Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2021., 22:19   #991
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Meni je sada (load u igri) uglavnom sistem temp 39°C, grafa jos dodatno sputena na 60-63°C lol , a cpu od 67-73° (PBO uredno boosta do 4950Mhz)

Spustio sam s ovim izmjenama aio i kucista najvise graficku ali i cpu nesto. ali sada je i otprilike jednako tih kao sto je bio prije.

I to je sad to, miran sam bar mjesec dana xD xD xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 06.06.2021. u 02:29.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 07:30   #992
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ja sam upravo preslozio fanove i pojacao sve, cuje se ko server sala, ali ambijent i u kucistu i u sobi nije za izdrzat od kad sam ovu 3090 ubacio... Cpu temp je odlicna, ovaj freezer stvarno radi odlican posao, ali ram i sve okolo je vruce za popiiii... Sa 3080 nije bilo ni blizu ovak lose...
Sad moram ic prodavat to... pff
Pa napravi undervolt na 3090.
Već sam par puta pisao, ja sam 3060Ti sa cca 210w spustio na nekakvih 150w.
Fiksirao sam na 0.85V i 1890mhz na kojima stoji zakucana, ventovi sa 2300 i nekih mislim 80 stupnjeva (ne sjećam se više) na 1600 i 72-73 stupnja.
BTW bez UV je grafa ynala par sekundi biti na 1950mhz, ali bi se brzo spustila na stabilnih 1875mhz. Još sam VRAM podebljao za 1000mhz i dobio puno hladniju, manje rastrošnu, tišu i vj i bržu grafu.
Ampere se IMHO mora UV jer nenormalno troši za par % bolje perf. Vidio sam da sa 3090 ekipa po netu skida 100-150W potrošnje za jednosznamenkasti % gubitka u perf.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2021., 17:50   #993
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa napravi undervolt na 3090.
Već sam par puta pisao, ja sam 3060Ti sa cca 210w spustio na nekakvih 150w.
Fiksirao sam na 0.85V i 1890mhz na kojima stoji zakucana, ventovi sa 2300 i nekih mislim 80 stupnjeva (ne sjećam se više) na 1600 i 72-73 stupnja.
BTW bez UV je grafa ynala par sekundi biti na 1950mhz, ali bi se brzo spustila na stabilnih 1875mhz. Još sam VRAM podebljao za 1000mhz i dobio puno hladniju, manje rastrošnu, tišu i vj i bržu grafu.
Ampere se IMHO mora UV jer nenormalno troši za par % bolje perf. Vidio sam da sa 3090 ekipa po netu skida 100-150W potrošnje za jednosznamenkasti % gubitka u perf.
a jesam da, ali svejedno nakon par sati digne cijeli ambijent sto 3080 nije radila... Evo bacio usporedni test, sad kad sam ju spustio, Time Spy score identican ko sa 3080... Znaci ni to nema smisla...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: zwer54. 06.06.2021. u 18:02.
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 20:20   #994
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
a jesam da, ali svejedno nakon par sati digne cijeli ambijent sto 3080 nije radila... Evo bacio usporedni test, sad kad sam ju spustio, Time Spy score identican ko sa 3080... Znaci ni to nema smisla...
pa to je najprije zato jer sama 3090 nema smisla, isto kao i ova nadolazeća 3080ti
toliko skuplje za tako minimalnu razliku u perfomansama je čista sprdačina
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 20:44   #995
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Ima smisla nadati se da AMD u bližoj budućnosti zamjeni Ryzen 5 3600 za "Ryzen 5 5600"?

Mislim, na istom su proizvodnom procesu. Pretpostavljam da ih isto košta napraviti Ryzen 3600 ili 5600?
Vidim da cijena za 5600x pada (čak bilo za 265€), dok je Ryzen 3600 oko 170-185€.

