Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2023., 20:29   #3211
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Kod low latency codeca moras voditi racuna da source na kojem gejmas isto to podrzava. Na win10 je bilo seksa oko toga, pamtim da su samo neke bt kartice to mogle, i to na nekim (pra)starim win10 buildovima. Uglavnom, prouci to malo ako mislis gejmati na pc-u.

Ako sve to mislis raditi na mobu onda su stvari mnogo lakse/bolje.

Gejmanje s bt sluskama s delayem moze i ne mora funkcionirati. Meni je bilo ok u Eurotruck simulatoru gdje je zvuk nebitan, ali nisam mogao voziti utrke u ACC-u. FPS nula bodova.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 09:47   #3212
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Imam doma neki mali jeftini bt zvučnik, meanIT B1, kolko sam primjetio, kod gejmanja dead space (remake) nisam primjetio kašnjenje zvuka, sad nagađam da bi onda isto takva situacija trebala biti i sa bt sluškama.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2023., 09:52   #3213
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod low latency codeca moras voditi racuna da source na kojem gejmas isto to podrzava. Na win10 je bilo seksa oko toga, pamtim da su samo neke bt kartice to mogle, i to na nekim (pra)starim win10 buildovima. Uglavnom, prouci to malo ako mislis gejmati na pc-u.

Ako sve to mislis raditi na mobu onda su stvari mnogo lakse/bolje.

Gejmanje s bt sluskama s delayem moze i ne mora funkcionirati. Meni je bilo ok u Eurotruck simulatoru gdje je zvuk nebitan, ali nisam mogao voziti utrke u ACC-u. FPS nula bodova.
Ne bi trebalo biti nikakvog kašnjenja, mislim da svi PRO playeri kojima je zvuk broj jedan prioritet (CS:GO), igraju sve više na wirelessu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 10:18   #3214
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sluske sa svojim dedicated usb stickom ne kasne. Igram csgo i nema kasnjenja s nijednim sluskama koje sam probao. BT sluske bez usb sticka imaju mali delay ali ima na trzistu sve vise Bt sluski s gaming modom koji imaju jako mali delay i igrivo je i s njima ali ako bas zelis gaming, ne kupujes obicne BT sluske.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 11:49   #3215
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Probao sennheiser 458bt i sennheiser momentum 4..

458bt koštaju 760kn a momentum 4 oko 2400kn, razliku u zvuku nije wooow, nit je velika, ai je zato značajna razlika u cijeni, momentum možda ima malo više basa, al to su razlike takve, da ne znam zakaj momentum košta tri i pol put više od neloših 458bt iz istoimene firme. I još su 458bt preklopive a momentum 4 nisu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 18:39   #3216
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
E na takve sluske sam se referencirao jer sam bio siguran da ne gledas gejmerske. Sad ih samo trebas spojiti na pc i provjeriti delay jer bit ce ga

https://www.rtings.com/headphones/tools/table/101233
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 18:46   #3217
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne bi trebalo biti nikakvog kašnjenja, mislim da svi PRO playeri kojima je zvuk broj jedan prioritet (CS:GO), igraju sve više na wirelessu.
Nemoj brkati BT i WiFi sluške. Kako @Bruno_Rv kaže, kada uzmeš gejmerske WiFi sluške sa dedicated receiverom onda nema kašnjenja.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2023., 22:37   #3218
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
E na takve sluske sam se referencirao jer sam bio siguran da ne gledas gejmerske. Sad ih samo trebas spojiti na pc i provjeriti delay jer bit ce ga

https://www.rtings.com/headphones/tools/table/101233
Navodno postoji i rješenje za to, u vidu adaptera..

https://us.creative.com/p/accessories/creative-bt-w3

@d0X, wifi sluške bi bile idealne, ali kad gejmerske kiksaju na polju muzike, izgleda da se mora neki kompromis radit.. Tražio sam sluške koje su odlične i za muziku tj multimediju kao i gejmanje al nisam još našao..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 08.03.2023. u 22:44.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 10:09   #3219
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Hmmm zanimljivo, mogao bi to probati u paru s PXC 550-II, mozda napokon iskoristim taj LL codec i otkantam BT na maticnoj. Nije ni skupo...

