Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2012., 21:35   #1
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ljetne vrućine vs računala, laptopi...

Dakle, zanima me jeli se može išta učinit da se malo manje zagrijava elektronika prilikom ovih vrućih dana pošto mi se npr na laptopu čak i tipkovnica dosta jako zagrije, a da ne govorim koliko mi se xbox i ps3 zagrijavaju.

Ja sam već malo očistio od prašine i promjenio pastu, ali eto da čujem malo mišljenja i metode experta ako ih ima(metoda naravno ).
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 21:38   #2
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Nisam ih platio da ih milujem... Kako zimi, tako i ljeti, sa kvalitetnim hlađenjem nema problema.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2012., 21:44   #3
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Nisam ih platio da ih milujem...
Pa da, bolje pustiti da crkne kako bi opet platio

Sigurno postoji brdo načina kako ohladiti neki uređaj, a najjednostavniji je staviti ventilator da puše po njemu
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 22:10   #4
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Ako nije crkavalo zadnjih 10 godina... U krajnjem slučaju na svemu mi je aftermarket hladnjak...
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 23:25   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
metoda klimatizacijske naprave
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 13:32   #6
Tomba_NZXT
Premium
Moj komp
 
Tomba_NZXT's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Daleko, daleko ...
Postovi: 54
Za laptop ima stalak s onim venticima ispod, to radi prilicno ok. Sto se PC-a tice - isprasiti/usisati kuciste i sve hladnjake, eventualno ubaciti koji vent da sa dna kucista upiruje zrak prema vrhu i jedan da s vrha ispuhuje van ...
Tomba_NZXT je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 16:00   #7
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Dakle, zanima me jeli se može išta učinit da se malo manje zagrijava elektronika prilikom ovih vrućih dana pošto mi se npr na laptopu čak i tipkovnica dosta jako zagrije, a da ne govorim koliko mi se xbox i ps3 zagrijavaju.

Ja sam već malo očistio od prašine i promjenio pastu, ali eto da čujem malo mišljenja i metode experta ako ih ima(metoda naravno ).
Manje visit na kompu,a više u prirodi?

Sad za ozbiljno;
Po nekakvom pravilu bilo bi ok ispuhat komp barem svakih 3 mjeseca i promijenit paste barem svakih 6 mjeseci,mnogi se neće složit al to je pravilo.
Ovaj uređaj sa ventovima za laptop je sasvim ok stvarčica ako imaš viška 300-500kn
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 16:15   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
propisnom lapu ne trebaju takve piydarije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 16:48   #9
Tomba_NZXT
Premium
Moj komp
 
Tomba_NZXT's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Daleko, daleko ...
Postovi: 54
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
propisnom lapu ne trebaju takve piydarije
Slazem se, ali propisni lapovi i kostaju pa vecina ljudi na kraju uzima acere, sonije, one no name bljuzge itd ... vecina tih laptopa u idealnim uvjetima radi ok, ali sa svim ostalim ima problema.

a sto se tice cijene od 300-500 kn ovdje ima jeftinije s besple dostavom:

http://dx.com/adjustable-usb-powered...s-24879?item=7

http://dx.com/portable-laptop-stand-black-135066?item=2

http://dx.com/p/32318
Tomba_NZXT je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 17:21   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Većina tih Acera, Asusa, Toshiba, F/Siemensa i sličnih kramarija ne radi dobro ni u laboratorijskim uvjetima, a kamo kad mu ne daš šta traži.

Ovi stalci s ventovima imaju neku svrhu kad je hladnjak na lapu čist, ali kad obuče puloverić od dlaka i prašine na cooler, više ne pomaže ni on. Ima i laptopa koji ne vuku zrak od ispod, a hlađenje kućišta mu sigurno neće pomoći.

Kako Syss kaže, propisno zamišljen i izrađen uređaj nema toliko problema s hlađenjem.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2012., 17:28   #11
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Većina tih Acera, Asusa, Toshiba, F/Siemensa i sličnih kramarija ne radi dobro ni u laboratorijskim uvjetima, a kamo kad mu ne daš šta traži.

