljeni su kao rijesenje fragmentacije Packaging sustava na Linux distrama.
Ni treći nije bolji, (appimage) postoji samo zato da bi binarne aplikacije imale neku poluzatvorenu platformu.
I to svaka aplikacija za sebe svoju platformu. Nije app developerima dosta jedan OS, nego oće svaki svoj mini-OS, svoju virtualku itd.
Katastrofalni rezultat, skoro ko da kopiraju vcredist redistribuciju s tim, umjesto da delaju dynamic linking kak spada.

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
No kad smo kod teme...volio bih malo razmjeniti razmisljanja na temu "siguran Linux server".
IP Whitelist, MITM proxy AC List, pfSense, pfblocker_ng. (nije strictly linux, ali je dost dobra konkurencija na tom polju).
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 20:18   #2147
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,966
iOS na iPhone-ima (BSD) izolira aplikacije koje vide samo ono što im OS dopusti preko konektora, API-ja, whatever. Stvar je u tome da to tamo radi izvrsno. Brzo je, glatko i vrlo popeglano. Na Ubuntu recimo deinstalacija Firefox snapa traje i traje. Na iOSu tap i ode… Osim toga koliko mjesta na disku zauzme jedan obični kalkulator u snapu?

Dok netko ne vidi veliku prednost u tome i bude spreman uložiti u razvoj toga do tada od toga neće biti ništa.

Tu su i moje predrasude temeljene na iskustva s modernim developerima koji su cjepljeni protiv optimizacije i inženjerskog pristupa kao i njihovi šefovi pa sve to pobacaj u neki container samo da radi. Ima diska, ima core-ova, ima RAMa…. bitno da radi. Ako je sporo reci im da upgradeaju hardware.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 22:51   #2148
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,282
Nisam korisnik snapa, ali ne kužim zašto docker ili podman ne bi bili dobri za istu upotrebu. Na dockeru uvijek možeš uključiti host mrežu tako da nisi izoliran i proces se s te strane ponaša kao svaki drugi.
Malo je clunky jer moraš napisati one-liner skriptu ili docker-compose file za to pokrenut, ali bar je transparentno i izolirano u svom sandbox-u. Za Torrent klijenta, Brave ili VLC bi to sigurno tako riješio.
Naravno, uzeti image iz pouzdanih izvora ako ga ne buildate sami. Bilo je i tu svačeg ... npr. monero minera u nekim Postgres image-ima.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 14.02.2023. u 23:07.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 08:31   #2149
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Bilo je i tu svačeg ... npr. monero minera u nekim Postgres image-ima.
Takav miner na windowsu = normalna stvar, i 100% cpu, pregrijavanje, i sl. je vidljivo.
Nevidljive rupetine su mi puno gori problem, persistent threats, undocumented features, efi exploits..
Supply chain (mint website), shellshock, rootkit kaj redirekta sve u neki random botnet kad se spoji..
Anti-cheat ili cheat, kaj se redovno injecta u kernel, a niko nikad ne misli o tome kaj bu s tim ak supply chain pukne.
Ima o tome kilometri dokumentacije po netu.

A kad pogledam novine, neki dan vidim u 2023 neko u HR popljugal email od nigerijskog princa, opet. Nakon 30 godina upozorenja.
I onda mi vele kak sam ja paranoik, i da se brinem bez potrebe oko pizdarija.
A imao sam priliku vidit sve nabrojano, pa i frenda od frenda kaj me prvo htio zaposlit, pa kasnije reko a jbg. more i doma to napravit a nama dat pristup, lol.
Bilo mi jako sumnjivo to, reko idem malo amere pitat koji k ovi delaju budalu od mene, tek tolko da znam kud to sve ide..
Citiraj:
>Some dude wants to host his nginx or whatever in my house, pays cash. Worst case?
>2min
>He's gonna steal all your code, use your machine to rob someone, provide you with evidence that YOU robbed someone, and you get to work 2 additional jobs just to pay his racket.
>K
>Cheers
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 10:25   #2150
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387



Nuff said
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 08:05   #2151
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Ima netko malo više iskustva s wine?
Pokušavam aplikaciju pokrenuti koja je konektor na jednu web aplikaciju. Čini mi se da je programirano u .net.
Pokrene se, ali sruši se kada hoću pokrenuti update ili settings.

