Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2021., 12:10   #3181
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Evo da ti zaokruzim dva najocitija djela
https://prnt.sc/11uzcab
https://prnt.sc/11uzj4l


Ali ima ih jos premda je posao odradjen odlicno jos uvijek kad znas i radis u tome skuzis problematiku jer se i sam susrecem s time na tjednoj bazi tj. moze se odraditi besprijekorno/nevediljivo za oko ali nisam jos sreo arhitekta/klijenta koji zeli malo narusiti savrsenosti, ostetiit/isprljati povrsine i slicno da se dobije ultra relano, svi zele super cisto i savrseno premda ga to cini vidljivim da je CGI )
Upravo sam dobio još jedan veliki respekt za moju nikad prežaljenu ljubav, 3D modelling... a tebi svaka čast na tom uočavanju detalja!

BTW da ostanem offtopic,
jel netko od vas koristio LVT? Naime htio bih starim, ružnim, pločicama dati novi sjaj (i dezen!), i preljepio bih s LVT-om.

E sad, pošto su pločice, pretpostavljam da bih to mogao i sam, jer ne treba ništa ravnati.

Ima tko kakav savjet, ako ste radili s LVT-om, kako to najbolje odraditi?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 14:31   #3182
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Jbt stvarno je haha

|Visualizer: Victoria Darina


http://www.home-designing.com/satisf...grey-interiors



Ček, vi nevjerni Tome niste vjerovali Lewisu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2021., 15:41   #3183
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ma vjerujem ja njemu ali nisam vjerovao sebi😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 17:09   #3184
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Tocno to, cim je rekao vjerujem, ali buljim buljim i ne vidim kako je skuzio
Ali da sad vidim, i odjednom mi je sve CGI nekako, ne mogu skinit oko sa jastuka!
Naravno kad se baviš sa nečim i još si dobar u tome ofc da ćeš primijetiti gdje je problem dok cemo mi laici buljit.

Moram priznat da sam očekivao više od sebe, pogotovo jer sam nedavno dobio naočale, koje sam davno davno trebao uzeti
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:21   #3185
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Evo da ti zaokruzim dva najocitija djela
https://prnt.sc/11uzcab
https://prnt.sc/11uzj4l


Ali ima ih jos premda je posao odradjen odlicno jos uvijek kad znas i radis u tome skuzis problematiku jer se i sam susrecem s time na tjednoj bazi tj. moze se odraditi besprijekorno/nevediljivo za oko ali nisam jos sreo arhitekta/klijenta koji zeli malo narusiti savrsenosti, ostetiit/isprljati povrsine i slicno da se dobije ultra relano, svi zele super cisto i savrseno premda ga to cini vidljivim da je CGI )
Čini mi se da ih i fizika malo zeza, klizna staklena vrata su do poda a nemaju šinu za klizanje po podu, mislim da nema šanse da se takva površina može gurati samo da visi jer bi previše "lamatala" a ako je do poda, ne bi se moglo gurati uopće, trenje, jel'.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:45   #3186
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
..
Ali da sad vidim, i odjednom mi je sve CGI nekako, ne mogu skinit oko sa jastuka!
.
Hehe, postoji i kontra efekat, pogotovo kod nas koji radimo 3D da nekad i ono sto je fotka najdjemo greske jer u glavi "sve" je 3D p aimamo razne "natjecaje" (Real or Fake) fotki i rendera pa bude zanimljivih rezultata/komentara .

Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Čini mi se da ih i fizika malo zeza, klizna staklena vrata su do poda a nemaju šinu za klizanje po podu, mislim da nema šanse da se takva površina može gurati samo da visi jer bi previše "lamatala" a ako je do poda, ne bi se moglo gurati uopće, trenje, jel'.
Tako je , recimo i sama teksture kod tog zida kod klizne stijene ima prevelike sare pa je izgubila ostrinu itd. itd...
Ali i dalje odlican posao i samo kad se sjetim kako je zahtjevno tako nesto odradit da investitor bude zadovoljan i da sam artist bude zadovoljan (uvijek razmislja so tome kao potencijalni potrfolio uradak ali nekom trenutku odustanes objasnjavat zasto to nevalja i zasto bi trebalo biti drugacije i samo napravis sta zele pa makar nikad ne pokazao to dalje, pogotovo kao se jos umjesa dizajner(ica) ili arhitekt u pricu koji oboje "vuku" na svoje i nikako da shvate da ne rade SEBI stan nego klijentu i ako klijent zeli CRNU ili ZUTU kuhinju nemoj in uvjeravati da je Bijela ljepsa pa prvo raidmos bijelom i ond a mjenjamo sve, samo gubimo vrijeme svi zajedno ).

RantOff

On Topic
Ima li netko iskustva sa onim kvarcnim plocama za kuhinjske radne povrsine. Koje su velicine tih ploha ?
Dali se to moze napravit po mjeri iz komada (imam kut od 120 stupnjeva na dva zida gdje sa dimam spojene dvije radne ploce onom metlanom lajsnom ali id emi na zivce ta lajsna i uvijek se mrvice i smece zaglave za nju ). Znai cmeni bi trebala ploca cca 5*3.5m da mi onda iz komada mogu izrezati cjelu ploci.
Naravno hrpa materijala ce otpasti biti baceno u tom slucaju ali neznam sta drugo smislit.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:56   #3187
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Kvarcne ploče su ti dimenzija 3200 x 1640 mm tak da nemreš izgurat 5 m iz komada.