Ovi stalci s ventovima imaju neku svrhu kad je hladnjak na lapu čist, ali kad obuče puloverić od dlaka i prašine na cooler, više ne pomaže ni on. Ima i laptopa koji ne vuku zrak od ispod, a hlađenje kućišta mu sigurno neće pomoći.

Kako Syss kaže, propisno zamišljen i izrađen uređaj nema toliko problema s hlađenjem.
Potpisujem i dodao bi još.....IZAĐITE IZ PEĆINE pa neće bit problema
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 19:14   #12
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Dakle, zanima me jeli se može išta učinit da se malo manje zagrijava elektronika prilikom ovih vrućih dana pošto mi se npr na laptopu čak i tipkovnica dosta jako zagrije, a da ne govorim koliko mi se xbox i ps3 zagrijavaju.

Ja sam već malo očistio od prašine i promjenio pastu, ali eto da čujem malo mišljenja i metode experta ako ih ima(metoda naravno ).
Još je Antec na lvl 1, moga bi ga malo pojačat... Inače sve je po prvi put na stocku nakon ohhhho godina, i undervoltano ne bojin se
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 22:19   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa kad ljudi za fejsbuk kupuju odrone od 3-4k kn u dućanu što je PREMALO za pošten lap, tj. barem sa nekih osnovnih aspekata, a ako nema i7 u sebi odmahuju glavom.

ima tu na foruma poslovnjaka za soma-dva da ti pamet stane, nutra stavi odd bay za storage hdd, optiku zapali benzinom, sistemaš ssd i imaš laptop da se smrzneš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 23:03   #14
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a je........ sada ko' da je ogromna, gigantska razlika od prije dva tjedna i danas?

mislim ok, temperature su u kuci/stanu otisle gore od 5 do 10°C. no iskreno i realno, zaprave mislite (generalno, svi) da recimo hladenje sada bas treba, a inace ne? mislim, laptop ako se grije (a pod ovim mislim grije / radi konstantno u visokim temperaturama), nije to sada zbog ljeta . kako ljudi kazu, treba laptope (prvenstveno laptope) odrzavati najvise zbog temperatura (hladenje, jel), bilo ljeto ili zima. meni iskreno ne pada na pamet uzimati hladenje za moj D610 koji mi je genijalan za moje potrebe, ali zato pod full opterecenjem i na sobnoj temperaturi od ~30°C, temperatura procesora dode do 72°C i onda stupa na scenu ventilator koji roka na ~60°C.

razlog? cist iznutra, maknuto tvornicko smece od paste, nista vise niti manje. i ok, procesor koji nije AMD, pogotovo starije generacije . za njih bi inace (ali znaci bez obzira sto je sada doslo ljeto) bilo pametno imati postolje s ventilatorima, i odrzavan sistem hladenja.


za komp je lako, postoje hladnjaci, postoje termalne paste........... sat-dva posla i to je to, uz parsto kuna utroska. naravno, ako se bas ima potreba za hladnjacima i imas problem sa temperaturama, jebiga, odresi kesu i kupi......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 23:13   #15
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Ovo me podsjeća na raspravu o utjecaju temperature zraka na hlađenje kočnica na utrci F1 u Bahrainu, kada kočnice dođu na 800°c njima je tak svejedno jel zrak ima 20°c ili 50°c.

Kod računala nisu toliki ekstremi, ali što želim reći da ako je 90°c za procesore neki maksimum onda ne bi trebalo ljudsko tijelo i vlastitu (ne)ugodu uzimati kao mjerilo vrućine.
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 23:25   #16
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma upravo tako! uredaj ako se grije i grije i grije, jebaj ga, sada po ovakvim temperaturama se grije samo malo vise .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 23:25   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Dakle, zanima me jeli se može išta učinit da se malo manje zagrijava elektronika prilikom ovih vrućih dana pošto mi se npr na laptopu čak i tipkovnica dosta jako zagrije, a da ne govorim koliko mi se xbox i ps3 zagrijavaju.
Uz sezonsko ciscenje i osnovnu higijenu laptopa, posebno ako nakuplja tjednu satnicu kao desktop racunalo na stolu... onda sam uvijek za dodatnu ispomocu u hladjenju, neovisno koliko je skup ili dobro projektiran laptop.

