Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2020., 17:40   #61
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
neznam da li ces moc rastaviti ih, ali mozes kupiti onaj propylen alcohol ili kako se vec zove za electronicu i to nastancaj kroz one rupice, slobodno to zalijes dobro, on ce ocistiti prasinu ako je to problem, ako je tehnicki kvar onda podmazivanje i ciscenje nece pomoci.

Ahhh cuj tisina... neznam tko to treba tisinu, dok radim nesto za kompom navinem youtube i necujem nista, a i grafa ionako na youtubeu enbi smjela niti vrtjet ventilatore. A kad igram nabijem slusalice i to je to...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 18:15   #62
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Obično je dovoljno skinuti naljepnicu sa stražnje strane, možda ima i mali čep ispod nje, i kapnuti 1-2 kapi strojnog ulja (nikako jestivog). Ali nije ga problem ni rastaviti, samo pažljivo s osovine skineš onu šajbicu, ili kako se to već zove. Taj dio voli odletit kao iz praćke i izgubit se u sobi, ali u principu nije neophodan.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2020., 18:39   #63
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
neznam da li ces moc rastaviti ih, ali mozes kupiti onaj propylen alcohol ili kako se vec zove za electronicu i to nastancaj kroz one rupice, slobodno to zalijes dobro, on ce ocistiti prasinu ako je to problem, ako je tehnicki kvar onda podmazivanje i ciscenje nece pomoci.

Ahhh cuj tisina... neznam tko to treba tisinu, dok radim nesto za kompom navinem youtube i necujem nista, a i grafa ionako na youtubeu enbi smjela niti vrtjet ventilatore. A kad igram nabijem slusalice i to je to...
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Obično je dovoljno skinuti naljepnicu sa stražnje strane, možda ima i mali čep ispod nje, i kapnuti 1-2 kapi strojnog ulja (nikako jestivog). Ali nije ga problem ni rastaviti, samo pažljivo s osovine skineš onu šajbicu, ili kako se to već zove. Taj dio voli odletit kao iz praćke i izgubit se u sobi, ali u principu nije neophodan.
Nisam ih još probao rastaviti, ali prvo ću nastojati riješiti problem sa tim alkoholom pa onda ako to ne uspije ići sa rastavljanjem iako mi po slikama djeluje da nisu napravljeni za rastavljanje. Sad sam testirao u programu Sapphire Trixx sa ventilator sliderem gore-dolje i problem je najizraženiji oko 900 -1100 okretaja. Igram i ja sa slušalicama (imam otvoreni tip) ali ovo se čuje i kroz njih, najčešći slučaj kad je neki loading screen pa se zvuk utiša ili npr. sad baš igram Outlast 2 obično po noći - tišina od igre, tišina od mog ambijenta pa čujem svaki taj woosh. Uglavnom hvala na savjetima, pozabavim se ovim kroz naredne dane
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 22:39   #64
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Ja naručivao preko alija, samo je druga naljepnica gore,moram priznati da su OK ...


Nemam problema s njima već evo cca godinu i pol, ne zuje, rade svoje i OK su ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 12:26   #65
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da se i ja javim, narucio ventilatore sa Alija za jednu grafu naoko mi dobri izgledali. Smontirao i GPU se grije na 80C+. Mislim da je otisao hladnjak da nema vode ili plina u onim pipama, kako to provjeriti?

A mozda i ventilatori vrte u krivu stranu, budem ih probao prebaciti mada nevjerujem da je to jer su potpuno isti.

P.S. ja sam jednom isao rastavljat ventilator da ga podmazem, strgao sam ga sa svih strana...LOL
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 21:37   #66
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Maloprije sam na svojoj RX 580 izvadio ventilatore i u svaki od njih stavio po dvije kapi strojnog ulja. Jedino sam se namučio dok sam odlijepio naljepnice sa ventilatora, bile su jako čvrsto zalijepljene pa sam ih razrovao Woosh woosh problem je još prisutan, ali čini mi se u nekoj manjoj mjeri iako to može biti placebo. Sutra kad počnu popusti na Aliju uzimam one kopije.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 23:17   #67
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Kod ventova koji imaju ležajeve s kuglicama ulje i mast ne pomaže
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 21:00   #68
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Trebao bi plasticni poklopac za:

MSI RX 480 Gaming X seriju, 3 komada



Dakle ovaj dio koji je zaokruzen. Jel moguce to negdje narucit ili ako netko ima skurenu karticu pa da mu to ne treba?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 22:54   #69
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Kupio sam 3 grafičke XFX RX570 8GB XXX ED u 11/2020, bez modanja biosa samo sam switch stavio u mining mod i koristio samo za mining.
Sad su na 2 od te 3 ventovi jednostavno stali. Na jednoj jedan radi i taj lupka, a drugi stoji, a na drugoj oba stoje. Kad se pomaknu prstom osjeti se da ne idu lako kao da ih nešto koči.
Imam uredno kutije, račun garanciju ali ima li to smisla slati na reklamaciju s obzirom da sam uzeo 3 i jasno je da su rudarile? Koje su mi druge opcije? Na kutiji piše hard swap interchangeable fan ali ne čini mi se da su to ti.
neverin je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 23:04   #70
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kupis i zamjenis, samo ventilatori su dost skupi...

