Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2023., 20:32   #2281
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
A1 me opet izluđuje, svaki put kada treba ugovor produžiti show.
Naime, nazovem prije par dana jer mi uskoro ističe, ono na kraju 28.12 istekao ugovor, ali nemaju više 1Gbit brzinu i nude samo 300Mbita.
Najgore je što mi 300Mbita, 1 TV paket i telefon nude za 38,57 EUR a trenutno gigabit i 2 TV paketa plaćam 36,54 EUR.
Također, ne nudi im sustav nikakvu promociju za produženje pa neka pošaljem email, oni imaju veće ovlasti.

Poslan email jučer, i zovu danas da oni ništa nemogu osim 300Mbita jer kod mene nema 2Gbita iako je mreža relativno nova i da će kontaktirati nekoga da se vidi kada će biti 2Gbita dostupno.
Uglavnom glupost da su makli uslugu koju trenutno imam i umjesto nje nude preko 3 puta manju brzinu za više novca.

Prošli put su mi isto nudili samo sve skuplje nego prije ali me na kraju nazvao netko iz službe za zadržavanje koji je mogao ponuditi dosta bolje uvjete, samo neznam kako do njih doći.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 20:43   #2282
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ako imaš HT dogovori sa njima i otkaži ugovor sa nekim datumom. Zvati će te prije toga, a ako ne budu, ideš svakako kod konkurencije.

Najbolje je se prebacivati svake dvije godine, ali onda trebaš imati dostupno oba operatera.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 20:43   #2283
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Pa nemoj produzivat ugovor, nek ide i dalje tako kako jest pa ce ti ostat taj gigabit uz mozda sitno povecanje cijene nakon isteka ugovora

A1 fali kapaciteta pa idu na onu foru da daju 300 Mbps pa kada skupe dovoljan broj ljudi koji hoce 2 Gbps nadograde taj dio infrastrukture i puste 2 Gbps nakon par mjeseci
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 20:50   #2284
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Nažalost nemam alternativu, jedino A1 ima optiku a HT ne nudi preko A1 optike, inače bi već prešao jer imam 20 EUR popusta kod njih.

Tirkiz, otići će mi gore preko 11 EUR cijena to mi je problem bez ugovora
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 10:52   #2285
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Nažalost nemam alternativu, jedino A1 ima optiku a HT ne nudi preko A1 optike, inače bi već prešao jer imam 20 EUR popusta kod njih.

Tirkiz, otići će mi gore preko 11 EUR cijena to mi je problem bez ugovora
I to ti je još malo koliko će ti otić usluga gore s novim ugovorom. Staru cijenu zaboravi....

Povisili su cijene svega, ukinuli su 1 Gb/s paket baš iz tog razloga—da plaćamo više.

Jednostavno ostavi uslugu bez ugovorne obveze, pa čim ti konkurencija postane dostupna, odi kod njih. Također, odjavi TV i A1 i uzmi EON, Televio ili neku drugu jeftiniju TV uslugu.
Ostavi im minimum minimuma.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 04:31   #2286
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Nažalost nemam alternativu, jedino A1 ima optiku a HT ne nudi preko A1 optike, inače bi već prešao jer imam 20 EUR popusta kod njih.

Tirkiz, otići će mi gore preko 11 EUR cijena to mi je problem bez ugovora
Kod mene vrlo slična situacija, samo što je meni već prije pola godine ako ne i više, istekao ugovor. Od tad 1Gbps plaćam oko 33e... Ne znam za druge, al u mom slučaju su ispali totalno neprofesionalni.
Pričao sam s agentima već ko zna koliko puta u svrhu produljenja ugovora, s tim da bi uzeo taj 2Gbps paket (koji btw ne mogu ni isporučiti), no genijalci mi tvrde da na mojoj adresi uopće nije dostupna optika...
Nije dostupna, a koristim je samo punih 5 godina
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 11:13   #2287
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ma totalne budale su, samo da imam alternativu

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 13:43   #2288
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Ma totalne budale su, samo da imam alternativu

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Nemam ni ja alternative, osim nazad na bakrenu žicu kod t-koma ili telemacha - što očito ne dolazi u obzir.
Zato i trpim ovo idiotsko ponašanje
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 13:46   #2289
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
ja isto nemam izbora

valjda i oni znaju da nas dosta nema izbora, ili nazad na 40mbita ili A1 sranja, reket
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 16:38   #2290
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nemam ni ja alternative, osim nazad na bakrenu žicu kod t-koma ili telemacha - što očito ne dolazi u obzir.
Zato i trpim ovo idiotsko ponašanje

Savršena+ tarifa i vlastiti router?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 19:12   #2291
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Ma totalne budale su, samo da imam alternativu
To sam ja pomislio za Tcom kad sam shvatio da su stali s optikom JEDNU ulicu do moje.
A par godina prije su stali s DSL-om dvije ulice do moje.