Neki 6c/12t za 200€ umjesto Ryzena 3600 bi bio OK. No ima AMD razloga da to napravi?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 21:04   #996
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
To je nešto što se i ja pitam cijelo vrijeme, zašto je Zen 2 još u opticaju kad je na identičnom procesu kao Zen 3 i stoga ne bi trebao biti skuplji u proizvodnji. Jedino što mi pada na pamet je umjetna segmentacija tržišta, drugi tehnološki ili ekonomski argument ne vidim.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 21:26   #997
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
nebi im samo smanjilo marzu (koju trenutno ostvaruju), vec bi i stvorilo probleme u prodaji jacih modela (5800, 5900)...

Ispod 5600 nista ne izbacuju, ni athlone i r3 ni nis.. hrpa ce ih biti jednoga dana, ali sada ih nedaju vani.
Ista stvar i sa tom 3xxx serijom, uglavnom se drze ovih jeftinijih, do 3600/3700 modela i to je to..

I kad pogledas line up, sve lijepo popunjeno bez rupe u ponudi u odnosu na konkurenciju..
-->
Cisto poslovna odluka da zadrze line up proizvoda i vecu marzu na 5xxx seriji. Necemo dobit 5600 ispod 2000kn i mos s j... Zato sam još onda uzeo 5900 jer sam vidio odmah gdje ovo ide.
Glavni razlog je sto intel nije dovoljno konkurentan i mogu to bas tako raditi i to bez brige da sve prodaju.

Ubaciti neki best buy 5600 --> nebi im samo smanjilo marzu (koju trenutno ostvaruju), vec bi i stvorilo probleme u prodaji jacih modela (5800, 5900)...

Ispod 5600 nista ne izbacuju, ni athlone i r3 ni nis.. hrpa ce ih biti jednoga dana, ali sada ih nedaju vani.
Ista stvar i sa tom 3xxx serijom, uglavnom se drze ovih jeftinijih, do 3600/3700 modela i to je to..

I kad pogledas line up, sve lijepo popunjeno bez rupe u ponudi u odnosu na konkurenciju..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 06.06.2021. u 21:32.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 21:34   #998
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
05.08. je u prodaji nedavno najavljeni Ryzen 5 5600G za 259$ i to je najbliže običnom R5 5600 u neko dogledno vrijeme.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 22:30   #999
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
nebi im samo smanjilo marzu (koju trenutno ostvaruju), vec bi i stvorilo probleme u prodaji jacih modela (5800, 5900)...

Ispod 5600 nista ne izbacuju, ni athlone i r3 ni nis.. hrpa ce ih biti jednoga dana, ali sada ih nedaju vani.
Ista stvar i sa tom 3xxx serijom, uglavnom se drze ovih jeftinijih, do 3600/3700 modela i to je to..

I kad pogledas line up, sve lijepo popunjeno bez rupe u ponudi u odnosu na konkurenciju..

Da, gadljiv potez vrijedan najvećih Intelovih sranja. Samo što je stvar još gora nego Intelovi potezi. Intel je godinama umjetno segmentirao zaključavajući funkcije na istom čipu (threadovi, jezgre, frekvencija, podrška za memoriju itd.), a AMD proizvodi i prodaje lošiji proc da ne bude konkurencija skupljem. Ne košta ih niti cent više da proizvedu Zen 3, ali tko bi onda trošio 300$ na 5600x. Znam da im marketshare u procesorima raste, marža je bolja nego ikad, ali svejedno gadljivo, jer je umjetno. Kapacitet je očito tu jer se troši na Zen 2, ali ga ne žele koristiti.

I ne, Brko, ne treba mi još jedan post "a što si očekivao, sve je to kapitalizam", znam da je
-->
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Cisto poslovna odluka da zadrze line up proizvoda i vecu marzu na 5xxx seriji. Necemo dobit 5600 ispod 2000kn i mos s j... Zato sam još onda uzeo 5900 jer sam vidio odmah gdje ovo ide.
Glavni razlog je sto intel nije dovoljno konkurentan i mogu to bas tako raditi i to bez brige da sve prodaju.

Ubaciti neki best buy 5600 --> nebi im samo smanjilo marzu (koju trenutno ostvaruju), vec bi i stvorilo probleme u prodaji jacih modela (5800, 5900)...