Ne pratim zadnje modele - to cu ostaviti tebi - ali naglasak da povrsina nije plasticna, da mozes kontrolirati ventove i da se kotrljaju 120-ce za ugodnu tisinu. Imam slican stariji model kojeg uvijek koristim kad duze radi : LapCool Pro

Nisam vidio laptop iznad 14" kojem bi smetao ugodan dasak ladovine u ovoj sezoni, posebno u prostoriji bez AC-a.

Imas novijih modela pa sam istrazi.

Istina da je dobrom laptopu vec u konstrukciji projektirano adekvatno hladjenje. Samo, sardiniranom stanju topline u laptopima, nikad nece smetati dodatno hladjenje. Garancije (naspram imenu) cesto i nisu (Syss®) propisne adekvatnoj cijeni koju traze. Mnogima kad rikne imeno laptop celjade, saznaju da su propisno odradjeni i pri najmanjoj pomisli zamjene ploce - toplina nikad nije saveznik

Zato, ako si ustanovio da ti se zbog neadekvatno hladjene okoline za posljedicu pretjerano grije laptop, samo ti dokupi propisno hladjenje
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 12:04   #18
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Stvarno nema potrebe za ubijanjem radi tih par C gore. Eto, meni je u zimi proc bio u Idleu 32C, sad je 38-9 C, pa šta.. to njemu nije nikakva razlika, a ja ni ne primjetim, uostalom tu su ventovi koji su zaduženi za hlađenje, pa neka ih MBO kontrolira. Kad je meni vruće, upalim klimu, pa odmah i njemu padnu temp
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 12:18   #19
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Po ljeti jedino sto napravim je to da vratim stock frekve procesora i grafe jer inace ludim od ventova, za 'ardver me boli briga, dok radi radi, 10°C nece napraviti neku razliku...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 13:07   #20
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Ako nije crkavalo zadnjih 10 godina... U krajnjem slučaju na svemu mi je aftermarket hladnjak...
nece moj stari q6600 tako lako crknut
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 13:10   #21
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
što ovi pijani mehaničari vole reć za auto kad ga ubijaju.....ma šta će mu bit nije on mene kupijo već ja njega..

tako i ja,hebe mi se ak ce rikinit za tih par stupnjeva gore nek rikne šta ja tu mogu.klima radi a jel mu vruće ko ga hebe,ne pita ni on mene jel meni vruće

a imam mašinu iz 2004. amd 3000+ sve stock i hladnjak i sve,laptop isto tako..kuc u drvo
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 13:17   #22
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Iz pročitanih komentara mogu zaključit da 5-10 C gore neće previše utjecati na elektroniku tako da ću laptope računala itd i dalje koristit kako sam i prije koristio.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 15:49   #23
oblak24
Homo sapiens sapiens
Moj komp
 
oblak24's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 43
Ovo i mene zanima.
Imam kantu Fujitsu Siemens. Usred zime zagrijava pa mi je toplo za ruke dok pišem po njemu.

Sada mogu ispeći palačinke.
Vjerojatno bih trebala promijeniti pastu, ispuhati ga, i sl.
Pastu još nisam mijenjala. Moram ga otvoriti pa pogledati stanje.
Ne znam što ću ovo ljeto. Klima uređaj ne koristim.

Nešto će se pokvariti od hardwarea ako se pregrijavanje nastavi.
oblak24 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 16:06   #24
~Trt~
red drum
Moj komp
 
~Trt~'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor oblak24 Pregled postova
Ovo i mene zanima.
Imam kantu Fujitsu Siemens. Usred zime zagrijava pa mi je toplo za ruke dok pišem po njemu.

Sada mogu ispeći palačinke.
Vjerojatno bih trebala promijeniti pastu, ispuhati ga, i sl.
Pastu još nisam mijenjala. Moram ga otvoriti pa pogledati stanje.
Ne znam što ću ovo ljeto. Klima uređaj ne koristim.

Nešto će se pokvariti od hardwarea ako se pregrijavanje nastavi.
Da sam na tvom mjestu to bi napravio još jučer! Što duže to gore i preporuka je da to napraviš odmah jer će kasnije bit kako,zašto i šta sad
__________________



~Trt~ je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 17:05   #25
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Meni se komp totalno pregrijava, u sobi 30' i razmisljam da se preselim negdje ispod klime. Ovako se srušio i zablokirao vec jedno 7 puta u zadnjih 3-4 dana sigurno. Film nemrem pogledat cijeli bez barem jednog reseta, i igranje, nekad 1h, nekad 10min, sve ovisi o temp, kad je hladno nema frke, kad je vruce, eh jbt ga
Ne znam tko ce prije odapt, ja ili komp.

CPU je na 54' dok su jezgre na 41'
Plaši me ovaj nek MCP, ne znam što je to ali je na 75'
Grafe su jedna na 61 a druga na 54.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 17:18   #26
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor kripton Pregled postova
Meni se komp totalno pregrijava, u sobi 30' i razmisljam da se preselim negdje ispod klime. Ovako se srušio i zablokirao vec jedno 7 puta u zadnjih 3-4 dana sigurno. Film nemrem pogledat cijeli bez barem jednog reseta, i igranje, nekad 1h, nekad 10min, sve ovisi o temp, kad je hladno nema frke, kad je vruce, eh jbt ga
Ne znam tko ce prije odapt, ja ili komp.

CPU je na 54' dok su jezgre na 41'
Plaši me ovaj nek MCP, ne znam što je to ali je na 75'
Grafe su jedna na 61 a druga na 54.
Resetaj BIOS na defolt- iliti makni OC
MCP bi mogla bit maticna ili nesto, kod mene je ona valjda najtoplija od sveg đubre jedno
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 17:19   #27
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To ti je "dio" nvidiinog chipseta : Media and Communications Processor koji normalno ide i do 80-90 c . Samim tim sto imas nvidiin cipset si se osudio na grijanje Navrni kejs ventove na max ili kupi vece/bolje kuciste a po cipsetu stavi jaci vent da puse.


Ja sam rijeso problem temp tako sto sam sve ventove sa 5 prebacio na 7v i grafu sa 7 na 12v. Nema grijanja , samo je buka malcice veca.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 17:21   #28
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
dobar stari vruci nforce .

taj MCP ti je temperatura chipseta . definitivno onda trebas poraditi na rjesavanju temperatura, mislim, ako se komp rusi...... ocito je tih ~10°C razlike presudno, jel.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 15:52   #29
oblak24
Homo sapiens sapiens
Moj komp
 
oblak24's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 43
Citiraj:
Autor ~Trt~ Pregled postova
Da sam na tvom mjestu to bi napravio još jučer! Što duže to gore i preporuka je da to napraviš odmah jer će kasnije bit kako,zašto i šta sad
Hvala!

Nego, koliko košta uopće termalna pasta?
oblak24 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 16:11   #30
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Za laptope-nemoj ga držat u krilu nego barem najjeftiniji stalak samo da omogućiš dobar protok ispod laptopa jer većina uvlači zrak od ispod ili sastrane.
Sve ostalo je stvar konstrukcije i kao što ekipa kaže-kanta od 3000kn se grije svakako, bilo ljeto il zima.
A za desktop PC-samo vrhunsko kućište....i opet,samo vrhunsko kućište!
Ja nemam klimu u kući, a ventovi su mi na 50% i sve je u granicama normale...neide to bez dobrog kućišta!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na