Mozes ih opcistiti tako da ih rastepes i kupis alkohol i to sve dobro posprejas i sve pocistis...
U svakom slucaju imas troskove jer ni taj alkohol za elektroniku nije ejftin plus vrijeme potroseno na ciscenje, plus velike su sanse da ces nesto strgat...

Ja bi se napravio madjar i to reklamirao, kako te vise nemaju, a ti na racunu valjda imas 3k+ cijenu pa onda dobis nesto novo ekvivalentu tome. Kazi da nisu rudarile, kak da znaju da jesu? i sto to uopce znaci? Jel to znaci da ako upalis na par minuta mining ode garancija? Ili to vrijedi samo za ove teske radnice u ovim teskim rudnicima gdje rade 25/7
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2022., 02:36   #71
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor neverin Pregled postova
Kupio sam 3 grafičke XFX RX570 8GB XXX ED u 11/2020, bez modanja biosa samo sam switch stavio u mining mod i koristio samo za mining.
Sad su na 2 od te 3 ventovi jednostavno stali. Na jednoj jedan radi i taj lupka, a drugi stoji, a na drugoj oba stoje. Kad se pomaknu prstom osjeti se da ne idu lako kao da ih nešto koči.
Imam uredno kutije, račun garanciju ali ima li to smisla slati na reklamaciju s obzirom da sam uzeo 3 i jasno je da su rudarile? Koje su mi druge opcije? Na kutiji piše hard swap interchangeable fan ali ne čini mi se da su to ti.
kakav mining mod? Ako su te grafičke već u startu predviđene za majnanje, u čemu je onda problem da ih se reklamira?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 06:43   #72
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
XXX ED imaju dual bios i switch. Switch je po defaultu na lijevo (bliže napajanju). Ja sam ga samo pomaknuo na desno i to zovem mining mod.
Piše tako nekako i na njihovim službenim stranicama:

We know enthusiast like options, our RX 570 and 580 graphics cards are shipped with a Dual BIOS. If you want optimal gaming performance just install it and go. For cryptocurrency mining, simply shut the system down and flip the BIOS switch on the card. Our mining BIOS is already tuned to give increased mining hashrates without hassle.

Logički se i meni čini da bi se moglo reklamirati.
neverin je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 08:53   #73
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Reklamiraj i što te briga... Ako se vidi da GPU nisu rastavljani nije tvoj problem što ne rade u garanciji.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 09:14   #74
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da i javi kako je proslo. Mislim da sam i ja jednom reklamirao ventilatore na jednoj grafi i da su zamjenili i nikom nist, i to si cak mislim s onima iz kine prek ebaya jer je toliko dugo trajalo...

Jedini razlog zasto nebi reklamirao je da proces traje predugo, a GPU moze za to vrijeme rudarit. A i ovi ako su napisali da imaju mining BIOS neznam zasto onda imaju problem s miningom. Isto tako neznam zasto bi ove LHR imale problem, buduci imaju taj LHR sustav. A u ostalom onda i ovi koji rade video produkcije po cjele dane bi trebali biti u problemu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 22:18   #75
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Heh, neznam koje cijene imaš na računu ...

Ako su ispod 2k kn, nemoj reklamirati, jer će ti odma vratiti novce, neće se ni zezati sa reparacijom i zamjenom ventilatora ...

Pogotovo ako su kartice došle iz Asbisa, a 99% da jesu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 23:05   #76
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
1349 kn komad Bits&Bytes Platio kriptom pa sam ih zapravo jako skupo platio, a sumnjam da vraćaju kripto.
Danas sam razmijenio par emailova s njima i ok su. Načelno prihvaćaju reklamaciju, ja plaćam slanje dostavnom službom. A na pitanje kako će to biti riješeno dobio sam brz i iskren odgovor, isto što si i ti napisao. Odustajem od reklamacije, iako za sad ne znam što ću s te 2, a slutim da bi se isto moglo dogoditi i trećoj. Jer inače u 4 godine sa drugim karticama nisam imao takav slučaj a sad odmah 2.
neverin je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 23:15   #77
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Pretpostavljam da su asusove ... ???
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 23:52   #78
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Naruči ventove sa aliexpressa, swapaj i vozi dalje
A za prvu ruku, probaj ove rastaviti, očistiti, podmazati i radit će možda još jedno vrijeme ako se nisu raspali
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 01:13   #79
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Pretpostavljam da su asusove ... ???
Napisao je da su XFX...dvaput...iako je drugi put stavio XXX jer je vjerojatno skidao nekakve filmove dok je pisao
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 01:15   #80
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Nije p0rnjava u pitanju, baš je tako naziv modela
https://www.xfxforce.com/gpus/amd-ra...-xxx-edition-2
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 06:15   #81
Fatal1ty Z77
Registered User
Moj komp
 
Fatal1ty Z77's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: WW
Postovi: 90
Narucis sa Aliexpressa, dodje cca 10usd kom. Ja sam ih vec dosta promijenio jer ih drzim na 75-80% radi boljeg hladjenja. Samo imaj zivaca i strpljenja jer ce dostava potrajat dok kinez donese pjeske na adresu 😂
Izmjena je jednostavna, uz ciscenje i izmjenu termalne paste i termalnih padova trebas max pola sata, kad se uigras onda 15-20min
Fatal1ty Z77 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na