Ispod 5600 nista ne izbacuju, ni athlone i r3 ni nis.. hrpa ce ih biti jednoga dana, ali sada ih nedaju vani.
Ista stvar i sa tom 3xxx serijom, uglavnom se drze ovih jeftinijih, do 3600/3700 modela i to je to..

I kad pogledas line up, sve lijepo popunjeno bez rupe u ponudi u odnosu na konkurenciju..

Da, gadljiv potez vrijedan najvećih Intelovih sranja. Samo što je stvar još gora nego Intelovi potezi. Intel je godinama umjetno segmentirao zaključavajući funkcije na istom čipu (threadovi, jezgre, frekvencija, podrška za memoriju itd.), a AMD proizvodi i prodaje lošiji proc da ne bude konkurencija skupljem. Ne košta ih niti cent više da proizvedu Zen 3, ali tko bi onda trošio 300$ na 5600x. Znam da im marketshare u procesorima raste, marža je bolja nego ikad, ali svejedno gadljivo, jer je umjetno. Kapacitet je očito tu jer se troši na Zen 2, ali ga ne žele koristiti.

I ne, Brko, ne treba mi još jedan post "a što si očekivao, sve je to kapitalizam", znam da je
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 22:41   #1000
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nemaju kapacitet. Da ima viška 7nm trošili bi na jeftinije proizvode... Ovako gpu, konzole, epyc i jači ryzeni imaju prednost

Za R5 3600 je moguće da je prije 5000 serije naštancan u većim količinama
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2021., 22:42   #1001
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Iskreno, ne dira me kakav post ti treba ili ne treba. Dosadni ste i bogu i vragu više sa tim kuknjavama kako neki HW manufacturer nije po vašim željama napravio neki komad HWa te ga po istima i naplatio.

Samo to. :cheers:
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 22:46   #1002
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Da, gadljiv potez vrijedan najvećih Intelovih sranja. Samo što je stvar još gora nego Intelovi potezi. Intel je godinama umjetno segmentirao zaključavajući funkcije na istom čipu (threadovi, jezgre, frekvencija, podrška za memoriju itd.), a AMD proizvodi i prodaje lošiji proc da ne bude konkurencija skupljem. Ne košta ih niti cent više da proizvedu Zen 3, ali tko bi onda trošio 300$ na 5600x. Znam da im marketshare u procesorima raste, marža je bolja nego ikad, ali svejedno gadljivo, jer je umjetno. Kapacitet je očito tu jer se troši na Zen 2, ali ga ne žele koristiti.

I ne, Brko, ne treba mi još jedan post "a što si očekivao, sve je to kapitalizam", znam da je
Drugi puta ih zajebeš, kupiš polovno kad uleti prilika. Imaš satisfakciju u dobrom procesoru, koji nisi platio puno, i znaš da sa tvojom lovom nisu kupili novu jahtu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 22:57   #1003
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nemaju kapacitet. Da ima viška 7nm trošili bi na jeftinije proizvode... Ovako gpu, konzole, epyc i jači ryzeni imaju prednost

Za R5 3600 je moguće da je prije 5000 serije naštancan u većim količinama

To sam i ja mislio, ali da je već 8 mjeseci u Amazon Top 10 (dakle dobro se prodaje) i da još ima zaliha... Previše mi se čini da imaju toliko zalihu, mora biti još uvijek u proizvodnji da bi mogli ispuniti taj demand. Doduše, naletio sam na teoriju da treba ispuniti alokacije za servere koje su ugovorene, pa ima smisla da ih proizvode dok to ne ispune. Ali ima puno manje smisla za DIY desktop.

Naletio i na ovo, ako je točno, u Q1 su još bili u proizvodnji: https://wccftech.com/amd-ryzen-cpu-a...ation-q1-2021/

Odgovor je vjerojatno kao na sve čemu se čudimo - zato što ne moraju
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 00:35   #1004
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Treba prvo proći jedno deset godina ovakvog stanja, pa je tek onda to u rangu s Intelovima sranjima. 5600G bude 50$ jeftiniji, kaj je zapravo najveća zamjerka 5600X otkad je izašel.

