Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.11.2002., 04:40   #1
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Question Grafički tablet

Nešto mi palo na pamet kako već godinama crtam u raznim programima koristeći reponju glodavca.

Programi su odlični, neki i ne trebaju puno više opreme, recimo: radim neki tehnički crtež u Corel Drawu. Sve se još može lijepo korigirati unošenjem brojeva tipkovnicom.

Poželim li nešto nacrtati rukom - ispadne sramota. Umjesto kružnice - nekakav krumpir, crta - sve osim željene. Znam, zoom, "natezanje" točaka u vektorskom crtanju, no poslu nikad kraja. A mogu tako dobro crtati olovkom na papiru.

Aha, graphic tablet je za tebe, mišljah i odmah okrećem cjenike - ništa, Google - mršavo, telefon: ovdje u Osijeku bi ga se moglo nabaviti za 15tak dana...
Tražio sam - Genius Wizard pen 5x4 grafički tablet, wireless, USB, za početak, skromno.

Ako netko ima iskustva: što je to toliko loše da se taj komadić opreme tako teško pronalazi, zar zbilja ne pomaže crtanju?

Uzeti olovku, kist i slične isprobane alate, pa poslije scanirati??
Andjelko je offline  
Staro 11.11.2002., 06:58   #2
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Re: Grafički tablet

Citiraj:
Originally posted by Andjelko
Nešto mi palo na pamet kako već godinama crtam u raznim programima koristeći reponju glodavca.

Programi su odlični, neki i ne trebaju puno više opreme, recimo: radim neki tehnički crtež u Corel Drawu. Sve se još može lijepo korigirati unošenjem brojeva tipkovnicom.

Poželim li nešto nacrtati rukom - ispadne sramota. Umjesto kružnice - nekakav krumpir, crta - sve osim željene. Znam, zoom, "natezanje" točaka u vektorskom crtanju, no poslu nikad kraja. A mogu tako dobro crtati olovkom na papiru.

Aha, graphic tablet je za tebe, mišljah i odmah okrećem cjenike - ništa, Google - mršavo, telefon: ovdje u Osijeku bi ga se moglo nabaviti za 15tak dana...
Tražio sam - Genius Wizard pen 5x4 grafički tablet, wireless, USB, za početak, skromno.

Ako netko ima iskustva: što je to toliko loše da se taj komadić opreme tako teško pronalazi, zar zbilja ne pomaže crtanju?

Uzeti olovku, kist i slične isprobane alate, pa poslije scanirati??
A zašto radiš tehnički crtež u Corelu? pa što nije lakše ga napraviti u autocad-u?
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 11.11.2002., 10:15   #3
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Arrow

Hm,

meni je Corel sasvim u redu. Autocad takodjer. Riječ je o tabletu.

Olovku u ruci ne stvara program. Rekoh lako mi je s tim.
Ali nešto nacrtati ručno ide teško, sliku, krušku, jabuku, ruku!
U bitmap programima mogu jedino crtati. Ne trebam nikakve geometrijske likove...
Andjelko je offline  
Staro 11.11.2002., 14:39   #4
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by Andjelko
Hm,

meni je Corel sasvim u redu. Autocad takodjer. Riječ je o tabletu.

Olovku u ruci ne stvara program. Rekoh lako mi je s tim.
Ali nešto nacrtati ručno ide teško, sliku, krušku, jabuku, ruku!
U bitmap programima mogu jedino crtati. Ne trebam nikakve geometrijske likove...
Umjetnička duša, A?

Mislim da je kod njih bilo neš slično
http://www.go-info.hr/
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline  
Staro 11.11.2002., 23:27   #5
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
ma super su tableti, i sve se vise koriste, ali naravno ne i hrvatskoj! pomazu stvarno, jedini je problem sto ne vidis ono sto crtas, tj. olovka naravno ne ostavlja tragove nego moras blejat u ekran, a to je malo tesko. ali, sve je pitanje navike
z3D je offline  
Staro 12.11.2002., 02:22   #6
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Smile

Da, hvala.

To sam i mislio. Lako je nešto uvježbati, ako je čovjek malo uporan. Nisam ni pretpostavljao kako ću crtati po ekranu, kao nekada sa "svjetlosnom olovkom" ili kako se već to čudo zvalo u vrijeme 8 bitnika, kada su pikseli izgledali kao cigle, još na TV ekranu, ma milina...

Samo sam onda pisao u asembleru, imao shemu makinice i znao što radim. A da, i imao 20 godina manje, he, he!

Ma nije bitno, ionako ću to nabaviti, jeftino je, a kvalitet nije bitan, već sam navikao.
Imam nekog optičkog miša koji "ugine" svakih par sati. Jerbo mu keramički rezonator koji u clock oscilatoru nešto lijen. Onda skinem poklopac jednim potezom, opalim ga noktom i - dobrojutro! Već pet dana si obećavam kako ću izvući scope iz ormara i vidjeti koja je frekvencija (jer je napisano nešto u Sanskrtu), ali me obično uhvati napad lijenosti..
Andjelko je offline  
Staro 12.11.2002., 08:37   #7
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by Andjelko
Da, hvala.

