Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2012., 22:49   #1
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
WLAN neće radit, SX763 (Iskon) i TP Link usb

znači na jednom kompjuteru(XP) sve instaliram i nađe konekcije i vrti kao da se spaja ali se ne spoji, probao sam i preko XPovog configa i preko TP linkovog, ali ništa, ima 100% signala i neće, probao sam maknut zaštitu, ne pomaže...
znači radi se o tp link tl-wn321g i iskonovom sx-763

na drugom kompjutoru(win 7) usb radi i normalno se spaja na sx763 router(ali od t-coma)
na trećem kompjutoru(XP) usb radi i normalno se spaja na sx763 router(ali od t-coma)

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 29.01.2012. u 23:53.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 09:11   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Premalo detalja:
- TP-Link usb wireless - koji, ima 4 revizije
- koja verzija drv / sw, jel ima noviji na supportu
- XP - koji SP, ako je SP2 jesi li inst. KB893357
Nešto je tu čudno, jesi li siguran da si uspješno isključio wireless zaštitu (postavio na None), odradio Reboot na routeru ?
Mora prvo proraditi tako bez zaštite.
Usporedi wireless postavke među routerima Iskon <> T-Koma, od radnog kanala do onih detalja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2012., 21:11   #3
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
v4 (makar mislim da je nebitno)
na ovom kompu koji ne radi sam sa CDa instalirao driver i utility, a kod sebe(xp) i kod jednog drugog na win7 sam skidao sa neta najnoviji driver;u ova druga 2 slučaju uredno radi, sad ne znam može li to imati neke veze, baš da zbog drivera neće konektirat iako uredno pronađe konekšn

xp , e to ne znam, nisam provjerio, budem to pogledao isto, znači ako je sp2 da instaliram taj kb nešto, ako nije da instaliram sp2 i kb nešto

siguran sam da sam uspješno isključio zaštitu, kad sam ju isključio više me nije pitao za šifru niti je pokazivao da ima zaštitut kada bih se želio spojiti na pronađenu konekciju

ima li nekih dodatnih fora koje mogu probat?
da odnesem svoj ruter tamo di neće da probam utvrdit jel do routera ili kompjutera? i ako spoji na moj ruter, znači da je do tog rutera tamo gdje ne radi, to onda mislim da mi moraju pomoć ovi u iskonu jer je do njih onda

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.01.2012. u 22:35.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 23:42   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bitno je koja je revizija jer o tome ovisi kakav (koji) driver trebaš bilo od proizvođača ili iz nekog alternativnog izvora,
vidi: https://help.ubuntu.com/community/Ha...rkCardsTP-Link
obrati pažnju kako se mijenja chipset kroz revizije.

Ako je na problematičnom kompu XP ranije verzije bilo bi pametno (zbog x razloga) instalirat SP2 + spomenuti KB893357,
ako je već inst. SP2 samo dodaj KB893357.

Šta se tiće isključivanja wireless zaštite (wireless > Security = Disabled), to je samo privremeno testa radi. Ako se tada ne spaja sumljam da će se uspješno spajat kad je aktiviraš. Preporuka, WPA2-PSK/WPA-PSK + ključ izgeneriran po standardu npr. ovdje http://www.kurtm.net/wpa-pskgen/
Generirani ključ spremi u txt file pa na stick kako bi ga lakše prenio ili sve odradi sa istog kompa žično spojen.

Također provjeri da nije slučajno aktivna wireless > MAC Adresss filter funkcija, ako je ugasi je ili dodaj MAC adresu TL-WN321G na listu odobrenih klijenata.

Osnovne wireless postavke:
- Wireless network=On
- Channel=1 ili 6 ili 11
- SSID broadcast=On
- Transmission mode=b/g mixed
- Power=100%
- Super G=Disabled
- WDS=Off

Provjeri, postavi pa javi rezultat.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 21:38   #5
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
instalirao sam driver s cd-a koji se dobio sa USBom pa ne vjerujem da su mi dali krivi , al dobro probat ću svejedno driver s interneta...

ovaj link s ubuntu si mi dao samo da mi pokažeš/objasniš nešto ili imam neke koristi od toga?

ovaj KB kolko vidim na microsoft stranici:
This update to Windows XP provides support for Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2), which is the latest standards-based wireless security solution derived from the IEEE 802.11i standard.


ne vjerujem da će mi to pomoć s obzirom da sam se pokušao spojiti i na nezaštićeni router..ali dobro svejedno ću probati


gdje provjeravam mac adress filter? (možda je glupo pitanje, ali nisam sad pri računalu/routeru koje pravi problem tako da se moram unaprijed informirati)


za dalje se vjerojatno čujemo sutra


hvala na ukazanoj volji za pomoć

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.02.2012. u 08:02.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 09:52   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Link s ubuntu - a je tu da ti pokažem da je važan info o reviziji jer o tome ovisi koji / kakav driver trebaš. Vidiš kako se chipset zna mijenjati kroz revizije. Sve to je važno ako slućajno treba tražiti driver iz drugog izvora jer je onaj od proizvođača možda stari ili s nekom greškom.

Ako se radi o V4 reviziji na supportu imaš ovaj sw/drv paket: http://www.tp-link.com/resources/sof..._v4_100611.zip
unutra je drv. rt2870 04/14/2010, 3.01.01.

Zadnji dostupni drv. je 09/06/2011, 3.02.04 izdan od Ralink - a proizvođača chipseta, da bi stvar bila "zabavnija" nedavno ih je preuzela druga kompanija (MEDIATEK) pa support treba tražiti tamo. Zbog toga a i još nekih začkoljica sa install paketom (IS_AP_STA_RT2870_W7-3.2.4.0_Free.exe) evo rješenje:
http://www.mediafire.com/?ecttn3h80ebi5n8
(RT2870_v3.2.4.0_win-all(incl.app).7z), nadam se da ti 7z arhive nisu nepoznanica, raspakiraj negdje, u 2k-xp folderu imaš driver a ako želiš app pokreni setup u osnovnom folderu.

Vezano za KB893357 a već sam gore naveo, sada se privremeno spajaš na router bez zaštite (da vidiš jel radi) a kasnije treba upalit zaštitu da nebi bilo plakanja jer se netko nakačio i sve ostalo šta ide sa tim. Navedeni update treba inst. kako bi WPA2 bio podržan i mogao se spajati na wireless AP / Router na kojem je postavljen taj tip zaštite. Možeš ga skinit sa M$ stranica ili negdje drugo npr. http://www.mediafire.com/?a3avc3sxnag7c42
( WindowsXP-KB893357-v2-x86-ENU.exe).

"mac adress filter", otvori web konfig routera, zaviri u full en manual:
http://gigaset.com/medias/sys_master...619_en_AGO.pdf
gdje je sve objašnjeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 10:04   #7
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
čini se da je na kraju ipak bio problem taj mac adres filter, bilo je uključeno i namješteno nešto, kad sam ga isključio uspješno se spojio, a sad ne znam jel do sporosti kompjutora(ima samo 256 rama) ili ne valja konekcija; signal je ful, ali kao maksimalna propusnost je neš pisalo od 10-100KB
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na