Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2007., 15:13   #1
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
HP iPAQ 514 problemi

Imam problema sa bluetoothom. Imam instalirane one WinXP SP2 drivere i sve mi je uvijek radilo sa SE mobovima. Išao sam na new device i pronašao sam iPAQ, ali nema nikakvih "Services" za njega. Nikako ne mogu poslati niti jedan file s PC-a na mob niti dodati outgoing port. Može malo pomoći pošto mi je to prvi smartphone pa se ne kužim u sve to.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 20:52   #2
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Imam problema sa bluetoothom. Imam instalirane one WinXP SP2 drivere i sve mi je uvijek radilo sa SE mobovima. Išao sam na new device i pronašao sam iPAQ, ali nema nikakvih "Services" za njega. Nikako ne mogu poslati niti jedan file s PC-a na mob niti dodati outgoing port. Može malo pomoći pošto mi je to prvi smartphone pa se ne kužim u sve to.
Windows Mobile uređaji se povezuju sa WinXP sustavom preko programa ActiveSync. Znači moraš si na PC instalirati ActiveSync:
http://www.microsoft.com/windowsmobi...ivesync45.mspx
Nakon toga upariš uređaje preko bluetootha, na PC u ActiveSync-u omogućiš povezivanje preko Bluetooth-a, a zatim na HP-u uključiš ActiveSync i ideš na Menu->6 Connect Via Bluetooth. Nakon toga namjestiš partnership u ActiveSyncu ovisno o tome što želiš sinkronizirati na HP-u. Fajlovima na HP-u možeš pristupiti na My Computer->Mobile Device.

Ako imaš SD karticu, onda postoji i brži način prebacivanja fajlova, a to je da na HP-u ideš na Settings->6 Connections->9 More->1 USB, pa USB device prebaciš na USB disk. Onda ti se HP prilikom spajanja preko USB-a na XP predstavlja kao USB Flash disk, no ti vjerojatno želiš spajanje preko Bluetootha pa ti ova opcija nije zanimljiva.

Ako želiš da ti HP IPAQ bude modem za PC ili notebook, onda je tu Start->Internet Sharing, ako ti je spojen preko bluetootha odabereš pod PC Connection "Bluetooth PAN" i stisneš "Connect" i surfaš...

FAQ su ti na:
http://www.microsoft.com/windowsmobi...ctivesync.mspx
pa čitaj...
daigu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2007., 21:05   #3
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Uspio sam nekako srediti da radi preko bluetootha, ali je problem da čim izvučem i ponovno spojim BT moram ponovno podesiti portove jer mi ne prepozna u servisima activesync. Ići će sinkronizacija preko žice :-)
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 21:10   #4
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Uspio sam nekako srediti da radi preko bluetootha, ali je problem da čim izvučem i ponovno spojim BT moram ponovno podesiti portove jer mi ne prepozna u servisima activesync. Ići će sinkronizacija preko žice :-)
Pa port si namjestiš na HP-u, na:
Start->Settings->Connections->Bluetooth->Menu->COM Ports. Odabereš upareni uređaj i ideš na Menu->New Outgoing Port i odabereš port...
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 21:14   #5
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor daigu Pregled postova
Pa port si namjestiš na HP-u, na:
Start->Settings->Connections->Bluetooth->Menu->COM Ports. Odabereš upareni uređaj i ideš na Menu->New Outgoing Port i odabereš port...
Sve sam ja to lijepo napravio, ali jednostavno čim izvučem i opet uštekam BT javi error pa moram nanovo tražiti uređaj (PC) i namjestiti port, ma vidjet ću još malo.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 16:36   #6
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Može li se kako Storage Card formatirati direktno iz uređaja? Probao sam iz Resco Explorera, ali mi javi da je kartica zaključana pa sam ju formatirao u dig. aparatu :-)
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 23:37   #7
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Postoji li koja aplikacija za alarm koja će probuditi/upaliti uređaj ukoliko je ugašen jer ovaj ugrađeni neće raditi ukoliko je mob ugašen?

EDIT: malo sam progooglao i saznao da ne može

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 06.11.2007. u 16:17.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 20:12   #8
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Zbog čega nema nikakvih servisa kod HP-a kao npr. kod SE W810i?

Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 23:27   #9
debeli_fratar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: bogu iza nogu
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Postoji li koja aplikacija za alarm koja će probuditi/upaliti uređaj ukoliko je ugašen jer ovaj ugrađeni neće raditi ukoliko je mob ugašen?

EDIT: malo sam progooglao i saznao da ne može
Jesi uspio pronaci nacin kako to omoguciti? Neki dan umalo zakasnio na faks zbog toga
debeli_fratar je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 23:32   #10
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor debeli_fratar Pregled postova
Jesi uspio pronaci nacin kako to omoguciti? Neki dan umalo zakasnio na faks zbog toga
Ništa od toga. Navečer samo stavim phone na off.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 19:03   #11
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Zbog čega nema nikakvih servisa kod HP-a kao npr. kod SE W810i?

Zato jer se sve odvija preko ActiveSynca, za razliku od W810i kod kojega se sve odvija preko specijaliziranoga softwarea za taj aparat. Dial-up networking je rješen pomoću aplikacije "Internet Connection Sharing"...

Zadnje izmijenjeno od: daigu. 09.11.2007. u 19:29.
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 20:08   #12
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor daigu Pregled postova
Zato jer se sve odvija preko ActiveSynca, za razliku od W810i kod kojega se sve odvija preko specijaliziranoga softwarea za taj aparat. Dial-up networking je rješen pomoću aplikacije "Internet Connection Sharing"...
Aha, ok, skužio sam. A da li može u obrnutom smjeru, da koristim LAN od kompa, tj. da se preko BT-a spojim na LAN od kompa jer nemam wireless?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 18:35   #13
Žuna
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 1
opaq 514

Citiraj:
Autor daigu Pregled postova
Zato jer se sve odvija preko ActiveSynca, za razliku od W810i kod kojega se sve odvija preko specijaliziranoga softwarea za taj aparat. Dial-up networking je rješen pomoću aplikacije "Internet Connection Sharing"...
Može li mi netko detaljno objasniti kako koristititi ipaq 514 kao modem za PC?
Žuna je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 21:15   #14
daigu
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Žuna Pregled postova
Može li mi netko detaljno objasniti kako koristititi ipaq 514 kao modem za PC?
Priključiš ga na USB, i uključiš na njemu program "Internet Connection Sharing" i klikneš "Connect". I to je to...
daigu je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 00:57   #15
mbconline
Registered User
Moj komp
 
mbconline's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Imam problema sa bluetoothom. Imam instalirane one WinXP SP2 drivere i sve mi je uvijek radilo sa SE mobovima. Išao sam na new device i pronašao sam iPAQ, ali nema nikakvih "Services" za njega. Nikako ne mogu poslati niti jedan file s PC-a na mob niti dodati outgoing port. Može malo pomoći pošto mi je to prvi smartphone pa se ne kužim u sve to.
Start>Settings>Connections>Beam i ukljuci opciju Receive incoming beams i to je to.

Kada saljes file-ove npr sliku otvoris pictures and videos pa ides na menu i umjesto send ides na beam opciju. Kada saljes nesto sa kompa na mob to ti on snima obicno ili u my documents folder ili u FTP folder tako da znas pronaci, znam i meni je ovo bilo glupo, SE su mila majka prema ovome
mbconline je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 10:13   #16
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor mbconline Pregled postova
Start>Settings>Connections>Beam i ukljuci opciju Receive incoming beams i to je to.

Kada saljes file-ove npr sliku otvoris pictures and videos pa ides na menu i umjesto send ides na beam opciju. Kada saljes nesto sa kompa na mob to ti on snima obicno ili u my documents folder ili u FTP folder tako da znas pronaci, znam i meni je ovo bilo glupo, SE su mila majka prema ovome
Bio sam i sam skužio to Ipak sam opet na SE, i to na T650
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 14:56   #17
labure
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 2
Question MOLIM POMOĆ

ljudi ako neko zna kako ja mogu posjećivati sve stranica na netu s hp-om
dali trebam instalirati neke hardwere ili tako nešto???
labure je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 14:59   #18
labure
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 2
ajd ljudi pomozite trebam pomoć kako mogu preko hp-a posjećivati sve internetske stranice tek sam ga dobio ali od nekog pa neznam dali trebam nešt instalirat ili?????????
labure je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 15:17   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
RTFM (Read The F***ing Manual)! Ne možeš vjerovati što se sve pametnoga nađe u njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na