To sam i mislio. Lako je nešto uvježbati, ako je čovjek malo uporan. Nisam ni pretpostavljao kako ću crtati po ekranu, kao nekada sa "svjetlosnom olovkom" ili kako se već to čudo zvalo u vrijeme 8 bitnika, kada su pikseli izgledali kao cigle, još na TV ekranu, ma milina...

Samo sam onda pisao u asembleru, imao shemu makinice i znao što radim. A da, i imao 20 godina manje, he, he!

Ma nije bitno, ionako ću to nabaviti, jeftino je, a kvalitet nije bitan, već sam navikao.
Imam nekog optičkog miša koji "ugine" svakih par sati. Jerbo mu keramički rezonator koji u clock oscilatoru nešto lijen. Onda skinem poklopac jednim potezom, opalim ga noktom i - dobrojutro! Već pet dana si obećavam kako ću izvući scope iz ormara i vidjeti koja je frekvencija (jer je napisano nešto u Sanskrtu), ali me obično uhvati napad lijenosti..
Koji glodavac, i kako točno "ugine", ugasi se ledica, ne funkcionira, il što?
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline  
Staro 12.11.2002., 11:47   #8
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
koji scope imas?
z3D je offline  
Staro 12.11.2002., 12:20   #9
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Talking

Hajde dečki,

nećemo sada i reponju stručno popravljati. I to još no-name, piše model HTM-92WT, kineski ofskroz.
A za po doma imam neku starudiju do 10 MHz, falabogu tranzistorski je...
Mogu dovući i terenac, pun opreme, pa gledati spektar, freq. counter itd. no ne vrijedi truda, zaozbilj!
Andjelko je offline  
Staro 12.11.2002., 12:35   #10
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by Andjelko
Hajde dečki,

nećemo sada i reponju stručno popravljati. I to još no-name, piše model HTM-92WT, kineski ofskroz.
A za po doma imam neku starudiju do 10 MHz, falabogu tranzistorski je...
Mogu dovući i terenac, pun opreme, pa gledati spektar, freq. counter itd. no ne vrijedi truda, zaozbilj!
Ma da kupiš si novog, sad bar nisu više tako skupi
Ja doma imam genius net scrol optical (sa crvenom ledicom)
a na poslu LOGITECH Wheel optical,(logitech malo bolji, ali duplo skuplji?!)oba su odlična, preporučam!!!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2002., 12:48   #11
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
andjele javi kad kupis tabletic
z3D je offline  
Staro 12.11.2002., 23:30   #12
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Da, kada dopliva u prodaju, nabavit ću isti tren, to je još desetak dana, tako kažu ovi moji lokalci.
A oni su kao i meteorolozi, uvijek u pravu, njihove se prognoze uvijek ostvare - prije ili kasnije...
Andjelko je offline  
Staro 30.11.2002., 04:11   #13
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Thumbs up

A-ha!

Prošlo jutro je stigao tablet. Poslije dosta čekanja: brod vozi container, puše vjetar u provu, daleki Istok je daleko, sve ja to razumijem, naime i ja san naviga 11 godin. Davno.

E, raspakiram, uključim USB, Windozi prepoznaju, radi kao miš odmah, potom ubacim CD, sve se instalira automatski, reset: yes!

Probam u svim mogućim programimia za crtanje koji su trenutno na makini: radi, i to izvrsno. Crtam tako neke face, za početak malo nevješto, ali ubrzo postaje logičniji i od reponje samoga jer - pointer ukazuje na apsolutni položaj na ekranu.

Definirao pokretanje nekih programa i sve te lijepe stvari. Ja jako zadovoljan. JR još više. Odmah ukazuje na svoju makinu, par metara dalje i već vidim kako ću morati nabavit još jedan tabletić.

Prema prvim utiscima: jako koristan komadić opreme, omogućava pravo crtanje, radi bolje nego što sam predviđao. Cijena: 240, model 5x4 Genius, taj sam i htio.

Jedina zamjerka: Genius je promijnio logotip, pa slovo G nema klasične uši i rep. Umjesto toga ima neku crvenu strijelicu iza naziva koja pokazuje od mene, a ne prema meni, što bi bilo logično... Pa da.

Andjelko je offline  
Staro 30.11.2002., 21:21   #14
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
andjele di si ga to kupio! ocu i ja!
z3D je offline  
Staro 30.11.2002., 23:40   #15
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Arrow

Kupio u J-Ware, Osijek. Međutim ne znam što je tebi bliže... raspitaj se kod firmi sa dna stranice, a osim njih bi trebala dobiti i firma "Lav" iz Dugog Sela, tel:01/2753- 410. Kod njih je izgleda trebalo doći istom pošiljkom. Tko je uvoznik ne znam.