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 16.02.2023. u 08:26.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 09:39   #2152
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Ima netko malo više iskustva s wine?
Pokušavam aplikaciju pokrenuti koja je konektor na jednu web aplikaciju. Čini mi se da je programirano u .net.
Pokrene se, ali sruši se kada hoću pokrenuti update ili settings.

Koja aplikacija?



https://appdb.winehq.org/


Si instalirao sve ovisnosti aplikacije? Koju gresku ti javlja?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 14:01   #2153
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
PBCompanion
Razvijen je samo za potrebe te web aplikacije, a svrha da omogući automatsko printanje na pos printer. Tipa zatvaraš račun i on se automatski ispiše.

Probao sam u PlayOnLinux i sve što instalira je jedan ini file.
Ne izbaci koja je greška, samo da se ne može izvršiti.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 15:03   #2154
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
PBCompanion
Razvijen je samo za potrebe te web aplikacije, a svrha da omogući automatsko printanje na pos printer. Tipa zatvaraš račun i on se automatski ispiše.

Probao sam u PlayOnLinux i sve što instalira je jedan ini file.
Ne izbaci koja je greška, samo da se ne može izvršiti.

Pokreni kroz wine i prati terminal u debug modus - googlaj output. Nazalost takve stvari rijetko rade. Hint: instairaj mono u wine (winetricks install mono ili wine-mono paket na odredenim distrama).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 18:40   #2155
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,977
Ja sam u par navrata nedavno probao osposobiti neke .net aplikacije, i šipak. Moje iskustvo je pokazalo da ako ne proradi uz mono niti ne bude. Svi pokušaji instalacije raznih dotnet paketa su rezultirati solidnim gubitkom vremena.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 19:06   #2156
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,282
Imas official Microsoft .Net image-a za Docker:
https://github.com/dotnet/dotnet-docker

Dev ekipa danas uglavom to trosi. Malo je cudno vidjet nesto.dll kao linux proces, no radi .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 16.02.2023. u 19:15.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 19:38   #2157
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Hvala svima. Budem pokusao sa Dockerom.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 19:49   #2158
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,387
Malo interesantnog stiva na temu sigurnost:

Citiraj:
Make Linux safer… or die trying
The OS family isn't broken – so why are so many companies trying to fix it?

Part 1 Flatpak, Btrfs, ZFS, and so forth. Doesn't the old stuff work? Well, yes, it does – but not well enough. Why is Canonical pushing Snap so hard? Does Red Hat really need all these different versions of Fedora? Why are some distros experimenting with ZFS if its licence is incompatible with the GPL? Is the already bewildering array of packaging tools and file systems not enough? No, they aren't. There are good justifications for all these efforts, and the reasons are simple and fairly clear. The snag is that the motivations behind some of them are connected with certain companies' histories, attitudes, and ways of doing business. If you don't know their histories, the reasoning that led to major technological decisions is often obscure or even invisible.
https://www.theregister.com/2023/02/...inux_safer_p1/
https://www.theregister.com/2023/02/...etproof_linux/

Topla preporuka
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 22:50   #2159
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,966
Prije 25-30 godina imali smo single core mašine na 100-166MHz sa 4MB RAMa. fvwm nam je bio dobar i ext2 nam je bio dobar jer je morao biti dobar budući da je sve moralo raditi sa tih 4MB RAMa.

Danas kada imamo minimalno quad core mašine na 2500-4000MHz sa 8GB+ RAMa možemo imati GNOME3 i ZFS
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 07:40   #2160
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 565
Sve što mi treba na Void linuxu sam instalirao i sve dobro radi samo još nisam našao kako napraviti autologin. Ima li tko ideju za to?
No123 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na