A1 me spasio od Tcom-ove trule bakrene žice dugačke 2.5km.
Svi su oni gamad al A1 mi je najdraža gamad.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 19:49   #2292
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Savršena+ tarifa i vlastiti router?
Mobilni internet se jednostavno ne može usporediti s optičkim internet. Onaj kome je bitna stabilnost veze, mobilni internet nije rješenje.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 20:43   #2293
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Mobilni internet se jednostavno ne može usporediti s optičkim internet. Onaj kome je bitna stabilnost veze, mobilni internet nije rješenje.

Odlazimo van teme.. Ali moram reći.
Optiku nemam. Bakar imam - VDSL na točno 2.0 km od centrale
Kućne instalacije su mi kaotične. Prošlo ljeto je bilo jedno grmljavinsko nevrijeme koje mi je zeznulo spojeve u potkrovlju. Prijavio sam kvar, došao je tehničar i popravio iako nije trebao jer je van domene HT-a. Imam 29/4, ali pitanje je koliko mi još može izdržati tako.

Planiram kupiti svoj router i uzeti Savršenu+ tarifu uz A1 TV na Samsung smart televiziji (bez android boxa, imam predinstaliranu aplikaciju)

A1 mobilni internet na 4G+ mi u najgorim uvjetima daje oko 40-50 mbita što mi je sasvim dovoljno za uredno surfanje i gledanje TV-a.

Kad optika stigne, onda mislim napraviti malo veću investiciju i srediti je da mi ipak na nešto dobro to djeluje. No pitanje je kad će to biti, možda za 3-4-5 godina..
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 20:53   #2294
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
To sam ja pomislio za Tcom kad sam shvatio da su stali s optikom JEDNU ulicu do moje.
A par godina prije su stali s DSL-om dvije ulice do moje.

A1 me spasio od Tcom-ove trule bakrene žice dugačke 2.5km.
Svi su oni gamad al A1 mi je najdraža gamad.
Točno to. Iako ja generalno nisam imao probleme s T-kom Adsl-om i tih 50Mbps, al optika je optika... Sad sam osuđen na A1, nadam se da će se to promijeniti u skorije vrijeme.

Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Mobilni internet se jednostavno ne može usporediti s optičkim internet. Onaj kome je bitna stabilnost veze, mobilni internet nije rješenje.

Ma da, kakve mobilne gluposti i 4g/5g signali. To me apsolutno ne zanima i ne dolazi u obzir. Prije bi uzeo Adsl nego to govno.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 23:49   #2295
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Odlazimo van teme.. Ali moram reći.
Optiku nemam. Bakar imam - VDSL na točno 2.0 km od centrale
Kućne instalacije su mi kaotične. Prošlo ljeto je bilo jedno grmljavinsko nevrijeme koje mi je zeznulo spojeve u potkrovlju. Prijavio sam kvar, došao je tehničar i popravio iako nije trebao jer je van domene HT-a. Imam 29/4, ali pitanje je koliko mi još može izdržati tako.

Planiram kupiti svoj router i uzeti Savršenu+ tarifu uz A1 TV na Samsung smart televiziji (bez android boxa, imam predinstaliranu aplikaciju)

A1 mobilni internet na 4G+ mi u najgorim uvjetima daje oko 40-50 mbita što mi je sasvim dovoljno za uredno surfanje i gledanje TV-a.

Kad optika stigne, onda mislim napraviti malo veću investiciju i srediti je da mi ipak na nešto dobro to djeluje. No pitanje je kad će to biti, možda za 3-4-5 godina..
Ha, gle. Pitanje je što ti je bitnije. Ako ti je bitnija brzina veze, Savršena+ je idealna za tebe. Ali ako ti je bitna stabilnost veze, bakrena parica je tu bolja. Bez obzira što je sporija.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 14:49   #2296
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nemam ni ja alternative, osim nazad na bakrenu žicu kod t-koma ili telemacha - što očito ne dolazi u obzir.
Zato i trpim ovo idiotsko ponašanje
Pogrešno razmišljanje. Podnesete zahtjev za prelazak i nemate što izgubiti, taman i da vam se ne javi nitko iz A1 zahtjev možete stornirati u roku 14 dana!

Zadnje izmijenjeno od: tomislav10. 02.01.2024. u 14:55.
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 15:30   #2297
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Svi vi koji nemate optiku nego samo taj nesretni xDSL, imate uvijek mogućnost 5G kućnog interneta. ja sam to imao do dolaska optike i stvar je radilo jako dobro, išla je brzina do nekih 200 megabita.