https://iverpan.hr/radne-ploce-pulto...rcne-ploce?p=1

Što se tiče onih staklenih vrata, ne mora bit šina dolje, može bit s trnom. Gore vodilica a u donji dio vrata je zafrezan utor i naliježe na trn koji ih vodi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 08:56   #3188
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Čini mi se da ih i fizika malo zeza, klizna staklena vrata su do poda a nemaju šinu za klizanje po podu, mislim da nema šanse da se takva površina može gurati samo da visi jer bi previše "lamatala" a ako je do poda, ne bi se moglo gurati uopće, trenje, jel'.
Prvo sam mislio da su slike kuhinje uzete iz kataloga za klizna vrata, konkretno Door2000 Stikla model ili po novome DoorArreda Ego model. Radio sam u toj bransi, klizna vrata od 240cm visine su visila na vodilicama, par mm od poda. Razmak ovisi iskljucivo o tome koliko ravan pod su majstori izveli i nije bilo nikakvih sina na podu. Naravno, sve je to bio dizajn i samo dizajn ispred funkcije. Ta vrata je mogao poljuljati malo jaci propuh jer samo krilo nije tako tesko (lamistal staklo 3+3mm i aluminijski okvir, ugrubo oko 30-40 kg max). Opcionalno su se na pod ugradjivali mali stoperi koji bi blokirali pretjerano njihanje krila. O gornjim vodilicama ovisi koliko lagano ce se takva vrata kotrljati, a radila su jako lijepo. Za 1500-2000 eura su i morala raditi ko podmazana
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 09:01   #3189
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kvarcne ploče su ti dimenzija 3200 x 1640 mm tak da nemreš izgurat 5 m iz komada.

https://iverpan.hr/radne-ploce-pulto...rcne-ploce?p=1

Što se tiče onih staklenih vrata, ne mora bit šina dolje, može bit s trnom. Gore vodilica a u donji dio vrata je zafrezan utor i naliježe na trn koji ih vodi.
Ok taj plan onda propada, a jel se mogu njih dvije zalijepit na spoju da je to iste visine ali ne silikonom nego necim konkrentijim. Nesemta mi sto ce se vidjeti da je spoj drug eboje/nijasne jer su spojene (gore od alu lajsne sad nece biti ) ali samo da su iste visine na tom spoju gdje su zaljepljene tj. da nema utora gdje opet metem i vadim mrvice kao i sad .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 09:15   #3190
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa čuj, i obične radne ploče se mogu spajati s nevidiljivim spojem. Strojno se glodaju, odozdo se buše dodatne rupe za zatezače, stavlja se brtvilo i ljepilo, i voila, dobiješ nevidljivi spoj.

some_text

Tak da vjerujem da se i kvarc može zalijepit jedan za drugi. Naravno, donji elementi prije montaže moraju bit savršeno poravnati.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2021., 12:58   #3191
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Izvadio bi balkonska vrata sa štokom i popunio rupu siporexom.
Imam dva pitanja:
1. čime se lijepi siporex - klasičnim mortom ili fleksibilnim ljepilom... ili nečim trećim?
2. čime zagladiti unutarnji dio zida (da se poravna s postojećim zidom), dlet masom ili nečim drugim?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 13:05   #3192
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Mi smo to roknuli s ljepilom za pločice. I drži već dobrih 10+ godina bez ikakvog problema.

S vanjske strane išla fasada, unutarnje knauf, tako da nisam ravnao, ali ne vidim problema u glet masi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 14:52   #3193
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ako je tanko, glet

Ako je velika razlika prvo sa ljepilom možeš poravnati a onda na fino sa gletom
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 15:30   #3194
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Imaš baš ljepilo za ytong, bijele je boje. No isto tak ga možeš i građevinskim ljepilom ljepit. Možeš i pur pjenom. Nije loše ga premazat ljepilom u koju si utopio fasadnu mrežicu a kasnije glet i farba.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 15:46   #3195
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Sto ucinkovito uklanja plijesan sa silikon fuga u kupatilu? Izbjeljivac za robu? Varikina?

Imam na 2-3 mjesta crne tocke koje ne uspijevam iscetkati pa prije nego krenem kopati po silikonu, probao bi s nekim sredstvom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 15:58   #3196
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Domestos
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:19   #3197
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Imam postojeća vrata od elementa, panti su već gore. Korpus je napravljen novi i trebam izbušiti po 2 rupe za nosače panta u bočnoj stranici

S kakvim svrdlom i kojim promjerom svrdla napraviti da drži dobro u iveralu i da se ne počupa?
Promjeri navoja "vanjski/unutarnji" na slikama.


Neki dodatni hint oko namještanja vrata?
Mislio sam na stolu odmjeriti s postojećih drugih elemenata iz serije koliko su rupe uvučene od prednjeg ruba i to zacrtati. Na pante na vratima nataknuti nosače, prisloniti i zacrtati pozicije rupa. Izbušiti i podesiti na fino kasnije.








c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:25   #3198
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa čuj, i obične radne ploče se mogu spajati s nevidiljivim spojem. Strojno se glodaju, odozdo se buše dodatne rupe za zatezače, stavlja se brtvilo i ljepilo, i voila, dobiješ nevidljivi spoj.


Tak da vjerujem da se i kvarc može zalijepit jedan za drugi. Naravno, donji elementi prije montaže moraju bit savršeno poravnati.
To znam ali kod mene je specificna kut spajanja dva zida tako da kad je radjeno prvi put ploce su rezane na licu mjesta bas jer nemaju neki standardan kut, ali ok ocito bi trebalo radit "na dvaput, tj. doci i ocrtati kut 100% tocno i onda odnijeti sve odrezat na stroj pa ponovo vratit. Problem je sto s obje strane kuhinje do kraja isto treba srezat (jedna strana ima zid a druga visoki izvlacni elemnt) pa nemos uzet duzu plocu/preklopit pa zacrtat.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote