Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2008., 22:57   #1
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Pitanje u vezi muzike, tj zvučnika

E ne znam kako bi naslov složio pa je ovako kako je, ovak, imam neke 5.1 zvučnike, i baš solidno zvuče dok je negdje na sredini glasnoće a kad pojačam na nekih 70-80% kad udara bas onda trpe visokotonci koi se stišaju kad nabije bas a i bas se malo stiša??? bio sam poiskapčo sve satelite i zvuk je bio ujednačen onda pri većim glasnoćama iz subwoofera, jel to do slabog pojačala u 5.1 sistemu ili. slušam prek foobara i sa integriranom zvučnom?

Isto kad slušam na slušalice sa windows media playera se događa, a prek foobara je normalno
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 23:04   #2
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Nisi naveo o kojim se zvucnicima radi, no to nije toliko ni bitno. Jednostavno je ugrađeno "pojacalo" preslabo ili nekvalitetno da bi pogonilo te zvucnike.

Ako te toliko smeta sto ih ne mozes navit do kraja, smanji malo zvuk u winu i odvrni ih. U protivnom razmisli o novom sistemu.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2008., 23:14   #3
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
Nisi naveo o kojim se zvucnicima radi, no to nije toliko ni bitno. Jednostavno je ugrađeno "pojacalo" preslabo ili nekvalitetno da bi pogonilo te zvucnike.

Ako te toliko smeta sto ih ne mozes navit do kraja, smanji malo zvuk u winu i odvrni ih. U protivnom razmisli o novom sistemu.
ali znaš kaj je isto čudno , čin mi se ko da ima neku zaštitu od nečega, znači može s epojačat do 30 negdje a od jedno 17-18 na dalje je glasnoća skoro pa ista samo se pojavljuje to da se stišava kad bas udari, i čim neko vrejeme nema basa pretjeranog pojača se intenzivno sve skup
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2008., 14:00   #4
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Dosta toga ima veze i do izvora zvuka. Na integrisanoj zvucnoj karti ne mozes bog zna sta napraviti, dok bolje zvucne katrice imaju pregrst opcija, aplikacija i mogucnosti kojima bi vjerovatno rijesio svoj problem.
IVORY je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 02:07   #5
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
ali znaš kaj je isto čudno , čin mi se ko da ima neku zaštitu od nečega, znači može s epojačat do 30 negdje a od jedno 17-18 na dalje je glasnoća skoro pa ista samo se pojavljuje to da se stišava kad bas udari, i čim neko vrejeme nema basa pretjeranog pojača se intenzivno sve skup
Dižem stariju temu ali moram reći da sam isto primjetio i kod moje stare Philipsove linije, kad se više pojača, bas se stiša.
Pošto je za niže frekve potrebno više snage za istu glasnoću moguće da je stvarno neka zaštita tj, pojačalo nekako aktivno smanjuje bas kako bi srednji i viši tonovi mogli biti glasniji bez da pojačalo izgori. Neznam šta bi to bilo pa ako ima netko ko zna nek objasni molim (kako radi i sl.).
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 02:24   #6
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
e al kod mene je obrnuto bas ostane skoro isti ili mrvu slabiji a ostalo se stiša
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 16:06   #7
Com1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
To se zove izobličenje, normalna pojava kod jeftinih sustava...
Com1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na