Što se tiče tih čudnih situacija sa A1 i sam sam doživio više puta.
Npr. imao sam prvo 4 mobilna broja na ime tvrtke na bonove pa sam prešao na pretplatu jer su imali povoljnu ponudu, ali samo kao privatni korisnik. OK, kako sam obrtnik, to je bilo OK, jer je bio dovoljan moj OIB na računu koji je isti kao i OIB obrta.
I tako sam imao taj 5G kućni internet sa vanjskom antenom i njihovim modemom/routeromi stvar je bila stvarno OK.
I onda odjednom došla optika , ali su mi rekli da ne mogu dobiti tih promotivnih 6 mjeseci po 1 EUR pretplatu jer sam već postojeći korisnik pa bi to trebao ugovoriti netko drugi iz kućanstva.
I tak su me navukli na to, ali sad mi usluga ne glasi na tvrtku ili na moj OIB pa je ne mogu prikazati kao trošak.
Baš su komplicirani.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 15:54   #2298
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
pusti ti 200mbita, kolki ti je ping u igrici?

to je najveći problem
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 15:58   #2299
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pusti ti 200mbita, kolki ti je ping u igrici?

to je najveći problem
Ja ne igram pa mi nije bilo toliko bitno, ali istina, ping je mislim bio oko 20, dok je na optici 1.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 07:42   #2300
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Je li netko iskoristio svoje novo stečeno pravo?

https://www.bug.hr/telekomunikacije/...-evo-sto-37367
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 13:52   #2301
sajtman
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: cakovec
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Je li netko iskoristio svoje novo stečeno pravo?

https://www.bug.hr/telekomunikacije/...-evo-sto-37367
Ja sam dobio pppoe od a1 i ne mogu se spojiti sa svojom opremom
sajtman je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 18:46   #2302
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
sad sam ih zvao... kao ne može

+ kako imam ugovoreno 1 GB, pitao da dignu na reklamiranih 2 GB jer plaćam istu cijenu kao i to ne može...

edit: poslao pisani prigovor

Zadnje izmijenjeno od: Igor_Zg. 03.01.2024. u 19:29.
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 18:03   #2303
shibi81
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 123
Ovi iz A1 nisu normalni, imam gigabitnu optiku i htjeo sam spojit svoj ont i router po tom novom pravilniku i danas me zovu i kazu da mogu sam router u njihov ont spojit al onda necu imat tv samo internet. Znaci ak se hoce imat svoj router moze se imat samo internet kakve su to budalastine.
shibi81 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 18:31   #2304
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
sad sam ih zvao... kao ne može

+ kako imam ugovoreno 1 GB, pitao da dignu na reklamiranih 2 GB jer plaćam istu cijenu kao i to ne može...

edit: poslao pisani prigovor



Ovo me zanima, javi ishod prigovora.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 18:42   #2305
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor shibi81 Pregled postova
Ovi iz A1 nisu normalni, imam gigabitnu optiku i htjeo sam spojit svoj ont i router po tom novom pravilniku i danas me zovu i kazu da mogu sam router u njihov ont spojit al onda necu imat tv samo internet. Znaci ak se hoce imat svoj router moze se imat samo internet kakve su to budalastine.
Ako imas smartTV reci im da nezelus stb nego hoces pristup tv aplikaciji i to je to..
Cisto da cujemo koji ce im onda izgovor biti.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 18:42   #2306
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor shibi81 Pregled postova
Ovi iz A1 nisu normalni, imam gigabitnu optiku i htjeo sam spojit svoj ont i router po tom novom pravilniku i danas me zovu i kazu da mogu sam router u njihov ont spojit al onda necu imat tv samo internet. Znaci ak se hoce imat svoj router moze se imat samo internet kakve su to budalastine.
Drže se oni pravila po HAKOMu nemoj govoriti gluposti.

Nadalje da 10000000000 put ponovim da A1 i Telemach kad je njihova infrastruktura za internet konekciju koriste DHCP a ne PPPoE kao HT jer neki članovi foruma OČITO nemaju pojma kako neke stvari rade.


Oni su što se tiče njihove infrastrukture 100% upravu jer čitaj dolje.

"Operatori samo u iznimnim i opravdanim slučajevima mogu zahtijevati uporabu vlastitog mrežnog terminala (ONT) prilikom pružanja usluge putem svjetlovodne mreže."


A ONT je i tehnički ispravan naziv za All in one GPON rutere pa i one male terminale što HT zna da postavlja.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 18:55   #2307
shibi81
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 123
Pa ok ak su u pravu za ONT, al da li je normalno da ak korisnik hoce svoj router onda moze imat samo internet? Meni to nije normalno.
shibi81 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 19:55   #2308
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor shibi81 Pregled postova
Pa ok ak su u pravu za ONT, al da li je normalno da ak korisnik hoce svoj router onda moze imat samo internet? Meni to nije normalno.
možeš imati internet i tv čak i kemijanjem bi se eventualno mogao dobiti telefon problem je da nedaju voip podatke i dalje mada bi morali po novom zakonu.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 00:38   #2309
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Kod Telemacha router ne bi trebao raditi problem s TV-om jer je njihov STB običan Android Box koji radi sa svakim routerom. Isto kao i aplikacija za TV. Kakav STB daje A1, klasičan IPTV ili neki Android? Ako je klasičan IPTV, onda me ne čudi da zahtjevaju svoj router.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 00:57   #2310
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ma glupost je njihov router za IPTV, ono doslovno pričamo od jednom VLAN-u i tjt, nema nikakve mudrosti.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na