No, stigla je izvjesna količina i distribuirana je raznim firmama koje se bave tim poslom. Ključne riječi za potragu na Google su:
grafički tablet . Svakako č, ne graficki!

Toliko znam, na ostalim informacijama će morati malo zaraditi D.T.
Adios!
Andjelko je offline  
Staro 01.12.2002., 02:05   #16
darius
....?
 
darius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 297
Citiraj:
Originally posted by Andjelko
Kupio u J-Ware, Osijek. Međutim ne znam što je tebi bliže... raspitaj se kod firmi sa dna stranice, a osim njih bi trebala dobiti i firma "Lav" iz Dugog Sela, tel:01/2753- 410. Kod njih je izgleda trebalo doći istom pošiljkom. Tko je uvoznik ne znam.

No, stigla je izvjesna količina i distribuirana je raznim firmama koje se bave tim poslom. Ključne riječi za potragu na Google su:
grafički tablet . Svakako č, ne graficki!

Toliko znam, na ostalim informacijama će morati malo zaraditi D.T.
Adios!
ja sam iz dugog sela no za "Lav" nikad cuo !!
imas mozda adresu ? bar ulicu ?
darius je offline  
Staro 01.12.2002., 04:02   #17
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Arrow

Pgledaj na:

http://www.lav-shopping.hr/canon/genius.htm

Ja razgovarao u dva navrata sa živim ljudima iz ulice Savske 14.

Budu i prije 9, ali sam info o stanju na skladištu dobio iza 9.
Cijena je tamo 300 Kn. Tako piše na njihovoj web stranici... dogovorite se.
Nešto drugo ne bih znao, pozdrav!
Andjelko je offline  
Staro 03.12.2002., 01:43   #18
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Arrow usput...

Jutros dobio i Geniusovog NetScroll Optical, radi uredno kao što sam i očekivao.

Također stigao i onaj famozni komadić eloksiranog lima sa dva ventilatora 4 x 4, 12V 0.1A koji s lakoćom pričvrstio na HDD i ne pregrijava se više.
Najprije sam pokušavao nešto u kućnoj radinosti, al na čitavom disku ne postoji neka dovoljno velika ravna ploha koju bi razuman čovjek zabijelio masti i pritegnuo na hladnjak za kontaktno odvođenje topline. Ovo bi mi inače bilo draže. Ništa ne šumi, traje u beskraj. Ali grebiga. HDD je tako napravljen. Ventilatori jednostavno upuhuju zrak u taj prostor između njegovog dna, gdje je najvećim dijelom elektronika, i lima na koji su montirani. Onda zrak struji van prema natrag i naprijed gdje je otvor.

Disk radi lijepo, tiho. Ventilatori se nešto malo čuju. ali uglavnom u šššššššššš spektru što je podnošljivo. Kad im ležaji odu u vječna lovišta, trebati će mijenjati... jeftino je, a to je dobro. I loše također: jer svi jeftini ventilatori ne traju dugo.
Nakon nekog vremena počnu klepetati i zavijati, priozvoditi ostale iritantne zvukove.
...dark side of the Force
Andjelko je offline  
Staro 12.09.2007., 03:48   #19
oblak24
Homo sapiens sapiens
Moj komp
 
oblak24's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 43
ej bok ljudi!
znači genius tablet je čist ok stvarčica?
namjeravam si i ja nabavit kojeg ali ne znam koliko bi mi se to isplatilo
do sad sam radila u gimpu, - ma nije on loš samo što se ne mogu izvesti neke 'finese' ko što sam čula da se može s tabletom
i još...ima li tko corel painter i što mislite o tome?...
tnx
oblak24 je offline  
Staro 12.09.2007., 10:56   #20
Coby
Premium
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 122
Pozzdrav!

Imam ja doma 12"x9'' Trust wireless scroll tablet TB-4200 ( A4+ format ) i radio je sasvim fino no vise sam ga kupio zbog trenutnog hira i skuzio da mi uopce nije potreban jednostavno mi je prevelik uz notebook koji koristim a i tablet ko tablet mi je nepotreban.
Problem koji sam ja imao su driveri i trust je zeznut u tim stvarima...mislim driveri su tu cak i za vistu ali problem je bio natjerat ga da radi kako treba i kasnije sam skuzio da je stvar odredenih konfiguracija koje zadaju probleme. Jednom kad se nastimao radio je kao bomba.

P.S ima li zainteresiranih za njega ...sorry na O.T
evo linka: http://www.trust.com/products/defaul...NCH&item=14070

Pozz. svima!
__________________
HP Compaq NC8430
Coby je offline  
Staro 13.09.2007., 21:02   #21
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Daj ljudi digli ste temu iz 2002. Strava.....
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na