Momentum 4 koliko vidim nema LL codec, ali to je i ocekivano. LL codec smanji kvalitetu zvuka, a to su primarno sluske za mjuzu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 10:14   #3220
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Nemoj brkati BT i WiFi sluške. Kako @Bruno_Rv kaže, kada uzmeš gejmerske WiFi sluške sa dedicated receiverom onda nema kašnjenja.
Ne brkam, nego ako pročitaš originalni post, nigdje ne piše da treba BT, već bežićne.

Ako je BT, ne preporučam za gaming.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2023., 10:30   #3221
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Kad je covjek spomenuo bose i senn, sve price o nekim wireless ili gaming sluskama su pale u drugi (ako ne i treci) plan
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 10:42   #3222
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Slusalice

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tražio sam sluške koje su odlične i za muziku tj multimediju kao i gejmanje al nisam još našao..

Vjerojatno ni neces. Ja to trazim vec godinama i nisam nasao. Ovo govorim iskljucivo ako igras online FPS ili nekakvu igru koja zahtjeva brzu reakciju i da se glazba cuje vrhunski. Ostaje ti samo kompromis. Svakako javi iskustva.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 10:53   #3223
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Moj kompromis je bio bezicni xbox kontroler s adapterom i u njega ustekane sluske preko zice (igrom slucaja iste te spomenute PXC-550-II). Za mjuzu i rad ih koristim preko BT-a. Ono sto nisam htio raditi kompromis je udobnost nosenja i tu sam profitirao. Nosim ih po 3-4h bez beda.

Zvucnike sam davno iskljucio iz PC-a i prenamjenio ih za slusaonicu u dnevnom boravku (radio, squeezebox, streamanje).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 10:58   #3224
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A zašto ne Dongle Wireless slušalice?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 11:20   #3225
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Slusalice

Vjerojatno jer su vecinom gamerske i nemaju vrhunski zvuk glazbe sto je normalno jer su podesene za gaming. A i velika je razlika u zvucnim ukusima od korisnika do korisnika.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 11:39   #3226
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Vjerojatno jer su vecinom gamerske i nemaju vrhunski zvuk glazbe sto je normalno jer su podesene za gaming. A i velika je razlika u zvucnim ukusima od korisnika do korisnika.
Da, istina.

Ali kvaliteta zvuka, wireless i gaming u istu rečenicu ne ide, na žalost.

Kompromis jednoga nad drugim će morati biti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 12:03   #3227
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hmmm zanimljivo, mogao bi to probati u paru s PXC 550-II, mozda napokon iskoristim taj LL codec i otkantam BT na maticnoj. Nije ni skupo...

Momentum 4 koliko vidim nema LL codec, ali to je i ocekivano. LL codec smanji kvalitetu zvuka, a to su primarno sluske za mjuzu.
Jel si zadovoljan s tim sluškama? Kolko vidim, to je stariji model i nema ih više za kupit, ak se ne varam. Probao momentum 4, nisu mi baš nekaj sjele dobro, bar po pitnaju udobnosti a i ne daju sklopiti..

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne brkam, nego ako pročitaš originalni post, nigdje ne piše da treba BT, već bežićne.

Ako je BT, ne preporučam za gaming.
Pa većinom koje sam gledao su bt sluške, a navodno onaj gore adapter riješava probleme. Nisam primjetio da imam kašnjenje zvuka prek jeftinog meanIT bt zvučnika, spojen je prek asus bt adaptera 5.0, e sad, onda bi vjerojatno bila ista situacija i s bt slušalicama..

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Vjerojatno ni neces. Ja to trazim vec godinama i nisam nasao. Ovo govorim iskljucivo ako igras online FPS ili nekakvu igru koja zahtjeva brzu reakciju i da se glazba cuje vrhunski. Ostaje ti samo kompromis. Svakako javi iskustva.
I ja si tak nekak mislim
Ali, pošto gledam all around sluške, muzika/filmovi/gejming, potonje je u manjini i tu bi se manje koristile od muzike, filmova, yt, ali, za gejming bi se koristile al u manjoj mjeri.

Danas isprobao Sennheiser mommentum 3.0 wireless, odlične su, zvuk sličan mojima momentum 2.0 žičnim, doduše, ove su over ear, daju se sklopit, kvaliteta izrade odlična, što se tiče udobnosti, onak na prvu, jaaaako dobre a i cijelo uho sjedne u "školjku", baterija nije neka top klasa, navodno po speckama je 20tak h, malo su teže, al ne osjete se tolko, tip veli da su zvukovno bolje od starih momentum 2.0 sluški.. Tip u dućanu veli da mu