Kod nas je 5600X trenutno na kakvih 2.300+ kn, pa ako taj 5600G ispadne oko 2.000 kn ili tu negdje, kome baš treba 6C/12T Zen 3 ima izbor, ako sve ostalo ne dolazi u obzir.

To da se AMD-u jebe za tko, koga, zašto i po kojoj cijeni - to je tak jasno, ali daleko je ova situacija od one kad je 4C/8T iz svake generacije koštal 3.500 kn.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 01:26   #1005
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ma to je ocekivano, mene tu nista ne cudi. imaju line up. 3600 je tocno tamo gdje treba/može biti.
u biti jeftiniji 5x00 proc koji bi bio oko 1000-1500 kn bi im direktno izbio gomilu marže. ni jednoj kompaniji nije cilj prodavti jedan budget proizvod a da ostatak line upa da stoji na policama.. (ako imaju izbora jel )
to je pucanje u vlastitu nogu.

to ne znaci da oni bacaju ove neuspjele 5X00 chipove kojih trenutno sigurno ima.
nego rade plan za dalje.
stvar je kompliciranija nego sto vam se cini na prvu, a manageri odlucuju na temelju brojeva i planova. iznenadili bi se ovdje neki meni se cini koliko se takve stvari detaljno planiraju.

dok god ne prtljaju za zakljucanim MBO/CPU, te svakih pol godine novi socket i sl. ,meni su friendly enough
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 07.06.2021. u 01:32.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 07:12   #1006
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Svatko ima svoje mišljenje i svatko ima svoj prag tolerancije, nekom je sve ok dok ne 'prtljaju s pločama' (iako jesu prtljali i zaključavali), nekom je pak ok jer, eto, imaju još lufta 10 godina za govnarske poteze dok stignu intel, kao da je susjedov novi pas koji sere po dječjem igralištu ok samo zato jer imamo i drugog susjeda čiji pas to radi već godinama. Nekom je baš sve ok kao intelašima nekad, pod motom - jbga kapitalizam.
A nekima pak smeta svaki govnarski potez bilo koje firme, pa grintaju, ali jbga, ako smo grintali godinama na intel i nevidiju i još se grinta bez da netko stalno upozorava - dosadni ste, valjda možete otrpit i povremeno grintanje na amd
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 07:29   #1007
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ja ne kužim što fali 5600G i 5700G, meni su ta dva nekako primamljiviji od X ekvivalenata.
Dobiješ pošten proc, sporiji par % jer je monolitan i ima manje keša, ali zato dobiješ i donekle iskoristiv iGPU. Krepa ti garfa u ovo ludo nedoba, i imaš rezervu i BTK.
Nebi se čudio da budu i hladniji. A to sa Zen2, možda je to škart od servera i slično, i zašto onda ne bi na tome digli max lovu? Pa proc je još uvjek odličan.
Da li su ovo OK potezi, pa vj baš i nisu, bili nam bilo bolje da jedan od dva giganta crkne i da bude monopol...nikako, ''that's the way the cookie crumbles'' što bi rekao Bruce...jbg.
I ovo što vam Mladen veli, stalkajte polovne procove od jednih i drugih, a ako želite top, najbolje i najnovije, onda odrješite kesu i bok.
EDIT: I u proizvodnji ih sigurno ne košta isto Zen2 i Zen3, nema efin šanse, ako niš drugo, a onda zbog keša. Pustite te spike, to je sve na istom procesu.
Na Zen2 vj sada imaju poštenu zaradu i to im paše.

