Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2013., 19:44   #1
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Izborni predmet, šta uzet?

moram 2 predemta odavde izabrat, ima ko kakvu predođbu što bi mi moglo od ovoga najviše koristiti u lakšem zaposlenju za par godina?
Znači smjer programiranje, + baze podataka
i još 2 predmeta odavde moram uzet

ARHITEKTURA POSLUŽITELJSKIH RAČUNALA (Milorad Nikitović)
SIGURNOST RAČUNALA I PODATAKA (Ivan Klasić/Dario Galinec/Vladimir Slačanac)
PROGRAMIRANJE NA INTERNETU (Damjan Patarčec)
UPRAVLJANJE POSLUŽITELJSKIM RAČUNALIMA ( Milorad Nikitović)
MULTIMEDIJSKE MREŽE I SUSTAVI (Damir Delija)
OBLIKOVANJE WEB STRANICA (Damjan Patarčec)

tnx
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 19:52   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa šta te zanima od toga?
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2013., 19:57   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
4 i 5..

Mada mislim da ne mozes puno fulat kaj god da izaberes..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 20:12   #4
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
prvo sam bio nabrijan na to programiranje, a sad ne znam baš, sad se ipak bojim programiranja da se ne sjebem s tim

šta vi mislite od ovog 4 ponuđenog
Programiranje
Baze podataka
Računalni sustavi i mreže
Informacijski sustavi

šta vi mislite, znači moram izabrat sljedeće 3 stvari :
1. nešto od toga 4 kao glavni smjer
2. neki od ta 4 smjera kao izborni(neki izborni predmeti iz nekog od ta 4 smjera, tu pišu ako neko ima volje gledat )
3. 2 izborna predmeta iz prvog posta,
koja kombinacija bi bila ok?

ne znam šta me zanima, sjeban sam

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 13.09.2013. u 20:18.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 20:36   #5
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
ako te ne zanima programiranje, onda ga ne uči... znam dosta ljudi koji su krenuli ali skužili kakav je to posao i onda odustajali, a već potrošili i vrijeme i novac a sve uzalud.
iako kao programer nebi trebao imati previše problema sa zapošljavanjem kasnije, bolje da učiš nešto što te zanima nego nešto što ne ćeš htjeti raditi.

osobno sa tog popisa bi izabrao 3 i 6 jer su najviše programerski orjentirani, ali prije svega bi htio izbječi Klasića jer je sirovina bez milosti.
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 08:28   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ovo je VSITE, a.k.a. "staro splitsko". od njega program . nego:

Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
ARHITEKTURA POSLUŽITELJSKIH RAČUNALA (Milorad Nikitović)
imao ovaj predmet, polozio ga na zadnjem roku zadnjih rokova pred gasenje splitskoga, tako da mi je sve jos jako svjeze .

uglavnom, arhitektura i pun kufer teorije uz malo manji kufer shema i crtanja. zanimljiv predmet, iako nema prevelike svrhe iskreno, jer dosta toga se uci kako sto radi, sto danas jednostavno nisam naisao svrhe. ok, sve je to dobro znati i generalno za racunarstvo je takoder pozeljno, ali u programiranju (a ja sam zavrsio progamiranje na splitskom, ali po starom smjeru bez bolonje) ti ovaj predmet nema previse razloga zasto ga uzeti.

**napomena**
ja sam ga uzeo i naknadno mi se pokazalo kao vrlo plodno tlo za napraviti diplomski iz njega, sto i jesam. ima stvarno puno tematike i puno odabira, tako da mozes pogledati ovo kao jedan poveci plus. jer ima literature tona na netu, knjiga, svega..........


Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
SIGURNOST RAČUNALA I PODATAKA (Ivan Klasić/Dario Galinec/Vladimir Slačanac)
ili kod nas je bilo skraceno - SRP. ovo nisam odabrao jer mi nije nesto zvucalo kako treba, uglavnom tu ti nemam nista za reci. informiraj se prije svega sto je tocno ovo, ima starijih generacija.


Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
PROGRAMIRANJE NA INTERNETU (Damjan Patarčec)
polozio ga. bilo skraceno - PIN. ako se dobro sjecam (isto kod ovog profesora smo to imali, isto kod Nikitovica AOR), ovdje ucis (ako su zadrzali princip od prije) ASP i ASPX. sasvim nelose, sa ASPX-om bas imas programiranje sta i kako stranica radi, stekao sam dojam da je podosta jace od ASP-a. ovdje imas C++a, sve su dalje kombinacije na temu.

ovdje je nama bio projekt za ocjenu, ovo je bilo odlican i jos nekoliko ljudi isto je dobilo, kojima sam pomagao ili opcenito radio projekt (jbg, treba zaraditi sa strane ).


Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
UPRAVLJANJE POSLUŽITELJSKIM RAČUNALIMA ( Milorad Nikitović)
UPRo. nisam ga imao, jer mislim da je to nama bilo u racunalnim mrezama, smjer. nemam ti sta reci osim sto sam stekao dojam da nije toliko tezak predmet........


Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
MULTIMEDIJSKE MREŽE I SUSTAVI (Damir Delija)
ovo nemam pojma sta je, ovo mi nismo imali u ponudi.


Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
OBLIKOVANJE WEB STRANICA (Damjan Patarčec)
ovo sto imali, HTML, kreiranje stranica od nule uglavnom. takoder nelose, svasta se dalo napraviti. iako mi je ostao u pamcenju PIN kao jaci predmet fest, vise doticaja sa programiranjem jer bas - programiras funkcije koje nesto na klik moraju odradivati.........


na temelju osobnog iskustva bi ja uzeo AOR (najvise jer je Nikitovic jedan od najkvalitenijih i najpotkovanijih profesora koji su mi generalno predavali u moj cjelokupnog skolovanju + imas predmet/podrucje za raditi diplomski) i PIN. a mozda cak i uzet jos jedan, jer nije uopce tezak, OWS.

btw, sta je sa naprednim windows programiranjem, Caklovic? DIMT polozen, jeste ga imali vec? i da, tko vam predaje baze?


EDIT.

Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
tu pišu ako neko ima volje gledat
odavde, sa popisa sam ja slusao i znam profesore jer su mi u sisku predavali. daklem,

uzmi, po meni uzmi programiranje kao glavni smjer. Bulaja meni nije predavao, trebao je Balen, ali je te godine (valjda, ne sjecam se) isao negdje u skandinaviju....... ali po proslim generacijama, dobar profesor.
Caklovic, uf.... . on ce ti puno pokazati, puno objasniti, ali ces i puno nauciti i morati znati kako treba za dovoljan . ali dobar profesor takoder, kod njega mi je bio posljednji predmet, napredno windows programiranje.

ovo je smjer. jos dva dodatna sa ovog popisa bi (na temelju sto sam ih imao ) uzeo:

PBP i AOR. za aor sam ti gore objasnio sve zasto i kako, a Baze jer mi je Buzic predavao. isto kao Caklovic, daje puno, zna puno, pomogne i stvarno naucis....... ali trazi za dva da znas kako treba, nema muljanja. ja sam imao baze1 i izborni baze2, covjek ti objasni da znas. ako si das truda, neces imati problema. a moze ti jako dobro doci poznavanje SQL-a, to svakako .

eto, nadam se da sam pomogao!
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!


Zadnje izmijenjeno od: Burko. 14.09.2013. u 08:39.
Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na