Evo da budem iskren, ne znam ni kako to funkcionira kada imaš dGPU i iGPU?
Da budem precizniji, da li se može podesiti da to radi kao na laptopu, da npr desktop i ostale 2D điđe miđe rade preko Vege, a ostalo preko dGPU?
Ili je ova jednostavno ugašena kad skuži pravu grafu?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 07.06.2021. u 07:34.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 08:14   #1008
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Koliko ja kužim proces, a nisam stručnjak, jednom kad imaš arhitekturu i izradio si maske za litografiju, nema razlike koji procesor izrađuješ, pošto su fizički iste veličine. Isti je cache na oba, samo se drugačije koristi.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 08:20   #1009
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
To se tako ne gleda, s obzirom na R&D ulaganja. Ali bez obzira i na to, prodajna strana price ce uvijek biti izvuci sto vise marze xD

Ps
Disco, ili si na igpu, ili na GPU. Ne vidiš obje.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 08:42   #1010
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Evo da budem iskren, ne znam ni kako to funkcionira kada imaš dGPU i iGPU?
Da budem precizniji, da li se može podesiti da to radi kao na laptopu, da npr desktop i ostale 2D điđe miđe rade preko Vege, a ostalo preko dGPU?
Ili je ova jednostavno ugašena kad skuži pravu grafu?
Kod mene su obje aktivne, samo se uključi MultiGPU u BIOS-u, ali nema automaCkog prebacivanja, već se mora ručno, pod uvjetom da aplikacija to podržava.

Primjera radi, MPC-HC vidi obje, pa može koristiti iGPU za hardversko dekodiranje, dok je ostalo na RX 580. Inače, po defaultu, čim se ubaci dGPU, iGPU se gasi.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 08:46   #1011
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kod mene su obje aktivne, samo se uključi MultiGPU u BIOS-u, ali nema automaCkog prebacivanja, već se mora ručno, pod uvjetom da aplikacija to podržava.

Primjera radi, MPC-HC vidi obje, pa može koristiti iGPU za hardversko dekodiranje, dok je ostalo na RX 580. Inače, po defaultu, čim se ubaci dGPU, iGPU se gasi.

Ah šteta ako je tako.
Na starom Intelu Sandy/Ivy se to moglo kombinirati ako me sjećanje ne vara, nisam nikada probao jer me nije zanimalo. Mislim da je je Asrock to zvao Lucid Virtu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 09:18   #1012
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Svatko ima svoje mišljenje i svatko ima svoj prag tolerancije, nekom je sve ok dok ne 'prtljaju s pločama' (iako jesu prtljali i zaključavali), nekom je pak ok jer, eto, imaju još lufta 10 godina za govnarske poteze dok stignu intel, kao da je susjedov novi pas koji sere po dječjem igralištu ok samo zato jer imamo i drugog susjeda čiji pas to radi već godinama. Nekom je baš sve ok kao intelašima nekad, pod motom - jbga kapitalizam.
A nekima pak smeta svaki govnarski potez bilo koje firme, pa grintaju, ali jbga, ako smo grintali godinama na intel i nevidiju i još se grinta bez da netko stalno upozorava - dosadni ste, valjda možete otrpit i povremeno grintanje na amd
Imaš pravo. Ispričavam se.

Stalno zaboravljam da vas nekoliko koji ste došli na forum zadnjih par godina, ste krhke, lakouvredljive i beskorisne pahuljice kojima sve smeta i kojima se postojanje na forumu svodi na recikliranje iste kmečaone, a dobivene informacije ovdje se onda prenose na Bug smetlištu

Nastavite u revijalnom tonu. Ja sam se javio samo zato jer me drugi reciklator prozvao da mu ne treba nešto...

On topic:
Koga zanima, izašli su nakon 4 mjeseca novi AMD čipset driveri a u BIOSima i AGESA kôd 1.2.0.3. Instalirao/flešao oboje.
Ono što sam primjetio kod svog CPUa da još nešto bolje barata naponima kod boosta u gamingu te da takt ne pada ispod 4700 MHz all core tijekom igranja Metro Exodus i Days Gone.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 07.06.2021. u 09:40.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 10:00   #1013
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ti malo jači APU-u tipa 5600/5700G bi trebali normalno raditi na B450 pločama?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 14:21   #1014
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ja ne kužim što fali 5600G i 5700G, meni su ta dva nekako primamljiviji od X ekvivalenata.
Dobiješ pošten proc, sporiji par % jer je monolitan i ima manje keša, ali zato dobiješ i donekle iskoristiv iGPU. Krepa ti garfa u ovo ludo nedoba, i imaš rezervu i BTK.

s ovim se slažem 100%...

5600g je taman između 3600x i 5600x, a ako ti krepa grafička, ipak imaš upotrebljiv komp.

__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 14:52   #1015
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Imaš pravo. Ispričavam se.

Stalno zaboravljam da vas nekoliko koji ste došli na forum zadnjih par godina, ste krhke, lakouvredljive i beskorisne pahuljice kojima sve smeta i kojima se postojanje na forumu svodi na recikliranje iste kmečaone, a dobivene informacije ovdje se onda prenose na Bug smetlištu

Nastavite u revijalnom tonu. Ja sam se javio samo zato jer me drugi reciklator prozvao da mu ne treba nešto...

On topic:
Koga zanima, izašli su nakon 4 mjeseca novi AMD čipset driveri a u BIOSima i AGESA kôd 1.2.0.3. Instalirao/flešao oboje.
Ono što sam primjetio kod svog CPUa da još nešto bolje barata naponima kod boosta u gamingu te da takt ne pada ispod 4700 MHz all core tijekom igranja Metro Exodus i Days Gone.
Hehe, milijun puta ponovljene kritike na račun intela ne smetaju i nisu dosadne, ali čim netko kritizira amd slijedi pobuna, s vječnom mantrom o dosadi. I onda smo mi pahuljice.
Ajde neka
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 14:58   #1016
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kritika glede cijene i kritika glede tehnologije nije jedno te isto. Cijena je relativan pojam i ne predstavlja svima isti problem. Tehnologija je nešto drugo, tebi i nekima apstraktan pojam, što se i vidi pošto izjednačuješ kritike. No dobro, kao što rekoh, drž se kuknjave oko cijena kad ste za sve ostale aspekte proizvoda o kojima se priča potpuni analfabeti ionako sve kaj tu pročitaš, budeš brže bolje copy pasteao na Bug
Zz
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 15:33   #1017
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Kritika glede cijene i kritika glede tehnologije nije jedno te isto. Cijena je relativan pojam i ne predstavlja svima isti problem. Tehnologija je nešto drugo, tebi i nekima apstraktan pojam, što se i vidi pošto izjednačuješ kritike. No dobro, kao što rekoh, drž se kuknjave oko cijena kad ste za sve ostale aspekte proizvoda o kojima se priča potpuni analfabeti ionako sve kaj tu pročitaš, budeš brže bolje copy pasteao na Bug
Zz
I cijene su također dio priče, a i nije svaka kritika samo oko toga. Oko tehnologije raspravljamo ionako svi kao laici, netko zna više, neko manje i zato bi forum trebao služiti da se razmijene mišljenja i da se nešto i nauči.
Tebi je očito forum pojam druženja gdje su dobrodošli samo istomišljenici, fok druge treba izvrijeđat i poniziti.
Ali to, moj brko, više govori o tebi samom nego o bilo čemu drugom
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 19:45   #1018
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ti malo jači APU-u tipa 5600/5700G bi trebali normalno raditi na B450 pločama?
Asrock B450m SteelLegend podržava baš sve pa i APUe.
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%.../index.asp#CPU
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 21:03   #1019
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Mene zanima hoce li se ikada naci jedan guru i otkljucati dodatne jezgre za nas koji imamo dual jezgre 5600/5800x
Mogu ja opet s olovkom/tekucim srebrom po AMDu nije bed...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2021., 22:06   #1020
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Asrock B450m SteelLegend podržava baš sve pa i APUe.
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%.../index.asp#CPU
majku im asusovu, moja b450 tufica još uvijek ne navodi podršku za 5600g i 5700g

https://www.asus.com/Motherboards-Co.../HelpDesk_CPU/
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na